Otehotnela niektorá počas dojčenia?

aviril
26. jan 2007

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosť s otehotnením počas dojčenia. Malý má 4 mesiace a prvú menštruáciu po šestonedelí som dostala keď mal 3 mesiace. Ešte jedna chúlostivá otázka - dá sa otehotnieť, aj keď partner ejakulát nedá priamo do vás? Počula som, že pri vzrušení sa uvoľní malé množstvo ejakulátu, ale či obsahuje spermie, to neviem. A keď áno, dokážu oplodniť, keď vlastne "nie sú vystrelené veľkým prúdom"? Pýtam sa, lebo zatiaľ neberiem žiadnu antikoncepciu.

trelka
26. jan 2007

Aviril, je to mozne, vsetko co pises, poznam osobne par pripadov, a teraz maju alebo cakaju prirastok. Takze pozor si treba davat stale.

renca3
26. jan 2007

Ano je to realne. Nam sa stalo, este som ani nemala menstruaciu. 😒

aviril
autor
26. jan 2007

My si dávame pozor len v tom zmysle, že ejakulát nedá do mňa. Len či to stačí ako forma ochrany. Renca3, tebe sa to stalo ako? Tiež ste si dávali len tak pozor, ako ja? A dojčila si?

newyorkgirl
26. jan 2007

aviril, ja som citala v brozurke z porodnice, ze tato "metoda" neotehotnenia pocas kojenia nie je veru spolahliva, ale ak uz ju chce niekto pouzit tak musia byt splnene tieto 3 podmienky:
- nemala si po porode este menstruaciu,
- babo ma menej ako pol roka,
- prestavky medzi kojeniami su menej ako 6 hodin a to s tym, ze kojis aj v noci.

ale len na vlastne riziko, ale ked ty pises, ze si uz mala MS, tak potom to uz neplati 😒

aviril
autor
26. jan 2007

A ešte otázka. Keď som už MS počas dojčenia dostala, budem teraz dostávať pravidelne alebo nie. O tomto nemám skúsenosti, lebo prvé dieťa som nekojila.

renca3
26. jan 2007

aviril, my sme si davali pozor asi ako vy.
a splnala som 2 podnienky. 1. a 3., maly mal 7 mesiacov, takze 2. nie.

aviril
autor
26. jan 2007

Ďakujem za odpoveď. Ja zas spĺňam len druhú podmienku. Takže sa dá otehotnieť aj z "kvapiek rozkoše".

megie
26. jan 2007

Kvapky rozkoše bývajú niekedy veeelmi účinné 😀 , takže dá sa. 😒

emjee
26. jan 2007

veru veru, staci kuk tuto temu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉

mady
26. jan 2007

aviril moje kámoška otěhotněla 6 měsíců po porodu. Myslela si že když kojí neotěhotní a svoje druhé těhu zjistila až v 7.měsíci 😉 a kapky rozkoše obsahují spermie to je stará známá věc 😉

aviril
autor
27. jan 2007

Emjee, trochu sa hambím, ale prosím Ťa, popíš mi čo je presne "prerušovaný sex"? Mady, tá tvoja kámoška mala také malé brucho? A necítila pohyby? No teraz mám aj ja mindráky. Aj keď keby som náhodou bola a bolo by to dievčatko, až tak by som sa nehnevala.

mracik
27. jan 2007

ako píše newyorkgirl, existuje metóda používania laktačnej amenorey na predídenie tehotenstvu, ale tých pravidiel, aby bola spoľahlivá je viac. Prestávky v dojčení by nemali byť viac ako 3 hodiny cez deň a štyri hodiny v noci, bábetko nesmie piť nič iné okrem mlieka (ani čaj, vodu), nemá mať cumlík, najlepšie je keď dieťatko spí s rodičmi v posteli, je nosené v babyvaku, aby mohlo byť kedykoľvek dojčené. Ostatné pravidlá sú také ako písala NG.

Ja som túto metódu používala 1 a 1/2 roka (po šiestich mesiacoch som ale sledovala aj iné znaky plodnosti) spoľahlivo.

Ale keďže už aviril mala menštruáciu, je možnosť otehotnenia u nej takmer rovnaká ako mimo dojčenia

bednaroi
27. jan 2007

mracik tak s temito pravidly je asi oznost otehotneni mala,protoze neni kdy 😀

aviril
autor
27. jan 2007

Tak to je pravda. 😲

mracik
27. jan 2007

vyzerá to možno zložito a pre niektoré mamičky aj môže byť, ale pre mňa boli všetky tie veci úplne prirodzené a malý bol pokojnučký a dobre spinkal (na rozdiel od môjho nenoseného a nekojeného prvého syna)

takže času bolo dosť, nevýhodou tejto metódy však je, že pohlavné hormóny sú na tak nízkej úrovni, že sa pohlavná túžba znižuje...

ramzesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emjee
21. máj 2007

dudricka • 1d • 21. máj 2007 o 17:59
Ahojte, chcela by som vediet vas nazor, ci je mozne,otehotnenie pocas kojenia,nazory sa lisia ☹

adrianav • 23tt • 21. máj 2007 o 18:10
ahoj, ted nedavno jsem cetla, ze je to mozne.takze ja az budu kojit tak si radsi jeste necham napsat antikoncepci ,ktera je vhodna i behem kojeni

froschka • 1d, 37tt • 21. máj 2007 o 18:10
kojenie nie je antikoncepcia a mnoho zien tak otehotnelo uz po sestonedeli cize ja by som to neriskovala ak nechces rodit ako jablon 😀

lilourich • 1d • 21. máj 2007 o 18:34
dudricka samozřejmě to možné je. Je to asi tak, že nějaký čas při kojení, (u každé ženy to je jinak dlouho)nemáš menstruaci, takže v tom čase, máš pozastavenou funkci vaječníků, vajíčko nedozrává a tudíš nemůžeš být oplodněná. Jenže některá to dostane po půl roce, některá po roce atd. ale ten měsíc kdy to dostaneš, to samozřejmě nevíš. Takže když dostaneš menzes, tak už jsi vlastně byla 14 normálně plodná. A pokud se nijak nechráníš tak můžeš otěhotnět, už to pravděpodobně nedostaneš a budeš se divit, jak to že jsi otěhotněla, když jsi to ještě ani neměla a kojila jsi. 😉

nikeske • 1d • 21. máj 2007 o 18:39
to lilo:krasne vystihnute! keby som aj ja vedela tak napisat, co si myslim

dudricka
22. máj 2007

Dakujem vam velmi pekne, moj syn ma 1,1 mesiac kojim ho cez den 4krat v noci 1-2 krat,stala sa nam nehoda , tak neviem, uvidim, tehotenstvu sa nebranim aj ked je to skoro. 😒 Menzes som dostala po sestonedeli a mam ho pravidelny.Uvidim dam vam vediet ako som dopadla,.

xlucka
26. dec 2007

Kojení působí jako antikoncepce jsou-li splněny tyto podmínky: Dítěti není víc jak půl rok, matka nedostala ještě menstruaci, kojí nejméně každou čtvrtou hodinu a alespoň jednou v noci,dítě je plně kojeno,nepoužívá dudlík,láhev,čaje apod.
Pokud žena kojí nejméně po 4hodinách denně a v noci po 6h,pak se dá kojení přirovnat k HA.
Hladina prolaktinu zůstává totiž pořád vysoká a nestačí klesnout.
Nicméně na druhou stranu,pokud chce žena při kojení otěhotnět,pak nestačí aby hladina jen na chvíli klesla, protože je ovulace pořád blokována, musí klesnout nejméně na několik dnů,aby se ovulace odblokovala.
Je to jako když si zapomenete vzít jeden prášek HA, také s největší pravděpodobností neotěhotníte,musela byste vynechat víc,aby došlo k odblokování ovulace.
Jinak na kojení jako na antikoncepci nelze!!!spoléhat, nicméně snižuje pravděpodobnost otěhotnění.To znamená,že když by další dítě nemuselo být hned,ale nevadilo by, pak se na kojení spoléhejte, pakliže je dítě neplánováno, pak na kojení absolutně nespoléhejte.

sveva
27. dec 2007

Dudricka ja som otehotnela počas kojenia. Už som amlú odstavila.

vejinka
27. dec 2007

sveva to gratulujem 😉

sveva
27. dec 2007

Veji díky.

zuz11
9. apr 2008

macicko • Dnes o 21:40
baby,
chcem poprosit o radu, mam 4. mesacneho synceka, plne kojim, dostala som menstruacia, zatial sa opakovala len 2 krat, cakam na tretiu, ale neviem, ci nie zbytocne, lebo sa nam stala klasicka nehoda, praskol nam kondom. Neviem, ci tehotenske testy funguju aj ked kojim? Nevie mi niekto poradit, ako zistim, ci som alebo niesom tehotna?

kitty68 • 1d • Dnes o 21:46
oh maci jako bych videla sebe, nam prasknul, ale ms se dostavila pote ☹ pri plnem kojeni

no porad doufam ze to byla ms, chvili js i uvazovala, jestli js nepotratila,ted skoncila po asi 10 dnech

eva4444 • 1d • Dnes o 21:47
macicko jasne ze testy funguju 😉

lamia • 1d, 12tt • Dnes o 21:48
Macicko těhu testy fungují určitě i při kojení,hCG se tvoří jen při těhu,tak se klidně testni 😉

macicko • Dnes o 21:50
Nechce sa mi cakat co bude, ale nezda sa mi, ze ked kojim, bude teh. test fungovat. mozno, ze hej, neviem. Chcela by som sa plne venovat tomu nasmu pokladiku co najdlhsie, aj kojit kym to pojde. Je mi to trapne sa na to pytat v lekarni, ci to funguje aj ked kojim.

kitty68 • 1d • Dnes o 21:50
ale nejlepsi bys stejne mela kdyby si zasla na gyndu

macicko • Dnes o 21:52
jojo, tak zajtra asi rovno jeden kupim a este musim par dni pre istotu pockat, lebo este neviem, aky mam dlhy cyklus. pred porodom to bola klasika, ale teraz este neviem, prvy mns bol len taka softka tri dni, ten druhy zase az moc dlhy.

kitty68 • 1d • Dnes o 21:52
maci test by zkresloval, kdyby si ho delala v sestinedeli, to mas jeste hormony v krvi, ale po 4mes by to melo byt v poho

nestyd se nic a zeptej se

macicko • Dnes o 21:53
co na gynde? da mi zase ocurat papierik, to je to iste ako tie baby testy. Sory asi som moc skepticka, nic osobne.

kitty68 • 1d • Dnes o 21:56
neomlouvej se nic, nevim jak to chodi u vas, ale vim ze segre delali uzv kdyz tam prisla ze si mysli ze je v tom, me nedal ani pocurat papirek 😀 rekl mi ze js si delala test tak co jako bych vic chtela 😀

macicko • Dnes o 21:57
pripadam si ako totalne nezodpovedna pubertacka, nechcela som antikoncepciu, lebo mi to nerobilo dobre. A teraz rozmyslam, co ak som znovu tehotna. Predtym, ked sa nam narodil maly by som to brala vsetkymi 10, ale teraz som rada, ze sa moje telo dava ako tak do kopy.

macicko • Dnes o 22:00
no to povedal aj mne ten moj, ze co chcem, ked som si robila testy. asi este pockam do nedele a potom pojdem na to. Mlieko mam, maly je v pohode, len sa citim ako na ihlach.

macicko • Dnes o 22:01
diky baby, aj za tieto info a drzte palce, nech je to len meskanie. Nechcem rodit ako hruska.

krista
13. okt 2008

eva31 • 1d • Včera v 11:33
Ahoj, chci se zeptat, zda máte některá zkušenost s otěhotněním během kojení. Máme 14ti měs. batole, které 2x denně kojím. Chtěli bychom "zadělat" na druhé, ale vzhledem k tomu, že nemenstruuji, domnívám se, že i neovuluji a tudíž nemůžu otěhotnět. Minulý týden jsem byla u gyn., která mě ujistila, že fakt, že nemenstruuji při kojení, je normální. Asi si začnu měřit bazální teplotu, abych viděla, jestli dochází k ovu nebo ne. Řekla mi, že po dobu kojení se mnou stejně nic dělat nemůže a žádné prášky na ovu předepisovat nebude. (při prvním těhotenství jsem měla problémy právě s ovulací a ovulovala jsem nakonec díky injekcím do břicha).
Mám vyčtené, že teoreticky se při kojení samozřejmě otehotnět může, ale zamímaly by mě vaše osobní zkušenosti. Díky předem za odpovědi (doufám, že některé budou 😉 a přeji hezkou neděli.

kukulik30 • 1d, snž • Včera v 11:59
ahoj evka, ja nemam takuto skusenost, ale moja kamoska otehotnela 3 mesiace po porode otehotnela, a plne dojcila, takze myslim, ze problem nie je, treba skusat a snad sa zadari 🙂 drzim palce

eloana • 1d, snž • Včera ve 12:04
ahoj evi- no pokud nemestruujes tak otehotnet muzes ,ale pokud nemas ani ovulaci.... ze sve zkusenosti -kojila em do 20 mesicu nekolikrat denne ,ale menstruaci jsme mela uz od te doby co jsem zacala prikrmovat cca od 6 mesicu male.

zuzanocka • Včera ve 12:07
eva31,
tak to si troska na omyle, ze ak nemenstruujes, ani neovulujes... zazrak, ze ste este nezarobili na dalsie za tych 14 mesiacov bez HAK 😉

kukulik30 • 1d, snž • Včera ve 12:10
evka ano, ako pise eloana, najprv by si mala zistit ako je to s tou ovulkou, ak si mala problem pred tehotenstvom, tak je mozne, ze sa to zopakuje, ale nemusi ....najlepsie by bolo poradit sa s lekarom, nech ta odsleduje a budes si ista 🙂
ja som dostala menzes 7 mesiacov po porode, plne som dojcila a upravil sa mi aj cyklus....ale zatial sa mi otehotniet prirodzene nepodarilo, ale u nas ma problem aj manzel so spermiami, takze je to o inom....

eloana • 1d, snž • Včera ve 12:15
kukulik🙂 tak to jsme na tom stejne ja tedy prorozene otehotnela ,ale ted uz bohuzel ne i kdyz mam cyklus jak hodinky🙂 problem je u manzela nam spermie zmizely pro zmenu vsechny :(((( ptali jsem se zda je to mozne a pry je mozne vse:(((

ingulik • snž • Včera ve 20:45
ahoj evka....moja svagrina otehotnela tiez pocas toho ako kojila asi 3 mesiace po porode... takze mozne je vsetko 🙂

alcatko.j • 1d • Včera ve 21:46
Evi, ja jsem kojila do 14 ti mesicu me dcery, po celou dobu jsem nemenstruovala, kojila jsem i v noci, asi 1x az 2x, dle situace ukviceneho decka 😅 Pres den jsem taky kojila a klidne v tech 14ti mesicich jeste 3x..je pravda, ze uz to nebylo moc kojeni na hlad, spis jen na zizen, takove to pomazleni, zavislost, nebo taky na usnuti...ale mleko jsem mela...a jak jsem psala, nemenstruovala jsem...
Jen jednou jedinkrat jsme si s manzelem lajzli, ze na to vlitnem bez ochrany(vasne vzplanuly a nebyl cas nekde strachat kondom 😅 - HA jsem nebrala) no a za 3 tydny jsem si udelala test, ktery byl pozitivni 😅
Takze nam se stalo to, co se prilis casto nestava, ale me 1. ms po porodu predchazela 1. ovulace po porodu, o ktere jsem nemela ani tuseni, nahoda byla, ze jsme spolu s manzelem i v te dobe oovulace spali a otehotnela jsem 😅
takze ano, je to mozne...

zucha • 1d, 15tt • Včera ve 21:54
evi, my sme sa snazili o dieta aj pocas dojcenia a nic. Tiez som nemala menstruaciu a to ani po mesiaci po tom, ako som prestala kojit. Dobrala som lieky na zastavenie laktacie a hned som otehotnela a aj bez menstruacie 😵 😵 😵

eva31 • 1d • Dnes v 10:22
Díky holky za vaše odpovědi!! Je vidět, že je to individuální, tak se necháme překvapit a uvidíme. Alcatko, máš super album 😉 Já mojí dceře říkám Lenušáček (Lena), už proto se mi líbí to tvé 'Nelušáček' 🙂
Takové štěstí bych taky brala, vlítnout na to jednou bez ochrany a hned otěhotnět.
Přeji pěkný týden všem

kacenka.p • 1d, 17tt • Dnes v 15:02
Hi, tak ja taky prispeji do klubu... 😉
Nase Leontynka bude 22.10. rok, kojila jsem do 10 mesicu, periodu jsem mela hned od prvniho mesice po porodu a jsem uz zase v 17tt. 😀 😀 😉 Takze hormony a priroda jsou nevyspitatelne! A i kdyz nemenstruujes, uplne v klidu se ti muze stat, ze otehotnis.
Doktorku bych poprosila, aby ti aspon udelala hormony z krve behem tveho cyklu -prubehu mesice - kdyz nemas periodu, aby se videlo, jak na tom jsi a zda pravdepodobne mas ci nemas ovu. A jestli ti to odminte tak se na ni vyprdni a jdi jinam.
To ze kojis neznamena, ze nemuzes chtit dite a chtit to smysluplne zkouset, ze!?!
Hodne zdaru a i stesti!

emjee
1. nov 2008

pastarela1 • 1d • Dnes o 00:28
s manzelom by sme chceli druhe male, pokusame sa uz 3 mesiace a este nic. no svagrina si mysli, ze pokial neprestanem kojit tak nemozem otehotniet. pocula som na to ale rozne nazory. maly ma 17 mesiacov a neviem si predstavit, ze by som mohla presta kojit tak lahko, maly by to asi lahko neznasal. menzes mam pravidelny.

jurocko • 2d • Dnes o 07:48
nie pastarela to vobec nie je pravda ved to som ani nepočula ze ked kojis tak nemozes otehotniet,ved kazdy hovori ze prave ked kojis tak skor otehotnes a poznam take pripady strasne vela čo kojili a otehtneli

drzim palčeky

bambi7 • 13tt • Dnes o 08:05
ahojte babule no podla mna je to individualne, robila som na gynekologii a niektore zeny otehotneli aj pocas kojenia ine nie .....moze to byt aj hladinou prolaktinu je to hormon kr.sa podiela na vyvoji mliec.zliaz a tvorbe mlieka a ak je zvys,brzdi ovulaciu.....najlepsie je ist za lekarkou a ona poradi co dalej je mozne ze je vsetko ok a coskoro sa podari drzim palce

mamamima • 1d, 26tt • Dnes o 09:05
ahojte, ja som otehotnela ked som kojila...sice az po roku, ze uz ked som mala aj mrchu pravidelnu, ale otehotnela...je to fakt individualne...pastarela, ja som malu odstavila, ked som bola skoro v 5 mes...a keby som nebola teh., tak tiez sa neprinutim odstavit ju

mamamima • 1d, 26tt • Dnes o 09:06
myslela som ze uz rok som kojila, nie po roku snazenia

jarra • 1d, snž • Dnes o 10:33
Ahojte, aj my sa snažíme už 6 mesiacov. Tiež si myslym, že je to individuálne, moja sestra otehotnela aj keď kojila a nám sa nedarí Niekde som čítala že ak žena dojčí tak je to komplikovanejšie kôli tomu čo tu spomýnala bambi. Ale určite to nie je pravidlo.Tak prajem veľa šťastia v snažení

sirinka • 1d, 11tt • Dnes o 13:02
o ano, moze to suvisiet. ja som v pohode otehotnela napriek dojceniu, ale kamaratka kym dojcila tak im to neslo, ako nahle prestala, podarilo sa im. je to velmi individualne, ako na koho dojcenie posobi. ak chces mat istotu a neprestat zbytocne dojcit, dohodni sa s tvojim gyn aby ti odsledoval cez sono ci mas ovulaciu...

pastarela1 • 1d • Dnes o 16:50
dakujem vam za vsetky odpovede. no este pockame este budeme nejaky cas skusat a potom uvidime. ale som rada, ze tp nie je pravidlom, ze ak zena koji tak nemoze otehotniet. ja so tiez pocula,ze je by to nemal byt problem ale zacala som pochybovat koli svagrinej.

mywiel • 1d • Dnes o 19:16
Kojenie je urcita kontracepcia ale nie na 100% , takze sa vam to moze podarit pocas, ale aj nemusi. Drzim palce.

marse
17. dec 2008

mam otazocku, PM som mala 7,11, mam polrocnu dcerku, ktoru kojim 3x cez den a 1-2 krat v noci, a zatial dalsia mrcha nikde. predtym tie ostatne chodili vzdy nacas 28-dnovy cyklus. moze sa stat ze tento mesiac vynecha a dasli nie...ci je to tym kojenim. mali sme s manzelom pohlavny styk, ale pouzili sme aj ochranu ale niekedy aj prerusovany styk. Mate niektora skusenost ze to bolo len kojenim..dakujem

krista
17. dec 2008

Marse mě se to vždycky natahuje podle toho jak kojím, malá měla nedávno jakýsi spurt tak jsem kojila hodně často a hodně se mi to i zpozdilo (zřejmě se nestihl vyloučit ten hormon prolaktin, aby přišla ovulace i mrcha) nebo se může jednat o anovulační cyklus (to se stává i když člověk nekojí) a testík jsi zkoušela? 😉

marse
17. dec 2008

Kristi nestras s testom 😀

ja praveze uz pomaly prestavam kojit, mliecka mam stale menej a dcerka uz aj tak zacala papt aj tuhsiu stravu, to kojenie naozaj len trokrat denne viac nevyprodukujem , takze neviem

krista
17. dec 2008

Marse hm. tak to já taky nevím, to tě s tím testem budu strašit 😀 Koukej si ho udělat 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre