Oneskorená ovulácia potvrdená Folikulometriou

mirka93
18. okt 2008

Ahojte, tema na folikulometriu tu tusim niekde je, ale nedocitala som sa tam to, co ma zaujima. Preto to skusim takto.
Ma niekto skusenost s oneskorenou ovulaciou potvrdenou folikulometriou?
Bola som totiz na prvom takomto vysetreni v polovici cyklu a doktor hned zacal rozpravat o anovulacnych cykloch. Musi to byt nevyhnutne anovulacny cyklus, alebo sa mi moze vytvorit dominantny folikul aj o nieco neskor?
Teraz mal najvacsi folikul iba cca 8mm. Viem, ze pred ovulaciou dosahuje folikul cca20 - 22mm. Mam este sancu, alebo ......
Dakujem za akukolvek odpoved!!!!!!!!!!

janula18
18. okt 2008

Mirka na poslku cyklu je 8 mm malo. Ale kludne môže dorásť a mať ovulku aj neskôr pokiaľ mávaš dlhšie cykli . Tiež si píšem s jednou babou ktorá ma teraz tiež v polke len nejakých 8mm a vravela že je to ok lebo ma dlhe cykli.

lenuliatko
18. okt 2008

Mirka, aké dlhé cykly mávaš? Tú polku cyklu si myslela tú svoju, alebo čo sa ráta priemerne 14.DC u 28-dňového cyklu? Lebo ak to bol ten 14.DC, kľudne ti folikul ešte môže dorásť a prasknúť. Ak máš dlhé cykly, ovulácia prebieha tak 10-15 dní pred príchodom MS, skús si to sama rozrátať, alebo napíš koľko dňové máš cykly a niečo vymyslíme 😉

mirka93
autor
28. okt 2008

Jeeejjj baby, vy ste strasne zlate!!!!! Nemala som v poslednej dobe cas a priznam sa, ze som skoro uplne zabudla, ze som sem pisala. Som rada, ze som to tu vobec nasla!!!
Myslela som polovicu pravidelneho cyklu! Prva kontrola bola na 14DC a druha na 21DC a aj ta len potvrdila anovulacny cyklus. Uz treti mesiac mam predpisany Duphaston, ale zacali sme s nizkymi davkami a teraz mi ich zvysil Beriem ho od 21. do 27.DC
A ake mam cykly? Strasne dlhe!!!!! Volakedy som mavala cca35 dnove, ale potom som zacala mat stresy v robote a cykly skoro uplne vymyzli!!!! Aj 3 mesiace som nedostala. Potom som mala na 2 meisace antikoncepcne a potom sa nam podarilo nevedomky otehotniet. No len co sme sa to dozvedeli a zacali sa tesit asi tak 3 dni na to som potratila a teraz sa na to az moc sustredim!
Potrat bol v july a odvtedy sa snazim s doktorom moj stav riesit!!!!! Uz mam predpisany aj clostilbegyt. ten zacnem uzivat hned ako mi skonci tento cyklus. Co bude neviem kedy! Meriate si BT? Ja ano a graf mi ukazal, ze som mozno ovulovala na 22. DC,ale to asi tazko, ked som21.DC bola na folikulometriia folikulol mal tak 10mm!!!!
Aaaach, sa uz idem z toho zblaznit!!!!!Dakujem za kazdu dalsiu dobre mienenu radu!!!!

ovulacia
4. aug 2009

Ahojte babenky, prosim o radu, nemate niekto skúsenosti s oneskorenou ovuláciou? Ja som mala menzes 21.6. a počas celého cyklu som nemala pocit že ovulujem, menštruáciu som nedostala, ale 25. som mala nechránený pohlavný styk, neviete či som mohla aj vtedy ovuláciu, je to možne. Doteraz som menštruáciu a obávam sa či nemôžem byt tehotná. Lekárka mi vylučila cystu ako dôvod meškania. Dakujm za odpoved