Opäť sa posnažíme ale až od (po) roku 2010

z.ubrienka
23. mar 2009

ahojte, mozno nie ze možno ale skôr určite je na takúto tému ešte skoro. Ale tak dúfam že nie som jediná ktorá by chcela mať bábätko až tak "neskôr"(tj, o 2-3-4a viac rokov), dúfam že nie som jediná ktorá takto plánuje do budúcna.. 😅 .. 😀

zuzanockamt
18. apr 2009

lea ... my byvame nstastie sami, ale len v jednoizbaku ... MM je inzinier strojar a robil technologa, kym sme odisli pred rokom do UK ... ale teraz je v strojarstve a v automobilovom priemysle dost zla situacia, takze neviem, kedy si najde pracu ... takze pominame uspory a mozeme zacat od znova setrit ... MM splaca este pozicku za ten jednoizbak a ja ako ucitelka vela nezarobim

zuzanockamt
18. apr 2009

karol ... na to som sa spoliehala stale, ale nic sa neudialo

leatea
18. apr 2009

zuzi..a co tak teraz babo,aj ked do jednoizbaku a nechat manzela doma? ja to beriem ako riesenie u nas..kedze mam lepsiu pracu ako manzel,tak je sanca,ze on ostane doma..
a skusali ste rozne ponuky prace..viem,ze sa stale prepusta,ale niekedy sa oplati poriadne hladat..

zuzanockamt
18. apr 2009

no skusame stale, posielame CV, ale nic sa nedeje, lenze keby som bola teraz tehu, tak neviem ako by to bolo s mojou pracou, lebo od septembra nastupujem na nove miesto a dal mi zmluvu len na jeden skolsky rok, cize len do juna 2010, s tym, ze potom by mi ju predlzil, no ale ak by som do juna 2010 mala babo, tak mi asi nepredlzi nic ... no a aj tak by som musela byt minimalne 6 tyzdnov doma aj ja s babom a manzel bude od jula dostavat len nejaku smiesnu sumu zo socialky a materska je len 50% z platu, takze by sme mali dokopy asi 10 000 sk na zivot a z toho mame urcite vydavky 5000 sk a to este neratam mobily a stravu

leatea
18. apr 2009

no tak uz len zuby zatat a pockat do dalsieho leta..myslim,ze nebudes jedina,ktora sa trapi,ze ako to vsetko pojde..
a zivotopisy posielajte dalej,ved najst sa urcite cosi podari..tato kriza nebude vecna..
pripadne si ty skus podat inzerat,ze doucis ziakov 🙂 to je celkom slusny prijem 😉

nelynka
19. apr 2009

ahojte zienky, tak ako citam vsetky studovane len ja taky vyvrhel, zase sa zle citim pri vas ☹ ☹ ☹ ☹
mna to ale proste nebavilo, vkse sediet nad knihami a ucit sa nieco co mi v zivote aj tak bude na dve veci..

inak baby, zajtra sa mam ist opytat za pracu do jednych potravin, je to sice len 12 000 v hrubom, ale aj to je nieco, chcela by som si este popritom nejaku birgadu najst, alebo na polovicny uvazok aby sme mali aspon ych 15 000 moj prijem zase, snad sa bude dat z toho nieco platit ☹ ☹ ☹

na babo ja ale mozem zabudnut este dlhsie ako buduci rok, pocitam tak 7rokov najskorej, iba ak by sme vyhrali sportku aspon pol miliona 😀 😀

leatea
19. apr 2009

ahojte..ako si uzivate nedelnu pohodu?

nely..a to preco az tak dlho chcete cakat? ja si neviem predstavit tolko rokov..a so skolou si nic nerob..ved,ked ta nebavila,tak je lepsie,ako tam byt len preto,ze to chce niekto iny 😔

zuzanockamt
19. apr 2009

Ahojte 🙂
nely, vobec sa nemusis citit medzi nami zle ... ved ked sa ti bude chciet, tak si skolu mozes spravit kedykolvek 😉 ... to by bolo fajn, keby ti ta praca vysla, aj 12 000 je nejaky peniaz, no nie? ... a s tym cakanim sme na tom dost podobne, ja musim este cakat aj na to, kym bude MM chciet ist do toho 🙄
my sme boli na bicykloch troska a ideme sa teraz napapat

nelynka
19. apr 2009

latea nie chceme MUSIME caka, pretoze mame kopu veci nevyrovnanych a sami ledva prezijeme nie este s dietatom na krku..

zuzi je to 12 000kc hrubeho, co by bolo cca 10 300cisteho..minus nejake za stravenky tak pocitam tak 9500kc by som mala...co je dost malo ale aj to je daco, viac ako dostanem ob mesiac z UP..
len este najst nejaku brigaicku a bolo by OK, aspon 15 000cisteho niekde nahrabat...

zuzanockamt
19. apr 2009

no ved mozno aj nejaku brigadu najdes, aj ked teraz je to aj s brigadami horsie ako pred rokom ... no ja mam VS vzdelanie a dostanem len nejakych 13 000 sk v cistom a MM dostava z UP cca 5600 sk 🙄

nelynka
19. apr 2009

tak vidis, ani VS nie je vsetko na svete ☹
ja som pozerala akurat dneska na vyssiu odbornu skolu zdravotnu, ze by som si urobila ndstavbu potom casom, by nebolo zle...aspon by som sa mohla uplatnit aj v zdravotnictve a tam stale hladaju sestricky, osetrovatelky a tak...

a dneska som vydela jednu pracu v personalnej agenture, sice pasova vyroba, montaz sedaciek, ale 18 500kc nastupny plat tak tam asi zajtra skocim sa opytat, mozno by mi nieco aj pomohli najst..

zuzanockamt
19. apr 2009

nely ... to len v skolstve a v zdravotnictve su aj s VS take biedne platy ... no ale najhorsie fakt v skolstve ... inak, ked mas VS tak sa da dobre zarobit ... no co uz narobim, ked som si to ucitelstvo dobrovolne vybrala ... ved nemozeme byt vsetci bohati a niekto musi aj tie decka ucit a vychovavat, ked sa im uz doma rodicia venuju len minimalne

leatea
19. apr 2009

ahojte..tak my zajtra zaciname posledny term..najblizsie tyzdne budu zrejme narocne,no je to uz len 10tyzdnov v skole..plu nejake to volno v tom,tak sa to hned skrati o cosi..

nely..ja mam tiez ucitelstvo,takze zarabame teraz v zahranici,nech mame aspon cosi,teda teraz viac prezivame ako zarabame,kedze polovicka nema stalu pracu..a ja z tej mojej zial vsetko neutiahnem..tak hadam aspon par dni do tyzdna odrobi..a viem,ze ked sa vratime naspat,tak v skolstve to slate bude bieda..ale mna tak to ucenie bavi..budem musiet aj tak najst cosi popri tom..mozno doucovanie alebo sa zacnem venovat programovaniu,co neznasam..
a mat aspon nejaky prijem je vzdy lepsie ako ziadny alebo byt na urade prace..ved treba aj cosi odrobit do dochodku..nech nemusite robit do 80..

zuzi..tu ucitelia maju od 2000libier a vyssie mesacne..mne by stacilo aj 800 na svk,ked by som bola schopna z toho vela veci poplatit..ale asi mozem len snivat..

zuzanockamt
19. apr 2009

lea ... no ja mam teraz ako ucitelka v cistom 430 eur, takze k tym vysnivanym 800 sa nedostanem ani do dochodku ... je to proste bieda

leatea
19. apr 2009

zuzi..no my tolko dame len za najom..a to tam nie su zaratane ziadne energie 😖 ale hadam dalsi rok sa odstahujeme,lebo je to pre nas privysoka suma..no je to momentalne aj troska problem..ale dufam,ze ten dalsi rok to bude lepsie..

nelynka
20. apr 2009

zuzi to preto pretoze ucitelov treba vzdy a niekto to robit musi...
ja neviem, ja aj tak nerobim rozdieli medzi strednou a VS, a tak si myslim ze musis dobre trafit aby ta s VS vzali na relativne dobre platene miesto a aj to je otazka ake je to "dobre platene miesto" pre teba

karol84
20. apr 2009

ahoj holky, na koupi bytu je málokteré místo dobře placené 😠 kdybychom měly všechny čekat, až na tom budeme ekonomicky dobře, tak už lidstvo dávno vymřelo 😉

zuzanockamt
20. apr 2009

to mas pravdu karol, ale niekedy to bohuzial inak nejde, len cakat ... ale su pozicie, kde sa da zarobit uplne super ... napriklad taki programatori sa maju fajn po financnej stranke, hoci je to narocna praca

karol84
20. apr 2009

no ani vsichni programatori se zrovna fajn nemaji. zvlast ted je bida ☹

zuzanockamt
20. apr 2009

no vsetci nie, ale tych co poznam ja, tak maju fajn platy ... zalezi co a pre aku firmu robia ... snad uz tato kriza skonci, aby bolo aspon viac pracovnych prilezitosti, potom uz len dostat pracu na dobu neurcitu a mozeme zhanat byt

karol84
20. apr 2009

no obavam se, ze jeste nekonci...

zuzanockamt
20. apr 2009

tak ja dufam, ze do konca roka sa to zlepsi, aj ked mohlo by sa do leta ... ja by som mala mat uz od buduceho augusta zmluvu na neurcito, ale samej mi hypo nedaju a aj MM musi mat nejaku a dost dobre platenu pracu, aby som potom zase mohla ostat na MD aspon na pol roka

karol84
20. apr 2009

ja mam smlouvu na dobu neurcitou uz ted, ale na byt v praze mi prijem nestaci.

zuzanockamt
20. apr 2009

no ved ani mne nestaci, ale keby aj MM robil, tak by sme si snad hypo mohli zobrat ... len neviem, ako by to bolo pocas MD ... to je jednoducho nekonecny kruh

karol84
20. apr 2009

toho se boji vsichni, ale muj pritel extremne... taky nevim, jak ho zlomim

zuzanockamt
20. apr 2009

takze tvoj priatel nechce este babo? ... aj moj manzel sa boji a este nechce a toho veru len tak lahko nezlomim

karol84
20. apr 2009

on se boji financnich nesnazi...

zuzanockamt
20. apr 2009

no ved aj moj sa boji tych financii, lenze my uz mame aj dost rokov, tak sa bojim, aby sme vobec nejake dieta v rozumnom veku este stihli

karol84
20. apr 2009

no ja se bojim spis toho, ze to treba pristich deset let bude stejne a budeme to bud kvuli financnim problemum nebo zdravotnim potizim oddalovat

zuzanockamt
20. apr 2009

karol ... toho sa aj ja bojim, ale to sa mi potom uz ani neoplati mat babo, lebo o 10 rokov uz budem mat pred 40-kou a MM pred 50-kou, to uz je potom na vnucata a nie na det 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre