Nie som ešte stará? Neprekáža vek v tehotenstve?

anjika
31. okt 2006

Som dosť veľká introvertka a tak som si partnera našla až ako 28 ročná - ovšem o chlapcoch snívam už od 13tich rokov 🙂)) Teraz mám 32 a priatel povedal, ze by mal radost z dietatka. A tak sa pytam: Nebude mi moj vek prekazat v otehotneni? Dalej - od coho zavisi, ako dlho zena rodi a aku bolest pri tom preziva? Ja som prichadzala na svet dvanast hodin a bol to vraj bolestivy porod. Dalej som citala rozne nazory na vegetarianstvo - aj na tejto stranke. Ja jem iba ryby a som si ista, ze iny druh masa moj zaludok neznesie. Takisto nepijem, k cigaretam mam odpor. A takisto mam na nohach viditelne popraskane cievky - uz od puberty. Nadvahou netrpim ani omylom, skor by som mala pribrat. Dalsia vec je, ze casto mam nadchu, bakterie v hrdlo a aspon dva razy v roku musim brat antibiotika. Priatel sa takisto cigaretam vyhyba a spolu chodievame do posilovne a tiez na prechadzky do lesa so psikmi z utulku. Potesi ma kazda odpoved.

ikke
31. okt 2006

dooost vela otazok na jednu temu.
stara nie si. 😉
odpovede na ostatne otazky by som skusila hladat v prislusnych temach... (vyhladaj vo FORUM podla klucovych slov, napr. vek, porod, bolestivy porod, vegetarianstvo, ...)

melory
31. okt 2006

anjika si zrela na materstvo, ako citam si kus dobreho cloveka tak do toho. 😉

alexandra
31. okt 2006

Ja mam skor pocit ze hladas vyhovorky.. Ono zdravy clovek na tomto svete asi nie je, takze hor sa do toho 😉

ramzesa
31. okt 2006

anjika- vobec nie si stara, znama mala prve babo ako 34 rocna. A v porodnici so mnou lezala mamicka, sice uz druhorodicka, a mala 38. A uplne zdravy naozaj nie je nikto. A mne ja som vzdy ako naschval mala teploty, ked som bola tehotna a ked som kojila,tak nic. Ale ATB som sa vyhybala. Nemam rada lieky... 😅 Tak rychlo do toho, kym nie je neskoro.. drzim palce

miriamka
31. okt 2006

Ja sa musim pridat k Alexandre...podla mna su to vsetko vyhovorky co hladas.Podla mna ked tuzis po miminku,tak aj keby si mala o 5 rockov viac,tak do toho ides a neuvazujes o veku,o tom ze si vegetarianka...

dorotka
31. okt 2006

anjika pokial jes aspon ryby nemalo by vadit aj ked neviem ci budes mat zabezpeceny dostatocny prisun zeleza ktory sa lepsie vstrebava z masa mne prve styri mesiace maso nechutilo obcas som sa donutila kuracie ale teraz uz zbodnem aj bravcove ktore mi smrdele a pocula som ze viacere vegetarianky dostali pocas tehotenstva chut na maso
a okolo 30 nas je tu viacej

majka35
31. okt 2006

anjika - pozri sa na číslo vedľa môjho mena /môj vek/ a to budem mať prvé bábetko, veľmi sa na neho teším a vôbec si nepripadám stará. Vraj mamičky, ktoré rodia v neskoršom veku, sa cítia a vyzerajú dlhšie mladé ... 🙂

ramzesa
31. okt 2006

majka-suhlasim 🙂 babetko omladzuje... a okrem mäsa aj vajecny zltok ma velmi vela zeleza...ono sa to da nejako vynahradit... hoci ja mam mäso velmi rada, minim. raz do tyzdna ho musim mat... 😝

anjika
autor
31. okt 2006

Ok, vdaka za povzbudenie. 😉 A od coho zavisi dlzka porodu? Pomaha to, ak zena robi pocas tehotenstva specialne cvicenia?

bibula
1. nov 2006

🙂 nicoho sa neboj,uvedom si,ze zo dna na den si starsia /ako aj kazda z nas/ 😀 porod a tehotenstvo prezili aj starsie ako si ty.
dlzka porodu, zavisi od vselicoho, od velkosti babatka,uniku plod.vody,rychlosti otvarania sa, neboj sa nikoho nenechaju zbytocne sa trapit,ked pride ten pravy cas,podaju ti vyvolavacku,ja som mala malu odrodenu za 20 minut po vyvolavacke.mne totiz odstrachu presli kontrakcie 😀
no a na cvicenia sa ani nepytaj,este nevies,ci budes vladat,ja nevladzem rychlejsie chodit,nieto este niekde hopkat na lopte 😉

adetka
1. nov 2006

abjika... ja mam 32 (v marci)... a cakam svoje prve babatko... dokonca som mala miernu nadvahu... a tehotenstvo zatial prebieha v pohode...

zuzula
1. nov 2006

Anjika, ak ta to potesi, v Anglicku ma vela vela parov dieta az ked su zabezpeceni a nie je tu vynimkou prvorodicka ktora ma 35...chod na preventivku na gyndu, porozpravaj sa s lekarkou a ona ti urcite odporuci co bude pre teba najlepsie, pripadne nejaku literaturu na citanie...
Tvoja plodnost uz bude pomalicky len a len klesat, takze myslim ze je najvyssi cas pustit sa do snazilkovania...a keby to aj vyslo hned na prvy raz, stale budes mat 9 mesiacov na psychicku aj fyzicku pripravu na babo... 🙂
Vela stastia 😉

lara1znk
1. nov 2006

Adetka, ako pise Zuzula vobec nie si stara, nielen v Anglicku ale hocikde vo svete je dnes uz normalne zalozit si rodinu v neskorsom veku. 32 je uplne v pohode. Moja svagrina mala prve dieta asi 35 a druhe po 40 a vsetko je super, ona sama je lekarka, takze by do toho asi nesla keby to bolo take riskantne. 🙂

bronau
1. nov 2006

Anjika, ja som otehotnela v 30tke a to na prvy pokus, teda vlastne sme to este ani nebrali ako pokus (svadobna noc 🙂 )Predtym som bola 7 rokov vegetarian a dva roky pred tehotenstvom som zacala jest hydinu a neskor aj bravcove. A chuti mi 😝 A porod som mala taky rychly, ze sme ledva dobehli do porodnice. Ale pozor, lebo rychly porod moze byt nebezpecny - aj nam sa to tak stalo a mali komplikacie ☹ . Ale vsetko sa dalo do poriadku a mame krasneho dva a pl rocneho chlapca. 😉

hana033
2. nov 2006

anji, no tak ja som asi najstaršia, otehotnela som v 33 a v pohodičke, aj tehotenstvo prebehlo celkom fajn, pôrod - no cisárskym, ale kôli drobcovi (mal šnúru 2x okolo krku) a materstvo si neviem vynachváliť, určite som pokojnejšia, ako by som bola v 20tke. Držkám palčeky

logout
2. nov 2006

Dnes bude v Sona talkshow tema o zenach, ktore rodili po 40 🙂.

lauretta
4. nov 2006

Ahoj ja mám 36 rokov a koncom apríla (to už budem mať 37) čakáme drobca. Otehotnela som po trojmesačnom snažilkovaní, nemám žiadne zdravotné problémy.
čo sa týka stravy eboj sa bruško si vypíta svoje, budeš mať chuť aj na veci, ktoré by si predtým nevzala do úst 😀 takže držím palce. Určite to zvládneš. 😉

makulienka
4. nov 2006

ahojte.
musíme si uvedomiť, že nie len, ako je materstvo, ale dianie a životné zmeny priniesli zo sebou posúvanie hraníc. nemyslím si, že vek okolo 30, 40 je alarmujúci, práve naopak. je to fantastické. všetky moje známe rodili a rodia od 30 rokov a vyššie - poniektoré ešte len začínajú. držím prsty aj palce.

našla som zaujímavý článok a veku matiek - rodičiek:
*Psychiatrička Patricia Rashbrook sa v júli tohto roku stala vo veku 62 rokov najstaršou rodičkou vo Veľkej Británii. Žena je fyzicky aj v psychicky v poriadku a v takom stave, ako rodičky, ktorým by mohla byť matkou. Vedci z University of Southern California (USC) potvrdili, že nie je vo väčšom strese ako mladšie rodičky a neohrozujú ju ani iné rizikové faktory. Výskum, ktorý to potvrdzuje, odprezentujú na každoročnom stretnutí Americkej spoločnosti reproduktívneho lekárstva.
*Iný nemenovaný odborník ale tvrdí, že štúdia 150 matiek sa nezaoberá vplyvom na deti v súvislosti so starnutím ich matiek.
Do pozorovania vedci zaradili tridsiatničky, štyridsiatničky aj päťdesiatničky, ktoré podstúpili liečbu plodnosti v rokoch 1992 až 2004. *Zistili, že ak je žena v dobrom fyzickom a psychickom stave, nie je ohrozenejšia ako mladšie ženy a ani nepodlieha väčšiemu stresu. Výsledky testov však mohlo ovplyvniť aj to, že mnohé zo skúmaných žien majú mladších partnerov.
*Najstaršou ženou na svete, ktorá úspešne rodila je Rumunka Adriana Iliescu. Dcéru Elizu Mariu porodila v januári 2005 vo veku 66 rokov.

😵

lara1znk
4. nov 2006

Makulienka, o najstarsej rodicke v UK sa toho popisalo az az, je to podla mna extrem a nedala by som prave tuto zenu ako priklad starsej rodicky.
Vela odbornikov jej pristup oznacilo za sebecky vzhladom na jej vek a na vek jej partnera. Aj ked teraz je v poriadku a tehotenstvo + porod prebehli bez problemov, nemyslim si ze o takych 10 rokov bude moct poskytnut jej dietatu to co matky/rodicia v mladsom veku. 😒

makulienka
4. nov 2006

*lara1znk* nepísala som, že dávam tento článok za vzor, ako si vziať príklad, ako sa stať matkou vo vyššom veku. svoj názor na tému som napísala a nemá nič s článkom, ktorý som pripojila. je oddelený od môjho názoru s popisom, ktorý som k nemu dala, to je: našla som zaujímavý článok a veku matiek - rodičiek.

majka35
5. nov 2006

to lara - myslím aj ja, že je evidentné, že tento článok bol len ako informačný doplnok k tejto téme a žiadne dávanie za vzor ... 🙂

sedliacka
9. nov 2006

Anjika, Ty máš ale problémy?! ja mám 39 a teraz obieham centrá, tak neboj a veľa šťastia.

funny
9. nov 2006

anjika, dievcata uz zhrnuli vsetko podstatne. k tomu vegetarianstvu, na zaklade krvneho obrazu ta mozno budu dopovat vitaminmi a mineralmi (ale nemusi byt), ale urcite ti pediater zatrhne maleho neskor krmit do 6 rokov bez masa. ten masko v europskom pasme musi mat.
ja som pred casom zila tiez bez masa, asi rok pred teho som zacala jest aspon hydinu a teraz sa nestacim cudovat, ked mam chut na prasiaka a ryby 😉
vela stastia.

kangaroo
9. nov 2006

ahoj anjika: no ja myslím že o bábu musíš byť presvedčená hlavne sama,bo ho musíš mať rada,aby si s ním vedela prežiť aj to pekné aj to ťažké , no a ja som už 15 rokov čistá vegetariánka a žijem a žije aj môj syn ktorý mäso ešte nevidel 🙂

iva72
14. nov 2006

anjika, ja mám 34 a teraz sa pokúšam otehotnieť. Čo sa týka antibiotík: Mala by si si tie zdravotné problémy vyriešiť predtým. Ja som tiež mala problémy s baktériami v hrdle (mandle nemám) a bolesťami hlavy, kým mi nepovedali, že to je celoročná alergia. Kupujem si teraz sprej do nosa s morskou vodou MAR a odvtedy som nepotrebovala žiadne lieky.

raquel
19. nov 2006

Ahojte ja mam 34 mam uz jedno dieta a teraz po rokoch sa sazime o druhe a akosi sa nedari.no necitim sa vobec stara.Okolo mna su zenusky po 40 ktore sa len na prve materstvo pripravuju.

aaandrejka
19. nov 2006

raguel, stara si natolko, na kolko sa citis 🙂 ja mam dve deti a teraz v 37 som otehotnela vdaka umelemu oplodneniu ;) a tesim sa na to, ze si nielen tehotenstvo, ale aj materstvo vychutnam inak, ako ked som bola 20-25 rocna "soplana" 🙂

vandaa
19. nov 2006

Anjika, nie si stara, ja som to tiez zatial prvy krat zvladla v pohode ako 32,5 rocna. Vsetko prebehlo tak ako malo a teraz mame doma skoro 8 mesacne nadherne sidielko. Drzim palce!

saska73
20. nov 2006

anjika 32 a stará ? ale choď 🙂 😉
toto som dnes našla na nete
http://www.bleskovky.sk/cl/13/131724/Tehotenstv...

anjika
autor
27. dec 2006

Ved je sa citim omnoho mladsia na svoj vek, ale aj tak uz tie biologicke hodiny riadne tikaju. 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre