Opäť sa posnažíme ale až od (po) roku 2010

z.ubrienka
23. mar 2009

ahojte, mozno nie ze možno ale skôr určite je na takúto tému ešte skoro. Ale tak dúfam že nie som jediná ktorá by chcela mať bábätko až tak "neskôr"(tj, o 2-3-4a viac rokov), dúfam že nie som jediná ktorá takto plánuje do budúcna.. 😅 .. 😀

zuzanockamt
2. máj 2009

zalezi co ti potrebuju vysetrit ... ak zaludok, tak len cez usta a ak creva, tak len cez konecnik

nelynka
2. máj 2009

ja som bola len na crevach...ale aj na to uz existuju sondy, len to tva kym to prejde cely traviaci trakt a je to rychlejsie tou sondou..dala som si aj injekciu ale daleko nedosli aj tak som setko citila..

zuzanockamt
2. máj 2009

neviem, ja som nastastie este na takom niecom nebola a dufam, ze ani nebudem musiet

nelynka
2. máj 2009

neprajem ti to, strasna bolest aj cez injekciu fuj, v zivote tam z nepojdem..

zuzanockamt
2. máj 2009

ja nastastie nejake zdravotne problemy nemam a ani som nikdy nemala nic vazne ... jedine co som absolvovala boli dve operacie - laserova korekcia kratkozrakosti a z nosa mi odstranovali nezhubny maly nadorcek, ktory stale krvacal

nelynka
2. máj 2009

tak ja nic take nikdy..sla som do nemocnice ked som mala 10rokov na to ze my bolo zle a vracala som..a tam mi prisli na cysty v ladvinach inak nic vobec nic..

zuzanockamt
2. máj 2009

tak to nie je teda bohvieco cysty v oblickach ... a teraz to mas uz v pohode?

nelynka
2. máj 2009

tak ako nikdy som s tym uz problem nemala..rastli a naposledy co som bola tak velkosti stali a nevytvorili sa ziadne ine, lenze moja prakticka lekarka ma nikam uz viac neposlala ze to je OK, teda tu v CR..takze neviem..
ako nechcem ostat bez dozoru a chcem si pozriet nejaku nefrologiu a uvidime..

teraz ked som si cupla, tak normalne citim pichavu bolest na pravej strane pri pupku, trosinku na lavej a taha mi to na ladvinu dozadu juuuuuuuuuuuuuj

zuzanockamt
2. máj 2009

nely ... no mala by si ist k lekarovi co najskor, ak sa ti to bude stupnovat, tak bezte na pohotovost ... ved to mozes mat aj slepak, ked ta to boli na pravej strane 😕

nelynka
2. máj 2009

nie slepak to ie je, neboli ma to dole ale hore vyssie..slepak viem rozoznat zase..
na pohotovost nepojdeme lebo nemam 90kc poplatok xixi z coho uhradit, mame uz len 250kc v penazenke...a do vyplaty daleko 😀 😀 😀 😀

nelynka
2. máj 2009

ideme na povinnu vychadzku, potom sa ozvem ked sa vratime 😀

zuzanockamt
2. máj 2009

no tak potom uz len volat 112, ked by bolo najhorsie, to mas zadarmo ... a to uz nemate ziadne dalsie peniaze? ... iba tych 250 kc? ... si to neviem ani predstavit

nelynka
2. máj 2009

tak hej, len tych 250kc..ale tak to vydrzim, nie je to tak strasne..
teraz sme sa boli kus prejst, super zase nam to padlo, aj sa vieme pohadat po ceste aj udobrit, aj o vela veciach pokecat..najnovsie o domceku sa stale bavime, vcera sme vymysleli ako si raz urobime podkrovie, sa uz tesim 😀
tak pocitam, mali by vracat zaciatkom mesiaca dane, tak verim ze pondelok, utorok alebo niekedy by malo nabehnut..dako uz vydrzime ten tyzden 😉

zuzanockamt
2. máj 2009

no aj ja sa tesim, ze nam vratia teraz v maji dan, peniazky navyse vzdy potesia 🙂
my sme dnes nikde neboli, lebo dost fukalo cely den, len MM bol zaparkovat auto do garaze a potom skladal bicykel horsky ... uz ho ma konecne hotovy ... dva roky bol rozlozeny 😀
my sa o byvani radsej ani nebavime 😅

nelynka
2. máj 2009

no..nam by mali vratit nejakych 7000kc, a za to dame dokopy moje auto, aby mohlo ist na opravne na STK..aby som konecne mohla najst nejaku pracu aj dalej a nemusela sa bat ze mi praskne koleso..co sme dneska pozerali tak mam zadny tlmic vprdeli a sucha koleso o blatnik, tak je viac nez iste ze do auta kym nebude opravene nesadnem 😀
ale zase som volala s nasimi, a vravela som im kolko nam prisla elektrina tak mamka hned ze posle nejake peniazky, ze nam prispeju..tak som rada..nerada pytam od rodicov, vlastne sa to stalo len raz..a oni vzdy sami povedia ze nam nejake peniazky daju ze pomozu..a teraz fakt treba kazdy peniaz..

zuzanockamt
2. máj 2009

nam by tiez mali vratit okolo 5000 sk kazdemu, tak som zvedava ... ani neviem, kedy to posielaju 😅

nelynka
2. máj 2009

nam vraveli ze po 30.4. teraz je vikend, tak verim ze buduci tyzden to nabehne..prinajlepsom do stredy 😀

zuzanockamt
2. máj 2009

neviem ako je to u nas ... ja som sa o to nejako nezaujimala, ked pridu, budu tam 😀

nelynka
2. máj 2009

tak my sme sa len pytali kedy priblizne budu posielat lebo ked si si to davala robit ako zamestnanec cez firmu tak to mali uz v tejto vyplate, lenze my sme uplatnovali zlavy na dani tak sme si to museli podavat sami..

zuzanockamt
2. máj 2009

my sme si museli robit danove sami,kedze sme boli vlani v zahranici, tak nam to spravila svokrina znama - ona robi priamona danovom,tak to tam aj hned zaniesla

nelynka
2. máj 2009

tak ste to mali tak ako my..
nam pomahala tiez svokra a kamarat jeden, cize sme to mali od dvoch roznych ludi ale vyslo to rovnako obom 😀

zuzanockamt
2. máj 2009

my sme svokru poziadali, nech nam niekoho najde, lebo ona ma vela roznych znamych a zohnala priamo pracovnicku danoveho uradu 😀

nelynka
2. máj 2009

tak ono to zase nie je take tazke urobit to..
my sme to so svokrou robili cez internet..ona tiez je vo firme uctovnicka tak robila aj danove kolegom tak vpohode to urobila aj ceske 😀

zuzanockamt
2. máj 2009

no neviem, ci je to zase az take lahke ... pre uctovnicku urcite nie, ale bezny clovek to nema sancu spravit ... ja som si aj citala okolo toho dost veci a prd som tomu rozumela 😀

nelynka
2. máj 2009

no ono na nete mas kopu kalkulaciek ktore to za teba vypocitaju a ty uz len vyplnis to tlacivo..ako poviem pravdu ani ja som tomu nechapala ale ked sme to uz robili spolu tak som to pochopila a o rok si to uz bude vediet urobit aj sama 😀

zuzanockamt
2. máj 2009

tak ja to uz o rok potrebovat nebudem, aspon dufam ... ale ked som si robila rocne vyuctovanie do zdravotnej poistovne asi pred troma - styrma rokmi, tak som to zvladala sama 😵

nelynka
2. máj 2009

tak my si uplatnujeme poistne a hypoteku takze to musiem robit sami lebo tak nam to zamestnavatel neurobi..iba ak by sme ziadne zlavy nemali..

zuzanockamt
2. máj 2009

ja ked som bola zamestnana vlani v skole, tak nam to normalne robil zamestnavatel 😕

nelynka
2. máj 2009

hej aj tu to robi zamestnavatel, ale pokial si uplatnujes nejaku ulavu na dani ako hypoteka, poistenie a tak, tak si to musis robit a podat sama..zamestnavatel ti to neurobi..

zuzanockamt
2. máj 2009

nam stacilo priniest iba doklady o poisteni a tak a normalne nam to uctovnicka spravila, kto chcel

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre