Otehotnela niektorá počas dojčenia?

aviril
26. jan 2007

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosť s otehotnením počas dojčenia. Malý má 4 mesiace a prvú menštruáciu po šestonedelí som dostala keď mal 3 mesiace. Ešte jedna chúlostivá otázka - dá sa otehotnieť, aj keď partner ejakulát nedá priamo do vás? Počula som, že pri vzrušení sa uvoľní malé množstvo ejakulátu, ale či obsahuje spermie, to neviem. A keď áno, dokážu oplodniť, keď vlastne "nie sú vystrelené veľkým prúdom"? Pýtam sa, lebo zatiaľ neberiem žiadnu antikoncepciu.

bubadlo27
23. dec 2008

no mas pravdu, teraz je to dost o hubu, niekedy sa nestihnem pri nich ani naranajkovat, sice mi to neuskodi 😀 , ale niekedy su uplne zlatucki, sa tesim uz ako sa mi budu po byte nahanat a vadit sa pre hracky 🙂

niekedy si myslim, ze je to tazsie ako mat dvojicky,lebo zosuladit rezim dvoch malych rozdielnych cloviecikov, da dost zabrat, hlavne ked si uz chcem aj ja oddychnut, ked obaja zaspinkaju, ale to neni casto
🙂 , narozdiel od dvojiciek, tie maju aspon troska podobne rezimy 🙂

krista
23. dec 2008

Bubadlo tak to já se nestihnu nasnídat ani teď tak jsem zvědavá co budu teprve se dvěma dělat 😀 Naše malá je dost velký zlobidlo, tak si říkám kdyby to druhý bylo aspoň krapítek hodnější nezlobila bych se 😅

To máš asi pravdu že s dvojčaty je to lepší, všechno to ale tak strašně utíká, já to vnímám jako nedávno, kdy se malá narodila a za chvilku budeme chystat narozeninou oslavu a zítra první Vánoce, no nemůžu se dočkat 😵

sonicka25
23. dec 2008

Tak prve tehotenstvo mi zistil manzel 😀 Mne nebolo absolutne nic,len strasna nervozita a hrozne ma zduvalo 😀 Inak som tomu dlho nemohla uverit a to som bola uz v siedmom tyzdni-menzes mi vtedy treti mesiac meskal-zakazdym vyse tyzdna,preto som si to nevsimala 😉
Mala som odrazu cistucku plet strasne mi chutila zelenina(mäso som nemohla ani citit 😀 )a tak som cez tehotenstvo bola vegetarianka 😀 a zboznovala som cokoladu-to mi ostalo doteraz 🙂
Bol to krasny cas a to brusko 😵 --hmmm,chyba mi to 😵

krista
24. dec 2008

Sonicka tak to jsi měla super těhu 🙂 Mě bylo teda strašně zle, prvních 5 měsíců jsem prakticky strávila na záchodě a pořád jsem fňukala že mě bolí žaludek 😀 Sladký jsem nemohla ze začátku ani cítít a na konci těhu jsem měla i čokoládu na den 😅 a maso jsem milovala 😀 ale už upravený, syrový mi taky zrovna nevonělo 🤐 a pleť jak kdy, ale krásu mi teda neubírala a je celá po manželovi, po mě zdědila akorát barvu očí potvůrka 😀 Ale jinak vzpomínám na těhu taky dobře, na ty poslední měsíce (když nepočítám 37tt kdy jsem brutáně natekla a ten hroznej porod 😅) 🙂 už se moc těšim jestli to budu zažívat znova 🙂 😵

Tak přeju ještě jednou všem dnes krásné Vánoce 😵

krista
27. dec 2008

Ahojky,
koukám, že ještě všechny užíváte volna 🙂
Já mám manžela v práci a Kristulka spinká, tak jsem tady, na Štědrý den nám Kristý nadělila první zoubek a já jsem včera našla // na ovutestu, tak doufám, že se zadařilo 🙂

sonicka25
27. dec 2008

Ahoj,tak drzim palce 😉

Nam zase ochorela mala,idem s nou k lekarovi,strasne zacala kaslat a zakazdym velmi place,tak myslim ze ju to boli.Asi ma zapalene hrdielko.
Tak letim 😒

krista
27. dec 2008

Sonicka to mě moc mrzí s malou, teď se často střídá počasí, chvíli hezky, pak zase mrzne 😖 tak ať je brzy v pořádku, budu moc držet palce! 🙂

marse
30. dec 2008

tak u mna je to jasne 😅 dnes dosla mrska...fu priznam sa ze odlahlo mi.... tak informacia podana ...tak padim prec papa

krista
30. dec 2008

Marse tak gratulka k mrše! 😀
Jsem ráda, že to dopadlo jak jsi si přála 🙂

sonicka25
6. jan 2009

Ahojte 😉
Tak nam dnes doktor potvrdil,ze som v poriadku,len to kojenie je pricinou,preco nemam menzes 😖
Musim pockat kam sa mala odstavi a potom sa dame nato 😉 (aj tak dufam,ze zazrakom sa nam to splni aj skor 😉 )
Ako sa zatim drzite vy?

krista
7. jan 2009

Ahojky Sonicka, myslím si, ale že když ti dojde mrcha při kojení tak otěhotních dřív a když nedojde tak i tak můžeš jednou zjistit těhu 🙂 a malá už je dobrá? 🙂

miriamka
7. jan 2009

Sonicka...ja som prestala kojit pred 2 tyzdnami,a teraz som zvedava ci uz mrcha dorazi...a potom tiez,hor sa snazilkovat 😵

sonicka25
8. jan 2009

Krista ano,mala je uz v poriadku,vyzdraveli sme 😉 Konecne..
Som zvedava ako dlho musim na druhe babo cakat,dufam ze nie znova tri roky 😔 Strach ze sa to znova nepodari je velky 🤐

Miriamka tak drzim palceky 😉

krista
16. jan 2009

snezenka123 • 1d • Včera ve 21:11
Ahojky chtěla jsme se Vás zeptat,jestli můžu otěhotnět když kojím a nemám menstruaci?
Máme miminko a v létě či na podzim by jsme se chtěli začít snažit druhé,ale nevím,zda to půjde,když nemám menzes 😒
Taky jsem se chtěla zeptat,kdy se Vám podařilo otěhotnět po druhé? První mimi se nám zadařilo po 4 měsíčním snažením(vysadila jsme po 7 letech antikoncepci a manža neměl moc dobrý spermiogram...)tak nevím,jak nám to půjde teď...Jak jste to měli Vy? přišlo druhé těhotenství rychleji?Děkuji moc.

wsmoulinkaa • 1d, 16tt • Včera ve 21:19
ahojda sněženko.... vím že kamarádka otěhotněla v 6-ti nedělí a měla to pěkně rychle za sebou. Takže můžeš. Myslím že mě na to tenkrát i dr upozornoval!¨
A nám se nedařilo přes 2roky otěhotnět....dr nás posílal do Prahy, ale manža moc nechtěl, nechtěl si připustit, že by to bylo v nás. Pak jsme ještě zkusili koupit ovu testy a první měsíc žádná ovulka a další měsíc už jo....a tak se to povedlo hned napoprvé!!! Díky ovu testům. Jsme moc šťastný! jdu hajat měj se zatím papa 😔

samsa • 1d • Včera ve 21:34
Snezenko, zkus merit BT, at zjistis, zda ovulujes. Ja treba dostala MS az bylo male 10 mesicu a do te doby jsem ani ovulaci nemela. Ale neboj, jak zacne mala papat prikrmy a ty nebudes tolik kojit, tak se MS i ovulace brzo dostavi, do toho leta urcite.

snezenka123 • 1d • Včera ve 21:39
Samso,díky za tip,i když si nedovedu představit si každé ráno ve stejnou dobu měřit BT 😅 malá se budí jak kdy... 😉 No já jsme právě slyšela,že pokud žena kojí,tak může otěhotnět,ale aby otěhotněla musí ovulovat a nevím,zda ovuluji- když nemenstruuji. Každopádně do léta času dost,mě teda mensstruace nechyb,ale chtěla jsem vědět do budoucna jak to bude 😉

samsa • 1d • Včera ve 21:51
Snezenko, jestli mala vydrzi spat 4 hodiny v kuse v noci, tak to myslim staci a mohla bys merit
teplotu i tak, zkus se podivat tady, jsou to super stranky o mereni BT: http://merenibt.xf.cz/
Jo, je to presne jak pises, menstruovat nemusis, jen ovulovat. Co zkusit ovulacni testy, akorat teda bys asi musela testovat aspon mesic kazdy den a to uz by se radne prodrazilo. Tak drzim pesti, at se druhe povede hned jak budete chtit.

snezenka123 • 1d • Včera ve 22:00
Samso moc díky za tip. JJ snad se zadaří,dala jsme si mateřskou na 2 roky a tak doufáme,že se mi podaří otěhotnět,než malé budou 2 roky 😉 (vůbec nvím,kdy to začít zkoušet,protože poprvé nám to trvalo 4 měsíce a zajímalo by mě,zda porodem se něco změnilo)

samsa • 1d • Včera ve 22:04
No, nam se prvni podarilo hned a ted druhe treti mesic, ale bohuzel to dopadlo spatne. Ja mam rodicovskou na 3 roky a ted nevim, zda jeste stihnu otehotnet ☹

snezenka123 • 1d • Včera ve 22:06
Samso tak to mě mrzí,že to nedopadlo dobře...Držím palečky,aby se zadařilo a dopadlo to dobře 😉

samsa • 1d • Včera ve 22:08
Dekuju, taky doufam, chtela bych jeste 2 deti.

rosita
16. jan 2009

ahojte dievcata...reagujem na slova "mybambulky", ze test je po 10.minutach neplatny. Mam dve deti a pri kazdom tehotenstve sa mi tam tie ciarky objavili az po cca hodine. takze tak 😵

betelgeuzz
16. jan 2009

Ovulovat bez MS se dá jen jednou, pokud hned při té první ovu otěhotníš. Pokud neotěhotníš, začne chodit MS.

snezenka123
21. jan 2009

betelgeuzz moc ti děkuji za radu,právě že mě zajímalo,jak to je když žena kojí a nemenstruuje...zajímalo by mě,kdy příjde MS,malé bude půl roku,plně kojím,za chvíli začnu dávat příkrmy,tak uvidím,jestli se to nějak projeví na příchodu MS 😉

krista
27. jan 2009

Snezenka myslím že až začne ubývat kojení tak dojde i MS 😉

krista
17. feb 2009

Ahojky, konečně můžu mezi vás veřejně se pochlubit - pořád kojím a těhotná jsem, takže otěhotnět jde. Akorát to trvalo celkem dlouho, tak s tím je třeba počítat 🙂

sonicka25
16. mar 2009

Ahoj Krista,ako sa citis?Dnes som hovorila s jednou znamou,rodili sme spolu a ona caka ties druhe 😵ties je v 14-tom tyzdni 🙂

My este stale smola ☹nemam mens. ☹kojim este stale dost casto a velmi si prajem druhe,asi az moc 🙄
Musim trosku nemysliet 😅 😀Inak sa nezadari 😀
V stredu ma mala rok,ten cas ale leti 😵Je z nej velka certica 😵
Ako ste slavili vy prvy rocik?

Miriamka a co vy?Druhe este nic? 😉

krista
21. mar 2009

Sonicka já se cítím dobře, včera jsem prvně zvracela, jinak celé těhu nic 😅 asi jsem dlouho nechala prázdný žaludek 😝

Kojila jsem do 12tt, přestala jsem vlastně pár dní předtím než byl Kristýnce rok, už ode mně moc nechtěla a co bylo hlavní, poprvé v životě si vzala svou první UM a s chutí jí vypila, předtím to odmítala, takže odstavování proběhlo úplně v pohodě, jak pro malou, tak pro prsa a já si taky konečně můžu dát něco česnekovýho, bublinkovýho atd. 🙂

Jinak narozeninovou oslavu máme teprve dnes 🙂 Snad se povede.

Držím vám palečky, doufám, že se vám taky brzo zadaří 😵 a té známé gratuluju ať je všechno v pořádku! 🙂

krista
24. jún 2009

lendik1983 • 1d • Dnes v 17:06
Maminky.. nemáte některá zkušenost, jestli je možné při kojení otěhotnět? Kojím už 19 měsíců, rádi bysme druhé miminko a zároveň ještě nechci přestat kojit :o) Tak nevím, jestli nejsem moc náročná a jestli to vůbec jde :o) Děkuji MOC :o)

majatob
24. jún 2009

ahoj lendik, ja jsem otehotnela po 14 mesicich kojenicka, akorat pak se mi kvuli tomu malej odstavil, coz jsem zase obrecela 😀

krista
10. júl 2009

niko • 1d • Dnes ve 12:16
Ahoj holky, podělte se také o stejnou zkušenost, jak se Vám zadařilo druhé miminko. Já od června neberu antikoncepci (Azalia), ale stále kojím, v polovině června se objevilo krvavé špinění, nevím jestli šlo o menzes (neměla jsem ji už 2 roky) a nebo (?) 🙂
Otěhotněla jste některá i přes kojení?

sonicka25
16. aug 2009

Ahojte,
tak ja uz kojim len sem-tam,je to skor cuckanie-ani nie kojenie ☹ a mens. nikde 😒 Uz to vidim,ze druhe babo bude az o tri roky,tak dlho sme sa snazili aj o Sofinu 😢 😢

krista
30. nov 2009

simonkaa5 • Dnes ve 20:26
Ahojte baby, vela som tu čítala no je tu vela verzií.ako je to s tým kojením a otehotnením?

Presne po 6 týždnoch od pôrodu som dostala MS.Trvala 5 dní?aspon si myslím že to bola MS nie ešte nejaké očistky. No a ako čakám tak čakám dalšia MS by mi mala prísť po 28 dnoch a stále nič.Neviem či nie je unáhlené ist ku gynekologovi.

dakujem za vaše rady a skúsenosti

zuzu1980 • 1d • Dnes ve 21:20
simonka, ja som prave dnes bola na kontrole po sestonedeli, Dr mi povedal ze uz od 3 tyzdnov po porode je sancaotehotniet tak si mame davat pozor. Nikdy nevies kedy mozes dostat prvy mrchu a otehotniet sa da 2 tyzdne pred tym

Ja som mala 5 dni krvacanie presne mesiac po porode (3 tyzdne pred tym uz som nekrvacala), potom par dni nic, potom zase 3 dni... tiez som myslela ze to prve bola mrcha, ale Dr povedal ze nie, ze kym kojim tak maternica reaguje a obcas mozem takto krvacat... ani neviem ci ma to potesilo alebo prave naopak.

ty kojis?

zuzu1980 • 1d • Dnes ve 21:22
joj, som si to po sebe precitala, pisem ako idiot... tu tukam jednou rukou, v druhej je babo, tak pardon 😉

hypo • 37tt • Dnes ve 22:12
ni asi tak - nic neni 100% 🙂 kojeni neznamena u vsech ze neotehotnis, nekdo jo nekdo ne......
mam kamaradku co sla po sestinedeli (to trosku to protahla tusim na 10 tydnu po porodu na kontrolu a pro antikoncepci) a tam ji rekli ze je na antiko pozde byla tehotna.......
a to plne kojila....... asi vyjimka ale i to se stava

leidy1
7. dec 2009

Ahojte.Mám 3 mesačnú dcérku.Menštruáciu som mala Prvý aj druhý mesiac po pôrode a teraz už nie.S manželom spávame bez ochrany ale ejakulát nedáva do mňa.Brala som antikoncepciu no iba 2 tabletky musela som prestať malá dostala alergiu na lieky.No neviem čo je pravda ale detská pediatrička mi povedala že žena pri plnom kojení dieťaťa neotehotnie. Ale zase mojej mamy kolegyňa má dcéru ktorá porodila pred pár mesiacmi plne kojila a teraz je v štvrtom mesiaci tak sa Vás pítam ženy čo je tada pravda.

leidy1
7. dec 2009

Sonička 25

Prosím ťa môžem sa spítať som tu nová no potrebujem odpoveď na moju otázku ked kojíš musíš mať menštruáciu?ja som mala ale už nemám to znamená že som tehotná

leidy1
7. dec 2009

Ahojte.Dojčím už tretí mesiac robila som si dneska tehotenský test vyšiel negatívny

leidy1
16. dec 2009

baby vy aj čitate čo píšem že ste mi niktorá z vás neporadili asi ste tu všetky čo sa poznáte no ja by som tiež rada spoznala niekoho som tu nová prosím! 😢 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre