Očkovanie pred otehotnením. Na čo nezabudnúť?

barbara
30. aug 2006

ahojte babenky,
chcem sa vas spytat na co ma mat zena ockovanie predtym nez chce otehotniet aby bolo potom vsetko ok? proti kiahnam alebo proti comu? je nieco specialne naco sa musi davat pozor? alebo sa to moze ockovat aj potom ked zena zisti ze uz je v tom? neuskodi to potom plodu?
dakujeeeeem

babulina
30. aug 2006

ja som bola na tetanuse, nie ze by som bola tehu ale preto lebo som musela a lekar sa ma pytal ci som tehu ze inac by mi to museli pichnut niekam inam nez do zadnice 😀

luciferova
17. nov 2007

ahojte. dala som sa ockovat proti Hepatitide A, B, ide o 3 injekcie (prva vo zvolenom case, druha po 1 mesiaci a tretia po 6 mesiaci od prvej). no a tu poslednu mi daju 25. 2. co myslite, mam cakat az na marec, alebo mozeme zacat so snazenim uz teraz?

veracruz
17. nov 2007

luciferova, ja som bola na ockovani minuly rok... Urcite cakaj na marec. Ak otehotnies skor, tak Ti uz tu tretiu davku nedaju...

luciferova
17. nov 2007

naozaj? tak cela kura bude v haji.... dik, tak cakam. a po tej poslednej mozem veselo zacat? alebo treba dodrzat daky cas?

veracruz
17. nov 2007

presne tak, cela kura by bola v haji... ja som sa informovala u obvodnej lekarky a aj u gynekologa... v tehotenstve, hlavne v 1. trimestri sa neodporuca ockovanie, ale ako to je po ockovani, to si uz nepamatam... zda sa mi, ze mi odporucali aspon mesiac si dat este pauzu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre