Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

katarina104
12. okt 2010

ahoj baby to je super, nejako sa to tu rozrastá, blahoželám všetkým a prajem príjemné tehotenstvo. 🙂

katarina104
12. okt 2010

@meduela ak chceš skúsila by som ti poradiť v tej teplotnej metóde+bilingsovej t.j.hlienová.Meraj si teplotu v pošve každé ráno, malo by sa v rovnakom čase.Zaznač do tabuľky: http://www.elep.sk/files/Tab.pdf ,ak budeš mať teplotu o 2 stupne vyššiu aspoň 3 dni tak si mala ovuláciu v posledný deň najnižšie teploty.Ak si to budeš merať dlhšie, tak zistíš kedy máš približné ovulácie a podľa toho sa zariaď.Môžeš pozorovať aj hlien, ak ho budeš mať ťažný to je naťahovací je dobré mať v tedy styk,Netreba mať styk zbytočne často, treba počkať do hlienu, a potom. Po ovulácií od toho 4 dňa nastáva neplodné obdobie, takže v tedy je zbytočné sa snažiť. Skús pozorovať hlien,pocit mokra to sú plodné dni.Ak niečomu nerozumieš napíš mi na IP.

helenka333
12. okt 2010

@mariro ahoj, tiež by som ti poradila ísť k lekárovi, zo skúsenosti mojej sestry, keďže z krvi bude jasné že si tehotná, tak ti dajú niečo na podporu a ako mala sestra, že jej pichli aj nejakú injekciu, keďže má s mužom takú krvnú skupinu že dieťatko mohlo odísť, niečo také spomínali lekári, že sestrine telo nemusí prijať krv dieťatka a tak sa to môže stať, alebo nejak opačne. Ale viem že dostala nejaké protilátky, aby nemala komplikácie. A takisto aj teraz pri druhom dieťatku, je v 5. mesiaci.A potom o dva týždne môžeš ísť či už srdiečko bije!!!A verím že bude!!!A to sa neboj, stačí ked na teste vidno uplne slabulinkú čiaročku aj to zn. že si tehu. Podľa toho vidno čiarku, koľko HCG máš v sebe už vytvorené. 🙂 🙂 🙂 Pekný deň

helenka333
12. okt 2010

@katarina104 no Ďakujem týmto si aj mne poradila, a je nato nejaký teplomer môžem kupiť v lekárni?pa

mariro
12. okt 2010

@helenka333 - no volala som dokimu a teda idem az 28.10. na vysetrenie, ze nemam sa obavat ziadnych komplikacii,ved som zdrava a minuly potrat je ine a toto tehotenstvo ine.Nic mi nebolo zistene,proste sa to stalo,tak ze ziadne lieky ani nic by mi nedaval.Takze som teda kludna a budem cakat do 28.10. 😉

helenka333
12. okt 2010

@mariro Tak sa teším s tebou, hm určite sa nevieš dočkať toho dňa, veľa trpezlivosti! 🙂

mariro
12. okt 2010

@helenka333 - no ved som akurat na PN ,tak pekne oddychujem a tesim sa potichucku 😉

helenka333
12. okt 2010

potichúčku, je to pekné, ale ja keby som sa dozvedela že som tehotná, asi by som si vkuse hladkala bruško a kričala od radosti....hm, dúfam že čoskoro aj to bude!!!Pekný deň

katarina104
12. okt 2010

@helenka333 teplomer ti treba digitálny,kúpiš kdekoľvek aj v lekárni, najlepší ten čo má 2 desatinné miesta čiže napr.36,75.,ale nemusí byť zbytočne nepletie.Som rada,že to ideš skúšať ja to používam už 8 rokov z toho dve plánované deti.

katarina104
12. okt 2010

@mariro papkaj kyselinu listovú, dobre pôsobí na vývoj plodu na nervovú sústavu,a blahoželám 🙂

mariro
12. okt 2010

@katarina104 - dakujem... ano anooo ,papkam uz druhy mesiac,takze hadam to bude ok 🙂

katarina104
12. okt 2010

@mariro určite, ver tomu a bude, väčšinou sú potraty preto, že plod nie je správne vyvinutý. 🙂 🙂 teším sa s tebou,držte sa 🙂 🙂

moncicka
12. okt 2010

ahojte mozem sa aj ku vam snazilkam pridat 🙂 my sa uz s manzelom snazime rok a neuspesne ale dufam ze to bude coskoro ☹ lekar nam nechce robit ziadne vysetrenia pokial to nebudu dva roky tak sme z toho smutny

norcima
12. okt 2010

@moncicka 😕 necakajte a chodte do nejakeho centra ako je helios alebo nieco podobne...rok je dlhá doba a dva roky? to ani nehovorim 😕

moncicka
12. okt 2010

sak prave a uz sme z toho smutny ze stale nic.

norcima
12. okt 2010

@moncicka chodte do centra, nic za to nedate a budete to riesit, pomozu vam k vasemu vytuzenemu mimi 🙂

moncicka
12. okt 2010

@norcima
je nejake centrum aj v bratislave alebo nejakom takomto okoli alebo az v Martine

norcima
12. okt 2010

@moncicka už len napriklad keby ti urobili hormonalny profil, ci je vsetko v poriadku... ak mas napriklad problemy zo stitznou zlazou o com ani nemusis vediet, tak sa mozete snazit kolko chcete, a nezadari sa...ale keby sa to liecilo hned tu ta moznost je...a to je len jeden priklad 😕 ...

norcima
12. okt 2010

@moncicka áno daj si do googlu napriklad ISCARE a hned sa na nich mozes obratit 🙂

moncicka
12. okt 2010

@norcima a to mi urobia tieto vysetrenia v tom sanatorii? mozem tam ist aj sama alebo musi ist aj manzel? alebo ako to prebieha nevies mi nahodou povedat

moncicka
12. okt 2010

@norcima vsetky ukony si platim sama alebo je tam nejaky ukon aj cez poistovnu, tam my urobia vsetky potrebne vysetrenia?alebo potrebujem nejake doporucenie od svojho gynekologa?

norcima
12. okt 2010

@moncicka neviem ako je to v iscare ale zrejme podobne ako v heliose, kam chodim ja 🙂. nepotrebujes ziadne doporucenie, staci sa objednat a povedat, ze chces ist na vysetrenie. a ked tam prides uz povies aky mas problem a zrejme ti spravia prehliadku, zoberu krv a na zaklade odberu krvi urobia hormonalny profil...ten mne robili 2 x lebo 1x som mala zly vysledok, ktorý sa potvrdil aj 2 x a teraz beriem tabletky na stitnu zlazu... ak pojde s tebou manzel, tak mate jednu cestu usetrenu, lebo zrejme mu budu robit spermiogram 🙂...ja som zatial za nic neplatila, akurat za ten hormonalny profil ...asi nejake 2 €... Je tu niekde aj tema ISCARE, tam ti baby isto lepsie poradia ako to tam presne bezi 🙂

moncicka
12. okt 2010

@norcima velmi pekne ti dakujem za informacie asi tam pojdem este dnes zavolat a objedname sa

norcima
12. okt 2010

@moncicka zavolaj, nic za to nedas 🙂 a hlavne to zacnete naozaj riesit 🙂 . Povedz im, ze si u nich este nebola, ci je potrebne si nieco vziat, zdravotnu kartu alebo nieco... do heliosu netreba...ale v iscare neviem

moncicka
12. okt 2010

@norcima 🙂 dakujem a dufam ze sa nam to aj podari 🙂

mariro
12. okt 2010

@helenka333 -sak hladkam aj ja brusko a aj som vrieskala od radosti behala po dome...bola som doma sama nastastie 😀 ,ale v maji som mala zamlkly potrat tak preto potichucky...ale inac by som to povedala kazdemu koho stretnem 😉

katarina104
12. okt 2010

@norcima ahoj tiež sme nemohli počať prvé trvalo nám to 3 roky, no prišlo to samo, ak Boh bude chcieť aj dieťatko bude 😉

norcima
12. okt 2010

@katarina104 No ak sa dá napomoct tomu aby to prislo skor, aby sme vylucili vobec pri snazeni sa to, ze mame nejaky zdravotný problém, treba ist k doktorom a hladat problem a netreba cakat kým pán Boh dá alebo trebars na osud alebo na co... 😉

lenuska20
12. okt 2010

čaute kočeny
@mariro tak teda gratulujeeem
@lubica69 @mariro teraz by ste nám sem mali pekne poposielať vírusiky, aby sme sa aj my nakazili 😀 😀
a ako sa cítite baby?

katarina104
12. okt 2010

@norcima no pravdaže nato máme doktorov,ale predsa len je niečo mocnejšie ako doktori. Ja som tiež navštevovala poradňu pre neplodné.nakoniec mi pomohla modlitba,a možno aj doktorka, ale tomu prvému verím skôr. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre