Otehotnela niektorá počas dojčenia?

aviril
26. jan 2007

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosť s otehotnením počas dojčenia. Malý má 4 mesiace a prvú menštruáciu po šestonedelí som dostala keď mal 3 mesiace. Ešte jedna chúlostivá otázka - dá sa otehotnieť, aj keď partner ejakulát nedá priamo do vás? Počula som, že pri vzrušení sa uvoľní malé množstvo ejakulátu, ale či obsahuje spermie, to neviem. A keď áno, dokážu oplodniť, keď vlastne "nie sú vystrelené veľkým prúdom"? Pýtam sa, lebo zatiaľ neberiem žiadnu antikoncepciu.

brisilda
16. dec 2009

leidy ja som dostala menstruaciu 3 mesiace po porode odvtedy bola pravidelna ochranu sme neuzivali no pozor sme si davali 😉 a darilo sa nam 6 rokov 😀 inak ked kojis a odsledujes si plodne a neplodne dni tak sa nemas coho obavat staci ak si budes merat bazalnu teplotu aby si zistila kedy mas plodne a neplodne dni popripade ci nemavas anovulak 🙂 ked sa do toho zabehnes budes vediet aj bez merania kedy treba a kedy netreba davat pozor 😀 podla mna pokial si mala uz prvu menstruaciu po porode mala by chodit pravidelne kojenie ta nijako nechrani pred nezelanim tehotenstvom nakolko tvoje telo produkuje vajicka 😀

ilijanka
16. dec 2009

no-ja som dostala menštruáciu 6 mesiacov po pôrode, chodila pravidelne,pravidelne som aj kojila, počítala som plodné a neplodné dni- je pravda, že bazálnu teplotu som nemerala, dávali sme si pozor a keď mal malý rok, menštruácia zrazu meškala.
Urobila som si 3 testy a boli negatívne, až po týždni bol test pozitívny- no a bola som tehotná 😅

ilijanka
16. dec 2009

leidy- ale pri kojení nemusí menštruácia chodiť pravidelne, takže Ty ešte tehotná nemusíš byť 😉

brisilda
16. dec 2009

inak spermie dokazu prezit dnu az 48 hodin niektore este dlhsie cize treba brat aj to do uvahy najlepsie je davat pozor aby do vas nic nevniklo 😀 no 100% antikoncepcia je nesexovat vobec 😀 pokial viem ani BT neni najspolahlivejsia lebo ju vela faktorov ovplyvnuje cize davat pozor ! ak sa chcete vyhnut nechcenemu pocatiu 😉

leidy1
17. dec 2009

Brisilda ale môj manžel nedáva ejakulát do mňa a jak zistím plodné a neplodné dni ked nemám menštruáciu hm?teplota vagíny musí by kolko a teraz mi písala ilijanka že menštruácia počas kojenia nemusí byť pravidelná pradte mi niekto stými plodnými dnami robila som si aj test tehotenský no vyšlo že tehotná niesom

vlastovka385
17. dec 2009

My si taky jenom dáváme pozor, já jsem měla ovulaci stoprocentně jednou, před měsícem, po ní přišla MS, ale hodně slabá,myslím, že vlivem kojení mi moc neroste sliznice. Od té doby nic, myslím, že ani OVU, ale na 100% to nevím. Myslím, že těhotná nejsem, a myslím si taky, že ta MS při kojení nemusí být pravidelná, i když už jednou přišla. Malej začal jíst příkrmy, ale na prso má pořád chuť, takže ještě celkem dost často kojím, v noci 1 až 3krát. Řešit to zatím nijak nebudu.

leidy1
19. dec 2009

Vlastovka385
ahoj a nevieš náhodou ako zistím plodné a neplodné dni počas kojenia?alebo niektorá z Vás to neviete? 😎 🙄 🤐

krista
29. jan 2010

evurikfurik • 24. leden 2010 ve 13:51
Ahojte dievcence,
chcela by som vas poprosit o rady, pripadne vlastne skusenosti, tykajuce sa otehotnenia pocas obdobia kojenia. Mam doma 14 mes.dceru, ktoru este kojim - momentalne dost casto lebo sa jej prerezavaju zubky a je dost nervozna. Problem je v tom, ze by sme s manzelom chceli dalsie dietatko, ale priroda nam to zatial nedovoli - este som od porodu nemala svoje dni (niezeby mi chybali, ale bez nich neviem, ci je ten spravny cas na otehotnenie alebo nie - a uz sa mi nechce kupovat kazdy tyzden teh.test ). Viem, ze riesenim by snad bolo obmedzenie kojenia, ale aj ked som ho pred par mesiacmi obmedzila na 3x denne, ani vtedy sa nam nic nepodarilo. Manzel niekde cital na nete, ze nejaka zena brala mesiac antikoncepciu, to jej nastartovalo "system" a dalsi mesiac otehotnela. Dakujem za kazdy postreh a radu

lienka79 • 1d • 24. leden 2010 v 15:44
no nie som gynekolog,ani odbornik..ale vravi sa,ze kojenie je ochrana pred otehotnenim.
Samozrejem nie zarucena,mozes otehotneite aj poca skojenia, ale je to menej pravdepodobne,ako keby si nekojila. Nakolko kojace zeny maju vysoky prolaktin a ten brani otehotneniu.To,ze si nemsla menzes,nemusi znamenat,ze nemozes otehotniet aj napriek tomu, myslim,ze mozes,ale zase,kopjenie tuto ptavdepod.znizuje.
Takze,ak sa ti nebude darit otehotniet,moj nazor je,ze si musis zrejme vybrat..Bud kojit,aler=bo druhe dieta..Navyse,kebyze otehotnies,zrejme by si aj tak kojenie musela obmedzit,hoci niektore tehule koja, neodporuca sa to,lebo sanie sposobuje stahy maternice, a tym hrozi porat.
Takze je to asi na tebe, ci chces kojit take velke dieta,alebo otehotniet.
Drzim palce

eloana • 1d, 20tt • 24. leden 2010 v 15:52
ahoj-taky-si-myslim-ze-pokud-nemas-ms-tak-pravdepodobne-neotehotnis
Ja-kojila-19-mesicu-ale-ms-jsem-mela-hned-po-pul-roce.Pry-kdyz-se-to-dostane-diteti-prestane-mleko-chutat.
tak-u-nas-to-neplatilo-musela-jsem-ji-odstavit-temer-na-dvou-letech-jako-zavislaka🙂

martinex
27. mar 2010

ahojte...
chcela by som "ozivit" tuto temu... mame skoro 8mesacneho syna a radi by sme si spravili druhe babo..ide o to,ze po porode som mala prvu MS asi po mesiaci,potom dalsiu az o sest mesiacov..odvtedy nic..bola som aj na utz kde mi doktorka povedala,ze mam uplne hladku stenu sliznice,takze sa mi cyklus moze rozbiehat ako u nejakej 14-tky pri prvej MS...
je tu nejaka maminka co ma podobny problem,pripadne nieco podobne zazila? rozmyslala som totiz o merani BT aby som vedela ci sa vo mne vobec nieco odohrava... pripadne mozno sledovat hlien.... neviete niektora poradit? Dakujem 😀

katarina.banska
23. jún 2010

ja plne kojim uz 7 tyzdnov, beriem antikoncepciu azalia, no 4 dni po jej brani sme mali nechraneny sex. je u mna nejaka moznost otehotnenia ked som ju brala este len tak kratko?v letaku sa nepise od kedy ma ucinok, tak ja pevne verim, ze od prveho dna. menstruaciu som este nedostala. mate niekto podobnu skusenost? dakujem

zuzkat1
17. sep 2010

@martinex vidim ze si pisala sice uz davno ale presne o tom co chcem teraz aj ja🙂 ja este nemam menzes po porode a mala ma 8 mesiacov, chcela by som druhe mimi tak sa chcem opytat ako sa vam zadarilo? myslim ako rychlo?🙂

martinex
17. sep 2010

@zuzkat1 prva MS mi prisla ked mal David 10 mesiacov-to som kojila uz len v noci...a hned v ten cyklus som otehotnela..takze len 1 MS po porode som mala 😀
asi budes musiet pockat na MS,alebo je este varianta,kto. mne ponukala gynekologicka,rozbehnut cyklus umelo,ale toby som nesmela uz kojit..nastastie sa nam zadarilo bez toho a prirodzene

zuzkat1
17. sep 2010

@martinex no ja este kojim velmi casto... mala papa obedy a olovranty ale malo...skoro vsetku jej stravu pokryje kojenie a v noci aj 5-6 krat... kojit prestat nechcem tak budem len dufat ze sa zadari🙂

cicimon
13. dec 2010

baby zaujimalo by ma, ako ste zistili, ze ste otehoneli, ked menzes chybal? samozrejme pocas kojenia
ja tiez este kojim, menzes nikde a zas tiez nemam chut par dni po kazdom sexe kupovat test ci nahodou..

zuzkat1
14. dec 2010

@cicimon jej ahoj🙂 chces mimi? skusenost nemam ale pocula som ze niektore si to vsimli na dietati ze menej salo a menej bolo mliecka a citlive mali prsniky..ale u kazdeho to moze byt ine... ja som dostala menzes ked mala 9 mesiacov a druhykrat az teraz ked ma 11 mes. teda stale je to este nepravidelne ale mi si davame este pozor....

cicimon
14. dec 2010

@zuzkat1 nooo, tak buduci rok niekedy by som aj chcela... ale zas nahoda je blbec a aj pri malej sa podarilo velmi rychlo a ja gume velmi neverim 🙂) a kedze som menzes od porodu este nemala, mala je velky cuciak... tak snad sa to nedzviem v 5mes ze som tehu 🙂

zuzkat1
15. dec 2010

@cicimon ja som mala antikoncepciu ale hrozne som z nej zacala krvacat takze po tyzdni som ju vysadila a prakticky odvtedy sme bez vsetkeho..ani mi nepouzivame gumu🙂 manzel si dava pozor....
aj ja by som chcela buduci rok niekedy na jar zacat skusat🙂 moja inak aj teraz este pije aj kazdu hodinu niekedy...

sarias
16. feb 2011

ahojte,
ja by som aj rada otehotnela, mala ma 4, 5 mesiaca a uz sme to aj skusali 😀 otazka je, ze teraz fakt neviem co vobec ovulujem (MS som dostala 3.5 mesiaca po porode taku dost silnu). Meska mi to asi 3 dni...tak zatial nic neriesim. Ale ako zistim (bez navstevy gynekologa) ci ovulujem a kedy ovulujem. Pisete ze menzes sa nemusi dostavit vcas, a jeho meskanie je normalne kedze kojim ... ale kojim 3x do dna..v noci mi malicka spinka. 😵
Potesili by sme sa dalsiemu babu a vam ostatnym drzim palce nech sa vam zadari cim skor ...

sarias
23. feb 2011

@cicimon kolko ti uz meska menzes? mne 1 a pol tyzdna zatial....zvazujem pockat aspon mesiac kym pojdem do lekarne kupit test, predsa len ked kojime tak sa menzes moze posunut...lenze dalsia vec je ta, ze my sme isli na ostro 🙂

shira_
4. mar 2011

ahojte zaujala ma táto téma. prvý krát som otehotnela až po iui pre zlý spermiogram, ale je teoretická malá šanca otehotnieť aj prirodzene. malého kojím a chcela by som čo najdlhšie. menzes nemám, na vyšetrení bola sliznica maternice celkom nízka a vaječníky nevykazovali nijakú činnosť. dalšiemu bábu by sme sa veľmi potešili a aj vzhľadom na moj vek, chcela by som tri detičky stihnúť do 40 😀 chcela by som sa opýtať, ak ovulácia prebehne aj bez menštruácie, či ste ovuláciu nejak cítili alebo ste si to boli overiť u gynekológa, baby ktoré ste otehotneli počas dojčenia a nemali ms kedy ste prišli na to že ste tehotné 😀 viem že je to možné, ale aj tak nechápem, kedže vysoký prolaktín tlmí činnosť vaječníkov... myslím že aj tak budem musieť počkať na ukončenie dojčenia a potom absolvovať zase iui alebo ivf...no ale nestrácam nádej 😉

bleelka
26. júl 2011

ahojte, aj my by sme chceli dalsie dieta a tiez este kojim. Mala uz ma sice 21 mesiacov, a uz som skusala zredukovat denne kojenie na 3 za den (v noci si cucne max.1krat alebo vobec), ale zacinaju jej tusim liezt konecne trojky, tak si pyta viac a je umrncanejsia, tak odstavovanie necham kym nebudu von. Chcela by som ju do 2 rokov odstavit, ale neviem ako to bude prebiehat, bude to asi velky boj a neviem ci odolam... kazdopadne menzes mam od januara, teda 7 mesiacov, z toho 4 mesiace skusame a nepodarilo sa. Menzes je iny ako pred tehotenstvom, je to len krv, ziadna sliznica, tak mozno sliznica kojenim ani nerastie. Je plus minus par dni pravidelny. Posledny mesiac som merala BT, ale pokles nebol, tak asi ani ovlulka. Myslite, ze je to kojenim, ze sa este nepodarilo otehotniet alebo mam patrat po inej pricine? Libido nikde, tak v tom ma prsty asi prolaktin a mozno ma na svedomi aj to ze sa nedari...neviete poradit pri akej frekvencii kojenia uz mozem pocitat s obnovenim plodnosti? vdaka moc za skusenosti a rady!

silvid
26. júl 2011

ahojte-moja skusenost.... Maly sa narodil, menzes som dostala priblizne po pol roku, ale len taky slabunky (ako priblizne na 3-4 den), cyklus mi hrozne skakal - raz 58 dni, potom 38, dalsi 42 a tak dokola. Ked mal maly 3/4 roka bola som u svojho doktora na kontrole, a on sa vyjadril, ze podla neho bude treba odsledovat ovulaciu (ci vobec prebieha), proste vysledovat cely jeden cyklus, a ze ci nechcem maleho odstavit, ze mi to kojenie naburava cely cyklus. Toho som si bola samozrejme vedoma aj ja sama, ale nakolko je nas Matko "zavislak" tak som to nechala tak...Uzavreli sme to tym, ze ked do leta (nahodou) neotehotniem, budeme to riesit. Momentalne som v 12-13.tyzdni, cakame dalsie babatko, podarilo sa nam hned prvy mesiac ako sme sa zacali snazit, a to maleho kojim nonstop (cez den je to uz lepsie - priblizne 4-5 krat), ale v noci je to niekedy hotova katastrofa... Neviem si predstavit, ze ako ho odstavim (ked budem musiet), jemu ta zmena chute mojho mliecka vobec nevadila, uvidim v tom priblizne 16 tyzdni (priblizne vtedy sa meni mlieko na kolostrum-aspon tak som citala), ci mu to nebude vadit....Tiez som si myslela, ze na to, ze som tehotna pridem podla toho, ze mu prestane mliecko chutit, ale neviem ci to vobec plati (mozno u niektorych deticiek) ale kamaratky co mam tiez sa vyjadrili ze to ich detom vobec nevadilo. Ja by som na to, ze cakame dalsie babo ani vlastne neprisla, ale manzelovi som slubila, ze si budem priblizne kazde 2 tyzdne robit test kvoli tomu, ze sme chceli ziskat tu vyssiu matersku, aby som si stihla platit do soc. poistovne, a vlastne hned prvy test bol pozitivny. Teda ziadne ine priznaky som nemala....Vlastne mala - mam, v 4.tyzdni som bola u doktora, aby mi to potvrdil a potom hned od 2.mesiaca ma neskutocne zacali boliet prsia pri kojeni (dovtedy som za cely ten cas nemala vobec ziaden problem)

bleelka
26. júl 2011

@silvid super super, srdecne blahozelam a zelam bezproblemove tehotenstvo! Takze asi idem patrat po inej pricine preco sa nedari... ja kojim este 4-5krat za den, plus raz v noci, tak ak je to casto, tak tam moze byt problem, skusim znizit frekvenciu, ale bude boj :( problem je, ze to musime stihnut do konca roka, inak nestihnem do 3 rokov porodit a tym neviem ako bude s materskou a navratom do prace :(

silvid
27. júl 2011

@bleelka ahoj, dakujem, prave sme sa vratili od doktora, nastastie vsetko zatial v najlepsom poriadku....Len sa chcem spytat-si spominala ze do 3 rokov musis stihnut porodit, to potom neskor by si nedostavala matersku? ja si teraz platim DNP z maxima, ale planujeme aj 3.babo (samozrejme neskor) tak ma to zaujalo, ze ako je to po tych 3 rokoch, dakujem za odpoved, pekny dnik a nech sa vam co najskor zadari...

bleelka
27. júl 2011

@silvid ahoj, dakujem. Som rada, ze je vsetko ok. No prave to zistujem, lebo vec sa ma tak, ze zamestnavatel ti je povinny drzat miesto do 3 rokov veku dietata. Potom s tebou moze rozviazat prac. pomer ak sa spat do prace z RD nevratis... a ak bude rozviazany prac. pomer, nemas narok na matersku ak nebudes tych 270 dni pred porodom nemocensky poistena, teda ak ta aj prepusti, ale budes si ho doplacat, tak matersku dostanes. Ale mne sa jedna o to, ze kebyze otehotniem a nestihnem porodit do 3 rokov dalsie dieta a nebudem si platit dobrovolne ako to bude. Na socialke mi povedali, ze oni toto neriesia, pokial trva prac. pomer, mam narok na matersku. Ale nikde neviem zistit co v pripade, ze prac. pomer mi skonci v polovici tehotenstva, teda dobrovolne uz nestiham zacat platit, ci bude materska... nevie mi to nik povedat, v praci sa opytat nemozem, to by bolo jasne co zamyslam ;) ale aj tak je to asi pase, podarit sa nepodari kym kojim asi a odstavit nemam silu 😒

cajova_lienka
28. júl 2011

@bleelka v polovici tehotenstva ta nemozu vyhodit ak nahlasis cca. v 12 tyzdni pisomne zamestnavatelovi ze si tehotna - si potom zakonom chranena rovnako ako aj na materskej a rodicovskej dovolenke. mozes prist o zamestnanie z dovodu krachu firmy a tam ti este tusim plati socialka matersku na zaklade vymeriavacieho zakladu zo zamestnania. v kazdom pripade moja skusenost je ze sa oplati nemocensky dobrovolne poistit - mas nielen vyssiu matersku ale aj nemocensku v pripade PN - co sa v pripade nedajBoze rizikoveho tehotenstva zide. (vsetko to ale zavisi od vysky tvojho vymeriavacieho zakladu v praci - kolko budes musiet platit dobrovolne poistenie a aj nakolko ti dobrovolne poistenie dvihne vymeriavaci zaklad - pokial sa vies dostat na max. cistku vymeriavacieho zakladu vychadza materska potom cez 650€ mesacne)

bleelka
29. júl 2011

@cajova_lienka dakujem ti velmi pekne, tuto info som potrebovala, takze ak aj otehotniem a oznamim, nebudem sa musiet vratit do prace na tu chvilku do dalsieho porodu?
vymeriavaci zaklad mam celkom dobry, malo by mi to vyjst okolo 600 eur aj bez pripoistenia... vdaka moc za radu!

cajova_lienka
29. júl 2011

@bleelka teoreticky nie - ale nie som zase pracovnik personalista - takze na 100% neviem ale mala by si byt chranena - a pri takomto vymeriavacom zaklade by si platila max 13€ poistenie a kedze ja som mala aj zdravotne problemy mne to stalo za to lebo aj marodku a teraz aj matersku mam v konecnom dosledku vyssiu ako plat 🙂

kuriatko31
8. okt 2011

Ahojte,chcem sa ,mam 3mes.syna a chcem sa opytat ci pocas kojenia aj ked mam malo mliecka sa da otehotniet,alebo aj blbnut to mozes...uz som si vybavila antikoncepciu beriem ju od mesiaca,uz som mala menzes v septembri a zas nedosiel,lekarka povedala aby som si ju nasadila ked mi nedojde tento mesiac a ja tak urobila....prosim odpovedzte mi dakujem za radu a prajem kazdej pekny den

victoria87
7. nov 2011

Ahojte, my by sme chceli druhe babatko co najskor, nech medzi drobcami nie je velky rozdiel.. Menstruujem uz od skoncenia sestonedelia a stale plne kojim...mozem otehotniet? ci je to nepravdepodobne?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre