Otehotneli ste i napriek gynekologickým problémom?

kattka1111
1. apr 2016

Ahojte baby, prosím je tu už nejaká mamička, ktorej sa podarilo otehotnieť aj napriek týmto problémom - stredná dysplázia krčka maternice, HPV16 a otočená maternica? Ak áno mala si nejaké problémy počas tehotenstva? My sa snažíme.... Zatiaľ sa nedarí, ale mám aj kvôli tomuto strach .... Gynekologička mi tvrdí, že to nieje problém a onkogynekologička sa má stále pýta či ešte niesom tehotná, lebo by som už mala byť. Mám 30 rokov ... Ďakujem za každú odpoveď

misel0806
1. apr 2016

@kattka1111 ja mam otocenu maternicu smerom ku chrbtici. Mam jedneho syna podaril sa po roku snazenia.. To ze mam otocenu maternicu som nevedela oznamil mi to gynekolog ked mi potvrdil tehu.. Pocas tehu som problemy nemala narodil sa krasny zdravy syn akurat som rodila sekciou pretoze sa mali nezosuval do porodnych ciest.. Teraz sa snazim styri roky a nic.. Doktor povedal ze problem v otehotneny nevidi mam skusat polohu odzadu... Len to bude trvat dlhsie.. Tak neviem😁

kattka1111
autor
1. apr 2016

@misel0806 ďakujem pekne 🙂 uvidíme budeme sa snažiť ďalej 🙂

misel0806
1. apr 2016

@kattka1111 za malicko aj ja sa budem snazit a uvidim. Lebo napr kamaratka ma tiez otocenu maternicu a tej sa podarilo az po siestych rokoch co uz nedufala.. Pride to ked to clovek bude najmenej cakat. Tak vela stastia🍀🍀

kattka1111
autor
1. apr 2016

@misel0806 dúfam a aj ja držím palce nech sa podarí 🙂

maria117
2. apr 2016

@kattka1111 poznas stranku lpp.sk ? Pozri nieco o cykle, ako sledovat, kedy su vhodne dni sa snazit... sorry ak poznas, ale pre istotu pisem..., vraj sa uz stalo, ze i gynekolog opacne poradil, v ktore dni sa maju snazit...cize skusit odsledovat ovulaciu... a najlepsie bez stresu -nemysliet na to.... bratranec s manzelkou tak otehotneli, ze po 10r rozlicnych pokusov, umelom a pod nikdy nedonosili, tak sli na dovolenku do Betlehema zmierit sa s osudom, ze ostanu bez babatka, no vratili sa uz traja a v lete sa im narodila princeznicka.... tak nech vam to vyjde.

lienkaviva
2. apr 2016

@kattka1111 ja som mala displ. krcka CIN3 a otehotnela som, vynosila, porodila (len som musela podstupit hysterektomiu) ,bola som celé tehu sledovaná na onko

kattka1111
autor
2. apr 2016

@maria117 nie nepoznám tú stránku. Ďakujem pozriem sa 🙂

kattka1111
autor
2. apr 2016

@lienkaviva ďakujem krásne za odpoveď 🙂

kattka1111
autor
2. apr 2016

@lienkaviva a prosím môžem sa ešte opýtať bolo to nutné? Nedalo sa inak? Ci sa to tým tehotenstvom zhoršilo? Dakujem.

kleopatra114
2. apr 2016

Stredne ťažká dysplaza, zápaly skoro stale, menzes kazdy druhy az tretí mesiac velmi nepravidelný , prave som v 31 tt a verim , ze to úspešne dotiahneme dokonca.v 20 tt som bola na kolposkopii a biopsii, po porode ma caka pravdepodobne konizacia- uvidi sa podla kontrolných sterov. Držím palce!

kattka1111
autor
2. apr 2016

@kleopatra114 ďakujem aj ja držím palce nech je všetko v poriadku a nech ste obaja zdravucki a šťastní!!!

kleopatra114
2. apr 2016

@kattka1111 dakujeme! verim, ze urcite bude a čoskoro aj vy budete cakat vas maly poklad🙂

kleopatra114
2. apr 2016

@kattka1111 a este som zabudla, zatial problemy ziadne nemam, okrem tvrdnutia bruška- na to mam magnezium. Krcok sa neskracujte, nastastie sa ani neotvaram, stale chodím este do prace 🙂

kattka1111
autor
2. apr 2016

@kleopatra114 tak super teším sa s tebou ;)

lienkaviva
2. apr 2016

@kattka1111 v 16tyz.mi robili konizaciu krcka a z histologie vyšlo "karcinom" .....preto mi už vtedy povedali v onko že hysterekt. je nutná....ale ja by som to podstúpila aj keby nebol...počas tehu sa to udrziavalo v CIN3, aj mi bolo povedané dr.že sa to počas tehu nezvykne zhoršovať, takže som mala stastie. Len sa čudovali že som s takou dg dokázala otehotnieť...ale vidíš dá sa to 😉

kattka1111
autor
2. apr 2016

@lienkaviva ďakujem dufam ze aj nam sa to podarí, lebo aj môj manžel túži po malom ... Ďakujem

ivec16
2. apr 2016

ja len ze ta otocena maternica nie je ziadna anomalia, je to len ina poloha, ma ju velmi vela zien. vela o tom nevie, lebo lekari to nespominaju lebo to nie je nic proti prirode, ziadna choroba ani prekazka na otehotnenie

kattka1111
autor
2. apr 2016

@ivec16 to viem že to má veľa žien 🙂 len som chcela vedieť či s tým niekto problém pri otehotneni nemal, lebo ked citam príspevky na nete, tak niekto píše že je to problém, iní že nie je. Tak som napísala sem lebo je tu veľa mamičiek 🙂

lienkaviva
2. apr 2016

@kattka1111 určite sa to podarí, len sa netreba stresovat a "užívať si to" 😉
A nerobili alebo nespominali že ti urobia konizaciu a potom sa snažiť o babo? Predsa sú to zápalové zmeny a môže sa to "snazenim" to...ale aj nemusí

kattka1111
autor
2. apr 2016

@lienkaviva nie toto mi nespominala ani jedna gynekologička ani onkogynekologička. Len to že čím skôr a este mi hovorili že som mladá, že zdravým životným štýlom a zdravou stravou to viem prekonať. Preto sme s manželom prestali fajčiť, začali sme cvičiť a zdravo sa stravovať ...

lienkaviva
2. apr 2016

@kattka1111 Možno sa na to skús spýtať....ale dr.určite vedia čo robia, ja som sa na nich spolahla a mám krásneho syna

kattka1111
autor
2. apr 2016

@lienkaviva tak to sa teším s tebou že je všetko v poriadku a synček je zdravý silný a krásny 🙂 zelam vela šťastia ;)

terezka1947
2. apr 2016

@kattka1111 ja som mala sice trosku iny typ problemu,ale ked uz ja som otehotnela,tak tomu sa uz hovori mensi zazrak...aaa,dokonca druhy syn na prvy pokus 😉
sice druhe tehu velmi problemove,ale ja som mala problem vobec otehotniet...
takze....niekedy lekari nevedia vsetko,resp.aj tam hore este maju co to do deticiek povedat
drzim palce,aby sa rychlo zadarilo aj vam

kattka1111
autor
2. apr 2016

@terezka1947 ďakujem krásne Terezka za povzbudivé slová ;) a prajem všetko dobré 🙂

terezka1947
2. apr 2016

@kattka1111 dakujem

lienkaviva
2. apr 2016

@kattka1111 ďakujem krásne, mám to šťastie a také z celého srdca želám aj tebe 😘

kattka1111
autor
2. apr 2016