Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

lucy_lu
7. dec 2009

Ahojte dievčatá, rada by som sa pridala do vašej debaty a chcela by som sa s vami poradiť. Mám za sebou jeden cyklus bez HAK a teraz som 9.DC. Kúpila som si teplomer čo meria na dve desatinné miesta a začala som tento mesiac merať teplotku v ústach. Teplota bola dnes 36,22. Zapisujem si to do grafu na štvorčekový papier a chcela by som sa spýtať, podla čoho si mám do grafu zakresliť tú červenú čiaru a na akú teplotu by mi mala teplota vystúpiť aby išlo o ovulku? Kedy by som mala začať testovať a aké testy sú najspolahlivejšie? Som z toho úplný jeleň.. :( Ďakujeeem za vaše rady.

majuska7979
7. dec 2009

lucy lu zaregistruj sa na fertility firend online a tam ti aj tu ciarku sam graf zvyrazni 😉

lucy_lu
7. dec 2009

Ahoj majuska7979, ďakujem za odpoveď. Mám v pláne zaregistrovať sa na FF, len mi to pripadá trochu zložité,tak som myslela že prvý mesiac merania to skúsim takto. ;) Ale možno sa do toho dám už teraz. Vy už sa snažíte, alebo to nechávate až na ten január? My by sme boli najradšej keby to vyšlo už tento mesiac. 🙂

kitu
7. dec 2009

ahojte, no aj ja som si urobila taku tabulku v exceli bo ako som už pisala...nejako mi to nejde...

simi a nebudeš pri tom potrebovať moju email adresu...? ono to funguje na pozvánky? že inak sa tam neda zaregistrovať.. možno mi to aj preto nechcelo ist...
ak potrebuješ tu adresu tak ti ju pošlem do ip...bola by som ti velice prevelice vdačna...

andullinka
7. dec 2009

ahojte dievcata, mozem sa k Vam tiez pridat? 😎
My sa sice snazime uz od septembra, zatial sa nedari... tak ja dufam ze januar bude aj pre nas ten uspesny mesiac 😵

kitu
7. dec 2009

luci my sa s manželom ešte nesnažíme- začneme ked sa mi vrati z tej hnusne dlhej služobky... aj ked to tak nafigu vychadza že vrati sa buduci utorok a v stredu by mala dojsť mrcha... tak si to až tak nevychutnáme 😀

luci inak keby si chcela možem ti poslať moju tabulku čo som si urobila v exceli a možeš zatial značiť tam....

mscat
7. dec 2009

ahojte holkyyy 🙂
zdravím nové holky 😉

tak copak jste tu probrali.něco že nejde na FF tuším 🙂
a co nového u všech?jak to u vás vypadá?
tak já stále nic..ovulace taky pořád nikde 😝 ovu test mi holky řekli že vypadal pozitivně ale dle teploty nee
http://www.fertilityfriend.com/home/2843cc
tak jsem zvědavá kdy vůbec dorazí jestli vůbec 😅 no a drahého mám ted měsíc doma...takže 😀 to mě docela těší budem se konečně poctivě snažit a doufám že ovuluša dorazí 😀 😝

katkazaba
7. dec 2009

ahojte kočky
môžem sa k vám pridať? Už dlho čítam koníka len som ešte nikde nepísala. Mám už jednu dcéru, má osem rokov. Som rozvedená a priateľa mám už 4 roky. Snažíme sa 1,5 roka a stále nič 😖

josie3331
7. dec 2009

ahoj katkazaba 😀
tak ja som sa snazila iba raz, co som mala pocit, ze proste ovulujem a nemozem to predsa nechat tak, tak sme to vyskusali...viackrat sme to nezopakovali, lebo mame tolko stresu, ze raz zaspi on raz ja....ale v januari to bude uz s nejakou tou disciplinou xixi...ale nie, no uvidime, sama som zvedava

katkazaba
7. dec 2009

ani my to nerobíme načasovane 🙂

katkazaba
7. dec 2009

priateľ deti nemá, ja som s bývalým otehotnela na prvý krát ako nedával pozor ale to som mala len 19 rokov. Skončilo to anjelikom v 13tt. Po troch mesiacoch som otehotnela zase a z toho sa narodila moja malá opica. Ale teraz to nejde nejak tak ľahko

mscat
7. dec 2009

katkazaba:tak ats e brzy zadaří...my se snažíme od dubna..ale až teprve ted v listopadu jsem měla ovulaci po roce...a ted čekám na druhou či dorazí 😅

a chodíš k dr..nebo byly jste už na nějakém vyšetření a podobně?

katkazaba
7. dec 2009

josie3331 kde si zmizla? Môžem sa spýtať koľko máš rokov? Ja mám 29 😝

josie3331
7. dec 2009

snazim sa ucit, haha 😀 😅 ja mam 21

katkazaba
7. dec 2009

ahoj mscat
ja chodím pravidelne k dr. a že je všetko ok. Maternicu mám otočenú dozadu, ale to som mala aj predtým. Ovuláciu cítim každý mesiac pravidelne 12-14 deň takže nerobím ovu testy, aj dr. povedal že ovulujem. Priateľ na vyšetrení zatiaľ nebol, to len ja počítam ako blbá, ale pst jemu to nehovorím on tomu necháva voľný priebeh. Už som mu naznačila že by trebalo nejaký spermiogram, alebo v lekárni ten test čo sa dá kúpiť pre mužov ale nekomentoval, len sa usmial 😎

katkazaba
7. dec 2009

a prvé bábo sa ako podarilo mscat?

josie3331
7. dec 2009

katka tak to proste kup a kedze ti nevynadal tak to znamena, ze mu to nebude vadit, ked by si to mal spravit

mscat
7. dec 2009

katkazaba: 🙂 nuž..to by možná bylo dobré zkusit ten spermiogram 🙂 juj a o tom testě pro muže nic nevím?? 🙂 copak to je?

a malý 🙂 ten se podařil s bývalým přítelem po dvou měsících chození 😅 takže ani nevím jak pomalu 😀

mscat
7. dec 2009

a my budem pokračovat tak,že po novém roce zajdu k dr.at na mě kukne jak to mám s tou ovulkou..budu chodit na folikulometrii a drahého pošlu na spermiogram.
ale:předtim byl hrdina když jsem neměla ovulaci..říkal že zajde až ja budu ok a ted má s tím nějaký problém.ale to já si vydupu. 😠 🙂

katkazaba
7. dec 2009

mscat tak to si na tom podobne ako ja, aj mne sa s prvým podarilo rýchlo

mscat toto by mal byť ten test http://www.spermaprostatest.sk/

josie3331 možno ho dostane pod stromček 😀

katkazaba
7. dec 2009

baby ja by som fakt chcela veľmi druhé bábo, ale mám aj strach, lebo s Viki to nebolo až také ľahké. Bola som 3 mesiace v nemocnici, vysoký tlak a nakoniec to skončilo cisárskym rezom v 36 tt, ale našťastie to dobre dopadlo 🙂

mscat
7. dec 2009

katkazaba: 🙂 ale četla jsem že si o mimi přišla.. ☹ 😒
naštestí máš ted dcerku velkou už 😉 a snad přijde i brzy druhé mimi 😉
jj a četla jsem že v 19ti 😉 já taky v 19ti..malý se mi narodil 3 měsíce před dvacetinama 🙂

aha tak to si potom pročtu děkuju 🙂

katkazaba
7. dec 2009

no uvidíme, teraz som 21DC a keksík bol cez ovulku, ale ja mám furt rovnaké pocity aj keď teraz mi bolo predvčerom ráno zle, ale to je asi skoro, som nafúknutá ako balón a bradavky mám veľmi citlivé. Sa nepamätám aké som mala príznaky s malou, je to už dávno nejak...

josie3331
7. dec 2009

katka to dopredu nikdy nevies, mozno to bude bezproblemove tehotenstvo....ved skus, urcite by si si to neskor vycitala, ze si to neskusila

katkazaba
7. dec 2009

tak jasné, že skúsim, teda skúsila by som keby sa darilo, ale ja verím že sa podarí. Aj keď Dr.tvrdí že na 80 % by to prebiehalo rovnako, že štatisticky to majú potvrdené. Odôvodniť mi to vedel iba tak, že proste moje telo takto reaguje na tehotestvo a je to preň veľká záťaž. Tak teraz si vyber 😵

mscat
7. dec 2009

katkazaba:třeba to bude tentokrát ukázkové těhu 😉
já byla vnemocnici měsíc a půl kvuli vysokému tlaku...a rodila jsem normálně ale malý nešel ven byl tam seklý..au au 😝 😅 tak je nakonec taky císařem 🙂

jiank já jsem ted 22DC 🙂 ale ještě ne po ovulce 😝 😅

katkazaba
7. dec 2009

no človek nikdy nevie, možno aj hej, ja by som sa tomu tešila 🙂
u mňa urobili rýchly cisársky kvôli zlým hodnotám, malá dostávala málo živín tak ju dali von či chcela či nie 😝

mscat
7. dec 2009

katka:aha...tak můj malý ten je 4 dny po termínu...mě porod vyvolávali od pondělí a ej ve čtvrtek až...ne a ne se to rozjet 😝 ale pak mi dali zabrat teda..
tak hlavní je že je malá zdravá! 🙂
a s druhým to taky určitě zvládnete 😵 😉

katkazaba
7. dec 2009

no však dúfame ako všetky tu že? Ešte som v práci, tak za hodinu budem doma tak sa ozvem s domu čo porábate, zatiaľ pa 🙂

mscat
7. dec 2009

jasné 🙂 ještě si v práci? 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre