Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Otehotnenie pri PCOS

PCOS
kikus4444
22. aug 2019
Ahojte.
Už istú dobu sa s manželom snažíme o bábo, no zatiaľ neúspešne. Pcos mi potvrdili zaciatkom roka, a vlastne od mája sa snažíme. Brala som 3 mesiace inofolic , no nedarilo sa nám, teraz som si kúpila Femibion 1, občas pijem Macu, no je to stresujúce proste vidieť stále negatívny test, a mať nepravidelný cyklus....
Tak sa teda obraciam na vás, aké máte skúsenosti, čo vám pomohlo, čo ste brali, alebo pili a pod. , proste budem rada za hocijaký komentár 🙂
zuzu1994
22. aug 2019

@kikus4444 ahoj ja mam tiez tazky stupen pcos a ja kvoli tomu nemavam ovulaciu tak som nikdy ani otehotnjet nemohla spontanne ked chcem dostat ovulaciu musim na to brat lieky

mirabilis
22. aug 2019

Ja som brala inofolic a zmenil sa mi cyklus z nepravidelných cca 50 dní na pravidelný 32 dnovy (čo som nikdy v živote predtým nemala), ale trvalo to aj 5-6 mesiacov takže určite to s ním netreba vzdávať. A myslím, že mi dosť pomohlo cvičenie, ja som začala robiť jogu každý deň a citeľne sa mi spevnili svaly aj v oblasti panvy, tak neviem čo z toho pomohlo ale nič viac som inak nerobila no a zadarilo sa nakoniec.

lusia44
22. aug 2019

@kikus4444 pomohlo mi sledovať bazalnu teplotu, športovať, schudnúť a stravovacie odporúčania podľa stránky fertility.sk

pasikavamacka
22. aug 2019

S PCO nejedz macu, posobi estrogenne. Potrebujes podporit progesteron v poovulacnej faze, napr. vitexom. Infolic jedz stale. Par mesiacov je este kratka doba

kataka10
22. aug 2019

@kikus4444 Ahoj ja som tiez mala diagnosfikovane PCOS a najviac mi pomohla hormonalna joga (hormonyoga.sk) a inozitol plus kyselina listova (mas to obsiahnute v Inofolicu ale ten je prehnane drahy ja som kupovala cisty inozitol z netu). Poctivo som cvicila a uzivala inozitol+kys. a do polroka som bola tehotna. Samozrejme treba eliminovat stresy tie su pre ovulaciu zabijakom a udrziavat zdravy zivotny styl. Tu je este info o inozitole pri PCOS: https://www.google.com/amp/s/zena.sme.sk/c/amp/... Drzim palce 🙂

zuz0110
22. aug 2019

Tiez PCOS. Ovulacia asi 3x za rok. Rok sme sa snazili vlastne skoro zbytocne. Hned ako si to doktor vsimol, pichol vyvolavacku a zacal pravidelnu folikulometriu. Hned v ten mesiac som nahodne ovulovala, aj ked asi az na 28 DC. Takze sme podporili uhniezdenie duphastonom a teraz mi tu blaboce 10 mesacny syn 🙂. Dufam, ze aj druhe sa nam zadari rovnako. Nebrala som ziadne doplnky.

zuzanka.zuzu
22. aug 2019

@zuz0110 k akému lekárovi chodíš? píšeš že začal pravidelnú folikulometriu.... to môj by asi ani nevedel vysloviť a nie že bol ochotný robiť ☹

zuz0110
22. aug 2019

@zuzanka.zuzu k dr. Ilavskemu v Trnave. Hned na preventivke, ked som mu povedala, ze rok sa snazime a mam extremne nepravidelny cyklus, tak sme to zacali takto riesit. 2x do tyzdna na sono az kym folikul nenarastol a potom nezmizol.

neluskas
22. aug 2019

@kikus4444 ahoj, polycysticke vajecniky sa daju poriesit aj prirodnou formou a zaroven upraviť aj menstruacny cyklus. ja som si poriesila nepravidelny menstruacny cyklus prirodnymi produktami a cca do 2 mesiacov sa upravil a dokonca menstruacia uz nie je bolestiva

saxana000
22. aug 2019

Ahoj napisem Ti moju skusenost.
Prvy menzes som dostala v 16 odvtedy tak dvakrat do roka domtorka neriesila nasadila antikoncepciu s tou vsetko fungovalo ako ma lenze som z nej po par rokoch dost pribrala bolievala ma hlava a td. Tak som ju prestala brat samozrejme menzes sa opat nedostavil nikto nic neriesil zmenila som lekara nasiel mi cystu na vajcovkde a ze preto ze som dostala menzes neskoro a telo nemalo cas si hormony vytvarat same ked mi hned nasadili antiku menzes ciac nebude ako bude ale ze nech teda skusime co to spravi.tak som sa ako tak ustalila ze menzes chodil tak raz za tri mesiace pila som macu damianu alchemilku aj cervene vino dala som si spravit Jonasov vypocet nic nepomahalo v tej dobe uz som bola s terajsim manzelom.sex sme mali normalne natvrdo a 6 rokov sa bocian veru neukazal.to uz pomaly zacinali rodit kamaratky dokola.ako casnicka som robila dost dlho raz som pri inventure vyhodila sud na vahu a rul nieco puklo na druhy den ma brala sanitka a hned operacia roztrhnuty pravy vajcovod.. Hmmm super diki takze jedna strana uplne nefunkcna a druha tak napoly pomaly sme zacinali hovorit o adopcii fakt uz vtedy! Potom preslo este par rokov a dali sme debatu ze teda skusme to babo ci to pojde alebo aspon nech zistime na com sme.to uz som mala dalsieho doktora spravil mi hormonalny profil vysvetlil co sa deje PCOS ucebnicovy priklad.vela malych nedozretych folikov ovulacia niekde na dovolenke celorocne.napisal mi Clostyl a teraz sa podrzte (ospravedlnujem sa za ten prolog co tomu predchadza)prisla som v novembri domov aj s tabletkami vysvetlila chlapovi co je vo veci..ze prirodzene teda nijako to nepojde len umelo vyvolat ovulaciu chrumat hormony a sukat jak fretky ked pan doktor rozkaze. Pochopil ale nadseny nebol.ze aby sme este pockali poriesime svadbu a byvanie nech sa nevlacime 10 rokov jak macky raz u nich raz u nas a potom pojdeme na to.tak dobre tabletky som dala do skrinky a zacala zhanat priestor na svadbu obkukavat saty pobehala banky ohladom hypoteky.presiel november aj december prisiel januar a chripkove obdobie..stale som bola casnicka teda ma kazdy okychol no jasne budem chora stale unavena jest mi nechuti.ale taku chripku co z nej prsia bolia teda este nepametam.chlap mi hovori ty si nejaka divna.sprav si test.ja na neho ci nespadol z jahody ze ved vie co a ako to mame.no ale ked sa to nelepsilo tak som ho spravila a veru dve plne tucne ciarky este vecer a dalsie dve plne rano.nacupkala som k doktorovi a hovorim ze tabletky su v skrini na polici neotvorene skoro spadol zo stolicky.
S PCOS s fungujucou iba jednou stranou bez jedineho hormonu mame trojrocnu dcerku sme zobrati a byvame vo svojom..
Ked sa to podarilo nam moze sa kazdej z Vas. Treba to vypnut v hlave...zamerat sa na nieco ine.ja som stale presvedcena ze to bol ten hlavny dovod preco to tak dlho neislo..

123369
22. aug 2019

@kikus4444 ahoj ja som tiež otehotnela s inofolic,o pcos som vedela už dlhšie,roky som brala antikoncepciu a s mužom sme 10 rokov,vraveli sme ,že dieťa nechceme hneď po svadbe a tak sme len tak užívali, postavili dom a po 3-4 rokoch, že či neskusime bábätko,už sme sa akosi nudili sami dvaja.Dr poradil inofolic a ani neviem kde som čítala jeden čaj na podporu otehotnenia, objednávala som z Amazon.Do 2 mes.som bola tehotná 😁a teraz má náš poklad rok😘 Podľa mňa dosť často na to myslíš, veľmi to v hlave riešiš, skús na to nemyslieť.

kikus4444
autor
23. aug 2019

@lusia44 takže si dodržiavala stravovanie podla tej stranky, aj dlhodobejsie ? Lebo u mna je akrat ten problem, ze sa nedokazem zrieknut mliecnych vyrobkov.. stale ma to zlomi po case..

kikus4444
autor
23. aug 2019

@neluskas ahoj, a o ake produkty sa to presne jedna ??

kikus4444
autor
23. aug 2019

Ďakujem vám pekne za odpovede, je to pravda, asi to moc riešim..Menili ste si aj stravu pred otehotnenim ?

lusia44
23. aug 2019

@kikus4444 noo dlhodobo. Mňa gynekológ vyplasil s pcos. Ze bude veľký problém otehotniet. Zľakla som sa. Tu diétu som prísne dodržiavala, jedla kys.listovu,cvicila a merala bazalnu teplotu. Do troch mesiacov som otehotnela 🙂 potom som pozvolna jedla aj iné jedla

kataka10
23. aug 2019

@kikus4444 Nemenila som stravu lebo celkovo mam rada zeleninu, ovocie a maso nejem kazdy den. Nefajcim, alkohol si rada dam 😁 a sportujem, takze ziadny radikalny skrt alebo obmedzovanie som robit nemusela.

123369
23. aug 2019

@kikus4444 ani ja som nedržala žiadnu diétu,ani som nevedela že by som nejakú mala držať,ale roky nejem vyprážané,knedle a hutné omáčky,zato ale zákusok si doprajem 😁A skôr ja som vždy riešila že určite sa budeme roky pokúšať počať, lebo som si o tom čítala milión článkov a sám dr mi povedal že všetko je v hlave a nemám riešiť pcos🤷

tajuskollarova
25. aug 2019

@kikus4444 ahoj, ja ma tiez pcos nedostavam ms, tym padom nemam ovul. Davam si pichat agolutin. Nikdy som nebrala ziadne lieky okrem infolinku. Zial po cca 4 rokoch snaženia ziadne //.. Ked sme si s manzelom dali dokopy byvanie atd, tak sme sa rozhodli ist na kliniku do iscare v Ba. Robili mi vysetrenie a zistili, ze jeden vajcovod mam čiastočne priechodny a druhy vôbec. Takze ma caka ivf niekedy v septembri. Asi by si mala aj ty na vysetrenia. Nech vies na com si. Mozno je v tom, ze sa vam nedari mimi este aj iny problem.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli