Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

kkatkaa
16. nov 2009

to mas dobre to ja podlieham aj pesimizmu minimalne raz za mesiac ked dorazi ms 😖
nemeriam ani ovu testy nerobim a ty? nejako sa spoliehame ze snad sa zhruba trafime

majcika
autor
16. nov 2009

moj optimizmus je asi zalozeny prave aj na takychto "drobnostiach" ako ovu testy a BT merala som a ovu testy robim den pred ocakavanou ovulkou nakolkou uz viem kedy asi pride a potom si to uz len overujem a preto dufam, ze budem ako kamos so zenou, jeden krat a hups. To je teda optimizmus ako vysity. ale radsej budem optimista a verit, ze sa to podari lebo sa bojim pesimiszmu a aby som sa potom nezacyklila a nesledovala vsetky priznaky, ktore ani priznakymi nie su. 😖

skippy7
16. nov 2009

Ahojte,
možem sa pridat? no ja tiež frčim na takych veciach ako ovu testy+BT, lebo inak sa určite netrafime,a roky utekaju(už mi hadam aj ušli 🙂 ).....a strašne sa bojim ,že to nevyjde...predtym som tiež myslela,otehotniem na prvy šup a nič...tak teraz pevne dufam 😵

vadelka
16. nov 2009

Ahojte,môžem sa k vám pridať?Ja som len prednedávnom zistila,že mám polycystické vaječníky,tak som si začala merať BT.Dúfam,že sa nám to budúci rok podarí,tak ako tento rok a hlavne,že to už konečne vyjde 😉
Skippy som rada,že si sa pridala aj Ty 😉

katustek
16. nov 2009

Ahoj, kočky, tak pridáwam sa k Vám aj ja 🙂 Ja by som tiež velmi rada otehotnela a čo najskôr.
Ale musím ešte počkať do januára bo som začiatkom októbra potratila ☹

vrabcek154
16. nov 2009

ahojte, tiez sa pridavam, hoci som uz v jednej teme, ale tato znie tak optimisticky...ja som bola prave dnes u dokiho, dal mi presny cas ovulky - vo stvrtok vecer, a mm ide na spermiogram, buduci tyzden,tak sa trochu bojim,inak sa snazime 5 mesiac

vadelka
16. nov 2009

Ahoj Katustek,viem čo prežívaš,ja som to zažila pred 3 mesiacmi ☹ Chce to čas.Je asi lepšie počkať.Ja som tiež chcela čo najskôr otehotnieť,ale rozhodla som sa radšej počkať.
Ahoj vrabček,tak štvrtok je váš deň D 😉 Tak sa snažte 😉
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

katustek
16. nov 2009

Ahoj! No teraz je to už v pohode, som sa stým ako tak vyrovnala. Ja jedno dieťatko doma mám tak to ma tak ženie dopredu ešteže to prišlo v takom skorom štádiu v 6tt. Nebola tam akcia srdiečka, a plod sa nevyvíjal...
Otehotnela som po stymulácii vaječníkov liekmi, a to sa vraj občas stane, že sa plod prestane vyvíjať, nakolko bolo pravdepodobne oplodnené nedozreté vajko...Tak som povedala, že už žiadne lieky brať nebudem. Ak to príde budem šťastná a ak nie, tak nám druhé mimi nebolo súdené, nechávame to na osud...

diapozitiv01
16. nov 2009

Co vase cykly, pravidelne?
Ja si meram BT, aby som zistila vlastne ako fungujem.
Synceka, nasho Anjelika Maximka sme pocali uplne bez problemov..Tak dufam ze sa to zopakuje

vadelka
16. nov 2009

ja mám cyklus pravidelný,niekedy mi príde mrcha o dva až tri dni skôr,ale to je ešte v pohode 😎 Tiež som si začala merať BT zo zvedavosti,aby som zistila ako vlastne fungujem 😉
My sme nášho anjelika Samka tiež počali bez problémov....Uvidíme,ako to bude tentoraz 🙂

zuzanockamt
16. nov 2009

Ahojte 🙂
tak ja som bola dlho len taka tajna snazilka, ale od dnes uz som oficialna 😵 😵 😵 😵 😵 ... nemozem tomu uverit 😵

kitu
16. nov 2009

ahojte možem sa pridať?

ja som vytvorila podobnu temu ale zuzu ma usmernila že už tu taka je... a ako som kukala ja som ju tu nejako prehliadla...

no tak my s manželom sme planovali začať po svadbe čo bolo v septembri ale nejako nam to nevydalo-najskor jeho a potom moje zdravotne výkyvy nedovolili a nechceli sme riskovať... a teraz ked už možeme tak mi ho poslali na skĺužobku mimo sr a pride až tesne pred vianocami..

mrchu som mala rozhádzanu počas výšky-vela stresu vraj a teraz po vysadeni hak to bolo ešte horšie- vpodstate som to brala kvoli tomu aby som mala cyklus pravidelny...ale teraz mi doky dal ine a zatial je to ok... a vraj sa možme silno snažiť tak som velice preveliice zvedava
zatial nič nemeriam...ale chcela by som začať...som zvedava ako sa nam zadari... a či vobec ale chcem byť silne optimistická- aj ked po prečítani kopu prispevkov tu na konikovi sa bojim a moj optimizmus sa zmenšuje...

čo sa týka veku tak - videla som že ste to tu pisali tak pridaam naše- ja mam 25 a manžel 27

lenkka81
16. nov 2009

Jéééj ten januáááááááár znie vyborne...A ked nie januáááár tak februááár. Ze áno??? Ale nie...keby to tak slo jednoducho. Verím tomu, ale ze sa dockáme, aj ja idem asi od januaru pracovat, som po MA tak sa musim troska posanovat a potom za chvilku šup šup a bude to...Aspon teda tomu verim, ved nic iné nam nezostáva... Pozdravujem vsetkých...

diapozitiv01
17. nov 2009

Vadelka, vitaj maminka s Anjelikom Samkom, tak to uz sme dve babulky s nasimi nevidetelnymi syncekmi...
Kolko je tomu co odisiel do nebicka???

My ked sme zacinali skusat pracovat na Maximkovi, tak vsetci nas len strasili ze to nebude az take jednoduche,ze to moze trvat aj rok, mozno viac a nam sa na 2 pokus zadarilo, ani som tomu nemohla verit...
Tak dufam ze aj teraz to pojde tak hladko ako sa len da...
Uz aj uzivam nejake tie 3 mesiace kyselinu listovu.. Sa odporuca tak preco nie...

majcika
autor
17. nov 2009

Ahojte babule, ved to, ze kopa prispevkov je silne neoptimistickych. ja viem, ze mnohych ich vlastna skutocnost presvedcila a vzala im iluzie, ale stale mam postavene a odskusane, ze ked niecomu silne verime a nepochybujeme ani v najmensom tj ani v kutiku najhlbsom nepochybujeme tak sa nam splni naozaj vsetko je sice pravda, ze cas naplnenia neovplyvnime

vrabcek vo stvrtok si tou uzi...hlavne sa nenamotat len na plodenie 😎

vadelka
17. nov 2009

Ahojte baby,
musíme byť asi optimistky,aby nám to vyšlo 🙂 🙂 🙂
Ahoj Diapozitiv,no už sme tu vlastne tri,aj Skippy sa pridala 😉 23.11.tomu budú už štyri mesiace ☹ S manželom sme sa rozhodli hneď po novom roku začať,lebo pravda,nemusí sa to hneď na prvý pokus podariť 😉
Aj ja beriem kys.listovú,odporúčanie lekárov...
Majcika,máš úplnú pravdu 😉
Inak ja mám 25 a MM26rokov 🙂

kitu
17. nov 2009

babule no asi musime siiiiilno veriť ja verím... !
tu kyselinku beriem aj ja... a je to už trošku dlhšie- bo ako som pisala chceli sme na to nabehnuť od septembra a doky povedal že to treba preventívne tak 3 mesiace vopred... tak ja som na nej už od juna...ale však to by nemalo ublížiť-nie?

vadelka
17. nov 2009

Ahoj Kitu,mne tiež odporúčali aspoň 3 mesiace vopred tú kys.listovú a beriem ju ešte od posl.tehu,takže dooosť dlho 🙂 Určite to nemôže nijako ublížiť 😉

lasama
17. nov 2009

Ahojte, tak ja silno verím, že sa nám to v januári podarí 😉 Snažíme sa asi rok a pol a už sme absolvovali aj nejaké tie vyšetrenia ako HP ja, manžel spermiogram a ja som bola pred týždňom aj na diagnosickej laparoskopii a všetko je v poriadku, takže už len pozitívne myslieť a veriť, že sa nám to podarí 😅.

cukruska1920
17. nov 2009

Ahojte...tak aj ja sa pridavam...ale ci sa to podari z rovna v januari netusim 😅

vadelka
17. nov 2009

Musíme tomu iba veriť 😉 a určite to vyjde 🙂 🙂 🙂

skippy7
17. nov 2009

Ahojte,
dnes som sa dozvedela,že dalšie dve kamošky su tehotne a mna to vzdy tak rozhadže,ako to druhym vychadza,lusknu si prstom a maju....a my sme sa sa dlho snažli,potom koooonečne sa to podarilo a potom mi v babatko v 7.mesiaci zomrie.... ☹

ale!!! buduci rok bude o to radostnejši a šťastnejši 😵 !!!

to je take super,že sa tu takto možme podporovat a povzbudzovat 😵 😵 😵

ahoj vadelka 😉

vadelka
17. nov 2009

Ahoj Skippy 😉 ,mňa sa to tiež strašne dotkne,keď sa dozviem takúto správu.Na jednej strane sa s nimi teším,ale na druhej som smutná,že aj ja už chcem mať fazuľku v brušku ☹ Veľmi sa teším na rok 2010 a verím,že všetky sa dočkáme 🙂 🙂 🙂

tinkapn
17. nov 2009

Ahojte, môžem sa k vám pridať aj ja? S priatelom sa snažíme o mimi uz od augusta, vtedy som vysadila antikoncepciu... Odvtedy mi chodila menstruacia ako sa jej chcelo, ale uz citim, ze sa to dava vsetko do poriadku. 😀 Mesiac beriem kyselinu listovu a nedavno sme si spolu s priatelom kupili aj vitamin E, tak nam snad aspon trosku pomoze 🙂 O par dni by malo prist moje plodne obdobie, tak zajtra utekam do lekarne na ovulačné testíky 😀
Prajem Vám pekný večer, ahojte 😉

kitu
17. nov 2009

baby aj aj to mam presne take vo svojom okoli same tehu kamošky alebo kamošky s malinkými babatkami...a jasne že im to prajem ale v kutiku srdca ma niečo pichne že už aj aj by som chcela tak velmi... no nič ine nam nezostava len veriť a myslieť na to že raz to určite pride...

tinka aj ja som hak vysadila v auguste ale mrcha mi nechodila 2 mesiace a nepomohli ani 2 vyvolávačky( vraj stresy ) ale doky mi dal duphaston a zatial je to vpohode... aj ked som sa tu dočítala že by som ho mala brat nejako inak ako mam... ale zatial som ešte toto zistenie nezkonzultovala s nim... ale chystam sa...aj my s manželom sme si začali davať ečko ale teraz sme dali pauzu...hadam dakedy v decembri zas začneme...

baby zajtra idem kupit teplomer a začnem s meraním bt...a som velice zvedava že čo?

aj vy si ju meriate? ako a kedy?ak sa smniem spýtať?

majcika
autor
18. nov 2009

ahojte, no meranie BT riadna sranda, kym som pochopila, ze co a ako aj som sa nasmiala. lebo som si zaznacovala na fertility merania a tam mi to hodilo ciaru, ze ovu bola az po ovu teraz uz viem kedy to pride preto mi lepsie je ficat s ovu testom je rychlejsi.
kamosky tehulky joj vecna tazka tema. sa im velmi tesim a predsa tam niekde v hlbke duse je tam aj zavist, ze kedy to budem mat aj ja doma.

a dnes som si slavnostne kupila baby dupacky biele a ruzove a sup s nimi do vankusa aj mne aj drahemu 😀 sak ked makam nech to vyjde poistim sa z kazdej strany haha 😀 😀

diapozitiv01
18. nov 2009

Ahojte, ani vas nestacim citat 🙂
Optimizmus a upratanie si svojho tela je ten spravny liek, 🙂

vadelka
18. nov 2009

Dobrý prístup Majcika 🙂 🙂 🙂
Ja som s tou BT len teraz začala,ale u mňa je problém merať stále v tú istú hodinu 😒 Asi aj ja skúsim tie ovu testíky a nemusím ráno vstávať jak blbec 😉

diapozitiv01
18. nov 2009

ja si meram BT, mne to nerobi problem, ja si rano musim dat tabletku na stitnu zlazu, takze to mam 2v1 a cez vikend sa vzdy budim priblizne rovnaky cas, takze u mna je to v pohodke..
Majcik, tie dupacky do vankusa, super napad 😀

lasama
18. nov 2009

Majcika, 🙂 to s tými dupačkami si veľmi pekne vymyslela 😉
A inak baby ja BT nemeriam, ako to robíte. Obyčajným teplomerom, každý deň v tú istú hodinu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre