Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

ameliejulliette
4. jan 2010

Ahojte holky, přidám se k vám, protože my tomu taky věříme, že v lednu se zadaří 🙂 (Na delší dobu tak nějak poslední normální šance ty // vyrobit, milý pak nastupuje na 3-4 měsíce do práce až kdesi za horama a bude jezdit jen na víkendy ☹ ), dneska jsem byla u doktorky na preventivní prohlídce, všechno mi pochválila 😀 tak si říkám, že všechno je určitě tak, jak má být!!! A i kdyby ne, prostě leden a hotovo!
Nenásilně jsme zavedli systém "každý druhý den" (ono od Nového roku se to výborně počítá 🙂 ) doufám, že všechno klapne.
Máte někdo zkušenosti s testrem pro zjišťování plodných dnů ze slin? Připadá mi, že (aspoň ten můj) moc nekoresponduje s měřením BT a pozorováním hlenu ☹
Přeju všem do nového roku, ať to v lednu vyjde.

dodkap
4. jan 2010

dnes som 41. cyklu bez menstruacie, gynekolog nevidel tehotenstvo, takze mi bola dana vyvolavacka na menstruaciu, ktora, ak by bolo tehotenstvo v skorom stadiu, nijako neublizi. Tak ak to ma prist, nech to pride hned, nech mozeme znovu skusat...a stale mi nejdu do hlavy tie paprade v mikroskope v poslednych 4 dnoch, vratane vcerajska...? 😒

dodkap
4. jan 2010

malo byt 41. den cyklu, pardon

skippy7
4. jan 2010

Ahoj Ameliejulliette-dlhe meno 🙂
držime ti palce,nech to vyjde.. 😉
myslim, že spolahlivejšie ako ten tester na sliny ,su ovulačne testy
myslim ale,že "každy druhy den" je MALO, mne doporučili 2X denne-pre istotu, kedže vajičko je schopne oplodnenia 12-24 hodin, tak aby ste to neprepasli 😨

Dodkap... teh.test si nerobila? keby nedošla mens., tak by som ešte skusila testnuť

elise
4. jan 2010

babulky ja sa citím tak nafuknuto ako pred ms ale dufam že nedorazí 😉 snažilkujeme každý večer ako dieťa zaspí ešte si dám aj vankúš pod zadok 😀 ale vo štvrtok idem s malým dokyne na kontrolu lebo mal kiajne a kupujem ovu test.

mamartinka
4. jan 2010

No ja femi kvapky uz 2 krat uzivam a nic.Mozno u teba diapozitiv01 to bude inak.Drzim palce.

kitu
4. jan 2010

Ahojte kočky,

tak dnes som bola u dokyho s mojimi "krasnymi" dvoma grafmi a vyhodnotil to tak isto ako ja- oba anovulačne- tak som dostala recept na clostilbegyt-a vraj sa mame snažiť ako odušu...

inak bol taky podarený- hned ma vítal so slovami že čo sme tehotní, no bohužial z toho mojho anovulačneho bytia asi nie...takže ja teraz musim počkať kym pride mrcha a mala by prisť o týžden a potom sa budeme snažiť teda až niekedy v polovici januara alebo až koncom...ale stale verim heslu čo tu mame 😉

skippy7
4. jan 2010

Kitu - ja dufam, že u mna ovulka dorazi-tento tyžden,kedže sa chceme držat našho hesla,lebo januar už frči, tak mame čo robit,aby sme to stihli 🙂

Elise - držime palce!!! chcela si asi napisat,že kupuješ tehu test, nie ovu... 😉

algi
4. jan 2010

emily: ja som povodne z Bratislavy ale teraz sme sa s drahym prestahovali do Velkeho Bielu. A ty si odkial?

elise
4. jan 2010

babulky dne som opäť videla bociana pri našom dome a videl ho aj manžel to musí niečo znamenať teda dufam a verím že to výjde 😉

emily327
4. jan 2010

algi: ja som povodom z vychodu ale priatel je z BA a mame byvanie v Rovinke 🙂

emily327
4. jan 2010

ahojte, inak ako tak citam, asi som tu fakt jedina, co si nemeria BT, co nesleduje hlien a ani nerobi si ziadne ovulacne testy 🙂 Zatial to beriem tak,ze uvidime. Urcite casom ak sa nebude darit, tak k tomu pristupim aj ja ale zatial to neriesim. Tak hadam sa to podari. Od dnes uz neberiem HAK a podla vypoctu jednej web stranky je idealny cas 13.1. tak som zvedava, ktora z nas co tu je bude prva, ktorej sa podari otehotniet 😉 ale kazdopadne nam vsetkym drzim velmi prsteky, aby to co najskor vyslo 😉

ameliejulliette
4. jan 2010

Skippy 7: Díky 🙂 No, 2x denně ani ve snu, už takhle překračujeme svůj obvyklý měsíční limit několikanásobně 😲 , ale znejistila jsi mě a zkusím prosadit denně 😀

Emily327: Myslím, že je Tvůj přístup je úplně ok, neřešit to a uvidíte, závidím 🙂 já jsem tento klid jaksi ztratila (jsem myslela, že to bude hned a ono úplně hned ne a pak ještě několikrát ne, ale do pětice všeho dobrého 😀 ) Držím pěsti!!!

AJ

emily327
4. jan 2010

ameliejulliette: dakujem, myslim si, ze ak su dvaja zdravi a iba sa zacinaju snazit o splodenie potomka nie je dovod na paniku alebo na negativne myslenie. Aj ja mam v okoli zopar parov, co sa uz roky pokusaju a nic. Ale ak by ste takto mysleli, tak si myslim,ze by to neprospelo nasej psychike a znacne by to ovplyvnilo asi aj nas zdravotny stav a snazilkovanie by sa predlzilo. Tak treba pozitivne mysliet a verit 🙂 To samozrejme plati pre tie, co len zacinaju 😉 A ty si v ktorom tyzdni?

fomarik
4. jan 2010

Ahojte! takže ja sa k vám tiež pridávam a pevne verím, že ak nie január tak aspon rok 2010 bude pre nás tým najkrajším 😉 . My sa snažíme už štvrtý rok...podstúpili sme už kadečo. Momentálne sa dávam dokopy po operácii,ktorá by nám mala dopomôcť k otehotneniu. Takže musíme len veriť v Boží zázrak...snáď sa to už podarí 😔 .

ameliejulliette
4. jan 2010

Emily: Do pětice všeho dobrého, to jako že myslím pozitivně a věřím, že teď v lednu to klapne 😀 Takže momentálně jsem kousínek před otěhotněním 🙂 A po surfování na diskuzích mám v sobě další hrnek kontryhele, hehe... 🙂
Dobrou pohodovou noc všem a zítra hezký den.
Těším se, až si přečtu nějaké dobré zprávy o vás, holky!

emily327
4. jan 2010

fomarik: drzim prsty a vitaj medzi nami 😉 musis mat nejaku pauzu od snazilkovania po tej operacii?

ameliejulliette
4. jan 2010

Fomarik: Jsi určitě zbytečně skromná, s tím celým ROKEM 😉 Držím moc moc pěsti, aby to vyšlo. Tajemství je: Zázraky se vážně dějí! 😉

fomarik
4. jan 2010

dakujem vám velmi pekne. Nie, práveže nemám mať žiadnu pauzu, ale som bola veľmi ubolená.zatiaľ sa mi len rezy hojili. Takže sa do toho hned pustíme..teda až pozajtra ked príde manžel z práce domov 😉 . Už sme si dosť preskákali a psychicky som bola na tom dosť zle, ale svitla mi nová nádej. Budem silná a odhodlaná bojovať, urobiť čokoľvek, podstúpiť akúkoľvek liečbu, zákrok...jednoducho všetko!
Amelie... s tým 1 rokom som skôr optimistická (čo sa týka mna), ale samozrejme, že pri vás- ostatných snažiliek sa budem veľmi tešiť každému novému otehotneniu už aj zajtra, pozajtra, v sobotu, nedeľu....atď 😉

emily327
4. jan 2010

fomarik: super, drzim velmi velmi palce a tesi ma tvoje pozitivne myslenie 😉 ides nam prikladom ako sa nevzdavat 😉 Urcite to teraz vyjde cmuk

dodkap
4. jan 2010

skippy7, test som si robila dnes rano, pasik som si nevsimla, potom som zaspala a zobudila sa asi po dvoch hodinach, len tak som kukla a videla som tam velmi slabulinky druhy pasik, ale po 10 minutach nie je test hodnoverny, takze skor to vyzera, ze tehotna nie som, ale menzes mi nemeskava...uvidime, priznaky nemam ziadne, a podla tych negat. ovu testov neviem, neviem, kedy by som otehotnela.

mirip
4. jan 2010

tak to som zevdavá aj ja či budú // 😅

josie3331
4. jan 2010

tak ani ja nemeriam, zatial nerobim nic, ale ja som strasne nedockavy clovek, tak mozno aj zacnem....

dodkap
4. jan 2010

mirip, ten pasik, to bol taky duch a priznaky nemam, skoda, jasne, ze by to bolo fajn, ale nic tomu nenasvedcuje

mirip
5. jan 2010

neboj budú tam // a budú silnieť 😉 aj ja som zvedavá tiež či sa aj nám ukážu už teraz // lebo zdravotné okolnosti nás trochu pritlačili k snaženiu už teraz...

janka13ke
5. jan 2010

emily327
Ja si tiež nič nesledujem,
ani BT nemeriam, lebo si myslím, že by som to nezvládla. Každý deň ráno v rovnaký čas...fakt nie...
Ale nestrácam nádej 🙂

elise
5. jan 2010

ja dúfam že sa to zadarí 🙂 uvidím budúci týžden či dorazí ms ale dufam že nedorazí 😉 teraz sa cítim nafúknutá

janka13ke
5. jan 2010

aké ovulačné testy si kupujete? Sú aj balenia viacerých? Určite sú aj cenovo rozdielne, však?
Rozmýšľam, že keď neotehotniem tento mesiac, skúsim si kúpiť ovulačné testy...

jessika
5. jan 2010

Já byla dne su doktora, ale ne kvůli mimču. Mám zánět dutin a neschopenku až do příštího úterka. Taky jsem byla na ORL. Kvůli tomu jsem ráno testovala, i když jsem chtěla testovat až o víkendu - abych věděla, jestli můžu antibiotika a případně další léčbu. No a test negativní, takže já lednová nebudu ☹ I tak mi doktorka zatím nasadila léčbu pro těhotné, ale šance je tu už jen minimální... Pokud to nevyjde příčtí měsíc, půjdu to řešit na gyndu. Nemáte některáv tomto ohledu zkušenosti s doktorem Kotrbou z Brna Krpole?

Jinak všude se píše, že ideální je tulit se každý druhý den, protože když je to častěji, tak muž pak pokaždé nená tolik spermií a navíc spermie prokazatelně přežijí více než dva dny. Tolik teorie 😉

skippy7
5. jan 2010

Ahojte,
ja si kupujem ovu testy Secret woman,je ich tam 5ks, asi za 3.80Eur, to su najlacnejšie...

no my sme sa "tulili" každy druhy den rok a pol a nič,a to sme boli obaja zdravi,po roznych vyšetreniach...ja som zas čitala,že sa nema "šetrit" so spermiami,že to neplati,že klesa ich počet alebo čo....jedni znami mi hovorili zase,že treba o hodinu znova,že prave v tom druhom "kole" ich je tam viac....tak si vyberte, každy ako mu to vyhovuje 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre