Odložiť otehotnenie? Čo myslíte?

martamarta
27. aug 2007

Poraďte mi, čo by ste urobili na mojom mieste. Veľmi som chcela začať s pokusmi o bábätko. Plodné dni mi vychádzajú tak na 5.-6. septembra. Ale mužovi nasadili antibiotiká ciprofloxacín,ktoré má užívať mesiac,lebo má nejaké bolesti v prostate už mesiac, aj keď všetky stery aj moč mal negatívne. Urológ tvrdí,že to nepriaznivo neovplyvní spermie. A navyše dnes mi rongenovali zuby.Mala som zásteru.Myslíte,že to mám odložiť? Ale môj cyklus je tak dlhý,že ďalšie plodné dni mám až v polke októbra...Ďakujem.

melle
7. sep 2007

Fuuha, to nie je dobre, ze ta boli na teple. Podla nmojich skusenosti, ak boli na studene, tak to nie je take zle, vacsinou ide len o kaz, ale ak boli na teple, tak uz mozu byt zapalene korenove kanaliky a to potom treba z nich tahat nervy. Ked sa ti to nezlepsi, radsej si to este chod dat skontrolovat. Inak ja som mala teraz hrozny migrenovy tyzden, vcera som bola u dalsieho neurologa, ale mi zase dal taku mudru radu, ze si mam zobrat ataralgin, alebo sa odstahovat do Spanielska. Obe rady velmi pouzitelne, hlavne ked sa snazim otehotniet. Ale co z toho, ked ani ovulku nemam. Ty si nemerias BT? Ja kombinujem meranie BT, ovulacny mikroskop a aj ovulacne testy, plus kontrola cervikalneho hlienu, tak si potom mozes byt ovela lepsie ista, ci si mala ovulku alebo nie. A s tym byvanim to mas pravdu. My sme mali stastie ze sme dostali byt od svokrovcov, ale moj brat chudak sa asi v zivote neodstahuje od rodicov, lebo kym dostane peniaze zo stavebneho sporenia, tak pojdu ceny trikrat hore. Dnes je priserna situacia. Ja o tom tiez viem svoje, kedze kvoli tej blbej hlave nemozem ani pracovat na plny uvazok 😒

martamarta
autor
7. sep 2007

Melle, to ma mrzí s tou hlavou!. Keby tí mudri lekári vedeli povedať aj niečo k veci. A na CT hlavy si bola? Keď máš také bolesti, mali by ti ho urobiť, aby vylúčili iné možné príčiny. Každopádne tento dážď je asi zabijak na hlavu a tlak. ☹
S tým zubom si ma nastrašila! Ale mňa to bolí len chvíľu po jedle a keď si očistím zuby zubnou niťou. A zdá sa,že je to lepšie. No, súvisí to s tým, že či to nemôžem mať viacej precitlivelé,keďže mi to na prvýkrát neurobila dobre a v podstate mesiac som to tam mala boľavé a otvorené a keď mi to zaplombovávala,tak to desne bolelo. Myslíš,alebo tvoj odborník manžel,že to môže dlhšie bolieť aj preto,že sa to dlhšie bude ukľudňovať? Inak mi robila aj RTG, tak hádam by tam niečo videla. Inak,ten zub normálne nie je nejako citlivý. Ale si ma naplašila, vyťahovanie koreňov. 😕 ☹ 😝 😢
Ja s tou ovulkou,neviem. Doteraz celé roky som si bola istá, ale tento mesiac som asi fakt nemala ovuláciu, nechápem to. 😖 Pozorujem hlien a mám ten ovulačný mikroskop, ale tento mesiac skoro žiadny hlien, čo vždy mám ukážkový a mikroskop nula bodov. Tak asi telo vie, že tento mesiac by to nebolo ok s vajíčkom 😉 Vyrieši sa to asi za mňa. 😉

roasha
7. sep 2007

ahoj babulky,som tu nova,ale tiez som prechadzala obdobim planovania babiky.my sme to dokonca mali planovane lekarom,do toho mi museli robit rtg,tak sme mali odklad 2mesiace.predsa je to ziarenie,a uz ked sa snazite,je to podla mna jedno ci to je o mesiac skor,alebo neskor.hlavne ze bude babika ok. 🙂

roasha
7. sep 2007

ked sme planovali malu,brala som, clostilbegyt,ale do toho som dostala zapal priedusiek,robili mi rtg pluc,a ten mesiac sme dostali"stopku" 😖 ale po 3mesiacoch sa nam zadarilo,a teraz mame uz skoro 5rocnu krasnu slecnu.ja som do bodky dodrziavala doporucenie lekara,bol tam tiez zakaz akehokolvek ockovania.akurat som papkala kazdy den multivitaminy.drzim palceky,a neponahlajte sa,aspon si to viac uzijete. 🙂

melle
7. sep 2007

vdaka roasha, ved ako pise martuska, ono si aj telo samo vyberie, kedy je ten spravny cas.

marti, neboj, nechcela som ta nastrasit, ked je komplikovany zakrok zuba, tak jasne ze sa to aj dlhsie ukludnuje, tie nervy som spominala preto, lebo mne sa to stalo uz trikrat, ze som mala stale bolesti, aj ked zub uz bol urobeny a ani na rtg nebolo nic vidiet a zacalo ma boliet na teple a potom stale viac, az brutalne, az museli ist napokon nervy von, ale ten posledny som uz mala taky citlivy, ze ani s dvoma injekciami sa to nedalo vydrzat, tak som si ho dala radsej vytiahnut a bol pokoj. Ale nestresuj sa, tebe to urcite prejde 😉
Co sa tyka mojej hlavy, ja uz riesim rozne vysetrenia cele roky, robili mi CT, mag.rezonanciu a vsetko mozne, ale nic sa nezistilo a niezeby mi to uz konecne zacali liecit antimigrenikami, ale furt ma len presviedcaju ze to nie je migrena a ze sa s tym neda nic robit. Uz fakt neviem, asi sa budem musiet zmierit s tym, ze mi cely zivot bude zneprijemnovat migrena. ☹

roasha
7. sep 2007

jasne,hlavne sa nestresuj,ja ked som brala ten clostilbegyt,tak kazdy mesiac bolo pred ovulkou urobene sono,stale tam bolo min.20vajicok,a podarilo sa az 3.mesiac,bolo to viac plodove,ale uchytila sa len babulka.ale neboj sa,hlavne nech vsetko ok dopadne,nemas sa kde ponahlat,hore na oblaciku sedi dusicka tvojej babiky,ktora vie kedy ma svoj cas.moja mala je srandovna,ked zacne fantazirovat,a suverenne cosi povie s tym,ze ona to vie,lebo to videla z nebicka."ved aj dusicky musia mat kdesi svoj svet..."

melle
8. sep 2007

jej roasha to si pekne povedala s tou dusickou na oblaciku, ja si to odteraz budem tiez tak predstavovat 🙂

melle
10. sep 2007

marti ahoj, no vies co, tak mne sa uz ten cyklus uplne zblaznil. Nielenze som posledne dva cykly nemala ovulku, ale dnes som dostala MS po 19-tich dnoch! To sa mi este v zivote nestalo. Predtym som mavala cykly aj 40 dnove niekedy a teraz toto? Dufam, ze ten duphaston, co som brala, mi viac neposkodil ako pomohol a najhorsie je, ze by som ho mala brat znova, ked mam ten znizeny progesteron. Ja sa uz z toho zblaznim! Nechapem preco nemoze vsetko fungovat tak jak ma. Uz mam pomaly pocit, ze som cela nejaka poruchova ☹
A ty ako? Zub ta uz neboli?

melle
10. sep 2007

kapp-manzel sa dnes vratil zo sluzobky a este spi, ja som si az teraz vsimla ze si mi poslala internu postu. Ked sa zobudi, este sa ho opytam a napisem ti dobre?

kapp
10. sep 2007

Ďakujem, Melle. Jasnačka - nebuď ho, nech si oddýchne. Si zlatá, že si nezabudla ... 😀

martamarta
autor
10. sep 2007

Ahoj Melle,

tak si predstav,že ovulka nakoniec dorazila v sobotu ráno a ja som od piatej do siedmej nemohla spať,lebo som rozmýšľala,čo mám teda robiť. Lebo ku všetkému,keďže ovulka bola až 22. DC,tak môžem čakať 44 -dňový cyklus. Vždy to mám v strede. A tým pádom ďalšie plodné dni až v druhej pol. októbra ☹ No, des. Bavili sme sa o tom s mužom,ale nebola som si istá. 😒 A keďže sme boli v Ikea a jedla som tam teplé jedlo a na to studený dezert a začali ma bolieť všetky zuby, tak som povedala,nie, čo keď bude treba ťahať nejaké nervy a pichať lokálku, tak radšej počkám. Ak keď som z toho ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Inak,moje zuby 😒 Najradšej by som tú osobu,čo mi to robila zabila!!!
Teraz beriem RTG snímky a idem k zubárovi,čo som k nemu chodila doteraz (neviem,prečo som taká blbá a išla som k vôli dobrej reklame inde,kde mi dorantali zuby!!!). Vieš, okrem tých zubov,čo mám citlivé, mám v jednom zube in line ,myslím,tak sa to volá,je to taká keramický výplň. Lenže už mesiac mám to pod tým citlivé pri kúsaní a mám pocit,že na tom mieste,kde bol v tom zube kaz,to nemám dobre urobené. A stálo ma to 6000 Sk tá plomba a myslím,že na počkanie to robia len títo,kde som bola,takže neviem,čo spravím,lebo tá zubárka tvrdí,že podľa RTG je to ok, ale mne sa to nezdá normálne. Neviem,čo robiť,keby to bola normálna plomba, kašlem na nich, ale toto. Asi sa budem s nimi súdiť. neviem, čo robiť. ☹ ☹ ☹
S tou migrénou ma to mrzí!!! Prečo ti nechcú nasadiť tie lieky na migrénu??? Veď keď to máš tak dlho,veď takto nemôžeš existovať!!! Nemôže ti muž pomôcť nejaké lieky zohnať?
S tým cyklom sa netráp, to sa stáva raz za čas,mne skôr také,že mám cyklus 46 dní a pod. A mala si ovulku? Ten duphaston neber! Ja by som ho nejedla, keď nemáš nedostatok progesterónu.

melle
10. sep 2007

kapp, moj manzel ti odkazuje: pokial ide o periapikalny zapal, teda zapal v okoli korena zubu, hnisaveho charakteru, tak tento zapal moze byt pricinou a miestom fokalnej infekcie. avsak toho, ze by sa dostali do krvi nejake obrovske mnozstva bakterii, ktore by organizmus nedokazal zvladnut, sa nemusis obavat. Hlavne ak zuby su uz von. Ci je to zapal chronicky alebo akutny je viacmenej jedno, riziko potratu je male aj ked ho nemozno vylucit. Vraj mozes doverovat hematologovi, ktory ti poradil pockat jeden mesiac, lebo bakterie mozu v tele v latentnej forme pretrvavt aj cely zivot a tolko asi cakat nebudes 😉 A co som citala knihy a rozne clanky ze co vsetko moze byt problem a teoreticky sposobit potrat, tak to by asi ziadna zena v zivote neporodila 😉 Drzim ti velmi palce, aby uz bolo vsetko ok. pa

melle
10. sep 2007

marti, s tym in linom vraj chod to reklamovat, lebo ked sa ti pod tym bude kazit zub, tak to bude zle. Ale zas tiez sa to neda takto po nete posudit, mozno je to len citlive a este sa to ukludni. Ako davno ti to robili? Skoda ze nie si tu v KE, moj drahy je najlepsi zubar 😉 Ale nie, fakt, nevravim to len preto, ze je moj, fakt ho vsetci chvalia 😉 Netrap sa kvoli tomu odlozenemu tehu, ja mam aj tak niekedy pocit, ze vsetko je asi tak ako ma byt a ze ak to nebolo teraz, tak na to asi bol nejaky dovod. Neboj, polka oktobra tu bude coby dup a ani sa nenazdame a budu vianoce 😉 Ja sa uz tesim na haloween, je to sice taky komercny prevzaty sviatok, ale ja ho milujem, je to taka super atmosfera, nakupim si nejaku vyzdobu do bytu, urobim svietnik z oranzovej tekvice, napeciem pernik a pojdeme vecer na cintorin, tu v KE mame krasny stary cintorin v lese a ked tam na vsetkych svatych vsetci pozapaluju sviecky, cely sa ligoce. Mozno to znie morbidne, ale fakt je to krasne, ja sa uz tesim 😉 Ale trochu som odbocila od temy. S tou migrenou mojou, lieky by sa dali zohnat, ale ake? V tomto sa moj muz nevyzna a liekov na migrenu je kopa roznych druhov a kazdemu zabera nieco ine, tak nie je to sranda utrafit ten pravy... 😒 Mam este v plane jednu neurologicku a ak ta mi nepomoze, tak potom uz fakt neviem, mozno pojdem do BA, ale uz ma to dost nebavi s tym behanim po lekaroch. Za poslednych 7 rokov som sa uz nabehala az az.
A este co sa tyka mojho cyklu, praveze ovulku som posledne dva cykly nemala a endokrinolog mi povedal, ze mam nizky progesteron. Takze by som asi mala brat ten duphaston, lebo bez neho nemam ani ovulku. Na druhej strane sa bojim, aby mi to este viac nerozhadzalo cyklus. Neviem ci nezmenim aj gyndosku. Taka je dost drbnuta. Mam dobreho kamosa gyndosa, velmi sikovneho, ale on je porodnik, tak k nemu nemozem normalne chodit, ale on pozna nejakeho kolegu, co je vraj dobry. Tak este uvidim...

martamarta
autor
10. sep 2007

Ďakujem, Melle za podporu! 🙂 Fakt si to cením. A aj by som bola ochotná ísť do KE,keby som vedela,že budem mať zuby ako predtým,myslím tým bezbolestné. 😢
Inak volá sa to Cerec inlay a robia to iba oni v Blave a myslím,že aj na Slovensku zatiaľ,je to porcelánová výplň na počkanie. Len si myslím,že ten kaz,čo som v tom zube mala mi neošetrili ok a teraz nemám asi veľkú alternatívu, kto iný mi to znova urobí,keď to robia len oni? 😖 Som ja hus,že som tam kedy vkročila. 😠
Inak, mám nejaké snímky RTG v počítači, ale sú nejaké rozmazané,neviem,či je na nich niečo vidno.
S tou migrénou. Môj otec tým roky trpel a snáď by sa aj mohol spýtať na nejaké lieky, ak by si chcela,lebo to je otrasné,že ti s tým nikto nepomohol doteraz!!! 😠
A k tomu duphastonu - ten ti s ovuláciou nepomôže, ten sa uplatní len v druhej polke cyklu a práve že sa užíva,keď sú dlhé cykly,lebo je ho nedostatok. Na ovuláciu je ten,čo si už spomínala vyššie. A myslím,že gyndošku by si zmeniť mala, odporúčam radšej chlapa. 😉 Drž sa,melle! A kľudne napíš aj internou poštou.

kapp
11. sep 2007

Ďakujem Melle za odpoveď - pozdravujem manžela - držím palčeky v snažilkovaní a ešte raz ďakujem 🙂 Dúfam, že nám to tentoraz už výjde = asi čítam veľa kníh, a už z toho blbnem, nechám tomu voľný priebeh ... Máš pravdu, to by žiadna žena neporodila ... 😝

melle
11. sep 2007

kapp rado sa stalo 😉

marti, ahoj. Vies co, na mna sa ti v poslednej dobe nejak lepi smola alebo co. Co lekar, to same zle spravy. Dnes som bola na kontrolu na ORL, lebo uz dlhu dobu mam problemy s dychanim, mam pocit, ze sa dusim a stale ma boli na hrudniku a trva to uz roky, ale vsetci mi vravia ze to len stres a psychika a robia zo mna debila, ale posledne tri mesiace uz som mala vkuse opuchnute sliznice v nose aj v usiach, vsetko zapchate a pritom krvne vysledky vzorove, zase mi obvodak nechcel verit, tak som sa vypytala sama na ORL a doki mi zistila nejaku bakteriu co sposobuje zapal pluc! Hlavna vec, ze sa uz roky dusim a nikto mi nechcel verit a nikoho ani nenapadlo urobit mi vyter z hrdla. Tak mi predpisala antibiotika ☹ ☹ ☹ Takze snazilkovanie je zase v nedohladne a mozem teraz pre zmenu ja riesit otazku ako dlho po antibiotikach mam cakat s tehu. A to sa obavam ci sa jednymi antibiotikami ten bacil odstrani alebo sa mi to bude tahat bophvie ako dlho ☹ Aj MS musim dat dokopy, o hlave ani nehovoriac, pomaly sa zacinam obavat ci budem vobec niekedy v dohladnej dobe v dostatocne dobrom stave na to aby som mohla planovat tehu ☹ Skocim este za tou gyndackou a skusim s nou zriesit tu ovulku kym budem liecit pluca a ked mi u nej vyprsi rocna zmluva tak asi zmenim a pojdem k tomu mlademu gyndakovi co mi ho odporucil ten moj kamos porodnik hm 😒
Marti a tebe kedy robili tu porcelanovu vypln? Nepojdes to reklamovat?
Inak aj moj otec mal cely zivot migrenu ale nikdy na to nic nebral, pretrpel. Ale teraz mu to uz preslo po 50-tke.

roasha
23. sep 2007

melle,po preantibiotikovani si daj este urobit kontr.vyter,ak budes ok,mozete skusat hned nasl.cyklus,ale aj ked mas doma"zubnicka",tak to vie aj on.ozaj,mne vobec nenarastli zuby mudrosti/moj zubnik povedal,ze niekto ich vobec nepotrebuje 😉/,tak ma to teraz napadlo,lebo sa mi cez tyzden snivalo,ze mi zacali rast. 😒 chvala bohu,nemam v hube tolko miesta,to uz by museli byt kdesi v krku,no fuuuuj. 😝

fyalynka
3. mar 2009

ahojte, mam taky problem a s tym suvisiacu otazku. Moj manzelik bol dnes na RTG panvy, z coho
ma jasne napadlo, ze to urcite nejako poskodilo spermijky ☹ Myslite, ze nase snazilkovanie by sme
mali odlozit, kym sa nevytvoria nove, zdrave??? 😕 ☹ ☹ Myslite, ze ak by sa naaaahodou zadarilo,
moze to byt risk z pohladu zdravia plodu - dietatka??? ☹

zuzana76
3. mar 2009

fyalynka, radsej pockajte, ak uz tehotna si, tak sa zase neboj, ale ak sa da, tak pockajte aspon 1-2 cykly a muzovi kup nejake vitaminy napr Selezin ACE na zlepsenie kvality spermii, ale to je len moj nazor, mozno sa cakat nemusi, ale ja by som radsej pockala

zuzana76
3. mar 2009

jaj, on bol len dnes na RTG, tak este sa asi nezadarailo, tak skus vydrzat

fyalynka
3. mar 2009

ano dnes, za par dni mi konci cyklus, tak som chcela vediet co po tom, ak sa nahodou teraz nezadarilo... 😒

fyalynka
3. mar 2009

nema este niekto skusenost??? 😒

desmodka
3. mar 2009

fyalynka, ja som citala vselijake nazory, niektori tvrdia ze RTG neskodi, niektori ze by sa nemalo... nepytala si sa svojho gyn?? a spermije sa tvoria nepretrzite, takze podla mna pockat 2 cykly nie je potrebne...

fyalynka
3. mar 2009

nie nepytala som sa svojho gyn., ja som u dr. nebola 😉 Len moj mangelik 😒 Mna tiez napadlo, ze sa
spermijky vlastne tvoria stale...ale nedavno som niekde zahliadla (uz neviem kde), jedna holka pisala,
ze musia cakat, lebo ze manzel bol na RTG 😒 tak preto neviem... ☹ a chcela som pocut viac nazorov,
skusenosti... 😉 lebo mimi veeelmi chceme, a cakat niekolko cyklov - by ma asi slak trafil 😕 🙄

ivana2301
18. mar 2009

Ahojte,poradí mi niekto???? 12.3.2009 mi vyberali mandle celkovej anestézi.Veľmi túžime po bábetku.Myslíte,že o bábatko sa môžeme snažilkovať už o mesiac???Ešte teraz beriem neaké lieky od bolesti (algifenove kvapky,panadol,ibuprofen)môže to mať neaký zlý vplyv na bábatko??? Ovuláciu by som mohla mať(ak teda dojde-budem sa modliť) približne 14.4.2009.Prosím poradte mi,či sa môžme snažilkovať alebo neakú dobu počkať???

janka1
18. mar 2009

fyal ja by som necakala, nacoo...nevidim dovod 😉 pekne, kludne a s laskou sa dajte do toho vsetko bude ok 😉 😉 😉

fyalynka
18. mar 2009

janka, dakujem ti moja zlata 😉 ved ani necakame, ak mam byt tehu tak budem...ci uz teraz alebo
o par mesiacov 😵

ivana, ja si myslim ze ked uz nebudes uzivat ziadne lieky a celkovo sa budes citit dobre, tak nevidim dovod
preco by ste sa o mesiac nemohli snazilkovat o mimi 😉 drzim palce 😉

janka1
18. mar 2009

fyal 😉

ivana2301
19. mar 2009

fyalynka: dakujem....za odpoved...potešilo ma to,hned mám lepšiu náladu.... 😀

xlucia
10. máj 2012

@melle ahoj. citala som ze tvoj muz je zubar. mozem sa ho prosim nieco opytat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre