Nevie niekto ako sa "robí" chlapec?

aja303
28. júl 2005

Mame polroka po svadbe a tuzime po babtku..obaja velmi tuzime po chlapcovi..neviete niekto nejaky "recept"ako splodit chlapca?..nejake babske rady..hocico.. 🙂

vavka33
18. nov 2007

No vidis teoriu ovladas,tak naco otazky. 😀

katarina822
18. nov 2007

ale odpisovala som na tuto otazku a nejak sa mi to takto ulozilo

andrea.m
18. nov 2007

katarína prepáč ale je to hlúposť.pohlavie dieťaťa totižto ovplyvňuje výlučne mužská sprermia a podľa mňa sa to nedá vyrátať.

ja som prvorodená dcéra a moje prvé dieťa je syn.obidve deti mám plánované a boli spoldené presne v deň ovulácie a máme syna a dcéru.

na pohlaví nezáleží dôležité je zdravie dieťaťa a pokým si toto neuvedomí každá matka tak budú stále vznikať rôzne ničím nepodložené ale "zaručnené" recewpty na výrobu detí 😀 😀 😀

certica
18. nov 2007

katarinka, tak podla tejto teorie by som asi mala dievcata 😀

katarina822
18. nov 2007

napisala som teoriu a mas pravdu nezalezi na pohlavi dietata len aby bolo zdrave

mamartinka
18. nov 2007

caute baby.poslite mi niektora ten kalendarik.dakujem.sedivamartina@zoznam.sk

mamartinka
23. nov 2007

baby poslite mi ten kalendarik niektora.dik.sedivamartina@zoznam.sk

roasha
24. nov 2007

dievcata,ja som si ista,ze chlapci sa robia rovnako ako dievcata. 😀 😀

danuska24
24. nov 2007

roasha - nieco na tom bude 😉

roasha
24. nov 2007

🙂 🙂

ringyo
26. nov 2007

🙂 😉 Ahojte,ste všetky veľmi zlaté,lebo napíšete pravdu!

ringyo
30. nov 2007

🙂 Ahojte!Píšem Vám zase,ale neviem či vôbec dostanem odpoved?Chcela,by som sa spýtat,či aj tak môžem byť tehotná,ked užívam duphaston,clostilbegit a ešte mám aj štítnu žlazu?Poteší ma každá jedna odpoved!Vopred Vám dakujem!!!!!!

roasha
1. dec 2007

ringyo,ked sme planovali malu,nasadil mi lekar clostilbegit,potom hned na udrzanie tehu duphaston,tak na tehu mas vytvorene slusne podmienky. 😉

ringyo
1. dec 2007

Ahoj roasha!Veľmi si ma potešila,už teraz sa teším.Díky moc ,máš pekné foto,ale aj Motto!A napíš zase niekedy.PA-PA!!!!!!!!!

roasha
1. dec 2007

velmi ti drzim prsty. 🙂

ringyo
2. dec 2007

😉 Díky moc,si zlatá!Ahoj!

pralinka25
3. dec 2007

Ja sa vratim k povodnej teme. Citala som tento clanok:
PRETORIA – O pohlaví dieťaťa rozhodne spermia, ktorá prenikne do vajíčka. Keď sa to podarí tej s chromozómom X, vzniká dievčatko, keď má spermia chromozóm Y, vzniká chlapec.

Podľa juhoafrických vedcov môže telo ženy čiastočne ovplyvniť, ktorá spermia do vajíčka prenikne. Ak má budúca matka nízku hladinu cukru v krvi, šanca na počatie dievčatka je výrazne vyššia.

Tím docentky Elissy Cameronovej z University of Pretoria podával skupine myších samíc steroid dexamethazon, ktorý blokuje prenikanie glukózy do krvného riečiska. Látku dostávali samice v čase, keď mohli kopulovať so samcami. Odborníci merali po celý čas pokusu obsah glukózy v ich krvi. Iná skupina samíc dostávala čistú vodu a fungovala ako kontrolná skupina

. Samice ovplyvnené dexamethazónom mali 41 % samčích a 59 % samičích mláďat. Samice z kontrolnej skupiny mali 53 % samcov a 47 % samíc. Pri ďalšom pokuse manipulovali vedci s diabetickými samicami, ktoré mali vysokú hladinu cukru v krvi a tieto myši podľa očakávania rodili oveľa reklama

viac samcov než zdravé samice.

Podľa docentky Cameronovej sú objavy veľmi zaujímavé, no zatiaľ nedokáže vysvetliť, prečo hladina cukru v krvi ovplyvňuje pomer pohlaví u potomkov. Nasvedčuje to však, že by mohlo byť niečo pravdy na starej povere, podľa ktorej by ženy mali jesť mäso, ak chcú chlapca, alebo zeleninu a čokoládu, ak chcú dievčatko.

„Je to zaujímavé, pretože mäso zvyšuje obsah cukru v krvi na určitú dobu, kým sladké jedlo zvyšuje krvný cukor síce výrazne, ale iba na veľmi krátky čas, po ktorom nasleduje prudký pokles v obsahu krvnej glukózy,“ uviedla Cameronová pre New Scientist.
Závery jej štúdie vydal odborný časopis Proceedings of the Royal Society B.

ringyo
3. dec 2007

😒 Oralinka25,ja tomu neverím,lebo ja mám dcéru.Ked som s nou bola tehotná,tak som sladké nemohla ani len cítit.Neviem čo je na tom pravda,však sa nakoniec uvidí.PA-PA"!

ringyo
3. dec 2007

😒 Prepáč za meno Pralinka25"!?.

pralinka25
4. dec 2007

Ved ja len ze som to citala. Ci je to pravda neviem. Ved prave ze na teba to sedi. Nemusis jest sladke. Pointa je v tej hladine cukru. Nizka - dievca / vysoka - chlapec.
Ale ci to tak je????????
No popisalo sa uz vselico. Ten clanok som cely skopirovala.

anamor
8. dec 2007

pralinka moja kamoska ma veeeeelmi nizku hladinu cukru - trvale a maju iba jedno dietatko a to je chlapcek 🙂

tonicka
9. dec 2007

kocky, ja mam znamu, ktora to vie vypočitat podla datumu narodenia manzelov a prveho dietata...niekedy sa to neda, tusim ked su velmi blizko seba narodený... zatial sa vzdy trafila 🙂

ringyo
12. dec 2007

😅 ahoj tonicka!ja by som chcela vedieť,ale sa bojím......manžel 20.06.__________dcéra 06.11.Som zvedavá,čo mi napíšeš!CAUKO!

maso
17. dec 2007

Baby, no a ako na dvojicky???????
Dakujeeeeem.

ringyo
23. dec 2007

🙂 😅 Všetkým vám prajem šťastné a veselé Vianoce,veľa radosti,šťastia,pokoja,porozumenia,pohody a hlavne veľa LASKY to je hlavné.Majte sa krásne baby.

juzinka
26. dec 2007

Maso zvýšená pravdepodobnosť mať dvojičky sú 2 mesiace hneď po vysadení HA 🙂 😉

maso
27. dec 2007

Dakujem, ale ja ju mam vysadenu asi dva roky 😒 no nevadi ...

juzinka
27. dec 2007

🙂 Ahoj maso a prečo, tak veľmi chceš dvojičky. Radšej mať dva bábatka jedno po druhom, myslím si, že by si si ich viac užila. 🙂

maso
27. dec 2007

Mozno mi sibe ... prisli sme o babatko v siestom mesiaci ☹ a citila som to tak, ze ked otehotniem znova, tak chcem aj dve naraz 🙂 ale vyzera to tak, ze uz som sa znormalizovala 🙂 a bude mi stacit jedno, hlavne nech to dotiahneme do stastneho konca a nech je zdrave (uz viem, co znamena zelat si zdrave dieta)

juzinka
27. dec 2007

🙂 Maso veeeľmi ti držím palčeky, čítala som teraz tvoj príspevok v inej diskisii, pekne si to tam napísala. Tak ti prajem, aby si sa čoskoro tešila zo zdravého mimina. Určite ti to víde 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre