Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

gubik
22. nov 2009

No on nerobi zazraky, pomoze len prin hormonalnej nerovnovahe a ked mas nizku sliznicu. Mne teda na tu sliznicu pomohol

diapozitiv01
22. nov 2009

Ahojte, aky ste mali vikend??
ja uz 3 mesiace uzivam kyselinu listovu a od dnes som si pridala 400mg vitaminu E. Meram si aj BT, ale chcem si este kupit ten teplomer s 2 desatinny miestami, ale nikde ho nemozem zohnat, iba cez 1 internetovy obchod

vadelka
22. nov 2009

Ahoj Diapozitiv,víkend bol vcelku dobrý 😉 Ty si mala aký?Myslíš,že aj ja by som mala pridať ku kys.listovej ten vitamín E?Ja som v tehu brala nejaké vitamíny,ktoré mi dala moja doktorka,taký mix vitamínov.Rozmýšľala som aj nad Femibionom,baby ho tu veľmi chvália...
S tým teplomerom Ti asi nepomôžem,asi sa bude dať len cez net,alebo si ho skús objednať v nejakej lekárni,možno bude lacnejší....
Gubik,ďakujem,keď budem mať výsledky z môjho horm.profilu,tak nad ním budem uvažovať 😉
Kde ste sa všetky stratili?
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kitu
22. nov 2009

Caute kočky no ja som bola u druhej maminky... a teraz som sa vratila...bolo fajne...

no na alchemilku neda dopustit moja maminka, my sme ju istý čaj aj pestovali doma... alebo chodili do hory zbierať povinne každé leto... ked sme boli ešte menší...

diapozitívka 400-E nie je veľa? som to tu tušim niekde čítala...či....?

my s mužíčkom sme ju brali od juna že ked sa v septembri začneme snažiť a vidíte ako sa nam to posunulo... ale ja verim že to dopadne dobre a všetky budeme krasne a šťastne tehulky...

simasla
22. nov 2009

Ahoj hoky,

no já se neztratila, jen přesunula do kuchyně. Celý víkend jsme pekli. Je to paráda, když nepečete sami, pekli jsme pěkně s přítelem. On je úžasný, Vánoce má moc rád a tak sám navrhnul, že budeme péct spolu vánoční cukroví. Ještě krásnější by tedy bylo, kdybychom už byli tři, ale to také jednou bude. Byla to vážně sranda a teď jsem tak krásně unavená. Dělali jsme 15 druhů pečeného cukroví a už nám chybí jen pusinky a kokosky - ty necháme nejspíš na jindy. A co vy? kdy budete péct? a kolik a čeho?

kitu
22. nov 2009

juj to poznam ja zas pečiem tortičky skoro každý týzden mam nejaku a niekedy aj 2-3 a moj manželik mi tiež tak rad pomaha... a ja sa z toho tešim. no teraz je preč a tak pečiem sama...fnuk ešte 3 týždne budem bez neho...

simasla
22. nov 2009

aj aj, copak to, že jsi doma tak sama samička a ještě budeš. 3 týdny to je cekem hodně. Takže tento měsíc nebude prosnaženo?

kitu
22. nov 2009

juj no už som 3 týždne sama a ešte ma 3 čakaju... my ho na služobku poslali mimo sr... cele zle to je vobec nemožme snažilkovať... fnuk ale sak ten januar to isti...

skippy7
22. nov 2009

Ahojte!
ja som zas bola u sestry v ZA, ma 3 deti,uff, poviem vam, je to pekna makačka, ani 5 minut oddych... 🙄 ň

ohladom tych vitaminov..ja berem len listovku,lebo pri tej alchemilke treba nejako dodržiavat čas kedy sa to pije a kedy sa zas nesmie-podla cyklu, zda sa mi to zložite,tak asi kašlem na alchemilku...a Femibion som brala,ale tiež nezaruči ktoviečo si myslim,ale u mna bol iny problem...

dievčata a to vy už pečiete?? čo Simasla?? no mna to ešte nechytilo....lebo celkovo tie sviatky budu, no, mohli byt uplne ine, ale čo už....ideme dalej a buduci rok budu sviatky dufam uplne ine! 😵 😵 😵

kitu
22. nov 2009

skippy no ja ešte nepečiem na vianoce, ja pečiem rozne torty na objednávku a mam toho vyše hlavy...ale už som to chvalabohu zredukovala na 1 kus za týždeň (popri práci) bo mala som aj tak že 3-4 a to som sa išla potrhať a bola som strašne vyčerpana... tak som si povedala dosť... ved predsa chceme toho mimiska a to v takomto zhone a fyzickom vypätí by sa asi ťažko podarilo...

ale na vianočné pečenie sa už teším, minulý rok som to dajako zanedbala a mali sme len jedny úbohé medovníčky tak tento rok si to chcem vychutnať...

aj ked aj ja som si myslela že už na vianoce budeme všetkým pod stromček davať ten najktrajší darček, ale bude to asi inak... zrejme to tak má byť...

simasla
22. nov 2009

kitu: jaj no tak to je jasné.. však vy to doženete - takže leden bude náš 🙂 I když u mě nevím.. nejdřív bych musela mít ovulku, ale snad to dobře dopadne a začne se něco dít.. i kdyby jen horm. profil
skippy7: no jasně, že jsme už pekli - byla to sranda, také se mi to zdálo brzy, ale miláček je na sladké, takže když jsem ho viděla s jakou radostí v očích přišel s tím, že budeme tento víkend péct, tak jsem nemohla odmítnout.. bylo vidět, že ho to baví. Navíc má hodně víkendů pracovních, takže jsme museli využít víkendu, kdy budeme spolu, na takovou společnou aktivitu
Myslím, že letošní svátky budou krásné... mohli by být lepší, ale to si nesmíme říkat.. protože vždy je něco, co by mohlo být lepší... jen kdyby nám to miminko nadělil pod stromeček Ježíšek, to by byla paráda..
Psala jsem už dopis ježíškovi a vzkázal mi zpátky přes miláčka, že to byl krásný dopis, až měl Ježíšek slzičky v očích a bude se snažit mi to přání splnit.. asi víte, co v něm bylo 😵

skippy7
22. nov 2009

Kitu, veru, radšej aby ste to mimi "upiekli" 🙂 🙂 🙂 ....ja som aj rozmyšlala,že či to neskusime už v decembri,ale nechce sa mi stresovat(a pichat heparin.injekcie) medzi sviatkami,aj ked by boli o to krajšie tie sviatky 🙂 . Ale nevadi, mesiac hore dolu...no, ešte stale sa možme rozhodnut 😉

No a vychutnajme si to pečenie, lebo buduce Vianoce už tolko času na to nebudeme mat 😵 😵 😵

kitu
22. nov 2009

maš pravdu veru tak... buduce vianoce už nebudeme len dvaja ale traja 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

matiasko
23. nov 2009

ahoj lasama 🙂
nemala si nahodou laparo v GF 12.11.
ak ano ,tak mam taky pocit ,ze sme boli spolu 🙂
ja chodim dr. Behunovej 😵

gubik
23. nov 2009

Teeda, vy ste drsne s tym pecenim. My kedze sme len dvaja a nie sme moc na sladke, tak nam nejake kolaciky daju moji a priatelovi rodicia a ja upeciem jeden. Tento rok ale uvidim, kedze by som mala byt uz na PN pre IVF, mohla by som mat viac casu. No uvidime ako to cele dopadne

Inak vit. E staci pre zenu kludne 100-200mg na den. 400 je celkom dost. Moj priatel uziva vit.E 100mg pre velmi zly spg a v CAR nam povedali, ze to staci

matiasko
23. nov 2009

ahojte 🙂
som v tejto teme nova a v januari by sme mali na nase 2.IVF, tak verim , ze bude konecne uspesne 😵
vemli by sme si to priali. 😉
ale to vsetky z nas 😵 😵 😵

gubik
23. nov 2009

Matiasko- kam chodis do CAR? JA do Heliosu. Tiez ideme v januari na IVF. Kedy zacinas stimulovat?

matiasko
23. nov 2009

gubik 🙂
ja do GYN FIV v BA
ja cakam na poistovnu vypisovala som len v piatok 😒
ale ked sme boli 1x tak mi to schvalili cca 14 dni 😉
a ty kedy mas stimulku? vtoja prva?

gubik
23. nov 2009

Matiasko- ano, je to moje 1IVF. Ja cakam uz od septembra, kedze mam spolocnu ZP a Helios mal u nej uz precerpane limity, takze musim cakat na januar. V sobotu cakam MS a potom podla cyklu by som mala zacat so stimulkou v polke decembra. Ty budes zacinat v januari alebo v decembri?

josie3331
23. nov 2009

Ahojte. Tak ja som práve vysadila tabletky, tak by som sa tak symbolicky chcela od noveho roka zacat snazit s priatelom. Čo si myslíte o dobe medzi vysadním antikoncepcie a snazenim sa? Niekto hovorí, že stačí jeden týždeň, ďalší že treba min. 3. mesiace...tak neviem
Ale ako vás čítam, tak som si spomenula, že som si chcela kúpiť kyselinu listovu, tak dnes alebo zajtra skočím do lekárne.
Som osobne veľmi zvedavá, za kolko sa nam podarí otehotniet, resp. ci vobec sa nam podari, lebo som mala rakovinu vajecnika, zostal mi iba jeden, takze uvidime... Musíme dúfať

gubik
23. nov 2009

Josie- , po vysadeni HAK mozes otehotniet hned, len hrozi, ze to bude viacpocetna gravidita, preto je lepsie tie 3 mesiace pockat.
Nechcem sa pytat nejake nemiestne otazky, ale Ty si prekonala karcinom ovaria? Podchytili to v skorom stadiu? Lebo pokial viem, pri takejto diagnoze sa odstranuju komplet zenske organy+ slepe crevo a uzliny. Ale ak to teda bolo v skorom stadiu, tak je super, ze Ti ten druhy ostal, drzim paste! 🙂

matiasko
23. nov 2009

ano ako pisala gubik mozte sa snazit aj hned 😉
aj nam tak odporucil dr. ale to este vtedy ked som bola zdrava 🙂
a podarilo sa na 2x 😵
ale neuspesne to skoncilo ☹
moc moc drzim palceky 😵

gubik takdlho to trva 😝 😝 😝
ja som 1. IVF cakala cca 14 dni. takteraz uvidime kedy zavolaju z GF ze mozeme prist pre pecepty a nastavenie do cyklu 😵 😵

lasama
23. nov 2009

Ahoj matiasko, 😉
ano mala som ju 12.11. v GF 🙂
Ako sa citis? Ja som uz takmer uplne v pohode.

skippy7
23. nov 2009

Josie, mne tušim kazali po vysadeni HAK počkat 1-2 mesiace....

josie3331
23. nov 2009

gubik- tak mala som 20cm cystu, ktoru mi s jednym vajecnikom vybrali, ale pri vyberani mi praskla a obsah sa vylial do brucha....az potom sa zistilo, ze cysta resp bunky v nej boli zhubne, tak som sla na druhu operaciu, kde mi vybrali slepe crevo, uzliny a kusocek druheho vajecnika, v ktorom po rychlej histologii nezistili nic zhubne...sama neviem ci mozem mat deti po tom vsetkom, neviem v akom stave je telo...
pri buducej menstruacii mam gynekologovi zavolat a dohodneme sa na ultrazvuk, kde zisti ci ovulujem, tak dovtedy sa nebudeme chranit ale zaroven si budeme davat pozor...

a u mna ziadne otazky nie su nemiestne, nemam problem hovorit o hocicom

este som zabudla napisat, ze vam vsetkym drzim palcem 😀

simasla
23. nov 2009

Josie - ty jo.. a já se tu nervuju z toho, že neovuluju... a to je nic proti tomu, co potkalo tebe..skládám poklonu tomu, co jsi zvládla a držím moc palečky, aby to vyšlo a mohla jsi mít miminko přirozenou cestou a hlavně, aby jsi brzy hlásila // 😵
samozřejmě že to přeji všem i sobě 😀 ať jsme v pořádku a máme brzy zdravá miminka 😵

vadelka
23. nov 2009

Ahoj Josie,tak si si teda užila svoje ☹ To čo za doktori to vyberali,že im to prasklo 😠
Dúfam,že teraz máš dobrého gyndoša a že sa na Teba dá pozor 😉
Inak,mňa teraz akosi zmohla chrípka,tak sa liečim 😒 V stredu mám ísť po výsledky na hematológiu,tak mám aj trochu obavy,že čo mi povedia ☹ Inak,ja neviem,čo je s mohou mrškou,posledné dva mesiace chodí nejako skoro,dnes som ešte len 17DC a už prichádza,ja tomu nerozumiem.Predtým chodila presne,teraz neviem čo sa deje. 😕
Skippy,čo je u teba nového? 🙂

josie3331
23. nov 2009

operovali ma na Kramaroch....a ta cysta bola asi prilis velka, alebo neviem...viete co, nemozem nic zle na nich povedat, lebo tu (okres Ilava) by podla mna operacia dopadla horsie....a hlavne som im vdacna, ze aspon ten jeden vajecnik zachranili, lebo som to ani necakala....

a mozem sa spytat, kolko mate rokov? ci tu je este take mlada ako ja 😀 ja mam 21

simasla
23. nov 2009

josie: mi je 27 let
vadelka: no tak mi tu mrchu jednu pošli - já bych jí brala - nedorazila už 53 dní ☹

vadelka
23. nov 2009

Ty máš ešte len 21 a už máš toľko za sebou,zaslúžiš si môj obdiv. 😉 Ja mám 25...
To poznám,naša nemocka je tiež hrôza,ja som tiež rada,že som bola v KE,lebo tu si to neviem ani len predstaviť...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre