Neviem či ísť na umelé oplodnenie

petra844
22. aug 2018

Ahojte 😊
No ani neviem odkial zacat,snazime sa s priatelom cez rok a pol a po roku som zacala behat po dr robili mi vsetko mozne AMH mam nizsie 1,75
Partner ma spermiogram zevraj ani zly ani dobry dr povedal ze nema vela zdravych spermii morfologiu ma 3%
Robili mi hyfosy a zistili ze mam nepriechodny lavy vajecnik v centre ma tlacili hned ze umele ..
Dneska som isla za mojim gynekologom ze poradi este nieco (ktory ma poslal k nim do centra) a tiez povedal ani folikulometria ani laparka ani iui ze vsetko je strata casu ze mame ist hned na ivf
Ja som chcela este skusit aspon folikulometriu alebo neviem proste este nieco nez umele este riesit
Neviem rozmyslala som ci nemaju aj oni medzi sebou nejaku dohodu alebo co ...moj dr povedal ze v nasom pripade najlepsie ivf ze ked sa nam nedari
Neviem ci to mam nechat tak alebo ist aspon na iui jeden krat a potom ivf
Uz som na nervy velmi by sme chceli babo ja viem clovek to musi nechat tak same to pride ale uz je to dlha doba a ked vidim okolo same tehotne nieje to lahke nejde to 😞😞😞poradte co by ste robili vy?

eliska13
25. aug 2018

@luxikate keby nebolo takých veci, tak ľudia čo prekonajú rakovinu a predtým si dajú zamraziť vajíčka, spermie by nikdy nemali deti.Znasilnovanie prírody?dnes, keď každý 3 pár má problémy?O pár rokov sa nad tým nikto ani nepozastavi.Myslim, že človek ktorý to nezažil nikdy nepochopi

sono2
25. aug 2018

@petra844 neviem v akom rozpätí má tvoje laboratórium amh, ak to je do 4 máš amh super, ovu musí byť mesiac čo mesiac, na vaječníkoci vidno foliky. Ani zlý ani Dobrý spg to je taká odpoveď... Aj so zlým otehotneli prirodzene, len to dlhšie trvalo. Jeden vajcovod bohato stačí. Otázka je, či tam nemáte ešte iný problém.
Určite nechajte urobiť imunitné testy, štítna by mala byť do 1 max do 2 hodnota.
U muža funkčné testy, dozviete sa viac či sú geneticky spermie ok, či nemá muž protilátky proti svojim spermiam A kľudne aj hysteroskopiu u teba, či je vnútro maternice ok. Mala som tvoj problém a šla som na prefuk laparku, dozviete sa maximum. Isto sa ešte na niečo príde. Ak nie, vždy môžete na ivf.

willino1
25. aug 2018

@willino1 alebo mechanického problemu... Páry tam nechodia zo zábavy .. či si myslis, že keď môžem otehotnieť v pohode do roka dvoch tak behame a vyhadzujeme peniaze na centrum? Chodíme tam pre radost sparat sa v sebe alebo "honit" výsledok? Noooo.. nič lepšie si nevieme predstaviť... S rozkošou si pichame injekcie do brucha... Ideme pod narkózy... Riešime problémy s darcovskymi vajíčkami či spermiami.... Znasame xy sklamaní... lietame po genetikoch, hematologoch, endokrinolokoch
... Len tak z recesie... Nemáme čo robiť a kde dať peniaze?... No ver... 99,99 % deti z centra su milované... Daj také percento z deti "prirodzene" ...naozaj ti odporúčam ... Kým nezazijes nemáš ani šajnu ... Ani právo... A to hovorím ako mama čo zostala po torture v centre s dvojičkami sama... Kým nezažijes, nemáš ani tucha...to je ako keby som sa ja vyjadrovala k téme transplantácia srdca.... PS: dakedy bola transplantácia srdca naozaj kontroverzná a amoralna... Väčšina ľudí si totiž myslela, že v srdci sidli duša človeka... Tak sa veľmi pravdepodobne budú v budúcnosti ako naivné a "hlúpe" považovať naše debaty o morálnosti Ivf...

sono2
25. aug 2018

@rebeka6615 chod na ivf v prirodzenom cykle bez simulácie. Len je tam minimálna úspešnosť. Jedno vajíčko A spermie tvojho muža. Nič umelé. Nemám rada toto slovo. Je to ivf. Oplodnenie mimo tela.

extempore
26. aug 2018

@willino1 jéj, ty si sa teda rozpísala... áno, našla si si dôvody ospravedlniť neetické bio inžinierstvo. Ja som nikde nepísala, že sa liečia len smrteľné choroby, ja som písala, že ide o zdravie. Obviňuješ ma tu z nevedomosti, predstav si, že ja mám veci k tejto tematike naštudované a robím v manažmente veľkého zdravotníckeho zariadenia, takže nie som v zdravotníctve úplný laik. Ale porovnávať bunku kostnej drene s pohlavnou bunkou mi príde zcestné. A ak ľudstvo dokáže vyrobiť človeka (choré, nie?) z akejkoľvek telovej bunky, tak prečo potom ženy podstupujú riskantné stimulácie na odber vajíčok? Podľa tvojho výkladu by stačila bunka napr. kože.
Trepeš piate cez deviate... A čo sa týka antikoncepcie - tá je žiadúca a potrebná, a to najmä v krajinách tretieho sveta, ktoré strašným spôsobom zaľudňujú zem, pričom už teraz tam milióny ľudí a detí trpia hladom a zomierajú na jednoduché choroby.
Myslím si, že mať alebo nemať deti je človeku jednoducho predurčené. V prírode funguje tzv. prirodzený výber - čo je životaschopné prežije, čo je slabé umrie. My sa tu hráme na Boha a vypiplávame deti ľuďom, ktorí by ich inak nikdy nemali, zachraňujeme ťažko nedonosené deti, pričom mnohé z nich majú potom následky po celý život. Kde je hranica? Vieš čo je eugenika?

bambulka2015
26. aug 2018

@extempore zase pises hluposti a velmi si protirecis. Podla teba je OK brat antikoncepciu hormony), lebo v krajinach tretieho sveta je vela deti a nemali by sa tam rodit. Na druhej strane, pises, ze brat hormony v civilizovnych krajinach aby neplodne pary to dieta mali, je uz chore, nemoralne, zle atd. Tak sa rozhodni, co vlastne chces. Dieta ano, alebo nie. A je jedno v ktorej krajine. Ked si myslis, ze tomu ktoremu paru je predurcene mat dieta, tak nepchaj antiku do zien v Afrike, aby nepocali, a ani nepchaj hormony na pocatie do zien v napr. Europe. Potom to bude spravodlive. Lebo jednej je sudene a druhej nie.

sussah
26. aug 2018

@krasneleto hysteroskopia je pozretie maternice .laparoskopiou sa pozera aj priechodnost vaječníkov

luxikate
26. aug 2018

@eliska13 ale niekedy sa clovek musi zmierit s osudom.Pre mna je to nieco nemoralne zmrazivat deti,rozmrazit,niektore pouzit,ptm vyhodit.Daj sa ty zmrazit.

sussah
26. aug 2018

@petra844 my sme sa snažili 4 roky a mysleli sme si že ivf nám hneď pomôže .. Boli sme 4krat a dali sme si 6 embryí a ani raz nevyšlo na Slovensku. Potom sme išli rovno do Brna a vyšlo na prvý šup!

sussah
26. aug 2018

@petra844 skúsili sme kopec vitamínov..ako aj akupunkturu,mojzisovej cviky ...Boli sme na hysterkskopii, imunologii, hematologii, endokrinologii ...brala som lieky,infúzie ...

sussah
26. aug 2018

@petra844 ja som tiež mala pocit že ma moja gyn tlačí do centra a to dokonca do jedného konkrétneho....bez merania folikulov a bez riešenia môjho problému...mala som zvýšený prolaktin a moZno to bol jeden z hlavných problémov ..

sussah
26. aug 2018

@petra844 a s platením je to tak že asi polovicu preplatí poisťovňa..je to dosť nákladná záležitosť..začnite šetriť 😟

extempore
26. aug 2018

@bambulka2015 moja, calm down... antikoncepcia nie sú len hormóny... 😁😁😁😁 Ženám v krajinách tretieho sveta by pomohli najmä kondómy aj kvôli pohlavným chorobám. A hlavne, dávka hormónov v antikoncepcii sa nedá ani porovnávať s hormónmi pri ivf stimulacii.

sono2
26. aug 2018

Baby vy tu čo začínate riešiť? Byť zakladatelkou vymažem celú otázku. Vyjadrujú sa tu Baby, čo prišli K dieťaťu pri jednom pohlavnom styku, nemajú šajnu, moralizuju, majú dojem, že embryolog prinúti bunky sa deliť, robí nové životy, veď je to smiešne.

bibiankaka
26. aug 2018

@petra844 prosím ťa a tým folandrolom sa mu zlepšila aj tá morfológia ? Či iba počet a pohyblivosť?

bibiankaka
26. aug 2018

@sono2 súhlasím .... 4 stránky hádky o ničom a k veci pár príspevkov ...

@eliska13
@willino1
@extempore čo tak sa hádať cez súkromné správy alebo si založiť inú diakusiu a nezahlcovať túto ? Zakladateľka sa nepýtala či je IVF etické podľa vás.

petra844
autor
26. aug 2018

@bibiankaka nie iba pocet a pohyblivost morfologia nie

janula12345
26. aug 2018

@sussah ahoj, citala som tvoj pripevok. Tiez mam na sk niekolko neuspesnych ivf a isli sme tento tyzden na 1. Konzultaciu do Brna. Aj nieco zmenili, urobili ine dodatocne vysetrenia napr pigd, alebo to iste co na sk, len vyslo na prvy sup v brne?

sussah
26. aug 2018

@janula12345 áno kázali mi pred ivf znizit prolaktin a isli sme na PICS čo predtým sme nemali. Začala som brať vitamíny ako aj materskú kašičku a iné. Išla som na nápravu chrbata(čo súvisí s plodnosťou) a na akupunkturu. Na reprodukčnej imunologii mi naordinovali infúzie intralipidy. Na endokrinologii lieky na zníženie prolaktinu, na hematologii injekcie preventívne. Toto všetko mi Brno odporučilo ale riešila som to na SK.

mentolka12
26. aug 2018

@sussah ako sa znizuje prolaktin? Ja z endo beriem eutirox. Ten sluzi na to?

sussah
26. aug 2018

@mentolka12 mne dali na endokrinologii Parlodel. Taktiež sa dajú kúpiť vitamíny Vitex. Neviem na čo slúži eutirox

sussah
26. aug 2018

@janula12345 vitamíny čo si spomínam narychlo sme brali materskú kašičku, Maca,Kotvicnik, Aloe Vera, Folandril,Inofolic, Silne D vitamín od Swansonu, B vitamíny,Mojzisovej čaje, zlepsenie zivotospravy-oriesky, semiačka atď...A takisto pred a po vklade brať Bromelain (vitazok z ananásu) a pohár červeného vínka na lepšie uhniezdenie....Išli sme do toho na plno a nenechala som už nič na náhodu 😉 Veľa šťastia 😘

bibiankaka
14. sep 2018

@petra844 ako? Niečo nové? 🙂

petra844
autor
2. okt 2018

@bibiankaka nie odlozila som to este 🙈🤷🏻‍♀️

santine
12. okt 2018

@petra844 ahoj, aj my sme dllllho zvazovali uo, lebo sme uz obaja po 40 (nasli sme sa neskor) a nase vysledky nie su idealne, dlho sa nam nedari a cas uteka... Par noci sme veru nespali, ci je to ivf spravne... Isli sme a nakoniec po soft stimulacii mame len 1 jedine embryjko a dalsi cyklus by som rada isla na vklad, uz sa na to velmi tesim (cakali sme este na nejake vysetrenia). Je to tazke rozhodovanie a kazda zienka by si urcite priala toto neriesit a aby islo vsetko prirodzene a hladko. Drzim ti palce, nech sa uz rozhodnete akokolvek.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre