Je možné otehotnieť s Oligo-teratospermózou u muža?

monika3107
24. júl 2019

Maminky idem si k Vam pre radu mojmu partnerovi zistili Oligo-teratospermozu zasiel za urologom a urolog sprosti mu povedal ze ma pozdravuje ze 80 percent muzov ma takyto spermiogram a ze kludne mozem otehotniet a nedal mu vobec nic . Otehotnela niektora z Vas s takoutou diagnozou?

fialka1318
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fialka1318
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monika3107
autor
24. júl 2019

@fialka1318 velmi pekne dakujem ja som bola na vysetreni som uplne v poriadku uz dve deti mam aj on ma dve deti len problem je ten ze je starsi muz ak sa mozem spytat ake vitaminy ste brali ? jemu vyslo 12 mil spermii ale z toho iba 1percento z normalnym tvarom

fialka1318
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mariajuraj
24. júl 2019

My sme skončili až na ivf....pri tejto diagnóze je ťažko otehotnieť prirodzene. Ide o to, že práve zdravá a silná spermia sa musí trafiť v správny čas, čo je pri tejto diagnóze ťažké. To nám povedali v centre. No nič nie je nemožné, my sme skúšali 3 roky, nakoniec nám pomohli až v centre asistovanej reprodukcie, kde sa nám podarilo otehotnieť až na 5 vklad pomocou metódy icsi, keď oni vyberajú spermiu najvhodnejsiu na oplodnenie. Ak skúste dlhšiu dobu otehotnieť, obráťte sa na odborníkov a nestrácajte čas. Prajem veľa šťastia 🙂

alica311
24. júl 2019

Chodte do CAR urobit podrobnejšii spg, a tam vam hned poradia ohladom bábätká, nestracajte cas, nam tak tiez pred rokmi takto povedal urolog... isli sme len preistotu do CARu pre iny nazor a skoncili sme IVF

alica311
24. júl 2019

@monika3107 a dajte spravit v car vysetrenie fragmentacia DNA spermii

monika3107
autor
24. júl 2019

@fialka1318
@fialka1318 dakujem pekne cely problem je ten ze on sa zafixoval na urologicku ze naco tam bol ze to ma vsetko v hlave a uz nechce ist na ziadne vysetrenie co uz treba najst ineho schopneho😂s tymto pristupon ze ho este doktorka podporuje ja tehotna nikdy nebudem😞co uz treba sa posunut dalej

monika3107
autor
24. júl 2019

@alica311 dakujem ale on uz akekolvek vysetrenia odmieta je to zbytocne

fialka1318
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
e1i
25. júl 2019

@monika3107 len rozdiel je ze u urologa robia spermiogram velmi orientacny,kedze je robeny iba na mriezke pod mikroskopom a nie ako v car pocitacovo zhodnoteny. Kvoli 2-3 spermiogramom mesacne sa urologom neoplati kupovat ten pristroj. Aj u nas bol spg od urologa v norme a v car bol teratozoospermia,pomohlo ivf a icsi+picsi picsi je ze preselektuju este tie spermie a taku pouziju na oplodnenie nie hociktoru ako pri icsi

mariajuraj
25. júl 2019

@e1i presne tak

mariajuraj
25. júl 2019

Ženy ale zas aj zázraky sa dejú. Kamoška s touto manzelovou diagnózou po prvom ivf- ma dievčatko, otehotnela pred 3 mesiacmi prirodzene.

mariajuraj
25. júl 2019

@e1i a ak sa aj naaahodpu podarí prirodzene, tak je vysoká pravdepodobnosť veľmi včasného potratu. ☹((

e1i
25. júl 2019

@mariajuraj hej lebo to moze oplodnit ta poskodena spermia a navyse to moze trvat dlhe roky kym sa podari prirodzene

alica311
26. júl 2019

@monika3107 to mi je luto, moj mm tiez nebol nadseny, ale vedel ako tuzim po babatku, tak musel....

monika3107
autor
27. júl 2019

@e1i ahoj on bol na vysetreni spermiogramu v ba v centre lenze nestihol konzultaciu s dr a tam mu povedali ze s vysledkami moze navstivit aj svojho urologa a ten mu natrepal ze problem neni a ze ma.pozdravuje

e1i
27. júl 2019

@monika3107 pri tomto vysledku ich ma malo a aj male percento morfologicky spravnych,isto to nie je ok na pozdrav ale na riesenie. Moj mal iba terato- ze morfologiu zlu a vyslo umele az ked sme priplatili aj preselektovanie. Byt nim by som si nefandila a pozdravujem,ak chce dieta nech to riesi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre