Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

mirm
9. dec 2009

musime ist na umele

katkazaba
9. dec 2009

mirm
aha, tak to budeme držať palčeky 😉
už máte porobené vyšetrenia a musíte ísť nato takto?

mirm
9. dec 2009

Dakujeeeme 🙂
ano uz vsetko je, nastastie.
Ja mam PCO, ale som po laparke, takze teraz funkcna 🙂 ale manzel ma zly spermiogram. Mozno teraz po laparke by sa zadarilo, ale lekar povedal ze ivf bude.
V Oktobri som bola na laparke a uz som teraz mala stimulovat, ale nemozem lebo mam cystu :( podla mna sa uz pomaly hlasi PCO.

katkazaba
9. dec 2009

mirm čo je to PCO?

majkal
9. dec 2009

ahojte snažilky,
tak som už po laparke. Čakala som že to bude horšie, ale som celkom fit. Až na to že kašlem a škriabe ma v krku a mám trošku "paralyzovanú" pravú stranu tela - ale to je vraj normálne po narkóze. No, takmer s istotou Vám môžem povedať, že v januári neotehotniem a zrejme ani najbližší pol rok. Reprodukčné orgány sú síce v poriadku - maternica, vaječníky, vajíčkovody ... ale potvrdili mi endometriózu, rozsiahle ložíská - takže ma čaká minimálne polročná liečba .... Ale šance sú 🙂 Paradoxne som psychicky celkom v pohode, akoby som sa ukľudnila. Možno tým, že viem na čom som a že to nie je nezvratné ... tak držte palce babenky a teším sa ako budem ten najbližší polrok pozorovať, ako sa z vás stávajú tehuľky 😉 .... ja vás snáď čoskoro dobehnem 😎

katkazaba
9. dec 2009

jéééj ahoj majkal
tak teda to sú teda správy. Niečo som už o endomertióze čítala, ale sú tam pozitívne ohlasy v oblasti liečby. A kedy ti nasadia liečbu? Aspoň fakt vieš na čom si. Ja tiež premýšľam že v januári idem na preventívnu a tiež začnem so sebou niečo robiť lebo takto uteká čas. Ale dúfam, že nám nezmizneš a budeš tu s nami, hm? A dobehneš nás možno ešte skôr ako sa mi tu budeme pomaly trápiť.... 😉

majkal
9. dec 2009

samozrejme, že tu budem s Vami .... aspoň sa budeme navzájom motivovať 😉 ... a ďakujem že si na mňa dnes myslela 🙂

josie3331
9. dec 2009

majkal- chapem, ze sa ti ulavilo, ako hovoris, je lepsie vediet, ako to naozaj je a nie len o tom premyslat, ze co keby....dufam, ze nas naozaj budes sledovat, lebo posobis velmi sympaticky 😀
inac ja mam kopec roboty teraz, asi vsetci pred Vianocami chcu na kavicky chodit

kvietok11
9. dec 2009

Ahojte. tak ja sa pridavam k vam a mam velky dotaz... asi az od februara by sme chceli ist na to,ale mam obavy, ze by sa to nemuselo podarit,tak by som si chcela aspon merat bt a potrebovala by som radu ako na to. ako pozeram na tie grafy, tak pozeram nechapem tomu..
Mam problemy s cyklami,tak neviem ani co mam ovulku alebo nemam.
Dakujem za radu.

mscat
9. dec 2009

ahojte
já zase jen na skok..tak už i mě skolila teplota... 😝 jsem jak mrtvolka ted 😅 bohužel zítra se tím pádem nedozvím či byla ovulka..nemá cenu ráno měřit když mám horečky 😝

jinak vítám nové děvčata 😉 😉

kvietok11
http://merenibt.xf.cz/index2.html
na této adrese zkus postudovat ju? 😉 když dáš otevřít vše a např.Fertility Friend...tam je vše podrobně vysvětleno. 😉

kitu
9. dec 2009

cauite kočky, no dnes bol teda fest blaznivý deň, sme mali rodičko... a decka boli ako dive, ja neviem čo im bolo... sa to celý deň len chlpčilo...

aj ja vítam nove babenky...

mirm
9. dec 2009

katkazaba PCO su polycysticke vajecniky to znamena ze okolo vajecnikov mas male cysty a tie prekazaju aby spermia prenikla do vajecnika

katkazaba
9. dec 2009

ahojte
tak už som doma z práce

mscat tak vás to chytilo všetkých, no ale do vianoc to hádam vyležíte

mirm ďakujem za vysvetlenie. Čo všetko ste museli podstúpiť aby ste mohli ísť na umelé?

mirm
9. dec 2009

kedze mm ma dezorientovane spermie, tak sme museli ist do centra. Tam sme podali ziadost do poistovne, aby nam zaplatili aspon nieco. Este nas poslal na geneticke vysetrenie, to je teraz ze vraj zakonom dane, ale nemusi sa cakat na vysledky lebo dlho sa na to caka.
A ked prisla schvalena, tak sme sa dohodli s lekarom kedy ideme na to. Predpisal lieky, predoperacne vysetrenie, podpisali s carom zmluvu(este sme nezaplatili vstupne poplatky, ale tie planujem ked dojde vyplata 🙂 ) no a tesne pred ms ides na ultrazvuk ci je vsetko ok, no a u mna nebolo vsetko ok, svina cysta tam bola ☹
a ta by mohla vsetky hormony zlhtnut a netvorili by sa folikuli ako by sa mali.

katkazaba
9. dec 2009

aha, takže teraz musíte čakať kým bude u teba všetko ok, dobre tomu rozumiem? A potom ťa napchajú nejakými hormónmi alebo ako to pokračuje ďalej. A koľko to vyjde finančne keď ti niečo hradí poisťovňa?

mscat
9. dec 2009

katkazaba:jj ale už zase klesla potvora 😅 malý klepu..už neteplotuje už vyvádí..tak je šikovný mě potěšil...možná to bude tím že měl hodně vitaminu c...sirup i pořád mandarinky papá...tak asi mu to trošku tu imunitu posílilo a zvládli jsme to...díky bohu...jen jeden den a noc než mu to kleslo..mě zabral paralen tak už je taky líp i když zesláblá jsem dobře tak dne nic nedělám..o všechno se stará chudák můj celý den kolem nás běhal.. 🙂 tak jsem mu řekla aby věděl že jsem ráda že ho máme! 😉 😵 letěl koupit acc a malému nuroffen..jsme to měli střídat s čípkama na teplotu.tak jsem ráda že se postaral poumýval nádobí,, ze včerejška aspon měl oběd 😅 pak se akorát vztekal když malý na něj hučel že musí počkat že neví co dřív 😀 tak jsem se smála že ví aspon jaké to je když nevím koho dřív obletovat 😀 😝

majkal:tak hlavně že víš na čem jsi a že je to léčitelné! 😉

holky jinak se omlouvám nedočítám vás ☹ 😅
jsem ráda že tu chvíli posedím pokuknu a zas jdu se natahnout k tv.

mirm
9. dec 2009

ano presne tak ako si napisala, teraz musime cakat a ked vsetko bude ok, tak potom si budem od 2 dna ms pichat hormony na tvorbu folikul a potom aby nepraskli. To si budem asi pichat 10 dni. Ked budu dostatocne velke, tak mi ich pod narkoziou vyberu a oplodnia. To trva asi 3 dni, ale mozes si priplatit dlzsiu kultivaciu (myslim ze to stoji 5tis. zavisi kolko embryi) teda o 2 dni dlzsie budu rast v skumavke a tie najsilnejsie sa vkladaju. Podla mna za toto sa oplati dat peniazky, lebo je vacsia pravdepodobnost ze sa uchytia.
No a potomto ides za 14 dni na krv a tam sa ukaze ci si tehotna alebo nie...

Poistovna mi zaplati 30 tis + 6 tis na lieky. No a ja platim 9 tis lieky + 6600 sk poplatok za stimulaciu (to sa plati hned v care) + kultivaciu cca 5 tis (podla poctu embryi, moze to byt aj viac myslim) + ked chcete vybrat len najlepsie spermie tak od poctu oplodnenych vajicok, takze ked si spravne pamatam od 0-2 vajicok 6 500sk, 3-6 9500 tis, a 6 -9 vajicok je to este viac. No a ked mas vela vajicok, tak si mozes dat zamrazit a to stoji 4 500 + kazdy rok 2 000.
Takze myslim ze nas to vyjde do 30 tis SKK a to sa nemusi podarit. uspesnost je 40 %

katkazaba
9. dec 2009

no teda, si zlatá že si my poskytla takú vyčerpávajúcu odpoveď, toto všetko som ani netušila a si mi to objasnila. Tak ja dúfam, že vám to vyjde a budete patriť do tých 40%. 🙂

mirm
9. dec 2009

🙂 dakujem
aj ja drzim vsetkym palce aj na rukach aj na nohach 🙂

simasla
9. dec 2009

Ahoj holky, tak já už se hlásím z Čech... miláček na mě čekal na nádraží a pak jsme šli na véču.. Jak já bych ho nejradši znásilnila, ale nemůžu. Zítra jdeme na ten spermiogram.
Mscat: já myslím, že teplota je silně ovlivněna nemocí, tak uvidíš, jak to bude dál...
Jinak také vítám všechny nově příchozí....a všem držím palečky na dvě čárky

majkal
10. dec 2009

Dobré ráno dievčence,
prvá noc po laparke celkom v pohode, akurát večer som si musela dať ibalgin, lebo mi začala trešťať hlava .... dnes idem za dokim ohľadom liečby, tak som zvedavá čo mi povie. Všetkým prajem pekný deň!

lucy_lu
10. dec 2009

Ahojte dievcata, prajem dobre ranko. Tak mojka ovulka sa blizi, podla doktorky by mala byt zajtra, takze vcera sme sa poriadne snazilkovali, dnes nic a zajtra pokracujeme.. 🙂 Kiezby to vyslo. Ak nie, tak januar je uz urcite nas vsetkych! 🙂

simasla, tak nech vam to dnes dobre dopadne.

mirm, drzim vam velmi palce! Nech sa to podari.

majkal, dufam ze prinesies od dokiho pozitivne spravy a ze naozaj ten dnesny den bude pekny.

katkazaba
10. dec 2009

ahojte dievčatá
tak ja budem dnes celý deň mimo
všetkým prajem len pozitívne správy a pekný deň 🙂

majkal
10. dec 2009

Ahojte, doktor mi nasadil polročnú liečbu injekciami, ktorými mi navodí stav menopauzy ... takže nebudem krámovať a tie endo ložiská by sa mali vysušiť - tak dúfam, že to vyjde .... najskôr teda môžeme snažilkovať o pol roka ... takže ešte mám šancu, že vás dobehnem 😉 alebo, komu sa to nepodarí, tak založíme novú tému: otehotniem v júni 2010 - verím tomu 😉 ... ale radšej vás budem dobiehať, než zakladať novú tému ... lebo určite už budete všetky v sekcii tehuľky a nie snažilky 😉 veľmi vám to prajem a držím palce ....

mini11
10. dec 2009

Ahojte baby,

takze u nas zo snazilkovania nic nebude 😖 Som chora a prave mam ovulku 🙄 To je smola teda...

majkal, drzim palce! 😉 Neboj, urcite to vyjde, teraz su super vysledky v lieceni endometriozy, jedna znama ma krasne babo po liecbe 🙂

monika0001
10. dec 2009

aj ja tomu chcem veriť ale akosi mi to nejdeee 😒

majkal
10. dec 2009

Ahoj monika, prečítala som si Tvoje peripetie a roky snažilkovania a je mi ľúto, čo všetko ste museli podstúpiť a napriek tomu vám to nevyšlo ☹ občas som už aj ja mala pocit, že sa na všetko "vyprdnem" a že sa musím uspokojiť s jedným dieťaťom. Takisto ma už nebavilo milovať sa na pokyn, veď my sme už do toho išli totálne bez lásky, kvôli sexu sme sa hádali - to je hrozné - úplne to zmenilo podstatu nášho vzťahu. Ale napokon sme nejako schladili hlavu, ja som zmenila prístup, prestala som merať teplotu, prestala som počítať dni MS a milovali sme sa, keď sa nám chcelo .... už som si aj myslela, žeby sa mohlo podariť ... no ale, výsledok laparky hovorí za všetko .... no nič, musíme čakať a naďalej veriť, že sa to podarí ... máš pravdu, život bez detí nemá zmysel a v konečnom dôsledku je jedno, či sa napokon staráš o svoje dieťatko alebo si vezmeš dieťatko, ktoré rodičov nemá a ktoré rovnako túži po mamine a tatinovi ako vy túžite po bábätku ... a často sa stáva, že práve po adopcii, keď sa to všetko ukľudní a nové bábo rodičov "zamestná" tak sa podarí aj to vlastné .... tak to prosím ťa nevzdávaj a ver naďalej 😉 držím palce

katkazaba
10. dec 2009

ahojte
majkal, tak ti teda nasadili liečbu, verme tomu, že bude úspešná a všetko dobre dopadne 🙂

mini 11 tak sa skoro vylieč, inak aj moja malá dnes ochorela, znova po 2 týždňoch a to isté, zajtra s ňou môžem bežať k lekáre 😒

mscat nám kde zmizla? Dúfam, že už im je lepšie

simasla držím palce

lucy_lu aj vám a príjemné snažilkovanie teda

katkazaba
10. dec 2009

monika0001 ahoj
som dočítala tvoj príbeh, ale podľa mňa ešte neskončil, že? Pokračovať bude možno za pár mesiacov krásnym tehuľkovaním, nestrácaj nádej aj keď sa to ľahko hovorí, že? Môžem sa spýtať? Ten adoptovaný krtsný synček ten je čie bábo?

simasla
10. dec 2009

Ahoj holky, tak se hlásím po dnešním spermiogramu. Byly to nervy, jednu chvilku jsem myslela, že to miláček vzdá a nic nebude, protože jsem šla s ním do odběrové místnosti a slyšela jsem jen, to je síla, a mazej ven, jinak se mi to nepovede a modli se aby se to povedlo i bez tebe. Když se objevil na dohled, tak jsem vyhrka, tak co? Hotovo! Ozvalo se: Jo hotovo a šli jsme nakupovat. Sice jsme se museli vracet, protože nám zapomněli dát papír s identifikačním číslem a za tři hodinky, že se můžeme zastavit pro výsledky. Ještě tedy prohodil, že toho bylo nějak málo a že nechápe, jak se můžu vždycky topit :D. Jarda byl ale opravdu nervózní a já ho uklidňovala, že všechno bude fajn. Když jsme tam dorazili, tak se mu teda opravdu třásli ruce, ale pak se sestřička podívala do počítače a řekla, všechno vpořádku, normospermie. Nechali jsme si i vyjet zprávu ze spermiogramy a výsledek je tedy takový:
Množství: 2ml (norma 2-6ml)
Koncentrace: 95 mil./ml (norma více jak 20mil.)
Motilita kvality: 84% (norma více jak 50%)
Abnormální morfologie: 55% (norma max. do 70%)

Takže jak on tvrdí a musím to sem napsat jeho slovy.. je to prostě PLEMENNÝ BÝK!!!!!!!! 😀 😀 😀 . A na jeho dotaz, jestli by mohl rozdávat, jsem rázně reagovala důrazným NE!!.

Musím říct, že z nás, hlavně z Jardy spadla taková ta obava a je hned veseleji. I když mě se teď zase honí hlavou, tak co je se mnou???? No uvidíme, snad to byl jen výkyv v cyklech a miminko se brzy podaří.

Máme radost oba, jak to dopadlo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre