Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

emily327
2. jan 2010

hhalina: velmi velmi drzim prsteky aby testik bol s // daj vediet 😉

hhalina
2. jan 2010

Určitě dám, teď už jdu spát, ráno změřím, snad potvora teplota neklesne a udělám testík a dopoledne dám vědět. Díky moc Emily papa zítra a jste holky úžasné s podporou pro mě.

Jessika- když vysadíš prášky, chvilku to trvá, než si tělo zvykne a začne probíhat ovulka, někdy to vyjde hned po vysazení, jindy se s tím tělo pere delší dobu- zkus měřit BT. BUdeš aspoň vědět, že ovulka je. Taky jsem začala kvůli tomu, pak jsem začala i ovul.testy a zjistilo se, že měl mažel špatný SPM. Tak vitamíny, vitamíny a uvidím, zda-li to zabralo.

jessika
2. jan 2010

Měřím a vypadá to normálně. tento měsíc byla křivka ovlivněná mojí nemocí, měla jsem teploty, ale podle ovu testu proběhla. No a cyklus předtím proběhla ukázkově. Beru Babyplan a listovku a piju kontryhel. Trošku se bojím, aby manžel taky neměl špatný SPM. Narodil se v 7. měsíci a zatím to vypadalo, že kromě zaraku je na tom zdravotně dobře. Ale vše se dá řešit. Kdy jste na SPM byli? Po jak dlouhé době snažení? Přamýšlím, že pokud to ani v dalším cyklu nevyjde, tak se vzdám k lékaři a řeknu si o žádanku na SPM.

Jinak, taky moc držím palce na // 😉

marianna261
2. jan 2010

dobry vecer kocky neviem ci pisem na spravne miesto chcela by som sa spitat ci sa da umele oplodnenie ak ma moj manzel nepohyblive spermie s genetyckeho dovodu.dakujem.

alzbeta.hod
3. jan 2010

ahojky přidávám se k vám, ale otěhotnění opravdu už nevěřím... ani si nedovedu představit ty //

hhalina
3. jan 2010

ahoj holky,
tak teď vážně nevím, co si mám myslet....ráno 1.(nejlevnější test) negativní, pak mi to nedalo a udělala jsem ještě jeden- ten byl trošku dražší - zase slabulinká, ale slabší než včera (je pravda, že každý test má jiného výrobce) Měla jsem je už delší dobu a zatím jsem nepotřebovala. Tak nevím a navíc teplota klesla z 36.89 na 36,79 ach jo, tak nevím. Už nedělám testík- až v den očekávané MS-tedy ve středu, uvídíme, jestli moje naděje byla nebo mi bude na nic 😒 .

Jessika - nic si z toho nedělej, vyjde to v lednu, nemoc to taky ovlivňuje. H.

marianna261
3. jan 2010

Dobre rano.ja som sem v noci pisala prosim odpovie mi niekto?dakajem.

jessika
3. jan 2010

mari: Já teda netuším, ale měli by ti to říct tam, kde vám dělali spermiogram, ne? Pokud ne, kontaktuj některé z center asistované reprodukce. Myslím, že pokud je to genetický problém, tak se to ani takhle říct nedá a záleží na tom, jaký ten problém je konkrétně.

jessika
3. jan 2010

Hallinko, myslím, že pokles o jeden stupeň moc neznamená. Hlavně když to neklesně pod čáru. Zkus to vydržet dva tři dny a pak teprve testni, ideálně Mamatestem, ten je nejspolehlivější. Mají ho skoro všude. Pokud bude sílit, tak super, pokud nebude, může být problém v uhnízdění. Víš, jak silnou máš sliznici?

algi
3. jan 2010

ahojte, dnes v noci som sa prebrala na wc a zistila som ze krvacam teraz uz nic, mrcha sa skoncila 31.12. co to moze byt? zeby este z toho ze v novembri som dobrala hak?

emily327
3. jan 2010

hhalina : moja nezufaj, pockaj kym ti pride MS a uvidis ak pride, tak pockaj na ovulaciu a pracujte,pracujte...
netreba sa vzdavat cmuk 😉

emily327
3. jan 2010

algi: ahoj moze to byt z vysadenej HAK alebo niekedy zvyknem mat kramy 2 dni, potom 2 nic a potom zase slabe - su to asi take dozvuky kramov. Ale ak uz nekrvacas, tak je dobre. Ked som pred rokom vysadila na pol roka HAK tak som prvy mesiac mala kramy kedy tedy ☹ Ale potom to uz bolo ok. Aj ste po vysadeni HAK snazilkovali????

hhalina
3. jan 2010

Jessika a emily díky - budu čekat, matest koupím, díky, to budou dlouhé dny.
mariana - to fakt nevím, ale v dnešní době se dá vše, a jde to pořád kupředu, ale určitě jak píše jessika, tak v každém centru ti poradí, nebo vyhledej-jestli se nepletu doktori.cz na internetu- a napiš jim, odpoví ti e-mailem.

kamikadze
3. jan 2010

Algi - ... k tomu krvaceni, mne rekla sestricka na gynde, ze kdyz krvacim uprostred cyklu, je to znamka ovulace... a vazne pokazdy asi tak 3 dny krvacim.... vysadila jsem HA na v srpnu.

algi
3. jan 2010

emily327 asi z hak no hej my sme vysadili lebo ideme snazilkovat, som zvedava kedy sa zadari akurat skoda lebo drahy od januara zas ide robit a byva v zahranici aj cely tyzden takze sklbit ovulku a jeho bude asi trocha problem ☹ ale uvidime .
kamikadze to by bolo fajn keby to bol prisznak ovulace len aj kukala som dnes do mikroskopu a ziadne paprade som tam nespozorovala...

emily327
3. jan 2010

algi: neboj podari sa to 🙂 ja prestavam brat od zajtra HAK a aj zaciname snazilkovat 🙂 Chcela som nechat medzi snazilkovanim a vysadenim HAK nejaky ten cas na "ocistenie tela od hormonov", kedze ju beriem uz viac ako 5 rokov, ale poslala som mail mojej gynekologicke a ta mi odpisala,ze ziadne ocistenie tela nie je potrebne,ze kludne mozme zacat pracovat na babatku. Tak hor sa do toho 🙂 Uz som zacala od noveho roka brat aj kyselinu listovu. Drzim ti palce, hlavne treba mysliet pozitivne moja, myslim,ze ked sa na to clovek velmi sustredi,ze to nevyjde, ak ste obaja zdravi, tak sa nie je coho bat. cmuk

algi
3. jan 2010

emily327 dik za podporu a drzim palce aj tebe nech uz si piseme vsetky o chvilu v inom fore 🙂 kamaratke sa teraz podarilo po vysadeni otehotniet mesiac a pol nato. takze dnes idem draheho opat zneuzit 😎 moja gynda mi tiez vravela ze netreba pauzu a pod.a ze jedine zvysene riziko je ze to budu dvojcata co zas za problem nepovazujem. hor sa do toho 😀

algi
3. jan 2010

...a na kyseline listovej uz samozrejme ficim 😀 ...

emily327
3. jan 2010

algi: jaj bodaj by to uz bolo 😉 velmi sa na to tesim a prezivam to, uz mam vsetko teoreticky nastudovane az mam z toho strach,ze na to budem cakat vecnost ☹ a co sa tyka rizika,ze to budu dvojcata - jaj bodaj by boli, moj drahy uz od mesiaca chodenia chce dvojcata a v mojej rodine ci uz po otcovej strane alebo maminej mame v rodine dvojcata, takze pravdepodobnost je vysoka xixi no to by bolo mala by som na roky dopredu vystarane 🙂 bolo by super, ak by sme boli spolocne tehotne a bolo nas viac a prezivali vsetko spolocne 🙂 lebo predsa pokecat si o tom so zenou, ktora je v tej istej situacii nie je to iste ako sa o tom bavit s muzom, kedze oni ta len vypocuju a tym to konci ( ved chudaci, co ine aj mozu povedat, ked nemaju ani len predstavu co obnasa tehotenstvo= hoci zatial ani ja 😀 )

algi
3. jan 2010

emiy hej hej s hclapom je to ine ale tak ja tiez ziskavam info hlavne od kamosiek co su cerstvo maminkami a je ich nejak pozehnane v poslednej dobe 🙂 tak tiez mam z toho zmiesane pocity dopredu ale nakoniec je to nieco uzasne a tiez sa tesime. uz mame aj objednavku ze nech to je dievca aspon drahe mamka by priala ale nam to je vlastne jedno hlavne nech bude zdravucke 😉

emily327
3. jan 2010

algi: vies, ja tu v Irsku nikoho takeho s kym by som si o tom pohovorila nemam 😒 ALe nevadi, lebo aj tak pred porodom (ak by sa to podarilo v blizkej buducnosti) sa vraciame na Slovensko ( urcite tento rok sa vraciame nezavisle na tom,ci budem tehotna alebo nie ). Takze som rada,ze si takto mozem popisat so zienkami na sk. A ty si odkial, ak sa smiem opytat? Inak mne sa uz aj snivalo,ze sa mi narodilo dievcatko 😀 dokonca Sonicka 😀 tak bola by sranda, ak by sa tak stalo 🙂 Inak u nas v rodine je to tak,ze moji rodicia maju 3 dcery a draheho rodicia maju 3 chlapcov, takze ideal by bol dvojcata - dievcatko a chlapcek 😀 😀 ale najdolezitejsie je aby to bolo zdrave, mne je to fakt uplne jedno 😉

elise
4. jan 2010

ahojte tak som našla jednu stránku na výpočet ovulky pri pravidelnom aj pri nepravidelnom cykle a vychádza mi že by sme sa mali snažiť teraz:http://www.zdravie.sk/sz/content/672-39453/ovulacny-ka...
dufam že to výjde, končí mi očr a do práce sa bojím kedže sa ma snaží šéf vyhodiť ☹ ak by som bola tehotná idem na pnku a kašlem ho 😀

skippy7
4. jan 2010

Ahojte,
Elise, som si to skušala na tej stranke,vypočet tych plod.dni, a vyhodilo mi to 12 plod.dni !! a začali mi v podstate už cez menzes,no zaujimave 😕
ja už som si tiež všeličo planovala,ale -človek mieni,P.Boh meni....tak už sa bojim čokolvek planovat, ale tak tajne dufam,že teraz by nam to mohlo vyjst, aj ked sme akurat trochu chori...
držim palce...všetkym!

anaxamon
4. jan 2010

ahojte som sa vam tu pred casom zamiesala trosku nadrzovku, tak teraz dodatocne chcem aj pekne pozdravit a teda ak mozem sa pripojit🙂) uvidim na ako dlho...snad by sa to mohlo tento mesiac podarit 😀 😵

skippy7
4. jan 2010

Anaxamon, my tu všetky verime, že sa nam to tento mesiac podari 😵 😵 😵 ...tak kto začne?

diapozitiv01
4. jan 2010

baby mne sa ovu blizi, dufam ze to bude tento tyzden vy ako?? kto bude so mnou ocakavat??

skippy7
4. jan 2010

Ahoj Dia!
mne konči menzes,čiže ovu sa duuufam bliži,a dufam,že dorazi ,ak tak okolo 8-9.1.....tebe kedy vychadza? budeš robit ovu testy?

nela00
4. jan 2010

ahojte 🙂

diapozitiv01
4. jan 2010

sippy, mne vychadza ovu na tieto najblizsie dni do nedele by mala dorazit, robila som aj ovu testy a dnes je slabsi ako vcera, este skusim vecer,, hlieniku bolo od vcera vecera pozehnane,,, dnes som 19DC ale ovulku mavam v priemere na 25 DC, ale tento cyklus som zacala brat femi kvapky,, tak mozno..
Nely ahoj 🙂

skippy7
4. jan 2010

Dia ja nemam velku zasobu ovu testov, tak snad to neprepasiem,ale mm je na antibiotikach, tak neviem veru,či bude mat nejakych"šprinterov" alebo to bude len lahka atletika 😀 ...či dorazia do ciela 😝
tebe tie femi kvapky možno podporia ovulku,tak nezahaľajte 😉
ake použivaš testy, tie Woman secret,5v1?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre