Opäť sa posnažíme ale až od (po) roku 2010

z.ubrienka
23. mar 2009

ahojte, mozno nie ze možno ale skôr určite je na takúto tému ešte skoro. Ale tak dúfam že nie som jediná ktorá by chcela mať bábätko až tak "neskôr"(tj, o 2-3-4a viac rokov), dúfam že nie som jediná ktorá takto plánuje do budúcna.. 😅 .. 😀

etuska
14. apr 2009

cafte kocky,v nasej teme nejako smutno,tak sa k vam "votriem" 😀

lafemme
14. apr 2009

Však já jsem to nemyslela přímo na tebe...Reagovala jsem jen na tvou poznámku, že jsme mladé...tak jsem se ti snažila vysvětlit můj pohled na věc 🙂

etuska
14. apr 2009

ja som tiez stale chcela byt mlada maminka a aj sa mi to v 24-och podarilo-hoci neplanovane 😀 -ale teraz som rada,lebo inac by sme mali stale nejake "preco este nie"....-tak ako doteraz,ale v decembri uz chceme "pracovat" na druhom 😀

zuzanockamt
14. apr 2009

ahoj erika 🙂 ... aj ja som sa tu votrela vcera, ked u nas bolo ticho 😀 ... ved ty uz tiez patris tu, ci nie? 😉 ... ja zatial ozaj len do tych buducich 😉 😅

etuska
14. apr 2009

caf Zuzi 🙂 -tak teoreticky sem patrim,hej 😀 ...tak sa hadam uz na tom nic nezmeni...uz mam HAK len na 1 mesiac a potom uz na to "kaslem" 🙂

zuzanockamt
14. apr 2009

inak mne to uz pride pomaly take smiesne sa stale stresovat, ze rychlo-rychlo podme na to, lebo ved roky idu ... vsak nech idu ... co ma byt, to bude ... ci ma niekto 25 alebo 40, je to jedno ... ja som sa po tom navrate z UK nejako extremne zmenila ... takze erika to tvoje "odmietanie" bude asi tym ostrovnym vzduchom 😀

etuska
14. apr 2009

Zuzi 😀 😀 😀
no my sme mali nasu kocku este pocas studentskych cias,tak sme sa museli trochu osamostatnit,aby sme zacali rozmyslat nad 2-hym babom.No a teraz citim,ze uz by to aj mohlo byt...aj ked este stale to nie je 100% rozhodnutie...ale uz aj Miska si pyta surodenca 🙂 tak je to vazne.

A mas pravdu Zuzi- nie je to o veku...ale o tom ako sa citis...Moja 40-rocna kolegynka teraz caka babo a myslim ze je velmi stastna 🙂

zuzanockamt
14. apr 2009

no ved mozno sa aj nam podari ani nebudeme vediet ako ... lebo moj drahy si uz druhy mesiac nekupil ochranne prostriedky 😀 ... uz sa len pyta, ze aky ma den a ja vzdy poviem, ze dobry 😀 😝 ... takze sa mozno casom celkom osmeli a volaco bude z toho ak tam nie je nejaka ina prekazka ... co dufam, ze nie je 😕

zuzanockamt
14. apr 2009

malo byt ze "aky mam den..." 😉

etuska
14. apr 2009

Zuzi 😀 😀 😀 -tak povedz ze "vyborny" ked budes mat ovulku 😀 a bude to 😀 😀 😀

zuzanockamt
14. apr 2009

erika 😀 😀 😀 ... no ved casom to snad pride 😀 ... ale minule som tak nad tym rozmyslala, ze co keby som nasla // na teste, tak som sa normalne aj prelakla, ale to je asi normalne, ked este vlastne ani neviem do coho idem a ake je to mat babo ... u teba to bude ine, ked ty uz jednu "skusenost" mas 😉

etuska
14. apr 2009

ved prave-moja dcera je asi najlepsia "antikoncepcia" 😀 😀 😀
A ja si pamatam tych par rokov dozadu ked som na teste nasla // -juuuj,to len bol sok 😲 ,ale taky stresovo krasny-ako to povedat rodicom,co dalej so skolou,ako to financne zvladnut...-ale zvladli sme-a to sme obaja chodili na VS-denne studium,ziaden byt...-pre niekoho mozno sialenstvo,nezodpovednost...,ale my sme to s pomocou rodiny zvladli

zuzanockamt
14. apr 2009

ved ja si myslim, ze takato sokova terapia je najlepsia, lebo clovek sa nezaobera zbytocnymi uvahami, co by bolo, keby ... ale musi hned riesit konkretne veci a potom to ide nejako aj samo 😅

etuska
14. apr 2009

...a preto si teraz hovorim,ze ked sme to zvladli vtedy,tak teraz to bude tiez OK...preto radsej ani nezhanam od septembra ucitelsky job.V skole mi slubili predlzenie zmluvy aj na dalsi sk. rok a to je pohodova robotka,tak tu zvladnem aj ked budem tehu...Zacinat tu ucit a byt zaroven tehu si teda predstavit neviem...takze radsej uzemnujem svoje "ambicie" a presviedcam moje "horsie ja" ze teraz mam byt v prvom rade mamou 😀

zuzanockamt
14. apr 2009

a ucitelia tam to maju horsie ako my tu doma? ... myslim tym pracu, nie plat ... ten mi je jasny 😀

etuska
14. apr 2009

ani by som nepovedala ze horsie,ale ine 😀 a neveim si predstavit zvladnat triedu pubertakov a este byt k tomu tehu,pripravovat sa zodpovedne na 6 -7 hod. denne-lebo je to uplne ine ucit decka na Slovensku a zvladnut trebars odbornu terminologiu v anglictine.Teraz ucim na ZŠ,ale ja mam specializaciu na 5-12,takze ak by som chcela ucitelsky job,musela by som ucit geografiu na SŠ a to uz nie je taka malina 😖 -takze si na to teraz netrufam,ak chceme druhe babo-az neskor...

zuzanockamt
14. apr 2009

ved jasne, na co by si sa mala stresovat ... zmluvu ti predlzia a ked hovoris, ze terajsia praca je v pohoicke, tak je lepsie ostat pri tom a sustredit sa na babo 😵

etuska
14. apr 2009

ved hej-lebo sme mali sice v plane zarobit a vratit sa na SVK co najskor,ale takto to bude asi lepsie.I ked neviem kto sa mi postara o to druhe babo ked budem musiet tu do prace 😀

etuska
14. apr 2009

...ale to radsej teraz neriesim,lebo by Miska nemala surodenca ani o 100 rokov 🙂

zuzanockamt
14. apr 2009

no tak to bude asi problem 😕 ... iba ak by stare mamy boli take ochotne a lietali by na striedacku poopatrovat 😉 ... jeden mesiac jedna a na ten dalsi druha 😉

etuska
14. apr 2009

Budem citovat jeden cesky film:"Tohle neřeš, po tom nepatrej..." 😀 Niektore veci treba proste nechat v urcitom zivotnom okamihu tak...Idem ja Zuzi pomaly do sprchy a spat.Dobru nocku 🙄 🙄 😵

zuzanockamt
14. apr 2009

oki ... idem aj ja, ved za chvilu uz polnoc a ja zajtra idem do prace 😕 😅 ... tak dobru noc 😵

charlize
15. apr 2009

No ako to tu ozilo, sa spojili dve temy tusim 😀

ja v tom mam jasno, karieru budem budovat aj po detoch, necitim sa mlada na to mat babo, len okolnosti ma brzdia, no lepsi sa to, ved uz "len" nieco vyse roka... ja by som aj hned, trufla by som si popri skole, ale priatel nechce, tak aspon stihneme svadbu a bude to vsetko legitimne 🙂

A ako Lafemme spominala, nechapem baby, ktore sa zobudia po 35 ze by chceli babo, mam take zle priklady v rodine a staci mi, beriem si z nich odstrasujuce ponaucenie, ako to moze byt vsetko naopak a zle, riskovat to nebudem...

janitchka
15. apr 2009

ahoj holky 😀
já bych chtěla na mimi pracovat v roce 2010,můžu se k vám připojit?

charlize
15. apr 2009

Janitchka, snazilka a chces sa sem pripajat? 😀 Nas potom vsetky predbehnes a budu z toho depky 😝 ale jasne, pis len, co si, kto si 😀 My chceme snazilkovat od jesene 2010... 🙂

zuzanockamt
15. apr 2009

Ahojte 🙂
vitaj janitchka ... tak ty uz mas aj snz za menom 😕 ... a preco ste sa rozhodli az v roku 2010? a kolko mas rokov? ... vydata...slobodna? ... napis nieco o sebe, nech vieme 😉

zuzanockamt
15. apr 2009

charlize ... a ty nestars, ze depky ... nemame mat z coho depky, ved tu nemame ziadnu sutaz, ze ktora bude skor tehu

janitchka
15. apr 2009

ajo,já to tam mám,protože před rokem čtvrtjsem byla opravdu poctivá snažilka,ale během té doby se vše zmněnilo....určitě nikoho nepředběhnu 🙂 ,zažila jsem rok poctivého snažení se vším všudy a nic....ale to vše bylo s mým budoucím bývalým manželem,už skoro rok se rozvádím 😠 😠 😠 je mi 26.před rokem jsem od manžela odešla, ale on dělá zle...no před půl rokem jsem se seznámila s nynějším přítelem(teda já ho znám už od dětství,ale každý jsme si vzali někoho jiného,on je taky rozvedený)od ledny splu bydlíme a máme pejska a řekli jsme si, že když to půjde,tak v lednu vysadím HA... 😉

janitchka
15. apr 2009

jo a to téma je přesně pro mě,protože je to fakt opět 😀 😀 jo a jdu si to upravit, když vlastně ještě nejsem snažilka,ať nematu.. 🙂

zuzanockamt
15. apr 2009

jan ... tak snad si uz nasla toho praveho a aj babo hadam na seba od buduceho roka nenecha dlho cakat 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre