Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

matamisi
26. jan 2010

ahojte.....amelie to je mi velmi luto...dufam,ze bude vsetko v poriadku a buduci mesiac sa mozte zacat snazit....

ameliejulliette
26. jan 2010

Sim, nesakruj před dětmi (našimi budoucími 🙂 ) 😉
Nějak je toho moc, po mscat jsem nám všem chtěla přinést dobré zprávy, ale no tak je to až na té další, tak holky šup 🙂 Už jsem se vyplakala i trochu vyspala, zítra k Dr. a doufám, že to bude bez komplikací. Hodně krvácím a bolí to o něco víc než normální ms. Jen asi si fakt dáme s milým pauzu, ... prostě proto. Teď se nějak necítím ready. Plus teda asi budu měnit tu práci, tahle mě hodně zatěžuje a stresuje a dává mi míň, než bych chtěla, a nerozumím si s nadřízenou. Dávám si měsíc na rozmyšlenou.

Poraďte prosím, kdo berete Femigard (už jsem se těšila, jak vám ho některé daruju, a nakonec si ho teda nachám 🙂 ) , berete jak je to napsané na lahvičce? Malá lžička je myšleno kávová? Zvládáte pravidelně 3 krát denně? Díky.

kristy22
26. jan 2010

holky co si myslíte o braní utrogestanu dva dny? je to málo? může to mít nějaký vliv na cyklus?

kitu
26. jan 2010

Ahojte,

amelie- tak to mi je luto, tak som sa tešila s tebou... a ty si tiež učiteľka? čo učíš? takých drobcov ako ja?

čo je to ten femigard?

inak tie ovulačné testy som ani ja nikde nezohnala... iba tie drahe čo som mala aj teraz a tie som už nechcela....

tinkapn
26. jan 2010

Ahojte 🙂
Ameliejulliette ja beriem femigard druhy mesiac (uz koncim flasticku). Ano, 3 krat denne musi byt a normalne sa zakazdym tesim, ze si ho dam 😀 Mala lyzicka - kavova 🙂

kitu
26. jan 2010

tinka a kde sa to da kupiť????aj ja by som to vyskušala, som to dala do googlu a sa mi to zda celkom fajn, lebo ten moj organizmus nejako nechce fungobvať ani s liekami tak by som skusila toto niečo prirodnejšie...
čitala som tam aj že to je na upravu cyklu a aj ovulku podporuje tak hadam by som skusila...

simasla
26. jan 2010

Ahoj holky, tak jsem konečně doma... No musím vám říct, jak jsem byla dnes u Dr. pro antibiotika. Šel tam se mnou Jára, protože mě vezl do práce. Sedl si v čekárně, já jsem šla dovnitř. Pana Dr. jsem se zeptala, zda se tedy musí léčit i partner a tak jsme si zavolali Jardu dovnitř 🙂 Hezky se seznámili, pan Dr. mu podal ruku a napsal také antibiotika. Také řekl, že to je dle výsledků citlivosti na antibiotika málo rezistentní kmen. Takže stačí přeléčit antibiotiky, která jsou na 10 dní a během léčby sexuální abstinence. Následně začneme opět řešit ten můj cyklus 🙂. Tak mám radost, že to nebudou 2 měsíce, ale jen 10 dní a měl by od toho xindlu být pokoj.

tinkapn
26. jan 2010

Kitu da sa to kupit cez internet, ja osobne si ho objednavam zo stranky zazdravie.sk 🙂
Som s nim spokojna, po vysadeni HAK mi vobec nenabehol cyklus, ale zda sa, ze uz ano a to popijam druhu flasticku teraz 😉 Ocakavam teraz konecne hadam prvu ovulku 😵

simasla
26. jan 2010

tinkapn - držím palečky, aby ovulka byla 🙂
Já jsem také takový beznadějný případ bez ovulace.. zkusím se po tom femiardu podívat

tinkapn
26. jan 2010

Dakujem ti simasla 🙂
Jasne, skus ho, teraz pomohol aj jednej kočke z inej temy... zacala ho brat v decembri do silvestra a po dvoch rokoch teraz objavila krasne // a je 7 tt 🙂
a takisto drzim palceky aj tebe 😉

skippy7
26. jan 2010

Ahojte,
ja som trochu depkovala.....ale snažim sa mysliet pozitivne,aj ked je to ťažke

Amelie - ☹ ...mysliš, že je to už iste? že už je to pryč? ....no tento januar je na prd....musime premenovat temu

Spominali ste ovu testy....pozitivny by mal byt tak 24 hodin,vtedy byva zvyšeny LH hormon-čo sa ukaže na ovu testoch a hned na to sa spusti ovulka
....ja ich tiež neviem zohnat 😒

tinkapn
26. jan 2010

SKIPPY co nevies zohnat? ovu testy? jedna kočka tuto na MK predava dobre testy a za super cenu.. skus jej napisat... jej nick je Lauritka a je vacsinou v teme grafy BT a stastna 13 😉

skippy7
26. jan 2010

Tinka - ano, ovu testy, ale ešte ich az tak surne nepotrebujem.....hej, len Lauritka je z Košic....kym to dojde 😒

tinkapn
26. jan 2010

Ale nie, netrva to dlho, mne to minule doslo tusim do dvoch dni 😉

kitu
26. jan 2010

baby a nedá sa to kupiť aj normalne v lekárni?len cez net?

skippy7
26. jan 2010

Kitu da, len baby tu pišu, že nevedia zohnat....ja rozmyšlam, či kupit tie lacaky alebo tie drahšie.....nuž, keby som vedela, či to bude posledny krat 😅

kitu
26. jan 2010

skippy som myslela na ten femigard... ale tie testy tiež nemožno zohnať...hm ja som mala tie drahe a boli o fige- teda alebo ja žeby som bola o fige...? hm asi to druhé...

skippy7
26. jan 2010

ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Kitu 🙂 .....asi sa do toho fakt neoplati investovat 😝

kitu
26. jan 2010

no ono testuješ testuješ a nič z toho... ach jo... no ja sa buduci pondelok chystam k dokymu- s mojim "krasnym" grafom a nech mi da koňacú davku clostilu na tie foliky... a barz ich potom mam aj 10 😀 😀 😀 😀 aspon bude čo oplodňovať...

tinkapn
26. jan 2010

Kitu da sa kupit v lekarni niekde v BA - pri zimnom stadione v lekarni. Ale u nas napriklav (v Piestanoch) ho nemaju v lekarnach...A nakupy cez internet su rychle, do dvoch dni najneskor je to tu 😉
Ovu testy sa daju kupit normalne aj v lekarni

kitu
26. jan 2010

oky tak si to asi zadovažim, ved su to bylinky tak to by nemalo ublížiť...nie?a na kolko aasi vydrží ta jedna flaštička? a užíva sa to stale?alebo ako?

tinkapn
26. jan 2010

Tak tak, ved nemame co stratit, skor naopak 😉
Uziva sa to tri krat denne, malu kavovu lyzicku pred jedlom 🙂 Jedna flasticka vydrzi asi mesiac

ameliejulliette
26. jan 2010

Sim, tak vidíš, to je moc dobrá zpráva, že jen 10 dní. Mám radost. (A s tím Helicidem nezapomeň, že jsem taková otravná 🙂 Je to jako prevence právě proti těm problémům, co po antibiotikách bývají, já teda vždycky pak měla nějaké gyn. problémy a průjmy a tak... na tohle nedám dopustit.)

Takže holky jdeme do Femigardu, ať nám přinese štěstí a úspěch 🙂 Já mám v sobě první lžičku a zatím teda nic... 😀

Hezký večer, ozvu se zítra, jdu jen k Dr. a pak zas domů.

simasla
26. jan 2010

amelie - v lékárně jsem se po tom ptala, ale neměli ho - ten Helicid.. tak jsem dostala nějaké lactobacílky - že to také pomůže a užívá se to zároveň s ATB - jsou to takové tobolky, co musí být uskladněné v lednici - tak je papáme k tomu. Nechci mít z toho ještě kvasinkový zánět - jako minule.. fuj..
Jinak musí to být šílené.. ale víš co je teď hlavní.. abys byla v pořádku ty.. takže tfuj, tfuj, tfuj - ať dopadne kontrola dobře.. a nech si pak také udělat nějaké testy - nebo jsi něco takového jako já prodělala - jako HP, stěry z děložního čípku a tak?

emily327
27. jan 2010

ahojte, tak prisiel den D, testovanie 😀 podla testu to vyzera na tehu 🙂 skuste pozriet, co vy na to????

josie3331
27. jan 2010

tak ja som najprv kukla len na album, vidim pozitivny vysledok a potom kuknem na nick ze mhhhm, nepoznam, ta asi nechodi do temy...a teraz kuknem spolu s fotkou a jasneee, uz mi bliklo 😀 😀

no je to pozitivne, gratulujem 😎 😎 😎 nepredas mi nejake pozitivne testy 😀 😀
a co teraz planujes, ist doktorovi? a priatel (manzel) to uz vie?

emily327
27. jan 2010

josie, dakujem aj ja si myslim,ze je to pozitivne, uvidim testnem este v piatok a uvidim.... Planujem ist k lekarovi az cca 2-3 tyzdne po meskani oficialnom MS ( co som mala dostat az v piatok). Kedze som v IRL tu sa chodi pocas tehu iba k obvodnemu. Inak dnes odchadzam na 5 dni do Anglicka na vyletik, tak sa ozvem ked sa vratim. Velmi sa tesime, vyslo to na prvy krat ak to tak mozem uz teraz povedat 🙂 a tebe moja drzim prsty cmuk

josie3331
27. jan 2010

dakujem emily 🙂 tak nech tam na teba doktorovi poriadne dozeraju, zvyk chodit iba k obvodnemu sa mi moc nepaci, ale snad vedia co robia....vyletik sa mi pozdava, isla by som s tebou, ides do Londyna? tak si tam obaja davajte pozor 😅 😀

emily327
27. jan 2010

josie, dakujem velmi pekne ide s nami aj priatel a vie o tom 🙂 rano som ho touto spravickou potesila a sme obaja velmi velmi stastni, lebo sa to podarilo na prvy krat 😉 klop klop aby som to neuriekla. Dufam,ze vsetko bude ok ale planujem ist aj domov na Sk na vysetrenia pocas tehu. Ano ideme do Londyna a kludne pod s nami 😉

ameliejulliette
27. jan 2010

Emily gratuluju 🙂 Že by se blýskalo na lepší časy? 🙂 Držím pěsti, užijte si výlet a dej o sobě vědět.

Sim, to bude něco podobného, tak hlavně, že něco budeš k tomu brát 🙂
HP ani žádné další stěry mi nedělali, jen na začátku ledna cytologii, ale víš co, zatím se mi to ani nechce řešit, ono zrovna u mě pokaždé někde něco najdou, tak budu doufat, že to něco by bylo něco neškodného. Jen kdyby se třeba za rok ještě pořád nezadařilo, pustíme se do toho vyšetřovacího kolotoče...

Dr. byla dneska hodná, bylo to asi úplně špatné už od začátku, hcg bylo 20! To je stráášně málo, podle toho si myslí, že to nebude ani mimoděložní, což se z dnešní krve určitě potvrdí, že už je to úplně pryč. A snažit se budeme moct už tenhle měsíc, i když ani nevím, jestli si fakt nedat tu pauzu. Doporučila mi neměřit BT a netestovat a ozvat se, kdybych měla zpoždění 1 týden. Možná to tak udělám, ovulku si tipnu podle hlenu a stejně ji spíš jako jenom zaregistruju a snažení nebudeme nijak hrotit. Calibrum Babyplan mi pochválila, tak to budu zobat dál, a k tomu ten Femigard. Jo, ono to půjde.

(Říkala mi pro motivaci o nějaké jiné holce, u které to proběhlo stejně, a že za dva měsíce na to otěhotněla a teď bude už rodit 🙂 A že jsme oba mladí a zdraví... 🙂 )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre