Otehotnela niektorá počas dojčenia?

aviril
26. jan 2007

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosť s otehotnením počas dojčenia. Malý má 4 mesiace a prvú menštruáciu po šestonedelí som dostala keď mal 3 mesiace. Ešte jedna chúlostivá otázka - dá sa otehotnieť, aj keď partner ejakulát nedá priamo do vás? Počula som, že pri vzrušení sa uvoľní malé množstvo ejakulátu, ale či obsahuje spermie, to neviem. A keď áno, dokážu oplodniť, keď vlastne "nie sú vystrelené veľkým prúdom"? Pýtam sa, lebo zatiaľ neberiem žiadnu antikoncepciu.

mybambulky
17. dec 2008

Prosim kto mi poradi? Mam takmer 16 mes dievcatko a mozno len robim paniku ale meska mi 3 dni menzes (mala som ho dostat teraz v nedelu nemam ju pravidelnu) a vobec sa necitim ze by som mala dostat. Vcera som si dokonca robila aj test a nebola tam ciarka - no dnes rano ked som sa tam kukla znova tak tam je ale uplne slabulinka... znamena to ze som tehotna?
Niezeby som nechcela ale v nasich podmienkach sme chceli s druhym babom pockat tak prosim skuste mi povedat co sa to deje???

najhorsie na tom je ze ja som za posl. mesiac vybrala dvoje antibiotika - to nemoze mat vplyv na test??? a ak tak na babatko????? no hruza len na to myslim...
Ak sa to potvrdi tak samozrejme ze sa budeme tesit ale ked si spomeniem co vsetko som za ten mesiac urobila a nemala tak asi by bolo lepsie keby tam ta ciarka nebola ☹
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
kedze moju temu mi zatvorili tak chcem poprosit tych co maju podobnu skusenost nech sa ozvu sem dakujem

inak menzes este stale nikde takze uvidime zajtra co bude ak bude

ja som zabudla na jednu vec a to ze s manzelom praktizujeme prerusovany styk ktory nam dosial vychadzal - prvu men od porodu som mala po 9 mes a odvtedy chodila men vseliako moja smola nesledovala som to tak detailne
vdaka za odpovede

mybambulky
18. dec 2008

takze bola som u lekarky a vraj mam dostat tu mrsku menzesovu kazdu chvilu ze to na tehu nevyzera - na usg tiez nic podstatne nevidela - tak skoro to by bol aj zazrak - no prosto vyzera to viac nie ako ano v pripade tehu

a info od lekarky - test na druhy den nie je platny plati len tych cca 10 min potom je to vsetko uz len blud

marse
23. dec 2008

babulky co sa povazuje za ,,kvapky rozkose"? 😅

krista
23. dec 2008

Marse tak co udělala jsi si testík? 🙂

Kapky rozkoše (z odborného článku): malé množství sekretu uvolněného z muž. pohl. údu ještě před samotnou ejakulací, obsahuje totiž spermie + dále může dojít k nepříznivému dopadu na NS muže i ženy vzhledem k nerespektování přirozeného průběhu aktu.

marse
23. dec 2008

bojim sa krista ze to bude nutne 😀

krista
23. dec 2008

Předpokládám že mrcha teda pořád nikde? 😀 A že to vydržíš tak dlouho, já už bych byla celá divá do testu 😀 Tak šup kup test dokud maji lékárny otevřeno 😅

marse
23. dec 2008

veru dobre predpokladas...mrcha nikde, ja sa testu bojiiiiim 😀 lekaren je otvorena u nas nonstop, a muz je lekarnik 😀 😀

krista
23. dec 2008

Marse no vidíš kovářova kobyla chodí bosa 😀 A co budeš dělat když budeš těhu? Je to asi neplánované co? 🙂

krista
23. dec 2008

Třeba se ti jen z nějakého důvodu rozhodil cyklus 😅 😉

marse
23. dec 2008

krista bodaj by bol rozhodeny 😀 trosku dost neplanovane, preto sa ukludnujem ze je to mozno nejakym zapalom skrytym alebo tym dvakrat dennym kojenim 😉

barny
23. dec 2008

bratancova zena tak otehotnela s tretim, tiez sa spolihali na to, a teraz maju 3 deti a to nie moc velky vekovy odstup, preto ja vsadzam radsej na tabletky

barny
23. dec 2008

no myslela som, ze sa spoliehali na kojenie 😉

krista
23. dec 2008

No vida kdo nechce má to hned, co já bych za to dala 😀

Marse já jsem snad zvědavější než ty, jestli jsi těhu nebo ne 😀

marse
23. dec 2008

krista pockam do konca roka a urobim test nabuduci test 😀 😀

krista
23. dec 2008

Marse jak to můžeš vydržet? 😀 Tak ti držím palce, aby to dopadlo podle tvého očekávání 🙂

krista
23. dec 2008

A je tady vůbec někdo kdo se cíleně snaží v době kojení? 🙂

marse
23. dec 2008

uplne v pohode to vydrzim... bude novorocne prekvapko 😀

Zvončeky už zvonia,
ihličie nám vonia,
svetlo sviečok mihotavé,
Vianoce k nám prišli práve.
Preto sviatky krásne majte,
v pohode ich prežívajte.

prajem krasne vianoce

sonicka25
23. dec 2008

Ahojte 😉
Krista ja sa snazim,aj ked kojim a ms. este nemam..
Potesilo by ma to keby to klaplo zazrakom,tak ako pri malej 🙂 Na nu som cakala tri roky a druhe babätko si prajem ties najlepsie hned 🙂 Ale neviem,mala sa pyta "pod tricko" kazdu hodinku-dve,tak ju kojim casto...
Po novom roku pojdem k zenskemu,nech sa pozrie ci je vsetko ok a ci uz ovulaciu mam,nechcela by som malu nasilu odstavit,chcem ju kojit kym to sama neodmietne 😠

Som ties zvedava ci nam to klapne...

krista
23. dec 2008

Sonicka to je super 🙂 Koukám, že máme holky skoro stejně staré! 🙂

Já taky kojim strašně často, snažím se to teda natahovat, ale takový ty dvě hodinky pravidelně to budou (nahradila jsem akorát dvě denní dávky a to oběd a předvečeři) a v noci mi taky nespí celou noc, to taky je tak 3x minimálně 😝

Taky se chystám po novém roce k Dr., musím na pravidelnou kontrolu, já teda MS mám i ovulaci (min. měsíc mi vyšel krásně ovulační test 🙂) ale mám strašně dlouhý cykly, kolem 40 dní, takže se vždycky strašně načekám na výsledek 😉

Násilím taky odstavovat nechci, pořád chci kojit co nejdýl to půjde a s tím jakýho máme závisláka si myslim, že budu kojit ještě hodně dlouho 😅 ale četla jsem že když pak žena otěhotní tak by měla kojit max. do 5.měsíce těhotenství, tak bych zřejmě musela potom násilím, ale problém je taky v tom že ona nechce flašku, nesnáší čaje, umělá mléka, kaše ..., tak nevim co by jedla 😅

krista
23. dec 2008

Marse také přeji krásné Vánoce a šťastný Nový rok 2009 😵

krista
23. dec 2008

Koukám že holky jsou o 10 dní, to je pěkné 😵

sonicka25
23. dec 2008

Nasa mala je ties presne taka 😀 najstastnejsia je,ked lezim s nou v posteli a moze sa prisat kazdych pät minut 😲 Mala zavislacka 😀
Zadarilo sa ti hned prve tehotenstvo?

krista
23. dec 2008

Ano prvně jsem měla opravdu štěstí, to trvalo jen čtvrt roku, vysazenou HA jsem měla, ale cca 2 roky.
To vy jste se načekali opravdu dlouho, to je Sofinka vymodlená že? Můžu se zeptat jestli se nakonec zadařilo přirozeně nebo s pomocí nějakého centra? 🙂

sonicka25
23. dec 2008

Zadarilo sa nam prirodzenym zazrakom 😀 Velmi ju lubime a mazname 😀 preto chceme rychlo aj druhe 😀 😝 aby sme to s tym maznanim neprehnali..A trosku mame aj strach,ze to znova dlho nevyjde ☹ Vtedy mi zensky dpktor povedal,ze mam len jeden vajcovod a okolo zrasty ze ak otehotniem tak len zazrakom a ze to bude na 75percent mimomaternicove tehotenstvo 😢 😢

Vies si urcite predstavit ten sok a potom to stastie co nas stretlo...Nechcem planovat o rok-dva,budem vdacna za este minimalne jedno zdrave babätko...

krista
23. dec 2008

To si dovedu představit jaká to byla radost 😵 Já měla strašnou radost když jsem objevila // úplně nepopsatelnou a to jsem se snažila jen toho čtvrt roku, co teprve kdybych čekala tak dlouho jako vy a zvítězila nad procenty 😵

Třeba vám to teďka vyjde hned, všimla jsem si, že to tak docela často bývá, každý otěhotnění je jiný 🙂 Moc bych ti to přála 🙂 A od kdy se vlastně snažíte? 🙂

sonicka25
23. dec 2008

uz od oktobra,ale zatial nemam menzes,takze viac sa dozvem az u zenskeho po novom roku😖
To by bola sranda,keby sa nam to podarilo naraz,alebo s desat dnovym rozdielom,tak by nase deti oslavovalu "skoro spolu" 😀

bubadlo27
23. dec 2008

ahojte,
tak my sme sa teda nesnazili a stalo sa 😀

krista
23. dec 2008

Sonicka jj to by bylo super 😵 Hlavně ať už to je, to čekání mě fakt nebaví 🙂
To jak nemáš menzes je asi právě tím, že se nevylučuje ten Prolaktin (protože často kojíš) a tak nedojde k ovu a následní ani k té MS, ale třeba ani MS nepřijde a ty budeš těhulka ani o tom nebudeš vědět 😀 😵
Jaký jsi měla první těhotenství? Měla jsi nevolnosti nebo jsi nějak poznala že jsi těhu, kromě testu? 🙂

Bubadlo to je krásný, roční a 11dňový rozdíl 😵 Jak to zvládáš? 😅

bubadlo27
23. dec 2008

kris, ahoj
no rozdiel je rok a 21 dni 😉 , ale uz sme si zvykli vsetci na seba a vratit spat by som nechcela za nic na svete 🙂
strasne sa lubia, teda hlavne mala lubenka maleho, a stalo sa to co sa asi malo, ona na neho neziarli, este si to neuvedomuje, a ked trocha vyrastie, aspon sa zahraju 😉

ja si vzdy poviem, ze kolko je takych, co by chceli a nedari sa alebo nemozu ☹ , tak som to vzala ako dar od toho navyssieho 🙂

krista
23. dec 2008

Bubadlo promiň špatně jsem to spočetla 🤐
To je dobře, že se mají takhle rádi. Já si zase říkám, že takhle jak budou malý tak to bude určitě náročný, ale až vyrostou tak to bude ten kratší věkový rozdíl (jestli se povede 😉) jedině jedno velký plus 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre