Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

josie3331
19. jan 2010

catrin no ale to mas strasne dlhy cyklus....aj priblizne vies kedy si mala ovulaciu?

nellie_
19. jan 2010

dakujem vam za privitanie.. 😉
no pred dvoma rokmi som vysadila HAK a odvtedy sa snazime.. ale no viete ako to chodi po vysadeni HAK som davala skoro cely rok 2008 dohromady cyklus, same vyvolavacky a anovulaky.. v novembri 08 som bola na laparke, tam zistili ze vsetko OK ale aj tak sa nam nepodarilo za cely rok 2009 otehotniet....
ale verim ze 2010 to isti 😎 🙂

catrin1
19. jan 2010

josie no podla bolesti som mala asi 46 dc...moj najdlhsi cyklus bol 53 dni....toto uz je trosku moc... 😖 ..

lussynka
19. jan 2010

mini - blahoželám a závidím (ale v dobrom 😉 ) Ako dlho ste sa snažili?

janka13ke
19. jan 2010

nellie
zda sa mi, že som ťa videla v miestnosi Anka Kopacova, vsak? Pijes cajiky?

mini11
19. jan 2010

catrin, ja mavam tiez strasne dlhy cyklus a pozitivny test mi vysiel na 47. den, alebo tak nejak 😝

lussynka, nuz, my sme sa este ani poriadne snazit nezacali a uz sme skoncili 🙂 v decembri sme sa rozhodli, ze dame veciam "volny priebeh" a bum... stale som trosku prekvapena z toho...ale prijemny sok 🙂

nellie_
19. jan 2010

janka - no u tej tety som bola ale priznam sa, ze moc ma nepresvedcila... 😅
kazala mi pit gynastan a robit si zvlastne zabaly zevraj na otocenie maternice (lebo ju mam dozadu otocenu) ale ked ja fakt neverim tomu, zeby mi muka zmiesana s alkoholom a praslickou otocila maternicu na pôvodne miesto... 😅 ved ked ju tak raz mam narastenu, tak co narobim.... 😅
ale uvidim, recept mam schovany, mozno to niekedy vyskusam... 😢

mini super, taketo prijemne soky 😵 😵 😵

catrin, fakt mas riadne dlhy cyklus.. moj nadlhsi bol 52 DC.. 😅

lussynka
19. jan 2010

mini - tak to je supeer takto rýchlo 🙂

janka13ke
19. jan 2010

nellie
ja sa k nej chystam, preto som sa pytala. Tesim sa na nu, mam pocit ze mi pomoze... Mam za sebou 2MA, tak musim skusat a verit. 😅

mini11
19. jan 2010

diky baby, ste zlate 😉 teraz uz nech je len vsetko v poriadku... ani by ma nenapadlo, ze ake stresy to su...cakat na kazde sono a trpnut, ci je vsetko ok...

nellie_
19. jan 2010

jani ved jasne vyskusaj, viem ze vela zenam uz pomohla.. a je fakt mila a doda ti taku super pozitivnu energiu 😉

mini11 tak to ti verim, ze dokedy nevycikame // tak stresujeme ze kedy to pride a uz ked budeme tehotne tak budeme aj tak stresovat pokial sa babo nenarodi... 😉

mini11
19. jan 2010

nellie, presne tak to je! 🙂 co uz spravime...

jurkina
19. jan 2010

Ahojte kocky, tak ja sa teda pridam.
HK som vysadila v oktobri 2008 po 6tich rokoch, teda, ze skusime, ci sa podari ved mam uz 27!!!
Minuly rok som mala iba 7x menstruaciu s tym, ze najdlhsi cyklus bol 76dni!!
v Oktobri a novembri som bola 8x na akupunkturu a v decembri dosla mrcha na 28. den cyklu!
Mozno to bolo od radosti, ze sme sa natrvalo vratili z Anglicka 😉
Dnes je 48. den cyklu a mrcha nikde. Zatial ale neocikavam testy, aj ked nepouzivame ziadnu ochranu,
lebo tak uz je to vyse roka stale dokola, takze chce to cas a trpezlivost.
Aj vam vsetkym drzim palce!!!!

kitu
19. jan 2010

Caute kočky,

a další pracovný den za nami- teda konečne...
simi no teda som zvedava ako ti to dopadne- tak doky povedal že bola ovulka? ak hej tak to maš super že bola...

mini blahoželam k tehu...

juj ja asi idem testnuť tu ovulku- či by mohla prisť, pišu na letačiku že od 10dc tak a dnes je ...asi to ešte nevyznači ovu lebo mi doky povedal že by mala byť až tak okolo 14-15dc ale idem na to...

lussynka
19. jan 2010

Baby, som sa rozhodla, že počkám na mrchu a keď odíde, začnem s meraním bazálne teploty... len som chcela vedieť, aký teplomer používate, keďže ste skúsenejšie 😵

nellie_
19. jan 2010

lussynka ja pouzivam klasicky uz zakazany ortutovy.. 😀 digitalnemu neviem prist na chut... 😅

jurkina to sme na tom dost podobne...s tou dobou snazenia myslim.. ja som vysadila HAK 12/2008 po 7 rokoch uzivania....a tiez mam 27 rokov 😎
mne sa cyklus upravil hlavne po laparke dovtedy to bol strach a hruza 🙄

kitu
19. jan 2010

tak som urobila testik a zatial negatívny, uvidime ako sa to vyvinie a hadam ovulka dorazí- inak take zvlašne pichanie mam občas v oblasti vaječnikov, myslite že to može vajko dozrievať?

čo sa týka teplotky tak zatial to vyzerá takto:
http://www.fertilityfriend.com/home/2b8b2e

simasla
19. jan 2010

ahoj kitu - no jsem zvědavá také jak dopadnou výsledky, jinak podle teplot povídal, že tam je typický ovulační vzestup, ale že se teplota nějak nemůže udržet, proto by to mohla být ta porucha LF - kvůli progesteronu, jo a k té tvojí ovulce - myslím, že půjdeš s teplotami ještě níž 😉 a pak bude ovulka
jurkinka a nellie - já se sice snažím o něco méně, vysadila jsem v dubnu 2009, ale jinak je mi také 27 a HA jsem užívala 10 let
lussynka - já používám digitální - ale nevyndavám ho hned jak zapípá, ale mám přesně stanoveno 4-5 min, tímto nejsou teplotky zkreslené

kitu
19. jan 2010

pridávam sa, tak ako simi, aj ja meriam digitálnym ale nechávam ho tam 4-5 minut aby to bolo spravodlive pre každý den a aby mala teplotka viac času- ale ked jej hnusobe sa nechce vyšplhať hore- 😠 furt sa drží tak max do 36,6, už aj ta moja by mohla vyletieť na 37 a ostat tam... 😠 😠 😠

nellie_
19. jan 2010

Kitu - este bolo skoro na ovu test 😉 ked pozeram tvoj minuly graf, to vypada na anovulak... 😒
kolko cyklov uz merias.. 😉

ja inak tiez nechavam ortutaka klasickeho 5 minut... 🙂

vadelka
19. jan 2010

Ahojte,tak k tomu teplomeru,aj ja si meriam digitálnym.Ja dnes asi takto
http://www.fertilityfriend.com/home/2aeb81
Kitu,pozerám,že sme na tom rovnako.Aj ja som dnes 10DC 🙂 Som zvedavá,kedy dôjde ovulka.Zajtra si vyskúšam urobiť ten ovu test a uvidíme 😉 Ale nejak moc sa na ňho nespolieham....
Sim,takže teraz len čakať na tú liečbu.Čo vravel doky,že keď Ti nasadí lieky,tak sa to upraví?Držím palce.
Skippy,veľmi na Teba myslím a budem držať palce tento týždeň,lebo aj teplotky vyzerajú veeeľmi sľubne 😉

kitu
19. jan 2010

nelli to aj bol anovulak a aj ten cyklus pred tým... (inak meriam toto 4 cyklus) tak teraz som na clostile prvý cyklus tak čakam či sa stane zazrak...a dofrčí ovulka alebo budeme musieť dať 2 tabletky denne, lebo zatial som na jednej bo doky povedal z toho minuleho grafu že nejaký náznak stupania teplot tam bol takže možno tomu treba iba trochu pomocť...no ved uvidime...

vadelka tak my budeme dufam aj tehulkovať presne naraz a aj rodiť spolu 😀 ale tehu budeme hadam všetky v tom istom čase cca 😉

skippy7
19. jan 2010

Ahojte!
ahoj Vadelka,no tak u teba by som už pomaly začala testovat ovu testikmi, nejak ti to stupa....a vdaka 🙂

ja tiež meriam klasickym ortutakom(5min.),vraj su presnejšie,niekde som čitala....

zajtra mame rodinne stretnutie,kde budu deti+tehotne, moc sa mi tam nechce,neviem,či ma chapete,bojim sa,ako to budem zvladat....a chystam sa asi zajtra tesnut,aby som vedela ako mam byt naladena....

inak vitam všetky nove "tvare".... 😵 😵 😵

skippy7
19. jan 2010

Kitu, jedna kočka tu, mala tiež anovulačne cykly, nasadili jej Clostil., a hned na 1.x otehotnela -to len na povzbudenie 😉

nellie_
19. jan 2010

kitu mne clostil pomohol na vyvolanie ovulacie 😉
a tiez poznam baby ktore otehotneli hned po jeho nasadeni 😉 🙂 takze teraz sa uz urcite ovu dockas.. ake mas davkovanie?

ahoj skippy.. 🙂

vadelka
19. jan 2010

Skippy,chápem,že sa Ti tam vôbec nechce,ani mne by sa nechcelo.Oni si to nevedia predstaviť ako nás to bolí,keď vidíme tehotnú a tak.Ja tiež z každej strany počúvam,že zasa niekto otehotnel alebo už bude rodiť a mne je ťažko.Aj dnes sa kolegyninej dcére narodilo bábo.Kedy už bude konečne dopriate aj nám...
Kitu,veď uvidíme,ale bolo by to supeeer 😀

kitu
19. jan 2010

dakujem skippy. dufam že aj ja budem taký prípad 🙂

celkom ti inak rozumiem- ja to mam v okoli dosť podobne akurat sa tie male drobce už narodili a jedno- naše krsniatko sa má narodiť každú chvilu- tak si vieš určite predstaviť ako sa aj ja cítim v ich pritomnosti- a ešte k tomu ked sa ma všetci vypytuju že kedy my budeme mať...

kupujem babatkovské veci pre ne a už tak by som chcela pre vlastné... až sa mi ťažko prechádza okolo tých chutných vecičiek...ale s takýmito stavmi je nás tu asi viacej... ☹
no a najhoršie na tom je to že sa o tom nemam ani s kým porozprávať, jediná kamaratka čo som tu mala tak sa na mna vybodla- lebo vraj ja na nu nemam čas- pritom ona doma na materskej a ja chodim do roboty... ale však čo už aspon mam manžela ktorý je zlatý a urobi všetko čo mi na očiach uvidi...
niekedy to vobec nie je lahke...hm asi ma chytá nejaký chmár hnusny.... ☹
ospravedlnujem sa že tu vypisujem taketo somariny, ale potrebovala som to niekomu povedať aspon takto...

simasla
19. jan 2010

ahoj skippy - no já bych radši netestovala zítra, když tě čeká večer takové setkání.. chápu tě a rozumím tomu, že koukat na miminka, a těhulky je trošku silná káva, když tolik moc cítíš, že chceš také a ono nic.. proto bych testla radši až o den později.. bo jestli tam bude jen jedna, tak tě to ještě víc rozhodí, takhle si můžeš říkat.. no co tak třeba jsem také těhu.
No a já jsem si také myslela, že dostanu clostil - ale pan doktor je moc pečlivý, takže nejdřív odsledovat a pak teprve nasadit horm. léčbu.
Jinak holky - strašně mě pálí bradavky - ne jako že by mě bolela celá prsa - jen ty bradavky - mohl by to být příznak přicházející mršky? Já jsem toto nikdy neměla, aby mě takhle bradavky pálely - i když je pravda, že poslední přirozenou mršku jsem měla koncem září ☹ , tak už si to možná ani nepamatuju

skippy7
19. jan 2010

dievčata, 45 min.! som telefonovala so svokrou 😔 a švagrom, ufffffff

ja som prave preto zavisla na MK, lebo s vami sa možem porozpravat o svojich ženskych problemoch a sme na tom rovnako 😵 ....kamaratky už maju deti alebo su tehotne, tak mam iba take,čo su ešte slobodne,ale tie zase neriešia tehu problemy, takže tak....

Kitu...tak toho tvojho manžela ti zavidim.... 😵

Sim...ak nakoniec z nas tu budeš prva tehu, tak sa zasmejem.... 😀 , lebo ked ta bolia prsia, tak neviiim

simasla
19. jan 2010

skippy - oni jako nebolí.. jen pálí bradavky.. a skippy - moje šílená teorie :D nevěřím, že se potvrdí a když vidím ty teploty, tak to je o to jasnější, že těhu nejspíš nebudu :D ale byla by to prča, to máš pravdu 😀
a musím říct, že už jsem také tak trošku závislá na koníkovi :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre