Nevie niekto ako sa "robí" chlapec?

aja303
28. júl 2005

Mame polroka po svadbe a tuzime po babtku..obaja velmi tuzime po chlapcovi..neviete niekto nejaky "recept"ako splodit chlapca?..nejake babske rady..hocico.. 🙂

maso
27. dec 2007

Dakujem Juzinka 🙂 aj tebe prajem to iste - ved aj vy snazilkujete 🙂

juzinka
27. dec 2007

No u nás to vyzerá tak, že dnes som robila 4 test a 4 mám pozitívny, na budúci týždeň, pôjdem k lekárke a dúfam, že bude všetko v poriadku. 🙂

maso
27. dec 2007

Jeeeeeej, tak to je super 😀 dufam, ze to lekarka potvrdi 🙂

juzinka
27. dec 2007

No to dúfam aj ja a ďakujem Maso 😀 😉 .

tonicka
27. dec 2007

ahoj ringyo, este potrebuje aj tvoj datum narodenia aprosim posli mi to komplet do IP, nech viem od koho to mam, a nemusim to potom hladat 🙂

tonicka
27. dec 2007

ringyo, a este aj roky, tie su velmi dolezite 🙂

mexx
28. dec 2007

Ahojte holky,
som sem zabludila uplne nahodou, ale zaujimava debata, vsakze... 🙂 Ja len tolko, vlastne skusenosti teda zatial nemam, ale pocula som, ze ked sa snazite pocat zo zaciatku ovulacie, bude to chlapec a ked ku koncu, tak dievca. Problem je, ze to moze byt aj naopak, lebo ja si fakt nepamatam, jak to bolo presne...len skratka, ze zo zaciatku je to jedno a pri konci druhe (len vediet, ze ktore je ktore, ze jo...). 😀 Hovorila mi to kamaratkina svagrina, ktora to niekde citala a pocula a podobne, oni to skusali, najprv chceli chlapca a potom dievca, no a podarilo sa im to tak ako planovali, tak snad to vychadza. 🙂

gabika24
29. dec 2007

ahojte. naozaj zaujimava tema, aj my by sme chceli teraz asi chlapceka, ale v podstate nam to je jedno, len aby sme mali dalsie zdrave dietatko. mame dcerku a je uzasna, chceli by sme pre nu surodenca. Myslim, ze najdolezitejsie je, aby bolo dietatko zdrave a je uplne jedno, ci je to chlapec alebo dievca - to asi so mnou kazda suhlasi...
inac, pacila sa mi ta valaska pod postelou zo zaciatku temy 😀
drzim palceky pri snazeni sa o vytuzene dietatko

ikke
15. sep 2009

romiada • 2. sep 2009 o 22:07
Ahojte baby, píšem do tejto sekcie , lebo sa snažím osloviť mamičky, ktoré už nejaké detičky majú. Chcem sa opýtať na Váš názor momentálne dosť aktuálnej témy - t.j. otázok zisťovania pohlavia dieťatka prípadne jeho ovplyvnenia. Teraz práve testujú nejaku metodu,podľa ktorej to bude možné už zistiť do 12tt a v Amerike už vraj existujú domáce testy na zistenie pohlavia dieťatka. Veľmi ma táto téma zaujala, pretože ja sama mám dievčatko a chcela by som manžela "obdarovať" v budúcnosti aj synom, nakoľko nám hrozí "vyhynutie rodu po meči". Všade čítam o tom ako a kedy počas cyklu,a aké spermie sú "zodpovedné" za dievčatko resp.chlapčeka. Vraj tie životaschopnejšie a rýchlejšie spermie splodia dievčatko a tie pomalšie chlapca. Vraj dievčatká sa splodia skôr pred ovuláciou a chlapci skôr presne v čase ovulácie, kedy majú šancu skôr a rýchlejšie "natrafiť" na vajíčko.
Takže sa pýtam na Váš názor. Nám sa podarila dcérka na 8 deň cyklu, teda riadnych pár dní pred mojou ovuláciou, takže by to aj sedelo.

jolinka • 2. sep 2009 o 23:04
ahoj romiada. my mame dve dievcatka, obe splodene par dni pred ovulaciou a chlapceka presne v den ovulacie. Takze v nasom pripade to sedi, ale iste su i taki kde to tak nie je. Su vselijake recepty, vraj pomaha na chlapceka aj zdrzat sa par dni milovania a potom naostro a pocula som ze treba pred tym jest slane veci, ryby, maso a tak. ale to su mozno len take babske recepty co platia pol na pol. {cize nijak
my sme den predtym ako sme sa dozvedeli ze to bude chlapcek, cely vecer vymyslali meno pre tretie dievcatko...

lante • 2. sep 2009 o 23:16
Aha, takže ak chcem dp tretice dievčatko tak sa "nato" musíme vrhnúť aspoň 2 dni pred ovulkou......a ja že prečo mám dvoch chalanov

ivamera • 3. sep 2009 o 08:23
Ahojte, ja tiež pridám niečo do diskusie. Raz som sa rozprávala na túto tému s jedným gynekológom, ktorý mi hovoril, že napriek tomu, že pohlavie dieťatka určuje mužská spermia ( X alebo Y), je to aj tak na vajíčku, pre ktorú sa nakoniec "rozhodne".
Inak s tým, načasovaním pred či v čase ovulácie sedí aj u nás. My máme dve dievčatká.
Romiada, ohľadne tej novej metódy na testovanie pohlavia, ja som o tom niekde čítala, že to bude možné až PO 12 tom týždni, aby sa lekári vyhli etickej otázke, t.j aby sa niekto nerozhodol pre ukončenie tehotnosti napr. len z dôvodu pohlavia. Možno sa to zdá neuveritelné, my sme inak zmýšľajúci národ, ja by som sa tešila trebárs aj z piateho dievčatka. Ale napr. v Číne je nežné pohlavie dosť neželané

lasenka • 3. sep 2009 o 08:25
aj my by sme chceli dievcatko
ivamera - mame rovnako stare deticky

ivamera • 3. sep 2009 o 08:44
Jééj, naozaj lasenka . A teda plánujete aj to tretie dievčatko? My ešte nevieme, či bude aj tretie, aj keď určite by to bola zase babenka. Ale ako hovorí moja maminka, len králi v rozprávkach mávajú tri dcéry.

majdiska • 3. sep 2009 o 08:49
no baby, my by sme chceli tak o pár rokov dievčatko.. len neviem či sa to podarí
inak s tým cyklom to asi sedí..

lasenka • 3. sep 2009 o 08:49
ivka - ano, planujeme, uz coskoro
a vlastne ani neviem, ako sa nam podarilo splodit dvoch chlapcekov

ivamera • 3. sep 2009 o 09:04
lasenka, tak držím palce.

lencul559 • 3. sep 2009 o 11:45
chichi, baby veď je to jedno čo to bude, aj tak ich budete milovať najviacej na svete

romiada • 9. sep 2009 o 10:11
Ivamera aj ja som to už počula, že vraj ženské telo si vyberá "druh a kvalitu spermie". Takže u mužov naozaj asi platí "za všetkým hľadaj ženu"

bets • 9. sep 2009 o 10:15
mame chlapca aj dievca a splodili sme ich podla uz spominanej teorie.

pacna • 9. sep 2009 o 16:09
tak citam citam a som z toho jelen
bets podla akej teorie?

jane79 • 9. sep 2009 o 23:11
ahooj, Bets, aj ja som zvedavá, aká je to teoria. Mame chlapca a chceme este dievca. Poradíš? Alebo niekto iný
Ďakujem

michalienka • 10. sep 2009 o 11:47
Tak mi mame deti tak ako sme si ich naplanovali Ked sme isli na prve, tak sme si povedali: vsak vyskusame, ked sa podari tak sa podari a nechali sme to na nahodu, ziadne sledovanie cyklu a nehovorili sme o nicom inom len o dievcatku. No a ked sme sa rozhodli pre druhe, tak to bolo nacasovane, presne v den ovulacie a hovorili sme len o chlapcovi, ziadne dievcenske meno,hovorili sme ze inak to ani nemoze byt asi sme si to vsugerovali . Tak mi mame parik, tak ako sme chceli, podarilo sa. Ale keby sme mali rovnake pohlavie, tak je to uplne jedno, pretoze deti by sme mali urcite rovnako radi a nevymenili by sme za nic

jane79 • 10. sep 2009 o 13:14
Samozrejme, ze to je jedno, ci je to chlapcek alebo dievca, hlavne nech je to zdravucke. ked budeme mat aj druheho chlapca , tak ho budem lubit ako toho prveho/najviaac na celom svete/, ale...Kto by nechcel mat aj dievca aj chlapca?!

nadhera • 10. sep 2009 o 13:29
ja som chcela emku a mam dvoch chalanov zdravych,krasnych a sikovnych . to je podstatne !!!

nadhera • 10. sep 2009 o 13:30
jane, timotejkovi gratulujem, boztek

nevesta • 10. sep 2009 o 13:33
No nechcem vas sklamat, ale ja mam prvu dceru splodenu cca 3-4 dni pred menstruaciou
Teraz cakame druhe a detto

nadhera • 10. sep 2009 o 13:40
nevesta, aspon usetris na oblecku viem, o com pisem.

romiada • 10. sep 2009 o 15:34
Michalienka, skúsim Tvoj spôsob - vsugerovanie Prvykrat mi to nevyšlo: vsugerovala som si chalana (aby ochraňoval mladšiu sestričku), asi si môj manžel vsugeroval dievčatko oveľa silnejšie ako ja, lebo on chcel princezničku prvú

jane79 • 10. sep 2009 o 21:53
nadhera, dakujeme Mám už veelikeho trojročneho školkara Velmi vážno zobral, že už je velký!!Začal sa snažiť vo viacerých veciach..
Ja neviem ako a kedy sme ho splodili, lebo prvé tri mesiace som nevedela, že som tehotnáá , takže neviem, či mam veriť tomu, že pred ovuláciou dievča a cez a po ovulácii chlapček. Ale ako tu čítam tie diskusie na túto tému, väčšina žien píše, že to sedí , tak vyskúšame, uvidíme

veverca • 11. sep 2009 o 21:51
Ja netuším v aký deň cyklu sa nám to podarilo, ale máme párik. Ale keď som bola tehotná 2.x, tak mi suseda počítala pohlavie podľa veku mňa a manžela pri počatí a vyšlo jej to. A aj spätne to sedelo na 1.dieťa. Nemáte skúsenosť s touto "metódou"?

titkovamiriam • 12. sep 2009 o 09:12
ako na chlapca-veru netusim

ivamera • 12. sep 2009 o 14:59
titkovamiriam

wien • 12. sep 2009 o 21:32
my sme drobca splodili presne v deň ovulácie. a plodili sme veľmi často, až mi drahý po tom poslednom povedal: fuj, a teraz ťa nechcem holú pár dní vôbec vidieť!!!
pôvodne sme chceli dievčatko, ale nejako sa nám to nedarilo, tak drahý zahlásil, že užje mu fuk, čo to bude, hlavne, nech to je. a keď som sa musela báť, aby som nepotratila a zostala doma na rizikovom, tak mi to tiež bolo fuk len som sa modlila, aby sa drobec držal maminy ako kliešť.
ale druhé sa nám dúfam dievčatko vydarí. a keď nie, tak do tretice všetko dobré

oalaa • 13. sep 2009 o 08:07
Ahojte, no my mame prveho chlapca a splodili sme ho den pred menzesom co sa tyka temy, ako splodit chlapca, nepytala som sa zatial vela mamiciek, ale 4 plus ja cize 5 sa nam splnilo pohlavie bábätka podla počatia čínského kalendára

romiada • Včera o 14:36
oalaa
šup sem s tým čínskym kalendárom !!!!

romiada • Včera o 14:43
Fííííha, až teraz som si všimla že tuto tému prehodili Admini do sekcie Snažilky A to som dala naschvál predtým medzi témy s vačšími deťmi, lebo som čakala odpovede mamičiek, ktoré už detičky majú

lienka79 • Včera o 15:59
podla toho,co pises....u ans to sedi...cielene som chcela otehotniet,tazke presne v den ovu....+-1 den (bolesti sa nedali prehliadnut ) sme pocali naseho sýyna

monky1 • Včera o 20:09
ahojte babulky,
...my mame prve dievcatko a vobec neviem, ci sa to podarilo pred ovulkou al. po ... vydala som sa a skor nez som sa stihla nad tym zamyslat, bola som tehu - presne 3 tyzdne po svadbe
..teraz sa snazime mat druhe bábo - povodne sme chceli chlapceka, ale teraz mi je to jedno, len nech sa to podari... bojim sa spoliehat na to, ze by sme sa snazili len v den ovulky....keby sa zadarilo hned, tak parada, ale dni rychlo letia a mladsia uz nebudem

nanabc • Dnes o 10:54
ahojte
tak som si to tu prečítala a som z toho jelen ako delo
ja mám dve dievčatká a chceli by sme chlapca takže ked ho splodíme v den ovulky tak to bude on??
ha lenže čo ked sa netrafíme
a čo to aký čínsky kalendár??
neviem to sú horoskopy podla mna
a potom ešte som tu čítala že zdržať sa sexu a v den ovulky hurá na to?? či ako??

pacna • Dnes o 11:15
http://www.emimino.cz/pages/story/887Je
toto ste hladali?

pacna • Dnes o 11:54
http://www.najmama.sk/clanok/221763/chcete-chla...

nanabc • Dnes o 12:43
diky pacna toto je ten horoskop
tak neviem ako vychádza mi to ale to všetky 27 ročné ženy môžu mať ako chlapca??
Nejako moc hromadné sa mi zdá

pacna • Dnes o 13:02
mne to pri babach vyslo
nad tym som neuvazovala ale mas pravdu

nanabc
15. sep 2009

tuším to tu premiestnili sa mi zdá 🙂

tanyja
15. sep 2009

to tu riadne presadili, náhodou som nakukla, lebo ma zaujal názov témy , niekde zamkli tému a vtlačili ju k vám
moja rada k téme : tak isto sa robí chlapček ako dievčatko 😀
pohlavie určuje chlap, žena to nevie zmeniť
nemám deti, ale boli sme na umelom , kt, nevyšlo , bol by to chlapček a teraz čakáme znova chlapčeka prirodzenou cestou 😅

tinipini
15. sep 2009

ahojte babulky,

mám 2 synov a neviem kedy presne sme ich splodili, ale podla toho čínskeho kalendára pohlavie sedí.
aj moja segra a švagriná - tiež im to sedí, no neviem.

Manželik by chcel ešte die´včatko, no mne je to jedno, budem babenko ľubiť tak ako tak.

nanabc
16. sep 2009

no neviem mám doma aj kalendár od Jonáša ale snažiť sa o chlapca raz za dva mesiace nejako málo 🙂
tiež mi to príde skôr ako horoskop

najpravdepodobnejšia možnosť mi pripadá s tou ovuláciou tak mi prídu testy na ovulku a uvidíme čo a ako bude
možno sa to podarí 😅

lyndus
18. sep 2009

Ahojte babulky, hej hej uzamkli temu a sem ju zkopirovali... ja co viem o plodeni chlapca alebo dievcata tak dievcatka su vacsinou splodene pred ovulkou (dievcenske spermijky maju vacsiu vydrz 😀 ) a chlapci su splodeny presne na ovulku, lebo ich spermijky su vraj rychlejsie, ale to tu uz urcite bolo napisane 🙂
Mne to bolo secko prd platne, kedze som bola na IVF a bolo na embriologicke, co nam nadeli 😀 😀 😀

ninimimi
19. sep 2009

tinipini: nemali ste náhodu 25? Lebo aj mne to vychádza na október a vtedy by mali začat chlapci. Len či to niektorej aj naozaj v mojom veku vyšlo. 🙂

llolla3
7. júl 2010

nam to nevyslo vobe, ani podla cinskeho - malo to byt dievca, ani co pisu na najmama.sk - podla toho by sme mali cakat dievca , ale vieme isto , ze je to chlapec!!

hanar
19. aug 2010

Prosím pošlite mi ten kalendár na hanar@azet.sk

katkav
19. aug 2010

ani nam to nevyslo podla toho cinskeho kalendara...ked sa trafite do ovulacie, tak vyhraju rychle spermie, nositelia chlapcenskeho genu, ak sa budete milovat pred ovulaciou par dni, tak sa do vajicka doplazia tucne pomale spermie, nositelky zenskeho genu, pretoze rychle sikovne spermie aj rychlejsie umieraju a zenske dlhsie vydrzia a pomaly dalej zajdu. Takze sa treba trafit do ovulacie a bude chlapec, lebo zvitazia rychle spermie. 😀 vravela teta gynekologicka aj to tak podla mna je. Ak chcete dievcatko, treba sa nemilovat v case ovulacie ale par dni pred nou.

lumazulu
20. aug 2010

@katicka ahoj, tu martina, poprosim ta tak isto ten kalendar, mame dve dievcata, chceme dalsie babo, tak ak nahodou vyjde chlapec. diky.

laurius
11. mar 2011

Prosim vas radi by jsme s manzelkou chteli chlapce,ale nevime jak na to.manzelka by rada chtela ten kalendar.posim kdo ho ma at nam ho zasle na - lalia77@centum.sk .dekujeme predem za pochopeni.

tetabeta
7. aug 2011

@katicka posli aj mne prosim ta ten kalendar, dakujem 🙂 polepetkooo@gmail.com

syslica
8. aug 2011

tu je link, kde o výbere pohlavia mamy už tiež čo-to podnetné napísali, nájdete tam aj adresy všetkých najpoužívanejších tabuliek a kalendárov: http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?f_...

freezii
8. aug 2011

@katalienka s týmto súhlasím (máme tak dcéru) - problém je pri nepravidelnom cykle...

nikuska20
24. jan 2012

@tonicka waw to naozaj dokazete vypočitat 🙂 ??

anuka1234
6. aug 2013

mam 4 dievcata a 1 chlapec.rozdiel vtom nevidim. 😉

mamartinka
23. aug 2013

@katicka pisem ti ip.

00sasenka
11. dec 2013

@katicka ahoj, prosim posles mi tiez ten kalendar? Odchadzamae s manzelom do Raskuska zit, strasne sa tam tesime a chceli by sme mat chlapceka, dievcatko uz mame 🙂
mariomucho@gmail.com
VDAKA!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre