Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

martina2001
17. sep 2010

@mariro no to budeme doma určite revať všetci. moj synáčik všade hovorí že budeme mať mimčo a bude kočíkovať a starať sa o neho 😀

martina2001
17. sep 2010

baby my sme včera bavili akurát so známymi či je rozumné kupovať nový kočiar alebo kúpiť použitý, ak už neplánujete ďalšie dieťa. šup šup názory

mariro
17. sep 2010

@martina2001 - ja teda kupim pouzity ale nejaky dobre vybaveny,ide predsa hlavne o komfort...a mat za kazdu cenu novy kocik teda nemusim 🙂

martina2001
17. sep 2010

@mariro šak to sme potom večer kukali doma na nete, že kočiar ktorý by som uvažovala kúpiť stoji cez 700e a mašli sme ho v bazáriku za 400e úplne zachovalý a používaný 5mesiacov, aspoň tak to tam písali.

mariro
17. sep 2010

@martina2001 - ako rozhodne hentake prachy velke nemienim dat za kocik, to je ohromne trendy teraz, ved taky kocik 5 mesiacov pouzivany nemoze byt zniceny.Je to o pohlade kazdej z nas.Tolko penazi zas nemam aby som kupila za 700€ kocik.Ine veci sa daju za to nakupit.

martina2001
17. sep 2010

@mariro šak to že 700e aj ja ľutujem vyhodiť, ale chcem kočík ktorý bude mať všetko už a bola som spokojná s tou značkou aj pri malom, ja na camko nedám dopustiť

betina1984
17. sep 2010

Ahojky. Tuším rozoberáte už kočíky...🙂. Ja som mala úplne obyčajný športiak z obchodu, stál tuším 8.500 Sk. (mariro, v Novom Meste som ho kúpila, tam kde bola kedysi Ruleta na poschodí a dole bol/je detský obchod), taký červeno-šedý. Mali aj iné farby, ale tento ma hneď oslovil, bol veľký, pohodlný. Malá ma 2,5 rok a a ešte v zime sa v ňom vozila...🙂. Páčia sa mi aj tie elegantné kočíky (hlavne drahé), ale majú využitie tak do pol roka veku bábätka a potom aby som kupovala zase nový.

mariro
17. sep 2010

@martina2001 -ten som mala vybraty ,ked som bola tehu teraz naposledy...aj mne sa paci 🙂

mariro
17. sep 2010

@betina1984 - presne tak ako vravis,drahe pekne na oko,niekedy az vesmirne tvary maju niektore 😀 ,a treba si zvazit ako sa bude kocik pouzivat.My budeme dost jazidt i autom s kocikom takze,treba brat do uvahy vsetky indicie.
A presne tak ,kocik treba vyuzit a hlavne v zime s fusakom aby tam bambino voslo.

betina1984
17. sep 2010

@mariro, čo už je bábo na ceste? Či ešte v mužovi...🙂? My jazdíme tiež autom, ale tento sa tam dal pekne zložiť. A aj fusak sa tam dobre vošiel. Teraz máme bugyňu, tá stála pre minulými Vianocami 4.000 Sk, teraz som ju videla za 2.900 Sk, z hračkárstva na námestí kúpená. Ale aj tá je vcelku dobrá...

mariro
17. sep 2010

@betina1984 - ale coby bolo na ceste...este plava kdesi 😀 ,ale uz basnime o nom a snivame ako to bude ked bude 🙂

betina1984
17. sep 2010

@mariro, no to je síce pekné, len sa to ťažšie realizuje...☹. Aspoň u mňa.

mariro
17. sep 2010

@betina1984 - jasnee maju kocikov plne obchody,da sa vybrat....treba mat predstavu a hned sa nejaky najde 🙂

betina1984
17. sep 2010

@mariro, aj predstavu, aj financie...

mariro
17. sep 2010

@betina1984 - mate problemy s otehu?....ja zatial neriesim svoj stav ako problem,som 3 mesiace po kyrete,takze este je cas myslim robit paniku,ze nemozem byt tehu.A predtym som zostala tehotna po 2 mesiacoch ako sme sa rozhodli ze chceme bambino.Tak uvidime. 🙂

martina2001
17. sep 2010

@mariro no vybraté by sme mali a teraz šup na realizáciu 😀 mne sa blížia už tie očakávané dni tak uvidíme

betina1984
17. sep 2010

@mariro, celkom aj áno. Prvú som mala bez problémov. Teraz som v máji vysadila HAK, došiel menzes. Potom som bola v júli na vyvolanie, lebo mi neprišiel ani po dvoch mesiacoch. Potom som merala teplotu, samozrejme anovulák, zase na vyvolanie, 5 dní Clostilbegyt, zase meriam a zase asi nič. Ešte k tomu jeden polycystický vaječník a druhý len 2/3 (v 2004 som bola na laparke a 1/3 mi zobrali). Takže to nejde podľa mojich predstáv. Chcela som to stihnúť v rámci materskej.

mariro
17. sep 2010

@betina1984 - ahaaa,ale ved tiez je to este len kratko po vysadeni HAK,neboj vsetko ma svoj cas.Mne nabehol teraz po kyrete celkom dobre aj cyklus,myslim tak ze mi nemuseli vyvolavat mrchu,pride vzdy sama a nacas s rozdielom 2 dni hore dole.Pri Hak som mala vzdy pravidelne a nacas.Tak teraz sa to uz nahodilo uz presne pri poslednej mrche na 28 dnovy cyklus,ale veru nemeram si teplotu,nerobim nic ,hadam mam ovulku.

mariro
17. sep 2010

@martina2001 - a este sa mi pacil kocik X lander,ale potom som presla na Cam.Zdal sa mi dost tazky xlander.

betina1984
17. sep 2010

@mariro, mne po HAK nenabehol vôbec, ale prikladám do tomu PCO. A ani pred tehu som nemala nikdy pravidelný.

martina2001
17. sep 2010

@mariro má ho jedna známa a mne pripadá strašne nemogavý ešte sa mi pačia štvorkolky jane, ale ja som proti veľkým kolesám tak cam zostáva

mariro
17. sep 2010

@martina2001 - tiez zostanem pri Cam 😉

haninkat
17. sep 2010

ahojte! dufam, ze vam nevadi ak sa k vam pridam 🙂 .. tak mi sme zatial skusali len mesiac, zatial z toho nic ☹ ale verim ze sa to stane, snad sa podari este tento rok 😉 . ved uz je na case, manzel ma na to uz vek 😀

mariro
17. sep 2010

@haninkat - ahoj medzi nami 🙂

martina2001
17. sep 2010

@haninkat ahoj, vítam ťa a aj môj už nato má vek síce aj môj vek není už najnižší

martina2001
17. sep 2010

@mariro potvrdené, ja teraz len kukám koľko všetkého je pre miminá, a pritom môj malý bol len pred 9rokmi a si pamatám že kopu vecí ktoré sú teraz neboli

haninkat
17. sep 2010

dakujem 🙂.. no moj ma 38, ja 28 a doteraz som na to psychicky nebola pripravena ale citim ze teraz je ten spravny cas 🙂 , len dufam, ze aj moje telo to tak citi 😉

martina2001
17. sep 2010

@haninkat no ja som staršia ako ty ale mm je zas mladší ako tvoj 😀 sa to vyrovnalo. a mesiac je ešte krátka doba, my už máme skoro dva roky, ale snáď teraz to už výnde

mariro
17. sep 2010

@haninkat - ale co sa bojis,ze aky vek ma mm,uplne normalny a v pohode.Aj vo vyssom veku mavaju chlapi bambina.A my mame uz 35 obaja a veru sa necitime stari,alebo tak.To mam cerstveho noveho manzela,tak chceme spolu babino a mm by bol najradsej keby boli dvojcata.Jedni uz doma mam,tak by to bol blazninec 😀 ,ale zas by bolo varovcikov. 🙂
Neboj sa pride to vsetko v ten spravny cas.

juliap
17. sep 2010

@haninkat aky vek, moj mm ma 41 a o to viac sa na mimi tesil ... a ty si este oproti mne take ucho, tak nebojkaj, vsetko je o.k. a ked citis, ze teraz je ten spravny cas a partner to tiez tak berie, tak to dopadne na 1, ci na 2 jicky? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre