Otehotnela niektorá počas dojčenia?

aviril
26. jan 2007

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosť s otehotnením počas dojčenia. Malý má 4 mesiace a prvú menštruáciu po šestonedelí som dostala keď mal 3 mesiace. Ešte jedna chúlostivá otázka - dá sa otehotnieť, aj keď partner ejakulát nedá priamo do vás? Počula som, že pri vzrušení sa uvoľní malé množstvo ejakulátu, ale či obsahuje spermie, to neviem. A keď áno, dokážu oplodniť, keď vlastne "nie sú vystrelené veľkým prúdom"? Pýtam sa, lebo zatiaľ neberiem žiadnu antikoncepciu.

charaka
18. nov 2013

@victoria87 Ahoj 🙂 konecne niekto, kto ma ten isty problem 🙂 Aj my velmi chceme druhe mimi, dcerka ma teraz 4 mesiace... ja bohuzial MS nemam, po 6tonedeli prisla dvakrat ale len taka dvojdnova... ale pripada mi, ze ovulka prebieha... no MS neprichadza a testy su negativne... naposledy pred tyzdnom som mala pocit ovulky... krcok otvoreny, bielkoveho hlienu na kvanta, tak som zvedava... to mas super, ze mas MS... mas velku sancu otehotniet 🙂

janulka1980
18. nov 2013

@charaka samozrejme, ze sa da otehotniet pocas dojcenia... 😉

charaka
18. nov 2013

@janulka1980 Ahoj, nechcela si odpovedat Victorii78? Ja viem, ze pocas kojenia sa da otehotniet... dufam, ze aj nam sa to podari cim skor 🙂 len ma mrzi, ze nemam MS...

janulka1980
18. nov 2013

@charaka jaaaj, asi ano....ale pisala to pred dvoma rokmi tak uz to ma zrejme vyriesene 😅 😉
drzim palce s mimi 😵

katkaking
18. nov 2013

Jasneee...uz dva krat 😉

charaka
18. nov 2013

@janulka1980 Jeeemine... rok som si nevsimla, tak nevadi 🙂

ssslunecnice
5. jan 2014

@sonicka25 stará diskuze, ale, povedlo se?? řešíme to isté...

siska53
5. jan 2014

@katkaking a to si mala aj normalne menzes?
Lebo my si sice davame pozor,ale tak sme prisli k prvemu synovi 🙂) a ja som prosto pri malom otehotnela az po skonceni dojcenia,ked sme si uz nedavali pozor.. A teraz si davame pozor,mala ma 21 mesiacov,lenze ja ms nikde stale, a to sa dojcime uz len,rano a vecer a vyse tyzdna len rano. Dr. Ma po sestonedeli plasil,ze pozor,nieco sa ide diat,aby som,do roka nebola v porodnici opat a ja stale nic.. Ved nemozem,mat ovulku a nedostat menzes (a zaroven ani neotehotniet),nie? Viem,ze tehu nie som.. Ja budem asi ten typ,co pocas dojcenia neotehotnie. Mne sice ms nechyba..horsie je,ze ja by som aj chcela este jedno babo,ale viem,ze mm uz nie..muselo by vzniknut nahodne-ako maly.

livben
24. sep 2014

@martinex Ja mam 9 mesacneho syna a tiez by som chcela druhe babo ale kojim a akosi to neide xixi. Menstruaciu som dostala po porode 1x upne slabulinku to bolo ked som prisla po sestonedeli ku gynekologovi mi povedal ze mi akurat skoncila heh odvtedy to je 6mesiacov a nemam kramy tym ze kojim. Ani hlien nemam zatial som ho nespozrovala ale tak zacnem kontrolovat kedy bude lebo teraz nemam ani sajnu ako to bude hehe vyskusam a dam vediet ci to pomohlo podla hlienu som porodila synceka co mam. Funguje to tak skusim znova :D

livben
24. sep 2014

@charaka ani ja nemam kramy a tiez plne kojim a akosi nic zatial druhe nie je na obzore :D :D

ribelina
24. sep 2014

Moja mama napríklad 😀 bral mal 3 mesiace a bum a som tu ja 😀 haha

charaka
24. sep 2014

@livben Ahoj, mne nakoniec prisli prve kramy a hned som otehotnela. O 5 dni mam termin. Stale kojim a budem kojit tandemovo...

livben
24. sep 2014

@charaka mne neprisli kramy tak neviem teraz ze ako asi budem musiet i ja pockat na 1 kramy :( Gratulujem

caribe9
17. máj 2018

Ahojte ja som otehotnela počas kojenia bez toho aby od pôrodu stihla prísť menštruácia..takže sme trafili prvý plodný cyklus. Šanca je malá, ale ja.

barborakaanova
25. sep 2020

@mracik ahoj takže naozaj si sa podľa toho riadila?

mracik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mracik
25. sep 2020

@barborakaanova naozaj reaguješ na príspevok 13 rokov starý? 😀 Hej naozaj som sa tým riadila, fungovalo to aj pri ďalších troch deťoch. Nikdy som neotehotnela počas laktačnej amenorei, čo bolo u mňa tak okolo 18-22 mesiacov po každom pôrode. Ale každá žena je iná samozrejme.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre