Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

toja
14. nov 2009

ved ano,v januari budem stat s tou metlou pred poliklinikou 😀

simasla
14. nov 2009

Ahoj holky, tak já věřím, že otěhotním už v prosinci, ale jeden nikdy neví, takže když se to nepovede v prosinci, tak určitě v lednu. Pár měsíců už si to takhle říkám. Jenže ono to nebude asi zase tak lehké, protože jsem první měsíc začala měřit BT a nejspíš je to anovulační cyklus. Doteď jsem je měla delší asi tak 35 dní, ale zase pravidelné, no a tento - ovulka nikde a cyklus už je dlouhý 44 dní, tak jestli příští týden nedorazí, tak půjdu k MUDře, ať mi dá provokačku, či případně udělá nějaký hormonální profil. Chtěla jsem to řešit takto až tak po roce, ale když mrcha nejde a nejde, tak co s tím. Jinak můj přítel už se ptal na spermio - že jako prý by se mělo zjistit, jestli nejsou mršky líné, nebo jich není málo. Takže vůbec není proti, moc příjemně mě to překvapilo, že s tím přišel vlastně sám.

kojzarik
14. nov 2009

http://pokec.azet.sk/kojzarik/fotoalbumy/kevink...

ak chcete tak kuknite foto maleho
heslo poslem na vyziadanie do ip

kojzarik
14. nov 2009

ospravedlnujem sa za duplicitnu spravu , akosi mi zacina blbnut net 😠

zuzanockamt
14. nov 2009

sima ... tak to mas teda dobreho muza, ze takto sam s tym prisiel ... MM pojde dobrovolne nasilu 😉 ... ale az od noveho roka ... ja meriam BT uz 5-ty cyklus a ovu bola zatial vzdy ... predtym som mavala krasne ovu priznaky, ale pred pol rokom mi zahadne zmizli, tak som zacala merat, ci teda aspon ovu ostala, ked priznaky sa stratili

mery888
14. nov 2009

ahojte babušky...
tak ja už tiež pár mesiacov verím, že tehu budem...s manželom si nedávame pozor od začiatku roka...čiže v januári to bude už rok...a to som si myslela, že hneď možno otehotniem...ale zase mi to nieriešime ( respek. manžel ) tak že sa cielene snažíme o bábo...len si nedaváme bacha...no a ja samozrejme, že bábo by som uvítala a tak sa na to namotávam už od začiatku roka že keď si nedávame pozor tak by som to bábatko už chcela... 🙂 🙂
tak by sa nám mohlo niečo zadariť už 😉
tento mesiac chcem začať merať teplotu - od dnes som začala...tak uvidím ako to bude vychádzať...

simasla
14. nov 2009

No právě, že já vždycky taky mívala příznaky, no je možné, že byla taky později, byla jsem nemocná a to jsem si toho nemusela všimnout. Nebo je také možné, že se prostě stává, že občas ovulka není a já to zrovna chytla tento měsíc. :D No a k skoro manželovi (svatba bude 06/10), tak já taky koukala, že s tím takhle sám přišel. Nicméně také říkal, že nechce jít sám, abych mu tam prý šla případně pomoct. Tak jsem mu vysvětlila, že se to se slinama nesmí kombinovat, bo by to bylo znehodnocené 😀 😀 😀 . Ale kdyby ho bolela ruka, tak že mu ráda vypomůžu svojí 😀

zuzanockamt
14. nov 2009

sima ... tak MM by tam isiel sam ... ja by som tam s nim nesla ... a nemusi sa to robit u dokiho, ale aj doma a staci vzorku cca do 30 minut dorucit do nemocky 😉

toja
14. nov 2009

ked mam doma sterilnu skumavku, tak nestaci,ze to tam da a ja to rychlo niekam zanesiem? 😎

simasla
14. nov 2009

no bydlíme na vesnici, asi bych pak musela nasadit tryskový pohon, abych to někam zavezla do 30 minut 😀 , takže to zvládne u doktora. Také mi vyprávěl, že nějaký jeho známý na spermiu byl, a prý se ho sestřička ptala, jestli nepotřebuje pomoct. Tak prý odpověděl, že ano, sestřička byla moc pěkná, no a ona přišla a přinesla mu vakuovou pumpu 😀 . Tak říkal, že on to zvládne sám.

simasla
14. nov 2009

ne teď vážně - on má totiž maličko strach, protože když byl malý, tak měl operaci, kvůli nesestouplému varleti, tak by ho to prý samotného zajímalo, jestli by to mohlo mít nějaký vliv

toja
14. nov 2009

simlasla: to je vtipna historka, hned som ju povedala priatelovi 😀 .moj mal varikokelu,operovanu

zuzanockamt
14. nov 2009

sima ... my byvame v meste a do kazdej polikliniky, nemocky alebo do CAR to mame autom asi 10-15 minut 😉
ale jasne, ze ked k tomu dojde, tak to zvladne tam 😉

simasla
14. nov 2009

zuza: no tak to máte bezproblémů, my jsme asi tak 30 kiláků od Prahy, ale do Prahy jezdím do práce, tak vím, že leckdy to trvá pěkně dlouho, než se tam někde přemístím. Musel by nejspíš začít až v autě, aby se dodržel ten čas.

simasla
14. nov 2009

Jinak teda teď mám nějakou fajn náladu, ale občas to na mě pěkně dolehne.. Snažíme se jen 7. měsíců, ale už tak mi to občas dává zabrat. Strašně bych si přála miminko. Co vy, jak dlouho se snažíte a máte už děti? Jsem zvědavá, co všechno mě ještě čeká, než se podaří a budu maminka. ☹

zuzanockamt
14. nov 2009

sima ... ja este deti nemam a skusame to dvakrat dlhsie ako vy ... ak sa nepodari v decembri alebo januari, tak ideme na konzulraciu do CAR-u

simasla
14. nov 2009

takže se podaří 😉 to je jasné, přinese nám miminko ježíšek

simasla
14. nov 2009

a jste odvážní, myslím, po tom, co jsem slyšela - je umělko pro odvážné povahy, ale zase pořád je to lepší než nedělat nic, že?

zuzanockamt
14. nov 2009

sima ... ale ja dufam, ze sa umelemu vyhneme, ved v CAR-e sa nerobia len umele, ale urobia nam vysetrenia, poradia a tak 😉

simasla
14. nov 2009

ale to je jasné, jen že některé názory na CAR jsou horší - jako, že ti tam vnutí rovnou umělko, ještě takovým způsobem, že ti to přijde, že děláš tu nejlepší věc a tak.. nicméně je to asi případ od případu. Já teda doufám, že některá vyšetření mi udělá moje gyndařka - aniž bych musela do centra asistované reprodukce. Myslím tím můj horm. profil atd. a také dá doporučení na ten spermiogram.

zuzanockamt
14. nov 2009

sima ... ja mam referencie na CAR u nas v meste velmi dobre ... a aj ja som si myslela, ze moja gyn. mi spravi nejake vysetrenia ako HP a pod. ale podla nej je 14 mesiacov kratka doba a bude sa tym zaoberat az potom,ked sa nam nebude darit 2 roky ... a to teda dakujem, ale neprosim

simasla
14. nov 2009

no prosím tě? to je divné... mě tedy na kontrole řekla, že o problému s otěhotněním se dá mluvit po roce, kdy se nedaří, při pravidelném snažení, takže mě ráda uvidí dříve jak za rok, ale ať se nestresuju, když to bude až za rok na prohlídce.... nicméně, kdybych prý měla nějaký problém, tak ať dorazím dřív a probereme to.. Uff to je teda přístup tohleto, jako čím dál víc se potvrzuje, že někteří lékaři se prostě staví do role - já jsem ten, kdo tu určuje pravidla a na tobě jako na pacientovi zas až tak nezáleží.. no tak potom chápu, že CAR je pro vás mnohem lepší volba - právě pro to, aby se začalo konečně něco dít

zuzanockamt
14. nov 2009

ja som si myslela, ze jej reakcia bude ina, lebo ma moderne zmyslanie, je pomerne mlada, takze jej reakcia ma dost prekvapila, vraj sa nemam stresovat, nemam sa nikam ponahlat a mam vraj dost casu 😖

simasla
14. nov 2009

bla.. bla... bla.. bla.. bla... tak asi tohle bych slyšela já 😀 Pevně věřím tomu, že se vám to povede už teď, a když ne, tak vám určitě pomůžou odborníci.... já si počkám na mrchu, když přijde do středy, tak budu měřit BT ještě jeden cyklus, pokud bude také anovulační, začnu to řešit s lékařkou, když nepřijde, tak si jí dojdu nechat vyvolat a budu to řešit už teď... v každém případě.. miminko jednou bude, to vím.. jen už aby to bylo, že?
No nic půjdu do hajan, krásnou dobrou noc

zuzanockamt
14. nov 2009

dobru noc aj tebe ... ja este cakam na MM, kym pride z prace ... dufam, ze za nejaku polhodinku uz dorazi

simasla
14. nov 2009

já jsem doma sama, protože má teď o víkendu noční.. a včera jsem nemohla usnou a prospala půl dne dnes, což se mi zítra nechce znovu absolvovat - moc rychle mi pak ten víkend uteče a pak si v práci budu říkat, že vlastně ani žádný víkend nebyl, tak upaluju radši do postele.. papa

diapozitiv01
15. nov 2009

Tak mi sme natom s vekom obdobne,,
ja 29 muzik 37,, tento rok v januari s to podarilo tak dufam ze na dalsi januar to vyjde opat,,

majcika
autor
16. nov 2009

Ahojte dievcence, som rada, ze sa tu rozbehla debata. ja som napocitala, ze na nas Silvester by mal byt ten pravy orechovy. len pre posilnenie moj dobry znamy s manzelkou sa pred dvoma rokmi rozhodli pre babo, on bol vazne chory na ladviny mal ich slabe ona podobne milovali sa 1 x za cely mesiac pred predchadzajuceho merania BT ci ovu testov a trafili sa a dnes ma maly zazrak vrtulku energicku v zadocku a ich zdravotne problemy uz nie su najdiskutovanejsou temou v rodine. sama by som si povedala, ze ale jasne bla bla ale sama som kukala ako puk na rastuce tehu brusko a dnes sa hrame s babulkom ako o dusu.)) 😵

kkatkaa
16. nov 2009

majci tak to je krasne
ja vas tiez len podporim ze sa tiez snazime uz od jula sme si mysleli ze sa nam hned zadari a stale nic ale stale verime ze uz uz sa zadari tak nech nam to vsetkym vyjde 🙂

majcika
autor
16. nov 2009

Ja som cely zivot optimistka a zatial som si nic nenechala vyhovorit ani ludmi ani osudom, tak teraz dufam, ze ma to nesklame 😝
merias BT ci ovu testy?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre