Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

matamisi
25. jan 2010

ahojte....takze ani ja som nevydrzala a dnes som si spravila test a bola tam len jedna ciarka 😢 ...no co uz,mozna to je este prilis skoro ☹ v piatok ma dojst mrcha...tak som zvedava ci dojde ...dufam,ze nie.... 🤐
neboj simasla...rychlo sa vyliecis a hned zostanes tehotna.... 😉

ameliejulliette
25. jan 2010

Sim, to víš, že se s tím poperete, a pak s o to větší chutí se pustíte do dalšího snažilkování (po 2 měsících abstinence 😲). 🙂

Matamisi, to já si myslím, že je docela brzo teda... když máš ms dostat až v pátek... vydrž jestli přijde. Držím pěsti, aby ne 😉

matamisi
25. jan 2010

no dufam,ze nedojde....amelie ty tam mas aspon naznak druhej ciarky,ale ja nic.... 😖
ty mas kedy dostat mrchu...

ameliejulliette
25. jan 2010

Prosím Tebe... To vůbec nesrovnávej, první test (ten s duchem) jsem dělala 28 DC, což je má nejobvyklejší délka cyklu. Ty další už jsou PO termínu očekávané ms. Co BT, grafík nemáš? Fakt mi to přijde brzo, testovat 4 dny před...

matamisi
25. jan 2010

nie ja si nemeram BT...ale ved na teste je pisane 7 den po oplodneni....tak preto som cakala az 10 dni a nic... 😠 ....nic mi ine neostava len cakat na vikend ci ta mrcha pride alebo nie... 😒

ameliejulliette
25. jan 2010

Matamisi, myslím, že 7. den po oplodnění ještě ani nemusí být vajíčko uhnízděné, ani 10. ne. A až pak začne být hcg vylučované, tak předtím je jasné, že to vůbec nic neukáže, i když třeba těhotná jsi. Trpělivě čekej a doufej, doufáme s Tebou 🙂

Teda, tady je dneska nějak neživo ☹ Já jsem se právě několik hodin zabavila plánováním svatby (pro případ, že by to přece jen klaplo, jsem hledala těhotenské šaty... 😀) Ale už mi to zas šrotuje... Bojím bojím, co mi zítra Dr. řekne. Co si myslíte o té hranici 1000, o které mluvila? Podle těch tabulek hcg mi to vůbec nesedí... 😖

simasla
25. jan 2010

amelie - plánujete svatbu? My bychom see měli brát 4.6. - tak také pomalu začínáme plánovat
No a HCG - tady si myslím, že je ještě brzy na taková čísla to tak za týden.. ale uvidíš.. v tomhle se vůbec nevyznám - jen jsem slyšela, že HCG by se mělo co 2 dny zdvojnásobovat

ameliejulliette
25. jan 2010

Díky, Sim. No právě, mi to přišlo strášně moc... tak se bojím, co mi zítra řekne... ☹ Teď si říkám, že možná tím myslela, že na ten ultrazvuk musí být minimálně 1000... což by spíš odpovídalo, přece po mně nemůže chtít takovéhle psí kusy, po čtyřčatech neprahnu 😀 Už aby bylo odpoledne...
Chvílema jsem tak vyřízená (fakt moc moc unavená), že je mi to tak nějak fuk a říkám si, nějak to prostě bude... Řekla bych, že to je docela výhodný stav hibernace... 🙂

Jů, to máme kousek po sobě 🙂 My se bereme 22.5. 🙂 Času habaděj, ale chci mít na to zařizování klídek a pohodu.

skippy7
25. jan 2010

Amelie, toto som raz našla v jednej teme o HCG, snad sa v tom vyznaj , tak študuj 🙂 :
1. řádek - počet dní d početí
2. řádek - počet dní od poslední MS
3. řádek - hladina hCG v tomto období(mIU/ml)

7 dní (1. týden)
3 týdny
0 - 5

14 dní
28 dní (4 týdny)
3 - 426

21 dní
35 dní (5 týdnů)
18 - 7,340

28 dní
42 dní (6t)
1080 - 56,500

35 - 42 dní
49 - 56 dní (7-8t)
7,650 - 229,000

43 - 64 dní
57 - 78 dní (8-11t)
25,700 - 288,000

57 - 78 dní
79 - 100 dní (11-15t)
13,300 - 253,000

17 - 24 týdny
Druhý trimester
4060 - 65,400

Od 25 týdne
Třetí trimester
3640 - 117,000

tin_ka
25. jan 2010

ahojte. vsetky som vas precitala, ale nepametam si este velmi mena takze vsetkym drzim prsty 🙂 ja som dnes 3.dc a rozhodla som sa tento cyklus nemerat teplotu.dufam ze to neskor nebudem lutovat 😉 takze pojdeme podla dni a podla chuti.. raz to musi vyjst.bru nockuu drzte sa vsetky

kitu
25. jan 2010

juj baby tak teda svadbu, no my tu nasu už mame chvalabohu za sebou... teda u mna to boli ine stresy- všetko som si robila ja a potom som bola vynervovana, ale mala som to tak ako som chcela a nakoniec aj všetko super dopadlo... ale tie stresy už asi by som nechcela...

tak si to pekne planujte lebo potom je toho vela naraz, teda neviem aku svadbu planujete...ale chystajte si pomaličky- určite... 😉

idem do hajan tak bru noc

josie3331
25. jan 2010

ahojte
skippy moc sa tu u nas neukazues, ako sa mas?

ja som v nejakej divne nalade...ked som prisla z roboty, tak som si chcela spravit ovulacny test, pred par tyzdnami som si kupila 5 kusov v baleni a nevedela som ich najst..takze ziaden test nespraveny a tak...rozhodilo ma to, tesila som sa na to cakanie ciarky 😅
nejaka som sklesla, snad ma to prejde coskoro

ameliejulliette
26. jan 2010

Skippy, děkuju, to je ta tabulka, co mi nešla do hlavy, ale už si fakt myslím, že tím 1000 mínila, že je to minimum na ten ultrazvuk (což podle té tabulky odpovídá za ty dva týdny, co si mě chce pozvat, 4 týdny od početí). No jsem zvědavá, co mi odpoledne poví, to je stres jak čekat na výsledek zkoušky 😀

Kitu, taky si většinu věcí budeme zařizovat sami, dorty sice tak krásné neumím 🙂 ale zjednodušila jsem si to a budu mít dort z muffinů, to zvládnu 🙂 A jinak rozdávám na všechny strany úkoly a ty lidi to rádi udělají, když má každý jen nějakou maličkost, ale mně to moc pomůže... Takže tak.

Diapozitiv, máš hezký grafík 🙂

V noci jsem se už podruhé totálně propotila, že jsem se musela převlíct. Milý na to ráno prý "Nejsi náhodou těhotná?" (doktor, no... 😀) a já jsem mu fikaně řekla "A ty?" A tím to pro tuhle chvíli bylo vyřízený... Uvidím, jak odpoledne, jestli to bude blbá zpráva, tak mu to řeknu, abych na to nebyla sama. Jinak zkusím ještě chvíli vydržet, ať neplaším dopředu...

Hezký den všem, u mě je zcela jasné, jak to bude probíhat. (Naštěstí mám práci, ve které se nedá moc nad ničím hloubat, ale o přestávkách to na mě jistě padne...).

diapozitiv01
26. jan 2010

Dobre ranko,
tak u mna je to uz jasne, len cakam kym sa mrsula poriadne rozbehne nech zacneme novy cyklus 😉 . Takze januar nevysiel,,,, ale ide sa dalej,, 🙂

janka13ke
26. jan 2010

dnes som bola v 4 lekárňach a ani v 1 nemali OVU testy. Chápete?

josie3331
26. jan 2010

no to veru nechapem 😖 😀 tak to potesi
ako mna vcera, ked som ich nevedela najst....
inac taka otazka....ako dlho moze byt ovulacny test pozitivny....ked by som nahodou vcera mala ovulaciu, dnes vecer by som tiez mohla mat pozitivny test? ci ako to funguje...

diapozitiv01
26. jan 2010

no ja som tiez obehala v tt 2 lekarni, v jednej nemali vobec a v druhej iba jeden druh, tie drahe 5 ksuov za 8€. Takze asi vznikla nejaka ovu mania,,
ja uz ovu testy asi nebudem skusat.. mna tento cyklus veru nepresvedcili a to som ich pouzila 15.

Jossie, ovulacny test moze byt pozitivny viacej dni, ako pozitivny sa potom rata ten posledny pozitivny, ale tak isto sa ti moze este drzat hladina LH vyssie dlhsiu dobu..
ja som si to na sebe vyskusala minuly cyklus, ale moj ovu test bol na druhy den viditelnejsie slabsi,,
takze asi to je individualne..

ameliejulliette
26. jan 2010

Novinky u mě - dopoledne bolest a krev, zítra k doktorce znovu, z krve je to buď potrat a nebo mimoděložní, takže opravdu zbyl jen ten duch.

Holky, vím, že je to normální, že je to ochranný mechanismus přírody, když se těhu nevyvíjí, jak by mělo... Ale stejně. Řvu tady jak na lesy. Rozbrečela jsem se už v práci, omluvila se, (měli opravdu radost, shánět za mě zástup...), sedla do taxíka a frčela domů. Celou cestu jsem brečela, ale doma jsem to teprve rozbalila. Jako nějaká indiánská bába. Stydím se za sebe, protože je vás hodně, co jste o mimi přišly mnohem a mnohem později a ustály a zvládly jste to. Moc vás obdivuju!

Pro mě závěry:
1) Uvažuju o odchodu z práce. Být těhu, tak jsem si říkala, že to tam nějak "doklepu", ale pokud ještě budeme muset mít třeba nějaký odklad od snažení atd... tak to asi nedávám. Po této stránce nic moc, protože vůbec nevím, co bych mohla jít dělat.
2) Peču na FF a plánování, prostě si budeme užívat a když to vyjde, tak to vyjde.
3) A to především: Žádné těhotenské testy. Když nedojde MS, zavolám doktorce, ona řekne přijďte kdyby nepřišla, za 14 dní, a pak už se bude vidět, mezitím buď přijde (a já to už nebudu brát jako potrat) a nebo ne. Tak to cítím teď. I když mě děsí myšlenka, že potrat byl už ta minulá ms, protože to bylo velice podobné celé... jen menší zpoždění.
4) Něco pozitivního na konecr: Vejdu se do svatebních šatů, které jsem měla vybrané 🙂

ameliejulliette
26. jan 2010

Tak na FF nepeču, no... Ae nebudeme to se snažením hrotit, hlavně když teď to stejně budeme mít zakázaný 😒 No ale na ty testy určitě! Fuj ošklivý testy 🙂

catrin1
26. jan 2010

amelie to mi je luto... ☹ a uz to je iste ze nieco nieje v poriadku??
Ja si tiez myslim ze toto prehnane sledovanie nieje bohvieco...ja budem tiez len tento mesiac merat bt aby som vedela ci pri mojich dlhych cykloch mam vobec ovulku..a potom koncim..lebo ja toho aj tak moc neovplyvnim ked moj muzik chodi na tyzdnovky tak by som sa len stresovala ze bude ovulka a on aj tak nebude doma.co uz spravim...

ameliejulliette
26. jan 2010

Catrin, díky... Je to bohužel na tuty, už je to pryč. Teď jen doufám, že se to zvládne vyřešit samo a nebude potřeba žádný zásah zvenčí.

ameliejulliette
26. jan 2010

Na koníka nezanevřu, jsem ráda, že to s vámi můžu probrat, budeme si dál navzájem fandit a bavit se a vůbec 🙂

diapozitiv01
26. jan 2010

amelie,,
zivot ide dalej, raz sa to podari a potom este minimalne raz
😀

catrin1
26. jan 2010

amelie tak to mi je luto ,nabuduce to vyjde uvidis... 😉
na konika budem aj ja stale chodit ved to je zavislost.. 🙂

ameliejulliette
26. jan 2010

Já vím, myslím, že akutní fáze je už pryč. A asi se mi to ani už nechce analyzovat, prostě nebyl ten správný čas, zvolníme.
Dia, tak snad potom ještě tak dvakrát 🙂

No štěstí, že tu nejsem sama doma, si umíte představit, jak ten můj štěňák dvouletej brečí, když brečím 🙂 Musím se pak smát a musím ho hned poňuňat, aby nebrečel 🙂
Jdu to zkusit zaspat.

janka13ke
26. jan 2010

mne v lekárňach vraveli, že o ne nie je záujem, preto ich neobjednávajú. ☹

janka13ke
26. jan 2010

mne v lekárňach vraveli, že o OVU testy nie je záujem, preto ich neobjednávajú. ☹

simasla
26. jan 2010

Amelie – co to čtu, no to je síla.. já jsem v šoku... kurňa.. no jdeš k Dr.? Já se na to vys... sakra nejdřív mscat a teď i ty? To opravdu nechápu.. sakra. Co se to děje? Uff tak hezky poňufněj hafíka a pořádně si pobreč a hlavně ať je brzy lépe. Sakra jak mě to štve.. :(

misinn
26. jan 2010

janka13ke mne vraveli to iste... 😒

kristy22
26. jan 2010

ahoj holky, delší čas jsem tu nebyla a ted dočítám. amelie je mi to moc líto, vím čím procházíš něco podobného jsem si prožila loni v září ☹ . Nebylo to úplně tak jasné, že jsem těhu, ale cítila jsem, že jsem a nakonec to dopadlo hodně bolestivou MS 😢 . Od té doby se mi cyklus pěkně pos..l. Asi nějaká nedostatečná hormonální rovnováha nebo co. Ale ted už bude jenom líp.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre