Nie som ešte stará? Neprekáža vek v tehotenstve?

anjika
31. okt 2006

Som dosť veľká introvertka a tak som si partnera našla až ako 28 ročná - ovšem o chlapcoch snívam už od 13tich rokov 🙂)) Teraz mám 32 a priatel povedal, ze by mal radost z dietatka. A tak sa pytam: Nebude mi moj vek prekazat v otehotneni? Dalej - od coho zavisi, ako dlho zena rodi a aku bolest pri tom preziva? Ja som prichadzala na svet dvanast hodin a bol to vraj bolestivy porod. Dalej som citala rozne nazory na vegetarianstvo - aj na tejto stranke. Ja jem iba ryby a som si ista, ze iny druh masa moj zaludok neznesie. Takisto nepijem, k cigaretam mam odpor. A takisto mam na nohach viditelne popraskane cievky - uz od puberty. Nadvahou netrpim ani omylom, skor by som mala pribrat. Dalsia vec je, ze casto mam nadchu, bakterie v hrdlo a aspon dva razy v roku musim brat antibiotika. Priatel sa takisto cigaretam vyhyba a spolu chodievame do posilovne a tiez na prechadzky do lesa so psikmi z utulku. Potesi ma kazda odpoved.

demo
13. jún 2014

@anjika žiadny problém to nie je. Ženy odjakživa rodili dovtedy, dokedy sa dalo. Čiže aj pred 20 a aj po 40. Netreba sa stresovat vekom. To je teraz len taká móda ochkat nad tým, že ženy rodia neskoro.

vierazit198
13. jún 2014

MALA SOM VELA OHLASOV NA MOJ PRISPEVOK A CHCEM VAM VEEEEELMI PEKNE PODAKOVAT ZA VASE NAZORY, RADY A PRISPEVKY.....
u lekara som bola a je tam dost veci ktore ma dost brzdia rodila som o dva mesiace skorej , cisarskym co je tiez problem a mam nadvahu a vek toto mi vravela lekarka ...
tak neviem uvazime si to s manzelom a rozhodneme sa
veelmi pekne vam dakujem 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

magdalena205
13. jún 2014

Takže pár príkladov.
Moja známa , vydávala sa 32 ročná . Bála sa mať deti , vraj ako to vynosí a porodí , a tak isto
plno zdravotných dôvodov. Prvý raz otehotnela v 34 a porodila zdravé bábo a bez problémov .
Po troch rokoch bum znova tehotná a dokonca dvojičky . Dnes je najšťastnejší človek na svete a
na svoje zdravotné problémy ani nepomyslí ( nemá kedy ).
Druhý príklad ja - budem mať 39 a v postieľke spí môj 8 mesačný syn.
Ale je pravda, že čím staršia je žena , tým sú väčšie riziká spojené s tehotenstvom.
A budeš musieť absolvovať veľa kadejakých vyšetrení .
Takže hor sa do toho kým si ešte mladá .

bodka70
14. jún 2014

Ono je to aj o životnej skúsenosti. Prvé dve dievčatá som mala na 30 a 33 rokov, t.j. v dnešnej dobe by som patrila do priemeru, i keď pri prvom pôrode ma brali ako starú prvorodičku a bola som na izbe najstaršia (zo 4 rodičiek 🙂 ). Pri druhom pôrode sa môjmu veku 33 rokov už absolútne nikto nedivil a na izbe som bola druhá najmladšia 😀. takže aj pri takomto malom časovom posune tam už bol rozdiel vo vnímaní veku rodičky spoločnosťou.

pamätám sa, ako som bola s oboma dcérkami na ihrisku, mali cca 2 a 5 rokov vtedy a zoznámila som sa tam s jednou mamičkou, ktorá porodila synčeka po 40. Vtedy sa mi to zdalo také divné, niežeby som ju odsudzovala, to určite nie, len skrátka ku veku 40 rokov mi bábätko akosi nepasovalo. 😝 😕 😎 .

A hups, o nejaký ten rôčik som sa aj ja ocitla , síce neplánovane, ale presne v tej istej situácii a ešte o nejaký ten rok staršia, a sa mi to zdalo úplne normálne. 😀 😀 Keď sa to deje vám, tak ten postoj k tomu sa zmení.

A jasné, vekom stúpajú riziká, to je nepopierateľné, aj tie gény môžu byť chybné.... 😝 . Napriek tomu sa väčšina detí aj v tomto veku rodí bez vážnych zdravotných ťažkostí - v tomto prípade je to hop alebo trop. Buď sa dieťa narodí zdravé 😵 , alebo nie.. 😔 . Nie je to tak, že čím je rodička staršia, tým sú tie deti akoby menej zdravšie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre