Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

lussynka
7. apr 2010

Jéj, ďakujem, verím, že tento mesiac už neklesne 🙂
PS: Však som sa aj riadne vymodlila, cez tie sviatky 😀 😀 😀

larmimi
7. apr 2010

baby ja vam vsetkym zavidim tie kratsie cykle , ja mam 35dnovy a ked vy uz ratate DPO ja este len cakam na ovulaciu...to je strasne cosi...taka dlha doba... 😒

lussynka
7. apr 2010

Larmimi, tak to hej, Ti verím, nekonečne čakanie a nekonečne dlhé neplodné obdobie 😠 mne sa tento mesiac ovulácia omeškala len o 3 dni a už sa mi to zdá hrozne dlhý čas navyše 😝

zabka1003
7. apr 2010

Larmi, uplne ťa chápem..musí to byť ťažké to čakanie..vždy si mávala také dlhé cykly?

lussynka
7. apr 2010

Zabka, pozerám, že máš dcérku Nelku. Veľmi pekné meno, aj mne sa páči (možno raz 😉 ) len neviem, ako to je so zápisom takéhoto mena. V rodnom liste ma Nela?

zabka1003
7. apr 2010

Lussy tak držím palce, nech je Nelka čím skôr 🙂
My sme dali meno Nela a tak je aj v rodnom liste..ale dá sa aj Nella, Nelly a pod. Ono je to jedno, len musí byť to meno v nejakom - aj v zahraničnom- kalendári 😉

lussynka
7. apr 2010

To je super, takže Nellka alebo Sofinka to v decembri istí 😀 😀 😀 ...ale keby nie, beriem aj Dávida 😵

simasla
7. apr 2010

rozebíráte jména? my jsme je dneska taky rozebírali a u kluků vyhrál Vojtěch a u holčiček jsou dvě favoritky a to Natálie a Michaela 🙂

zabka1003
7. apr 2010

Simi aj naša Nelka mala byť Natália..až v ôsmom mesiaci tehu sme zmenili 😉

lussynka
7. apr 2010

Simi, Ty si pri tom vyberaní aspoň vo výhode, tebe sa už uhniezďuje, my máme zatiaľ len "imaginárne" mimčo 😀
PS: Simi, aký je to pocit vidieť tie // ja si to neviem ani predstaviť...to musí byť strašne skvelé

maricom
7. apr 2010

Nela sa aj mne páči, ale u drahého neboduje... to bude zložité rozhodovanie, chlapčeka som chcela Radovan ale ano to sa mu nepáči... ach jaj, ešte že mám toľko času na rozhodnutie...

nám teraz strašne behá hlava po deťoch, ktoré si vezmeme do rodiny... rozmýšľame akí budú, ako nás majú volať a tak... teda ak sa mi podarí dostať sa tam kde chceme tak budeme mať doma 2 deti vek okolo 9 rokov, pohlavie nevieme ale budem rada ak by to boli dievčatko a chlapček. Takto si zamestnávam hlavu aby som nemyslela na to či sa mi ešte podarí otehotnieť.

sante aj dnes bol ovutest negatívny, no už fakt neviem čím to je, tajne som dúfala, že tento cyklus sa mi už konečne upraví... 😝

simasla
7. apr 2010

lussy - no je to krásný pocit - že mám v sobě nový život.. a samozřejmě i strach - jestli je všechno v pořádku.. uvidíme po dnešním HCG - jdu se kouknout na nějakou tu tabulku HCG - protože jsem teprve 4+2 - tak abych zbytečně neplašila - dneska jsem dělala jiný test - tak nemám srovnání :D ale Jára chtěl vidět ještě jednou tu čárku, tak jsem mu koupila takový co ukazuje buď plus a nebo mínus a máme pěkné plus 🙂 další obyčejný mamatest až zítra - ještě mám doma 2 - jak jsem zjistila, že jsem těhu, tak jsem bláznila a nakoupila jich spoustu.... No a pak přestanu testovat a uvidí se, cco dál
maricom - ty cykly co? to já znám jak ani ovulka nepřichází, tak je to snad ještě víc na palici, než když čekáš, jestli se náhodou nezadaří, co?
zabka - no vidíš - u nás holčičku nevíme - Natálka se nám moc líbí ale budeme v červnu Mikovi - takže Michaela Miková je takové zvučné :D

enanena
7. apr 2010

Ahojte ...poradi mi niektora z Vas....minuly tyzden som dobrala druhe balenie duphastonu a stale nic, medzi to sme sa i snazilkovali tak sa pytam ci je mozne aby tam nieco bolo alebo mam este pockat alebo mam ist preistotu este lekarovi...som z toho na hlavu ...prosim poradte ☹

simasla
7. apr 2010

ahoj enanena - Duphaston jako analog ženského progesteronu má význam v poovulační-sekreční fázi cyklu. Připravuje dělohu a vůbec celý organismus na přijetí oplozeného vajíčka. Podporuje funkci žlutého tělíska, které je nutné k udržení těhotenství, dokud jeho funkci nepřevezme placenta. Je třeba, aby byl progesteron v rovnováze s dalšími ženskými hormony, estrogeny. Ty naopak řídí fáze cyklu před ovulací a též samotnou ovulaci. Takže pokud jsou dávky Duphastonu řádně upraveny a nepřesahují individuální pořeby, je jeho podávání zcela namístě. A to jak za účelem otěhotnění, tak pro udržení ranných fází těhotenství.
takže z toho jsem vyvodila - že by se měl nasadit až po ovulaci a tím pádem po dobrání by měla dojít MS - nedošla? zkoušela jsi těhu test? já na vyvolání ovulace měla Clostilbegyt a ne Duphaston..

enanena
7. apr 2010

simsala no je to tak ako si pisala...mne to dal doki na vyvolanie MS ale ani po druhom baleni nic neprislo tak som z toho zmetena test som este neskusala nemam odvahu na dalsie sklamanie

simasla
7. apr 2010

tak pokud nemáš nervy na test - tak zajdi k Dr. ať ti píchne na vyvolání ještě Agolutin - mě taky MS nechodila - protože jsem neovulovala, ale když mi i třeba po skoro 3 měsících píchli agolutin tak přišla.

enanena
7. apr 2010

asi mas pravdu teda ak nepride do pondelka tak pojdem dokimu a aspon budem vediet na com som...by som sa zaradovala keby mi potvrdil to co si myslim ...teda ze cakame mimi... 😵

dadaga
7. apr 2010

enanena ja ked som cakala synceka po tyzdni som nemohla vydrzat a tak rychlo test no skoro som umrela od stastia,ze pol pozitivny...a teraz sa na to tesim zase.. vidim,ze si z blizka...

ela19
7. apr 2010

Baby ja som z toho paf, rano som mala ovulacny hlien, nechapala som, a akurat som si spravila ovu test je tam silnejsia ciarka kontrolná nez testovacia, sak ja som mala mat ovulku na dovolenke, nejaky ten 18 den cyklu, teraz som z toho mimo.

Schvalne som sa netestovala, co sme boli prec, a ked sme dosli domov, tak som mala ovu test pozitivny, tak som myslela, ze to este take poovulacne, ale aj tak sme sa snazili, dneska je to 22. den cyklu a ja ma 2 kolajnice ovulacne.

Volala som manzelovi, nech sa ponahla z roboty, ze ho okamzite znásilním, ked príde este medzi dverami. Ja to ale aj tak nechapem, mala som 30 dnovy cyklus, a takto neskoro ovulka? Zeby to ta dovča posunula, zmena prostredia? Neviem.

sante
7. apr 2010

enena, možno si tehotná fakt 🙂
Ela, no možné je že zmena prostredia, klimatizácie spravili svoje s tvojim telom, inak neviem ...
a baby, asi hlúpa otázka, ale ja stále som nespozorovala ovuláciu u seba a chcem sa spýtať, že kebyže neovulujem, tak ani menzes nemám? alebo može mi chodiť pravidelne a napriek tomu ovulácia nikde?

vecernice
7. apr 2010

sante - muzes mit ms, aniz bude ovulace... takze jen z ms se neda usoudit, zda vse funguje jak ma ....

ela19
7. apr 2010

sante, ano menzes mas pravidelne, ale to neznamena, ze mas aj ovulaciu. Ja som si tiez najskor myslela, ze po 8 mesiacoch snazenia, ked som sa nesledovala, ze urcite som neni v poriadku, preto som si nakupila ovu testy a zacala merat teplotu, a vidis dnes keby nemam doma ovu test tak ani neviem ze sa mi posunula ovulacia. Pri tom sledovani sa, je dobre, ze si spoznas vlastne telo. Kup si testiky a zacni sa sledovat v pribalovom letaku mas vsetko napisane. A tak zistis, ci mas alebo nemas ovulaciu.

sante
7. apr 2010

Díky baby, no ja sa testujem mikroskopom ovulačným, len mi je divné že tá ovulácia stále nikde...

ela19
7. apr 2010

Tak skus testy aspon jeden cyklus, ja som mikroskop ani nechcela, lebo co poznam 2 kamosky, tak to skusali a nikdy v tom mikroskope nevideli papradie... A u mna zase, keby som sa mala spoliehat iba na teplotu, tak tiez niesom moc mudra. 🙂

sante
7. apr 2010

no ked sa nebude ešte pár mesiacov dariť, tak skúsim testy, len ja som zasa opak, nám sa na prvý šup testovania ako ukázalo papradie ostala tehotná. tak chcem skúsiť aj teraz tak a nestresovať sa zatial 🙂

ela19
7. apr 2010

aha, tak ty mas odskusany mikroskop, no tu je vidiet, ze na kazdu funguje nieco ine, ved ked to beries takto v pohode, tak to je super, my to uz skusame spolu 11 mesiacov a uz sa mi to zda dlho...

kitu
7. apr 2010

Caute kočky,

tak ja stale nemam nič nove, ovulka ešte nebola... cakáááááááááááááááááááámeeeee a stále nič.... 😠 😠 😠 snad nebudeme čakať ako minulý cyklus až do 33dc, čo mi vyznačilo ff, ale ja si myslim že bola 32dc....

ela19
7. apr 2010

akuart som si pozrela maily na azete a su tam na boku pikosky, a akurat som citala, ze sestra Kylie Minogue je tehotna, má 38 rokov. Má tam peknu fotku s bruskom.
http://www.aktuality.sk/clanok/160666/tehotna-d...

sante
7. apr 2010

no my sa snažíme ešte malinko a podla tabulky som videla že už máte par mesiacov za sebou... a presne na každú funguje čosi iné...
dannii je pekná a fotka tiež pekná 🙂 ja mám z predchádzajúceho tehotenstva z každého týždňa fotku a teraz je to super ked si pozerám album 🙂
Kitu, dojde aj na nás rada s ovulkou isto 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre