Opäť sa posnažíme ale až od (po) roku 2010

z.ubrienka
23. mar 2009

ahojte, mozno nie ze možno ale skôr určite je na takúto tému ešte skoro. Ale tak dúfam že nie som jediná ktorá by chcela mať bábätko až tak "neskôr"(tj, o 2-3-4a viac rokov), dúfam že nie som jediná ktorá takto plánuje do budúcna.. 😅 .. 😀

leatea
26. apr 2009

a nepozerala si ani v inzeratoch na svadobnej stranke..niektore su este lacnejsie..ale je to na tebe..z tych,co si vybrala,tak sa najdu aj peknucke 🙂 s tymi svadobnymi fotkami sme na tom podobne..sme sa fotili len hodinu a vela toho sa nestihlo..

cipsinka
26. apr 2009

charlize ahoj 🙂 🙂 🙂 🙂

no ved my sme tu rozoberali,ze by sme si to nemohli naplanovat presne ako si napisala,ze v polke juna,jasne,ze aj my vsetky tu mame naplanovane,ze kedy asi ved by sme neboli v tejto teme ktora je o roku 2010 alebo po roku 2010,cize plany su ale nie prehnane 😉 😉 😉 😉

karol84
26. apr 2009

Ahoj, vy jste tu toho napovidaly...
k te materske: je to cca 70% z denního vyměřovacího základu do 22. týdne věku dítěte,
porodné je 13000 Kč,
rodičovský příspěvek je možno čerpat ve 3 variantách - buď do 2 let dítěte zhruba těch 11400 (ale ne každý na to dosáhne - od PPM 380 Kč na den), 2. varianta do 3 let věku dítěte těch 7600, 3. varianta - snížená výměra je 7600 do 21 měsíců dítěte a pak 3800 do 4 let

zuzanockamt
26. apr 2009

Ahojte 🙂
konecne sme doma, sme sa vratili asi pred hodinou od rana ... MM bol pomhat bratovi na dome a ja som pomahala svagrinej s malym, aby si ona mohla v klude navarit a poupratovat, lebo keby tam bola sama s nim, tak by len po vonku behala za nim a nic nespravila 😅 ... ale som teda riadne unavena z neho 😅 ... dnes by som mala ist aj skor do postele, lebo zajtra zase do prace ... ten vikend tak rychlo ubehol 😠

leatea
26. apr 2009

jeej..uz nas tu pribuda..
zuzi..tiez robis au-pair 😅 ked ides k rodine..

zuzanockamt
26. apr 2009

lea ... veru robila som opatrovatelku dnes ... a to som povodne chcela vegetit doma a mal tam ist len MM, ale svokra tiez nesla, takze uz nik iny neostaval a svagrina by pri malo ozaj nic neurobila

nelynka
26. apr 2009

lea pozerala lenze take co chcem su prave drahsie a vsetko male velkosti alebo su moje velkosti ale obrovske sukne a to ja nechcem..takto mi ich usiju priamo na mieru, a budu cistucko nove, nenosene...

nelynka
26. apr 2009

karol uz je porodne len 13 000? predtym bolo tusim nieco cez 17 000kc nie?
a materska je az 70%

charlize
26. apr 2009

No, kocky, ja najradsej robim au-pair vsade, na navstevach, svagrovcom, vsetkym tetam 😀 odmalicka, som mala 12, ked som prvy raz bola strazit deti 😀 to je moja posadnutost no.

A sa len ucim, a ucim... aspon vas sem-tam precitam na osviezenie 🙂

karol84
26. apr 2009

nely,
porodné kleslo tuším od ledna 2008. a mateřská je těch 70%, ale ne z platu, ale z denního vyměřovacího základu..

nelynka
26. apr 2009

charliz len sa uc uc, o chvilku to budes uz mat zasebou 😀

karol a ten denny vymeriavaci zaklad je pocitany z priemerneho platu za posledny rok pred nastupom na MD nie?

zuzanockamt
26. apr 2009

charlize ... tak ja taka nadsena z opatrovania nie som ... ved som prisla utahana ako kon 😀 ... ja mam deti na krku aj v praci, tak ma to az tak nechyta

karol84
26. apr 2009

myslím že z posledních 12 měsíců, ale některé dny se tam odčítají... jak to přesně je už nevím. a pak tam byly nastaveny nějaké redukční hranice - to taky nevím, jestli ještě platí...

charlize
26. apr 2009

Zuzka, no to je tym, ze si s nimi aj v praci 😀 ja som v praci so samymi adolescentami, hehe...takze su vsetci skoro tak stari ako ja, a par je starsich, par mladsich ... takze ja som na tie deti vysadena 😀

leatea
26. apr 2009

nely..jasne..hlavne,aby si ty bola spokojna 🙂

tu v uk sa mi zda,ze ziadne porodne nie je..ved by sa nedoplatili 😅

ja opatrujem hlavne sestre..ale nie sme tam casto,tak len obcas,ked sa podari..

nelynka
26. apr 2009

karol je to 69%, maximalne 14 370kc mesacne..
a pocita sa to za poslednych 12mesiacov pred rokom ako nastupujes na MD? to znamena ze ked nastupis na MD v roku 2009, tak MD sa ti pocita z denneho vymeriavacieho zakladu za rok 2008..

nelynka
26. apr 2009

jasne lea...ja budem spokojna...a nezda sa mi to vela, ale samozrejme keby som nasla presne take ako chcem, sadli by mi ako rit na serbel a boli by lacnejsie, urcite beriem tie 😀

leatea
26. apr 2009

baby a neviete ako je to s prispievanim do socialnej poistovne a potom sa ma cosi dostat k materskej..neviete cosi blizsie k tomu?

karol84
26. apr 2009

nely, 69% od ledna 2009 neplatí, mělo by to být těch 70%, alespoň to tu v lednu problesklo zprávami - ale určitě to bude přesně vypsané na stránkách mpsv

nelynka
26. apr 2009

lea je to doplnkove nemocenske poistenie a mozes si ho platit ako dobrovolnik na slovensku a potom sa ti tym padom zvysuje materska na maximum..
cize ked budes platit maximum DNP, dostanes maximum matersku co vychadza tusim 16 000sk...cca 😀

karol84
26. apr 2009

nely, a ta hranice už taky neplatí... pokud máš vysoký příjem, tak můžeš mít mateřskou tuším až někam k 28000, ale to se většiny ženských týkat nebude...

zuzanockamt
26. apr 2009

lea ... ja sa to chystam si vubavit, je to dobrovolne nemocenske poistenie, ale neviem ako sa vypocita ta ciastka, ktoru si plati do SP ... ale musis to platit aspon 270 dni pred nastupom na MD alebo PN

nelynka
26. apr 2009

jojo, karol, to je pravda...uz to neni omezeny...

karol84
26. apr 2009

už jsem to našla na netu, maximum mateřské je od ledna 2009 28890

karol84
26. apr 2009

pro ženy, které vydělávají více než 71000 hrubého... ☹

nelynka
26. apr 2009

zuzi tu ciatsku ti povedia priamo v socialnej poistovni...zamestnavatel za teba plati nejaku ciastku a ty si budes len doplacat do maximalnej ciastky..cize ked je maximum povedzme 1000sk, co tak nejak aj je a zamestnavatel za teba odvazda povinne 400sk, tak ty budes doplacat mesacne 600sk

ten kto nema na slovensku zamestnanie, musi platit tu celu ciastku alebo aspon nieco, pokial chce mat narok na matersku..

nelynka
26. apr 2009

karol tak tam nedosiahnem ani neviem kedy xixi... 😀 😀

karol84
26. apr 2009

a to redukování denního vyměřovacího základu se týká pro ženy, které mají 24 000Kč hrubého a více

nelynka
26. apr 2009

ahaaa..tak ani to mat nebudem 😀 😀 😀

leatea
26. apr 2009

no prave rozmyslam,ze kedy by som to vybavila..lebo viem,ze teraz v maji tam budem a potom netusim..a ani neviem,ci to treba v mieste bydliska alebo aj v inej pobocke..domov to mam dooost daleko 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre