Operácia prsníka

jarmila1977
14. apr 2017

Dobry den.chcela by som sa poradit a vyrozpravat s niekym,kto si tym tiez presiel....nahmatala som si hrcku v prsniku a po niekolkych usg vysetreniach v priebehu roka mi lekar odporucil operaciu.....spociatku sa jednalo o tukovu hrcku lipom....teraz je ich uz viac a ukazala sa aj velka cysta....
Sla som na usg aj k inemu lekarovi...reku,ci bude mat na to taky isty nazor,ze operovat a zhodli sa...
Chcem sa opytat,ktora uz bola operovana....ako to prebieha...kolko treba byt v nemocnici,prip.ako dlho na marodke...dakujem...

anniera
14. apr 2017

Práve včera som bola na operácii prsníka len s tým rozdielom že ja som mala potvrdený karcinóm veľkosti cca 2cm. Prišla som deň pred operáciou (len preto, že som zďaleka a ešte som musela absolvovať označenie sentinelovej uzliny v inštitúte molekulárnej a nukleárnej medicíny). Na druhý deň - v utorok ráno ma operovali a vo štvrtok ráno o 8:00 pustili do domáceho ošetrenia. Bolesti žiadne, len opatrné pohyby, spať na chrbte. Každým dňom je to lepšie a lepšie. Naozaj to nie je nič, čoho by si sa mala báť. Ak máš ešte nejaké otázky, kľudne mi napíš súkromne. Daj si to operovať čím skôr, nikdy nevieš kedy sa to zvrhne na niečo malígne. Držím palce.