Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

lenuska20
10. aug 2010

mne osobne sa dá na to ťažko nemyslieť, lebo stále premýšlam nadtým čo by ako bolo, keby sa to podarilo...asi by som sa konečne mala zahrabať do učenia, aby som na tehotenstvo prestala tak intenzívne myslieť...
mne napríklad minulý mesiac meškali vyše dvoch týždňov, robila som si 4 testy z toho dva vyšli so slabulinkou čiarkou a na dvoch nič nebolo...a nakoniec nič z toho nebolo, všetko to bolo spôsobené stresom 😒

lubica69
10. aug 2010

@lenuska20 Juj tak to ma mrzí No ale aspoň vieš,že stres musí teraz bokom

articocka
10. aug 2010

@ciernavila ahoj s tym testom nemam skusenost ale netreba to hned spochybnovat mozes byt aj tak tehotna. skus test rapidclear ten som pouzivala vzdy a vzdy dobre ukazal. vykasli sa na tento test a skus este tento co mam overeny a uvidis podla toho co ti vyjde, ale dufam ze sa ti to podarilo a gratulujem k sobasu🙂)

articocka
10. aug 2010

@lenuska20 no ja som od maja, ale su tu aj dlhsie snazilky. vy ste na tom ako?

articocka
10. aug 2010

@ciernavila dam ti aspon malu nadej rapidclear ,mne ukazal 100% vysledok az v 6 tt tehotenstva a do vtedy som ani netusila a ani nechcela mimi a teraz som zan vdacna, bola som mlada a na zasiatku vysky 21 rocna🙂). a segra mala dlho uz ked bola tehu s rapidclearom tiez bez ciarky a bola v tom, tak cakaj ci dojde menzes a potom dalej postupuj.

lubica69
10. aug 2010

@articocka áno je pravda,že veci ktoré sme pred tým neplánovali si teraz viac vážime Tiež sme Sebastiána neplánovali ale teraz si neviem život bez neho ani len predstaviť

articocka
10. aug 2010

@lubica69 tak tak dnes bol alexko take zlaticko a to su tie chvilky aj ked je obcas s nim na nevydrzanie, ktore su pre mna take cenne.

lenuska20
11. aug 2010

articocka no my sme sa začali snažiť teraz vlastne pred letom, chcela som to mať tak, aby som to stihla pred štátnicami budúci rok, ale kedž sami to už nepodar, tak teraz váham, či ešte aspoň chvílu nemáme počkať, kedže človek mieni a pánboh mení... ale tak hovorí s, že bábo si svoju cestu nájde a vie kedy má prísť, tak to necháme naň asi, aby sa samé rozhodlo 🙂
lubi už sa snažím tak nestresovať, len niekedy sa mi to nedarí, lebo som dosť stresák, ale mala by som na tom začať pracovať...

lubica69
11. aug 2010

Ahojte @articocka presne tak Sú to naše zlatíčka @lenocka20 tak to ber moja tak,že bábo príde po štátniciach keď už budeš mať kľud žiadny stres,učenie a budeš sa môcť venovať iba jemu

lubica69
11. aug 2010

Prepáč to bola @lenuska20 nie @lenocka20

wikira
11. aug 2010

Ahojte baby, tak konečne som sa po 2-týždennej dovče dostala k netu 🙂 Ako vidím, trochu sa nám to tu rozrastá... Baby mne chodí vždy menzes na čas a prvý krát mi práve na dovče meškal... už som si aj robila také slabé nádeje, ale dorazil o 4 dni neskôr... tak tento mesiac zase skúšame 😀 Len sa mi to zdá neskutočná doba to čakanie... asi je fakt najlepšie neplánované - aspoň sa nemá človek kedy stresovať či to vyjde...
No a ako ste písali, že cítite ovulku - to Vás bolí bruško, či ako? Lebo ja to len tipujem že kedy, tak neviem, či sme sa trafili... a s testami nemám skúsenosti...

lubica69
11. aug 2010

ahoj @wikira a ako bolo na dovci?Kde ste boli?Mňa pri ovulke pobolievajú tak zvláštne vaječníky
a nebojkaj tehu tento rok dorazí aj k tebe Určite 😀

ciernavila
11. aug 2010

joj teda asi mate pravdu bolo este skoro, ale na ten RapiClear sa asi neda spolahnut, jediny mal taku ciarku ze ju skoro ani vidiet nebolo a pritom mal citlivost 10 a pritom ten Unimark bol ovela zretelnejsi. Dnes rano som skusila Mamatest a potom neskor aj tycinkovy Gravitest Direct a ciarky boli vyrazne na oboch a to maju citlivost az 25. Tak dufam ze tomu mozem verit...aj nechcem sa dopredu vytesovat, pokial to nebudem mat potvrdene zenskou lekarkou tak tomu asi na 100% neuverim ale tesim sa z toho uz teraz.-)

lubica69
11. aug 2010

@ciernavila supeeer Už len potvrdiť 😉

articocka
11. aug 2010

@lenuska20 to mas pravdu, asi ma s tebou ine plany a mozno by si mala naozaj pockat. skus nieco zacat a mozno ked bude spravna doba mimi pride🙂)

articocka
11. aug 2010

@wikira no a dovolenka bola dobra? dufam, ze aspon vam vysloo pocasicko a nepraslo vam, lebo nam snad ani na den nezasvietilo🙂). A to s tou ovu je tak ze mna hrozne podbrusko boli ako pri krcoch a pritom mam uz po menzese niekolko dni a ta bolest pretrvava asi 4 dni a potom to z nicoho nic prejde🙂) A MAM aj vytok co je dalsia pomocka ale mam pocit ze nam to ani tentoraz nevyslo ako sa nam podarilo prve tak sa potrapime s druhym🙂)

articocka
11. aug 2010

@ciernavila ten rapidclear este v rannom stadiu tehotenstva zvykne ukazovat slabu ciarku aj segre to ukazovalo tak a myslim ze podla toho co pises si tehu viac ako na 50% ale 100% bude az na ultrazvuku🙂), tesim sa a zelam aby to bolo // test.

wikira
13. aug 2010

ahoj @lubica69 a @articocka
dovča bola dobrá, ale na 2 pokusy... mali sme na pláne veľký okruh cez rakúsko, trošku aj nemecko a cez čechy naspäť, ale manžel ochorel hneď druhú noc 800 km od nás, tak sme sa museli vrátiť... ale potom sme na druhý pokus išli aspoň do Prahy a tam bolo super 🙂 Len nás nohy boleli 😀 Budúci rok len ležím na pláži 😀

wikira
13. aug 2010

@ciernavila no ja by som tým // hneď verila, ale jasnačka, že najlepšie overiť u lekárky... a cítiš sa nejak inak - dáke príznaky? 🙂

lubica69
13. aug 2010

@wikira ahoj Tak sa dovca nakoniec podarila No my keď už dovča tak pri mori Veď chápeš s malým si to ani inak neviem predstaviť nechodíme každý rok len každý druhý ale more musí byť 😀

wikira
13. aug 2010

@lubica69 more je more... 🙂 a malému sa určite páčilo pri vode, som nazrela na Tvoje foto, že ste boli tento rok 🙂

lubica69
13. aug 2010

@wikira áno boli sme tento rok v Tunise pred tým 2 roky v Egypte No malému sa veľmi veľmi páčilo 😀

ciernavila
15. aug 2010

Vdaka, articocka, asi mas pravdu. TEraz som dosla po troch dnoch z festivalu metaloveho - Brutal Assault, aj som neodolala a kupila tam dvoje metalove dupacky 😀. No moje dni stale nedorazili, este mi ostali dva testy, asi ich skusim hned rano zajtra a ak budu pozitiv, co uz asi pravdepodobne budu dost zretelne tak volam doktorke, juchuu.
Wikira, co sa tyka priznakov mam ich pomerne slabe. Nevolnost nemam rannu ale mavam ju v noci ked sa napriklad zobudim ze mi treba na wc. Citim ze sa mi blbo lezi uplne na bruchu, a to sa mi este moc nema preco. A na to ze som vzdy mala rada občas pivo, tak ma pred tyzdnom z maleho piva tak naplo, ze som ho nedopila, odvtedy len vodu. Ani na feste som si radsej nedavala ani kvapku. Jest mi chuti o trosicka menej, prsia su troska citlivejsie ale strasne minimalne, ze to skoro ani nepoznat. Tak neviem, kamoska vravela ze ona mala priznaky az v druhom mesiaci. Tak to mam este kopec casu, lebo posl. menstr. som mala 11.7, ovlulaciu okolo 26.7. Normalne sa mi nechce verit ze by to vyslo na prvy raz. Tak ale uz ked mi doteraz nedosli asi uz ani nedojdu lebo mi chodia vzdy presne.

lenuska20
15. aug 2010

baby to dobré počasie na dovče vám fakt závidím, my sme sa tento rok rozhodli pre Tatry a pršalo nám okrem jedného dňa každý....síce sme aj tak vždy niekam išli, ale to nie je ono...
ciernavila, bež k lekarovi, aby ti to potvrdil a môžeš sa vytešovať z tehu 😉

ciernavila
15. aug 2010

Joj Lenuska, tie Tatry zavidim, hned by som sla. Ja som bola v Tatrach naposledy ked som mala 17.

lubica69
15. aug 2010

@ciernavila tak rýchlo ísť potvrdiť k dokimu aby sme sa mohli tešiť s tebou Držíííííííííííím palčekyyyyyyyyyyy 😀

ciernavila
15. aug 2010

Dakujem Lubi, ja sa uz neviem dockat zajtrajsieho dna 🙂

lubica69
15. aug 2010

@ciernavila tak ddžím zajtra palčeky a daj nám potom určite vedieť 😀

articocka
15. aug 2010

@ciernavila ahooj tak ak to potvrdis budeme new tehulky. ja som nepotvrdila, ale uz som tehu kvoli testu a uu mna dovtedy bol negativny ttakze mozno stihame april🙂))

wikira
16. aug 2010

@ciernavila
@articocka super baby 🙂 tak šup potvrdiť k lekárovi
ciernavila to je super - na prvý krát a hneď // ... no my sme skúšali len druhý raz tento mesiac, tak som zvedavá ako za týždeň dopadnem... lebo ja nemám žiadne príznaky... ale keď vravíš, že ani Ty nie nejaké viditeľné...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre