Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

ameliejulliette
7. apr 2010

Večernice, díky 🙂 A zase Tě nějaká dobrá duše posunula mezi nadějné těhule 🙂
Lussynko, Altalia, teda, takové krásné grafíky, tfuj tfuj tfuj.
Jossie 🙂 Hurá, ovulka, a lednové mimi 🙂
Niko, vydržet 🙂
Sim, to by mě teda taky namíchlo, snad to pochopí a účet Ti obnoví.

U mě prsa velká, testy bílé. 8 nebo 9 DPO, já vím, no, já jen čekám, až to budu moct vytroubit do světa, no 😵 😵 😵 S minulými // nechci moc srovnávat, ale ty taky byly až 12 DPO, špinění 11 a 12 DPO. Jajaj... honem posunout čas o týden 😀

vecernice
7. apr 2010

amelie - ja myslela, ze ty testujes az 18 DPO 😀 ale vypadas nadejne, za chvili mi zmodraj palce, jak je drzim 😉
no u me "nadeje" miziva 😉 nebot jak se mi sice soupla ovu, tak jsme to trefili 3 dny pred 😀 ale vidim to spis na dalsi mesic 😉 nebo az ten nasledujici 🙂

ameliejulliette
7. apr 2010

Večernice, tak tam pěkně zůstaň 🙂 3 dny před ovu není nic nezvyklého, jak jsem koukala na FF 😀 (Jestli teda někdo si záměrně neubírá snažení, aby vypadal jeho grafík zajímavě... 😀) Uvidí se 🙂
Děkuji za modré palce, snad to k něčemu bude.
No jooo, 18 DPO až vlastně, věděla jsem, že tam byla osmička... tak jsem radši testla už dnes 😀

Mám otázku - jak je možné mít těhu příznaky, jako třeba Sim měla ty bradavky, nebo cokoli jiného, a přitom ještě nemít po impalntaci? (že ještě není detekovatelné hcg...) Prosím vysvětlit tupounkovi... děkuji.

lussynka
7. apr 2010

Amelie, ja by som tiež najradšej posunula čas, nech už môžem testovať 🙂 ... ale tie prsia ma tešia, podľa mňa si jasná 😉
vecernice - to ja som ťa tam šupla 😕 som nevedela... 🙂

simasla
7. apr 2010

amelie - já tu s těma bradavkama otravovala hned po ovulce - tak nějak mě bolely, možná i pálily a občas brněly... a jsem ráda, že rostou držím co můžu stejně tak i altalii a lussynce
jinak večernice - my měli snažilkování 3 dny před ovu a jeden den po ovu - ale ráno - takže si myslím, že se zadařilo to ráno po ovu...

vecernice
7. apr 2010

lussy - nic se nedeje. ja myslim, ze by to byl zakon schvalnosti, ale tomu neverim. vsak ja se za par dni zase presoupnu mezi radne snazilky 😀

amelie - podle me od uhnizdeni se postupne zacne produkovat hcg, ale stoupa docela pomalu. takze zatim ho nemusi zachytit test (jeste zalezi, jakou citlivosti testujes) a uz muzes mit priznaky. moc ti to preju!!!!! teda samozrejme i vsem ostatnim 😉

lussynka
7. apr 2010

Amel- ja si myslím (teda len môj názor), že ide o nejaký poovulačný príznak alebo ako to nazvať, lebo mňa pár dni po každej ovulácii začnú hrozne bolieť prsia a svrbieť bradavky...

simasla
7. apr 2010

jo a jinak s těmi testy - já měla sotva znatatelného ducha přeci 11DPO - takže 8 či 9 je opravdu brzy... a to jsem si ten 11 DPO myslela, že je to negativní.. až josie mě přesvědčila o opaku...

vecernice
7. apr 2010

lussy - tak to moje prsa necha ovu ci mrcha docela chladnymi 😀 takze az jednou zacnou rust, tak mi to bude jasne 😀

lussynka
7. apr 2010

Dokelu, mne začnú rásť dva týždne pred mrchou, nemôžem na nich ani spať a skončia na konci mrchy, takže 3 týždne z mesiaca mám balóny 😠

govinda
7. apr 2010

čaute kočky 🙂
Konečne mám dolu sadru 🙂 . Jupí 😀 . Teda až na to, že noha je dosť opuchnutá, ešte aj fialová a keďže som mala sadru 6 týždňov na nohe, tak aj dosť zoslabnutá a bolí to ako čert 😒 .
A ovu stále nikde, ani mrcha a to už ťahám 43DC 😒

simasla
7. apr 2010

ahoj govi - možná by stálo za to zkusit zavolat Dr... zda by nebylo lepší tenhle cyklus ukončit.. když je evidentně zatím anovulační 😒

govinda
7. apr 2010

sim, len endokrinologička mi hovorila, aby som sa teraz vyhýbala liekom, nakoľko chce vedieť, ako zareagujem na Euthyrox 😒

simasla
7. apr 2010

no ale na euthyrox ti zareaguje tělo hlavně snížením TSH, ne? takže to zjistí z krve... myslím, že agolutin by tomu neublížil - ale chápu tě.. ještě nějakou dobu počkáš 🙂

govinda
7. apr 2010

sim, presne. Ešte chvíľu počkám a uvidím. Teraz aj tak nemôžem ísť, lebo na tú nohu dostúpiť ešte stále nemôžem a behám len na barliach, tak aj to chvíľu potrvá a až potom by som išla na gyndu 🙂

ameliejulliette
7. apr 2010

Díky za odpovědi. Právě jsem zrušila večerní program a kašlu i na práci, jsem vyřízená, na hodinu jsem vytuhla a vzbudila jsem se s mírnou teplotou a bolí mě celý člověk. Tak jestli na mě něco leze... ☹ A nebo další příznak 😀
Sim, se mi tu chvilku o Tobě zdálo... (Těhulku ve snu viděti = sama těhotná býti ??? 😀 )

altalia
7. apr 2010

Ahoj holky 🙂 jsem měla normálně fofry, tak jsem se vůbec nestíhala připojovat 🙂 ty jooo, tak tady se to jako dost dobře rozjíždí ! 🙂 sim a amelie 🙂 tedy sim jasná a amelie skoro jasná 🙂 no paráda !!!!!
u mě vývoj takový jak v detektivce... včera jsem skončila s Duphastonem, takže do cca 3 dnů by měla přijít mrcha a přijde, vím to ..., příznaky žádné, teploty celkem fajn, ale žádná sláva..., jen zlobí pořád ten bílý výtok, ale myslím, že za něj může Duphaston

http://www.fertilityfriend.com/home/29a2fb

simasla
7. apr 2010

altalia - přiznej se - testovala jsi? za bílým výtokem by totiž mohlo být něco jiného 🙂

altalia
7. apr 2010

sim: netestovala, jsem tvrdá jak skála 😀 a čekám každé ráno pokles teploty 😀 já vždy před MS mám kolem 37C, takže jsem v klidu (teda v neklidu...), ale testla jsem se asi ty 4dny po OVU a pak si řekla, že nebudu vyhazovat peníze ... 😀 takže čekám a nemůžu dospat rána a měření 😀 😀

fomarik
7. apr 2010

Dievčatká ja len na rýchlo. rozhodla som sa merať si tú teplotku. Som DC a teplotka sa drží nad 37,2 😕 😕 😕 😕 😕 . je to ešte velmi skoro, pretože si ju meriam iba 4 den a skutočne ju nemám s čím porovnať.

Všetkým vám držím palce. Pfuj, pfuj, pfuj..... nech sa už zadarí, aby sme mali (aspoň) januárové miminká!!!! 😔 😔 😔 😔 😔

fomarik
7. apr 2010

chcela som napísať 20DC

marikac
7. apr 2010

Ahoj som tu nova, citam nejake tie strany z tejto diskusie...ale mam z toho zmatok, same skratky a mozem len hadat co to tak moze znamenat. So snubencom ( o 45 dni manzelom ) sme si povedali, na co cakat do svadby a ja som mala o dovod viac, v den svadby mi totiz ma prist menstr. Ak pride, samozrejme,ale zelam si,aby uz 9 mesiacov neprisla a my sme mohli mat babo. Ved to si tu zela kazda. Dufam, ze nam to nepotrva dlho. Je to nas "zaciatok" snazenia, pretoze doteraz sme davali pozor. Snad ma tu niecomu priucite a budeme aspon virtualne kamosky. 😅

ameliejulliette
7. apr 2010

Fomariiik, tfuj tfuj tfuj 🙂 37.2 je celkem vysoká teplota asi obecně... 😉
Marikac, vítej a klidně se ptej 🙂 Zanedlouho to taky budu počítat do svatby na dny... No vlastně, teď jsem si to spočítala a asi se vdáváme v stejný den 😀 Přeju hodně zdaru a ať jste na svatbě už ve třech 😉

ela19
7. apr 2010

marikac vitaj 🙂 a ak niecomu nerozumies kludne sa spytaj 🙂

marikac
7. apr 2010

ameliejuliette tiez sa vydavas 22.5.2010? ja uz by som si tak velmi priala byt tehotna,ze si snad uz aj niektore priznaky domyslam... 😢 alebo sa ozaj deju , ale uz to neviem odlisit.. ☹ som hrozna...
tak holky , zaujima ma co to znamena DPO,DC a co poznam je HCG a menzes 😀
v tejto oblasti som dost negramotna...ale odhliadnuc od toho,ze som nemala vyraznejsi zaujem o tuto problematiku, asi je to pochopitelne..
a dakujem za ochotu, ste zlate 😵

ameliejulliette
7. apr 2010

Marikac, ano, 22.5. 🙂 Hezké datum máme 🙂
DC = den cyklu (počítá se od 1. dne menstruace)
DPO = den po ovulaci
Hezké stránky o měření bazální teploty (BT) jsou www.merenibt.xf.cz, je tam hodně vysvětlen i menstruační cyklus a těhutesty apod...
No já jsem se tady taky dověděla spoutsu zajímavých věcí a teď určitě vím víc než můj nastávající, a to má státnice z gynekologe a porodnictví 😀 😀 😀

josie3331
7. apr 2010

DPO znamena den po ovulacii
DC je den cyklu...den, ked ti zacne menzes, tak to je 1.DC a od toho ratas dalsie dni....a ja som tomu tiez vobec nerozumela, ale uz mi to celkom ide, sak co, clovek sa uci cely zivot a aj taketo znalosti su prospesne 😀

josie3331
7. apr 2010

amelie no nehovor, ze tvoj chlap je gynekolog 😀 😀 takze vysetruje aj doma, co? 😀

marikac
7. apr 2010

skvele" a hned som mudrejsia! 😀 velka vdaka...ale verim,ze tymto nekoncim...uz mi len ostava cakat a cakat...momentalne cakam do 16.4. a potom sa uvidi, ci pokracujeme, ci sa tesime 😢
a vy sa uz ako dlho snazite? lebo my dvaja prvy krat a zhruba tak od minuleho mesiaca...nepredpokladam,ze na prvy krat sa to podari 😖 (neberiem HAK, ani ziadne lieky)

ameliejulliette
7. apr 2010

Josie, gynekolog naštěstí ne, má jinou specializaci, ale státnice z toho musejí mít všici 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre