Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

govinda
23. mar 2010

sim, no áno, stretávame sa. Na tému citlivých bradaviek som ti už písala do témy - štítna žľaza 🙂

simasla
23. mar 2010

maricom - kde to zadáváte? jsem asi nějak mimo? chci taky zkusit, když bychom dneska zadělali :D

skippy7
23. mar 2010

sim....datum posledneho menzesu,napr. 20.3......prirata sa 7 dni a odpočitaju sa 3 mesiace dozadu....čiiižeee: 27.12. 😉

denne73
23. mar 2010

Ahojte holky. Tak simasla mne to vychádza na 8.12 😉

simasla
23. mar 2010

skippy a co mám připočítávat já.. když jsem ovulku měla až 28.či 29. den cyklu? sakriš.. já se ani nedopočítám... zkusím někde najít nějaký ten výpočet podle ovulace

denne73
23. mar 2010

Xixixix simasla zvladneš to 😉

skippy7
23. mar 2010

Sim....takže kukam na tvoju tabulku....posledny menzes naš 23.2., čiižeeee: 30.11. TP (termin porodu)....aspon podla mna 😕

simasla
23. mar 2010

Podle data ovulace (event. koncepce):
Od příslušného data se odečte 7 dnů a 3 měsíce a připočte se 1 rok, bez korekce podle délky menstruačního cyklu.
Už to mám takže 16.12.2010 - to je akorát 😵

denne73
23. mar 2010

Počkaj , počkaj odečte7 dni? skippy 7 písala pripočíta

skippy7
23. mar 2010

Sim...lekar ti to aj tak vypočita podla ms....lebo niekt. ženy nevedia, kedy maju presne ovulku....no mne to teda vyšlo inak 😲

simasla
23. mar 2010

no skippy - to říkala podle posledního dne MS - já to našla podle dne ovulace :D

denne73
23. mar 2010

Aha tak už chape. Vidíš si šikulka. 🙂 🙂

skippy7
23. mar 2010

to som ešte nepočula, že sa to počita podla dna ovulacie.....to naozaj maaaalokto vie, iba kto chodi na FF 😵 ...mali by sme sa spytať nejakej tehulky....ale mne to tak počitali

skippy7
23. mar 2010

Sim....no vidiš, v tej prvej tabulke je to podla ms...a to ti vychadza 30.11......ne??

govinda
23. mar 2010

možno to je už tou neskorou hodinou, ale som úplne dopletená 😀

sante
23. mar 2010

lekári rátajú deň poslednej menštruácie . a aj maricom čo tu dala asi 2 stránky dozadu link, tak tam si naťukáte menzes a vypíše...

sante
23. mar 2010
kitu
23. mar 2010

dievčata tak mne to vychadza na 29. - 30. 12. takže žeby novoročné...? 😀 alebo silvestrove?ale to zistim až potom kedy bude ovulka... takže ja možno až po novom roku ak pride ovu tak fajnovo neskoro ako teraz...

simasla
23. mar 2010

kitu přesně podle našeho cyklu se to nedá počítat, co?
jinak přeji všem krásnou dobrou noc

maricom
23. mar 2010

simlasa ako sante napísala womanbook ja si tam značím od januára, je to celkom fajne prehľadné aj tam povypisuje

no lekár mal také koliesko nastavil tam dátum pm a vyšiel mu termín, potom mi ten termín na ultrazvuku posunuli o dva týždne... no ale to nejakpotom nerešpektoval, poslal ma do nemocnice, že prenášam 2 týždne a tam na mňa pozerali, že ešte nie som ani v termíne, takže rozhodujúci je utzv v 10 a 20 týždni, prípadne 4D utzv - tam bol termína najpresnejší v 23tt mi povedal že sa malá narodí 26.8 a narodila sa 25.8, por sa pustil prirodzene ale skončil sekciou - Laurika bola veľká a ja som malá

sante
23. mar 2010

brú noc simasla 🙂

sante
23. mar 2010

hej, presne ttak, počíta sa orientačne podla poslednej ms, preto sa lekár pýta, ale až ultrazvuk zistí čo a ako. ja som mala plánovanúú sekciu, ale o 8 dní som šla skor. už som sa začala posupne otvárať a že malá by už aj tak nenarástla, takže som si určila pekný dátum sama v podstate 🙂 ja som mala naopak malé dieťa a to nie som zas tak najmenšia a manžel taktiež nie... kolko mala tvoja maricom?

kitu
23. mar 2010

sim presne, ale u teba to vyzera teraz že by sa mohlo podariť.a dokonca dvojičky ked tam boli dva foliky... tak ty budeš ešte skor ako my...

inak babby padam spať, dnes som robila pokusne veľkonočneho barančeka a ani som ho nestihla obrblať tou bielou hmotou a už my ho zjedli.... 😠

bru noc

sante
23. mar 2010

no pekne, ja asi na Velkú noc radšej zdúchnem, nech nemusím vyvárať 😀
a tiež pojdem do hajan zachvílu 🙂 bru noc všetkým 🙂

govinda
24. mar 2010

dobré ránko 🙂
Ja budem počas Veľkej noci na PN-ke ešte. Má to svoje výhody - nikto ma totálne nezleje kvôli sadre, manžel mi nedovolí skákať toľko v kuchyni, tak nemusím vyvárať a vypekať. NO ale má to aj nevýhody - žiadna prechádzka, žiaden výlet... 🙂 .
No ale na druhej strane, keby som nebola na PN, tak by som bola v práci cez veľkú noc, takže to tiež by nebol žiaden výlet.

ameliejulliette
24. mar 2010

Jů, Sim bude mít dvočátka? 😉
Vždycky zapomenu se s vámi podělit o vtip z testu na FF: Jedna z otázek je, z jakých 4 fází se skládá menstruační cyklus, a mezi nabízenými odpověďmi je tato: Menses, Enthusiasm, Optimism, Anxiety 😀
Hezký den.

govinda
24. mar 2010

amelie 😀 😀 😀 . Pekné n pobavenie na ráno 🙂

simasla
24. mar 2010

no amelie - ještě neříkej hop.. já celkem slušně pochybuji, že by se hned první ovulace proměnila v těhotenství.. ale i tak je pokrok to, že vůbec ovulka byla (doufám) 🙂

duratlicka
24. mar 2010

Ahoj Simi, to vyzera na ovulku v pondelok, len Ti ju vyznaci az v najblizsich dnoch, ak sa teplota udrzi, tak drzim palce🙂
Co mas nove?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre