Opäť sa posnažíme ale až od (po) roku 2010

z.ubrienka
23. mar 2009

ahojte, mozno nie ze možno ale skôr určite je na takúto tému ešte skoro. Ale tak dúfam že nie som jediná ktorá by chcela mať bábätko až tak "neskôr"(tj, o 2-3-4a viac rokov), dúfam že nie som jediná ktorá takto plánuje do budúcna.. 😅 .. 😀

helisek84
23. mar 2009

ahojky, určitě nejsi jediná...my s manželem chceme začít vysazením HA koncem roku 2010...

chaala
23. mar 2009

Ahoj,plánování je moc pěkné,ale potom,čím jsme si prošli...už raději neplánuji.Nakonec to dopadlo úplně jinak,než jsme si přáli.

karol84
12. apr 2009

ahoj, několik podobných diskuzí by tu bylo: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea..., https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... (ale tato je zrovna docela mrtvá 😒 )

Já bych nejraději dítko hned, ale partner ne. Ten je spíš pro ty 3-4 další roky čekání.

charlize
12. apr 2009

Ahojte, a myslite, ze sa to tu rozbehne? Ja by som sa pripojila 🙂 My by sme sa chceli zacat snazit na jesen 2010, v septembri svadbu a po svadbe snazilkovat, musime najskor prerobit byt a trosku sa dotlacit ku koncu skoly....

karol84
12. apr 2009

já bych se připojila též, i když bych byla ráda těhotná co nejdřív, ale jak už jsem psala, přítel není zrovna pro a já mám zrovna nějaké drobné gynekologické problémy, takže bych stejně hned neotěhotněla... takže to vidím spíše na ten příští rok, možná i později

charlize
13. apr 2009

karol, a neda si priatel povedat? keby si ho trochu "namotavala" ? Ten moj ze deti potom potom, ale cim viac ich videl, na fotkach, v meste, u priatelov, u brata, tak ho to chyta stale viac. My by sme aj hned, ale najskor musime dokoncit skolu, priatel sa boji, ze by si babo neuzil, keby sme ho mali popri skole, hoci ja by som sa nebranila...mas nejake vazne problemy?

karol84
13. apr 2009

ahoj charlize,
no u nas je to spis tak, ze cim vic deti v okoli vidi, tim radeji by to svoje budouci odsunul... tak uvidime.
vazne problemy nemam, jen mi ted moc nefunguji vajecniky, tak jsem dostala nejake leky na upravu a doufam, ze se to brzy spravi.
my uz oba delame doktorat, takze by to bylo na jedne strane taky pri skole, na druhe strane nejake to studium uz za sebou mame, tak co...

zuzanockamt
13. apr 2009

Ahojte 🙂 ... mozno sa k vam pridam ... ja zatial neviem, kedy zacneme pracovat na babätku, ale dufam, ze okolo mojej 30-ky to uz bude vysoko aktualne 😅 😕 ... no a teraz mam 27 😉

karol84
13. apr 2009

ahoj
🙂

zuzanockamt
13. apr 2009

ahoj karol 🙂

karol84
13. apr 2009

ja jsem teda o něco mladší, je mi 24, začátkem léta teda už 25 a moc let už bych čekat nechtěla. i když je mi jasné, že teď hned mimčo nebude

zuzanockamt
13. apr 2009

no ani mne sa uz velmi cakat nechce, lebo MM ma uz 34 rokov, ale okolnosti to teraz neumoznuju, tak co uz

karol84
13. apr 2009

a jaké okolnosti vám brání?
my se teď postupně chystáme ke koupi bytu, teda doufám, že se nám podaří nějaký pořídit, takže nedostatek financí je teď asi hlavním důvodem.

zuzanockamt
13. apr 2009

no MM teraz nema pracu a mame len jednoizbovy byt a na väcsi nie su prachy

karol84
13. apr 2009

my jsme teď v pronájmu v garsonce.. práci teda máme oba, ale kdybych šla na mateřskou, tak jedna výplata prostě chybí... ale myslím, že bychom to zvládli
no a byt bychom kupovali taky na hypotéku...

zuzanockamt
13. apr 2009

no my teraz splacame tento jednoizbak, ale dalsiu hypo nechceme a ani by sme ju asi nedostali

karol84
13. apr 2009

a co ten menší pronajímat, že by se splatil z nájmu a zkusit jít do většího? a tu garsonku máte jak velkou? My máme 40m2 a marně přemýšlím, kam tu umístit jen postýlku...

zuzanockamt
13. apr 2009

no my nemame garsonku, ale jednoizbovy byt, ma len 25 m2, keby sme ho dali do prenajmu, tak aj tak nemame z coho kupit väcsi ... jedine predat tento jednoizbak a na zvysok zobrat pozicku

karol84
13. apr 2009

jej, tak to je hodne malé, my bydlíme v garsonce, ale zas ji máme jen pronajatou a navíc už 3/4 roku nemáme smlouvu...

karol84
13. apr 2009

to už si skoro nedokážu ani představit - 25 m2...
a kde bydlíte?

zuzanockamt
13. apr 2009

my mame nastastie vlastne byvanie ... postielka by sa tu zmestila, ale bolo by to dost obmedzujuce pre nas vsetkych

karol84
13. apr 2009

to jste teda dobří, že byste tam natlačili ještě postýlku, nedokážu si to vůbec představit

zuzanockamt
13. apr 2009

no my sme si to velmi dobre zariadili a kuchynu, hoci je velmi mala mame osobitne

karol84
13. apr 2009

já bych tady musela vyhodit buď skříň nebo stůl, nebo postavit postýlku doprostřed místnosti 😠

zuzanockamt
13. apr 2009

no my by sme tiez museli zrusit gauc, ale to je v pohode...no ale dufam, ze to nebudem musiet riesit

karol84
13. apr 2009

já vzhledem k nerozhodnosti přítele to raději řeším, protože není jisté, zda v dohledné době nový větší byt bude... a zase nejsem ochotna s mimčem čekat až moc dlouho...

zuzanockamt
13. apr 2009

no u nas tiez nie je iste, kedy bude väcsi byt a MM sa zatial dietatu dost brani

karol84
13. apr 2009

přítel se taktéž brání, sice jsme spolu už osmý rok, ale pořád si "ještě musí užívat"

karol84
13. apr 2009

i když to během posledních pár dní už začíná vypadat nadějně 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre