Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

lubica69
1. dec 2010

@martina2001 aha ďakujem Juj ja keby som nemusela zajtra nikde Sa mi tak nechce

lenuska20
1. dec 2010

@meduela tak to si už naozaj nepamätám, vygoogli 😉
@martina2001 však vyskúšame, uvidíme 🙂 a normálne je kolko? vidíš, to ani neviem 😅

meduela
1. dec 2010

@lenuska20 už som a vraj 3. 12.

martina2001
1. dec 2010

Baby u nás už prší, to bude zajtra deň 😠
@lenuska20 neviem presne povedať, ale sú malinké, ja som si stále myslela že sú vačšie a gyndoška ma s toho vyviedla, keď nájdem popis ultrazvuku tam mám rozmery tesne pre ovulkou

martina2001
1. dec 2010

@meduela je to hlúposť, ja som mala podľa jonáša ovulku 20teho a v skutočnosti to bolo 28-29teho.

lenuska20
1. dec 2010

@meduela vidíš mne to vyhodilo na dnes, no neviem 😒
@martina2001 ja som to nikdy nejak ani nepostrehla, aké velké sú predtým.
no super, dúfam, že nebude poladovica, bo ma klepne ked pojdem do školy, ešteže nejdem hned ráno. včera ked som išla, tak som normalne cítila ako šmyklo zadok, ale našťastie som nešla do šmyku.

lenuska20
1. dec 2010

@martina2001 ja tiež hovorím, že s tým jonášom to nesedí, ved tiež ju mám mať vlastne až o 6 dní.

lubica69
1. dec 2010

Mne vyšla obilia podľa pm aj podľa Jonáša v rovnaký termin

meduela
1. dec 2010

@lenuska20 mne na piatok ráno 6. 50

meduela
1. dec 2010

@lenuska20 no uvidíme
zaujíma ma vaše postrehy o hliene, ja moc sa v tom nevyznám, aké máte skúsenosti podľa hlenu, tie ktoré ste v tom? lubka, martinka

lenuska20
1. dec 2010

@lubica69 zaujimavé, že každej to ukáže sedí inak, ved napríklad aj to počítanie či bude chlapec alebo dievča podla tej jednej tabulky niekomu vyjde a niekomu nie...asi to je skôr o náhode 🙂
@meduela ešte aj hodinu? 😀

lenuska20
1. dec 2010

@meduela nesedí mi to 😀

meduela
1. dec 2010

@lenuska20 aj keď nesedí, ale píše že vtedy a vtedy a psychika keď vidí, že áno, tak mne hneď srdce poskočilo

meduela
1. dec 2010

@lenuska20 a ešte som tu na koníkovi o Jonášovi čítala, že tie výpočty sú veľmi dôležité, aby bol styk pred ovuláciou, nie až v deň ovulácie, to je už neskoro na styk, čiže do ovulácie by sa mal človek max. snažiť, lebo spermie prežijú aj 2-3 dni v tele ženy

lenuska20
1. dec 2010

@meduela ja budem radšej spoliehať na to, čo mi povedal doktor, predsa ma videl, ale tak nehovorím, že sa nebudeme pokúšať aj predtým. a určite vela závisí od psychiky. a ked sa chceš snažiť v období ovuláciu, tak každý deň a nie obdeň

meduela
1. dec 2010

mňa veľmi inšpirovala solinkarka, ktorá tiež merala prvý cyklus, robila ovu testy a vidíte výsledok, takže by sme ju mali nasledovať a nič nenechať na náhodu
čakať že sa to niekedy podarí náhodne, ja nechcem, chcem využiť najväčšie šance a nenechať ich len tak prepásť a potom sa len trápiť a tápať a čakať bez výsledku

meduela
1. dec 2010

@lenuska20 mne zas podľa výpočtu plodných dní vychádza
od toho 3. až do 7. 12. čiže mne to aj sedí aj tak aj tak
a jonáš uvádza toho 3.... no a čo? myslím, že treba už len snažiť tak či tak, bez ohľadu ktorý výpočet použijeme
vzhľadom na to, že už sme po ms

ftinka
1. dec 2010

caute babenky, tak mame este mesiac na to, aby sa nam to podarilo 🙂

ftinka
1. dec 2010

@meduela ahojky, aj ja som si zacala tento cyklus po prvy krat merat. a zatial to odporucam, lebo aspon zistis ako reaguje tvoje telo... a tiez tajne dufam, ze sa to podari... ako solinarke 🙂

lenuska20
1. dec 2010

@meduela tak šup šup snažilkovať....
@ftinka mali by sme si švihnúť 😀

meduela
1. dec 2010

@ftinka ahoj, veď to, skúšať a skúšať a potom som spätne vypočítala, že kedy boli plodné a zistila som že sme to nerobili v plodných dňoch a keď človek na to takto nepozerá a už hľadá príčinu, či je zdravý....musí sa to zobrať aj z tohto poľadu- robiť, keĎ sú na to najväčšie šance a značiť si dni a spätne si môžeš vyhodnotiť, aha vtedy za to nie, lebo sa posunula ovulka a styk nebol vtedy a tak...
už aby to bolo a solinkarka sa poteší, že nás nakopla 🙂

lenuska20
1. dec 2010

@meduela ovu testy si teraz už určite robiť nebudem, predsa nato, som bola u dokiho a mám to naisto. môžeš teda snažilkovať o sto 6

ftinka
1. dec 2010

@meduela presne ako pises, aj ja som riesila, ze sa nedari a pritom sme sa mojkali dost casto... a ked som si to teraz spatne pocitala, tak sme presne v case ovulky oddychovali 😒 a posledne 3 mesiace je mozne, ze sme ju fakt nechtiac vynechali... ja som si davala robit aj vypocet na stranke chlapecdievca.sk, prvy termin sedel na ovulku, ostatne velmi nie.... tebe Jonas vypocital tiez na rok dopredu?

meduela
1. dec 2010

a nezabúdať na hlien aj podľa neho sa dá riadiť, ja už mám druhý deň
a teplota 36,5- s ovulkou by mala prudko stúpnuť, ale ako písal Jonáš, treba ešte pred ovulkou snažiť, v deň ovulky je už neskoro na styk

martina2001
1. dec 2010

@lenuska20 jonáš nejonáš šup nato
@meduela

ftinka
1. dec 2010

@lenuska20 no ved, uz aby to bolo 🙂 taky maly darcek pod stromcek (aspon v brusku)

lenuska20
1. dec 2010

@martina2001 😀
@meduela a nechcem byť zlá, ale mňa určite nenakopla solinarka, ale to, že chceme mimi 😉

meduela
1. dec 2010

@ftinka mne nepočítal, našla som túto stránku a samé ti vypočíta http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-...

lenuska20
1. dec 2010

@ftinka no vtedy to asi vedieť ešte nebudem, ale určite by to bol velmi pekný vstup do nového roka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre