Nepravidelná menštruácia a snaha o bábo

zarka2020
26. máj 2020

Ahoj baby.. S priateľom sa snažíme cca pol. Rok o bábo, viem ze to je ešte skoro riešiť ale predsa už mám 27 rokov. .. Mávala som MS 30-33 dní, a posledne dva mesiace mávam 40 dní. Neviem sama na sebe pozorovať kedy mam plodné dní, iné ženy to zistia podľa výtoku alebo bolesti brucha. Robila som si aj ovu testy (od 15-25 DC) dve krabičky potom som nemala na to nervy lebo ani jeden nebol pozitívny. Mam stiahnutu aj. Apku menštruačný kalendár, veľa báb mi písalo v inom fóre že podľa toho sa riadili ovulaciu a vtedy sa im podarilo. Doktorku sa chystám navštíviť, len musím sa objednať keď je korona.... Prosím vás baby... Ako sa vám podarilo? 🙂 Nemyslíme nato ze chceme bábätko, to by sa nemalo viem... 🙂 Ďakujem za každú radu 🙂

zuzkacik4
26. máj 2020

@zarka2020 no aj ja som to tak mavala ako opisujes, snazili sme sa 3 roky a nakoniec u doktora mi zistili anovulacne cykly...nasadili lieky..konkretne clostylbegyt a na prvu supu sa hned potom podarilo 🙂

natalindaaaaa
26. máj 2020

@zarka2020 Ja som tiež mavala nepravidelnú ms, od 30-37 dní. Ovulácia ani neviem čo bola, nijak som ju nepocitovala ale ked sme sa začali snažiť o babo tak som si všetko na nete prečítala, kupila ovulacné testy a neskor aj teplomer. Viem, vela bab povie "nemysli nato" ale ja som si chcela odsledovať či ovu vôbec mám. Po 2mes snaženia som išla na gyn a spravil mi hormonalny profil práve koli nepravidelnosti ms + pozeral ako rastu folikuly. Na 3 cyklus sa nam zadarilo.
Takže mne pomohlo k tomu, aby som vedela kedy mam ovulaciu-ovulačné testy, meranie bazalnej teploty + návšteva lekára. Nestresovala som sa, len som chcela vedieť viac. Vela ludi vravi, že lekárovi sa má isť až po roku, ja som išla po 2mes a nepovedal ani jedno slovo. Za mna je lepie skôr zistit čo a ako ako po roku smútit že sa už rok nedari atd...

renatka1985
26. máj 2020

zakladom je zacat si merat BT a robit ovu testy - objednaj si tu z bazaru tie one step - su lacne, a mozes testovat dlho. to co popisujes vyzera na PCOS - robil ti lekar sono?
ja mam PCOS, nepravidelny cyklus, casto anovulacne cykly. Jedine testovanim a meranim si vies odsledovat, ci vobec ovulujes. tam treba zacat. odber krvi na hormonalny profil je tiez dolezity.
v dalsom kroku ti lekar moze predpisat progesteron /duphaston alebo ine/ na upravu cyklu, dalej sa pokracuje folikulometriou, clostylom na podporu ovulacie atd.

janka_266
26. máj 2020

Ja som tiež začala tento mesiac testovať, ale som si povedala, že testovať cely mesiac, nie len vtedy keď by teoreticky mali byt pozitívne. A našla som tie správne dni, o 2 týždne uvidíme ako to dopadlo 😇

zarka2020
autor
26. máj 2020

Ešte som zabudla Dodať že cca pred 4 rokmi som bola na laparke kvôli endometrioze....zajtra zavolám Dr, či môžem na druhý týždeň prísť. Len ona mi povie ze mam čas že pol Roka Je málo snaženie sa... 😑Ach jaj..

zarka2020
autor
26. máj 2020

@janka_266 nakupim ovu testy a budem skúšať aj ja cely mesiac a radšej hneď ako mi skončí MS 🙂

fomelka
26. máj 2020

Ja som mala tiež toto, dala som strašné peniaze za ovulačné testy, robila som si ich pol roka, robila som ich každý deň okrem tých dní keď som mala ms ale nikdy mi nevyšiel pozitívny, vravea som to dr, tá mi povedala, že sa mám na to kašlať a nemám to sledovať. Skúšali sme ďalšieho pol roka ale nič, potom sa to začalo riešiť a zistilo sa, že mám anovulačné cykly, takže mi nasadili tabletky a asi na tretí mesiac sa konečne podarilo 🙂

janka_266
26. máj 2020

@zarka2020 radšej skúšať fakt cely mesiac, lebo ako tu čítam, tak ovulacia môže prísť kedykoľvek 😃

lienka_9
26. máj 2020

Kokso to ako keby som pisala ja, rovnaky problem mam...este aj vek 27 sedí

askim000
28. máj 2020

No sup k lekárovi. Ja som takto dopadla a mam polycisticke vaječníky

nikapuggioni
30. máj 2020

@zarka2020 ahoj. My s priateľom sme sa snažili dlhé roky mám 26 rokov.. zijem vvzahranici a keď som bola na sk išla som viackrát k mojej lekárke že sa mi nedarí otehotniet. Jej slova “SI MLADÁ TREBA SA SNAŽIŤ” Nakoniec som išla k lekárovi tu v Taliansku a ten mi spravil hormonálny profil ktorý vyšiel zlý. Nefungovala mi dobre hypofyza takze som nikdy nemala ovulaciu.
MS mám od 15 rokov nepravidelnu. Snažili sme sa ju napraviť ale bezvýznamné. Takze znova k hypofZe liečila som sa 4 mesiace pak výsledky na jednotku. Ten mesiac konečne potvrdená ovulacia od lekára a hádaj čo? Konečne sa mi podarilo otehotniet.
Skús sa opýtať lekára či to nesprávny hormonálny profil. Tak je vždy väčšie percento prečo nemôže žena otehotniet

lienka_9
30. máj 2020

@nikapuggioni ako si sa liečila aby si mala dobré výsledky?

nikapuggioni
31. máj 2020

@lienka_9 mala som kvapky na úpravu hormónov. Žiadne vedľajšie učínky som z nich nemala čo bolo super.

lienka_9
31. máj 2020

@nikapuggioni a tie kvapky su na predpis alebo voľne dostupné?

nikapuggioni
31. máj 2020

@lienka_9 našla som tie kvapky na internete tak asi sú bez predpisu jedny sa volali GUNA-K2F a druhé GUNA-FSH. Hovorím po 4 mesiacov som bola znova na hormonálnom profile a tie vyšli úplne na jednotku. Nooo a ako som spomínala presne ten mesiac som zostala aj tehotná.

luccija
31. máj 2020

@zarka2020 tak sa nedaj odbiť môžeš povedať, ze sa snažíte dlhšie.Treba sono, aby sa vylúčila endometrióza, hormonalny profil a môžeš si meriat bazalnu teplotu ovu testy nie sú vôbec spolahlive

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre