Otehotneli ste i napriek myómu na maternici?

katulik1108
31. okt 2013

ahojte,chcem sa spytat otehotneli ste niektora aj napriek myomu na maternici?ako dlho ste sa snazili?moze myom branit otehotneniu?dakujem za odpovede

ddaassuullaa
31. okt 2013

na tuto otazku ti odpovie najlepsie tvoj gynekolog, teda mal by 😉 moja skusenost - mam myom, diagnostikovany mi bol po prvom porode a druhe tehotenstvo bolo bezproblemove, na otazku "ako dlho sme sa snazili" neodpoviem ako o snazeni, otehotnela som okamzite, ako sme sa rozhodli mat druhe dieta. ale je to individualne, zalezi na umiestneni myomu, cize tuto otazku odporucam riesit s odbornikom.

godyna
31. okt 2013

@katulik1108 Ako píše ddaassuullaa - určite sa porad s doktorom. Ja mam opacnu skusenost ako ona tak sa to asi neda zovseobecnit. Ja som otehotnela s myomom po strasne dlhom snazeni a hned sa mi to tam v maternici " zblaznilo" a tak sme bojovali o každý den. Rástlo dieťa rástol myom ... Mala som obrovské bolesti a neskutočny strach. Našťastie všetko dobre dopadlo.

katulik1108
autor
2. nov 2013

@godyna moj gynekolog mi len povedal ze cim skor otehotniem tym lepsie.predpisal mi kyselinu listovu a viac nic.mam zo vsetkeho take zmiesane pocity a hlavne strach ☹

aha1
2. nov 2013

Mne zistili miomatickú maternicu a malé miómy pri druhom tehotenstve. V tehotenstve som nemala žiadne problémy.

godyna
2. nov 2013

@katulik1108 ja ťa po mojej skusenosti asi moc neupokojim.... Ale každá sme ina - počula som aj take ze sa v tehotenstve myom prestal vyzivovat a stratil sa. Naozaj je dôležité kde ho máš aky je veľký a ďalšie specifikacie. Pripadne si dohodni konzultaciu s druhým doktorom.

fra
2. nov 2013

ano, jedna z mojich dobrych kamaratiek mala na maternici veľky myom, ale zistili to až vtedy ked bola tehotná, s koncom tehotenstva sa myóm skoro uplne vstrebal- prosto zmizol ... o cca 10 rokov jej narástol další, ten už vybrali chirurgicky

erzebeta
15. feb 2014

Ahoj áno, aj moja kamoška otehotnela neboli chvála bohu žiadne problémy teraz má chlapčeka držím palce.