Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

articocka
22. júl 2010

@denne73 - dakujeme urcite budeme mat este o nieco viac stasticka🙂. Ty si zase uzivaj krasy tehotenstva a nech je co najpohodlnejsie.

articocka
22. júl 2010

@lenocka80 pridavam sa ku gratulacii .dalsia v poradi ktorej to vyslo, poostupne sa pridame do klubu tehuliek vsetky. @betina1984 Myslim, ze sa neda nato nemysliet ked to naozaj chces mas pocit akoby ta to cele ovladalo a stale zaspavas. Aspon podla seba usudzujem, lebo ja ked som teraz mala dostat menzes som stale dufala, ze nedojde, ale sklamala som si sice len druhy raz, ale august skusim naistotu, vtedy sa nam aj maly podaril🙂. DRZIM VSETKY PALCE

articocka
22. júl 2010

@betina1984 ja som tiez uvazovala nad ovu testom, ale presne to ma brzdi ze co ak ani ten mi neda istotu. Skus nejake mimino chytit pritom to vyslo mne, pri prvom tehotenstve🙂. Mozem sa spytat nemavas niekedy bolesti akoby vajecnikov pri ovulacii? ja som este pred tehotenstvom ciitila kazdu ovulaciu, ale teraz si uz tym nie som ista. Boleli ma vajecniky alebo len jedna strana a den nato to preslo a gynekolog mi vravel, ze to zvykne byt. Mozno ti to pomoze ako taka mala rada🙂

articocka
22. júl 2010

@betina1984 no s tym orgazmom je to pravda, ale myslim ze to nie je smerodajne, ze ho muusis mat aby si otehotnela, prosto staci sa len milovat. Nohy si netreba vvykladat moze to viac pomoct, ale netreba. Ja si pamatam presne ako sme maleho pocali. Bolo to 1. augusta na dovolenke v nizkych tatrach. V tej dobe som brala tabletky na oddialenie menstruacie a napriek tomu mi prisla aj pocas pravidelneho uzivania liekov. V ten den ako som ju dostala som rozmyslala ci dalej pokracovat v uzivani liekov a rozhodla som sa pre uzivanie ale menzes mi hned v ten den ako zacal aj skoncil a v tej dobe sa to podarilo. ziszila som to v 6 tt len tak nablint som si kupila tehu test a bolo to jasne. Prvotny plac kedze som mala za sebou len prvy rocnik na VŠ ale dnes uz mi to ani nepride, kedze som skoncila mgr a mam k tomu 3 rocneho syna🙂, preto uz by bolo nacase hop (dieta) alebo trop(ist pracovat). Nikto mi v tomto neporadi a ra mam dilemu.

mackopuf
22. júl 2010

@articocka ja som tiez nad tym rozmyslala,ale zvolila som radsej ist z materskej do materskej,ako ist do roboty,mozno by som si nasla nejaku dobru a po roku-dvoch ist zase na matersku. 😒 Ja som to riesila takto aj kvoli vekovemu rozdielu medzi detmi,aby nebol prilis velky. Takto si "odkrutim" dve materske za sebou a potom pojdem asi do prace... 😉

mackopuf
22. júl 2010

a prepacte,ze som sa sem takto votrela,ked tu nepatrim a neplanujem tento rok otehotniet 😵 . Ale o tomto case to bol prispevok hned navrchu,tak som sa zacitala 😀

articocka
22. júl 2010

@silvi2 ja som si zase myslela, ze dieta sa robi ako sa vari obed, pustis sa do toho a vysledok na seba nenecha dlho cakat, ale omysl je pravdou. jednoduchsie je postavit dom ako pocat dieta, a my sme s manzelom mali v poslednej dobe hodne stresu. ja statnice a manzel vela roboty, takze ani to nepridalo k tomu aby sa nam podarilo pocat.Drzime palec a rychli obrat k lepsiemu🙂

articocka
22. júl 2010

@mackopuf super ja to tak tiez chcem riesit ale manzel s tym az tak nadseny nie je ale napriek tomu nechava volny priebeh. Dakujem za radu. Ja ani neviem ci sa u mna da hovorit o tom ze nechcem velky vekovy rozdiel lebo u mna uz aj tak bude. maly na 3 rok a 3 mesiace prakticky a tehotna este nie som🙂, takze mam co robit aby som sa poponahlala. aky mas rozdiel ty?

articocka
22. júl 2010

@mackopuf to nevadi ja to poznam, ja sa tiez pohruzim do citania a potomm by som pisala ako murovata🙂). Kolko mas v plane mat deticiek?

articocka
23. júl 2010

Babule virusiky cakame a august je nas mesiac tak sa snazte mozno sa stretneme na poporodnom 😀 😀 😀 😀

mackopuf
23. júl 2010

@articocka 😀 Neviem,odmalicka som chcela dve,chlapca a dievcatko a to mam 😎 . Manzela som tak tazsie prehovarala na druhe mimi,ze chcem teraz,kvoli tomu vekovemu rozdielu a teraz je k nezastaveniu 😀 😀 😀 . Ze by chcel este dvojicky 😅 .
Zatial si myslim,ze nam stacia dve(nakolko mame len 2 izbovy byt),uvidime,ci este pribudne aspon jedno. Mozno az tak po 30-ke 😕 A ty?

articocka
23. júl 2010

No ja chcem este jedno aj dve kludne je mi jedno co to bude hlavne nechh je to zdrave a krasne ako to prve🙂). No prehovarat ja nemusim lebo moj nechce druhe lebo dieta podla neho nakladne a riesime aj byvanie a kym nedoriesime vraj nechce, ale aj hupneme nato poviem ze nemusi davat pozor a necha to na mne takze ja som sef v tom ci sa nam podari alebo nie🙂). A o tych dvojickam snivam aj ja. Ja som druhe chcela uz skor ale nevedela som sa odhodlat po traumatickom porode aj ked ta trauma bola iba zo sitia pricom ho mam skvele ale bolelo to ako cert:((((. a skolu som musela dokoncit lebo tento rok som statnicovala a mala som co robit aby som to zvladla by mojom malom zivot 3 rocnom sidel🙂), boli to nervy, nechcelo sa mi ucit a maly vyzadoval najviac pozornosti.

mackopuf
23. júl 2010

@articocka no aj moj manzel nechcel velmi druhe hned,ze az ked sa nam zlepsi financna situacia 🙄 . Ale som mu povedala,ze babatko je dar od Boha a kedze nam ho daruje,tak sa o neho aj bude musiet postarat. 😀 A je to tak,s malym prislo aj pozehnanie do domu 🙂 . A mm to vidi,tak asi preto chce dvojicky,aby bolo toho pozehnania este viacej 😀 😀 😀

mackopuf
23. júl 2010

@articocka a inac,obdivujem zeny,ktore popri dietati zvladnu aj dostudovat skolu. Klobuk dole,si sikovna maminka 😉

articocka
23. júl 2010

no vidis toto by som mala aj mojmu muzovi zdelit, nech sa nekasle: 😉 . Mojmu muzovi sa darii v robote, ale ma toho dost aj stresu neubuda a zase zakazdu cenu ho nebudem stresovat aj ked on deti miluje a ked som mu povedala ze by som mohla byt tehotna spraval sa ako dieta a tesil sa ale ako nie som opadol osial a je to zase stary manzel🙂). Inac ty nevies spavat alebo len rada citas a dopisujes si?

articocka
23. júl 2010

@mackopuf nie je to az tak hrozne chce to len trpezlivost a volu nevzdavat sa.da sa to lebo na externom nas bolo par novopecenych mamiciek a zvladali to trosku nam aj kolektiv pomahal ale bolo to super. stihla som vysku aj dieta a aj skor si si nym roumiem kedze som mlada mamina. ale dakujem za uznanie dobre sa to pocuva 😀

articocka
23. júl 2010

Co si tu pisala, ze ty si chcela odmalicka 2 deti tak ja som nechcela predtym ako som otehotnela nemat ziadne dieta. ja som mala sen mat karieru a makat makat a makat a teraz sa to obratila naopak. teraz rodit a nepracovat🙂)

denne73
23. júl 2010

@kitu ja sem tiež iba občas kuki

denne73
23. júl 2010

@articocka dakujem 😉

betina1984
23. júl 2010

articocka, pravdupovediac, neviem, či som niečo cítila keď som mala ovuláciu. Nejako som to nesledovala. Možno aj áno, neviem. Skúsim to s tými ovu-testami a uvidíme. Som si skúšala výpočet podľa Jonáša a vychádza mi čas počatia 25.7.2010 o 0.33 hod. a to je ešte len 8. deň cyklu, takže neviem, či podľa neho sa dá otehotnieť aj bez ovu.

wikira
23. júl 2010

čaute baby, ale ste sa tu rozpísali v noci, to nemôžete spať? a ja som o dve hoďky už vstávala do práce...

@articocka to obdivujem, že si stihla štúdium popri malému... to ja som chcela, že najprv škola a prax... podobne ako Ty pred otehotnením 🙂 A už mám prax 3 roky, tak už by som aj mohla 😀 takže vírusíky tehulkovské sem na nás naskakujte 😀 . My sme tiež len začiatočníci - tento mesiac prvý krát, ale asi to nevyšlo - dáko som nesledovala ovuláciu... takže zajtra asi dorazí ms. už ma bolí brucho 😠

silvi2
23. júl 2010

@articocka my sme nejako nemali cas,vzdy nam nieco do toho skocilo,najskor praca,potom byt a chceli sme aj cestovat a potom sme zistili,ze nam nieco chyba a chceli by sme mat uz babatko a nejako to nejde 😖 .dakujeme,aj ja vam drzim palce,snad nam to vyjde 😉

silvi2
23. júl 2010

my sme sa dnes mali ist kupat,ale dostala som menstruaciu a je mi akosi naprd,tak nic z toho nebude 🙄

wikira
23. júl 2010

@silvi2
neboj nič určite to príde, ja tomu verím 🙂
a mne to tiež tak vychádza že zajtra začíname dovolenkovať a asi aj ms dorazí 🙄 ale dáko to prežijeme a dáme sa do pohodky, lebo len vtedy k nám bábo príde 😉

maricom
23. júl 2010

hííí @kitu nás načapala hehe, potrebujem aj ja tehuvírusíky, všade zabrdnem kde sú tehotné, veď sa hádam niekde nakazím hehe 😀 😵 😵 😵

lubica69
23. júl 2010

Ahojte Ste tu toho popísali Ani ja som nechcela veľký vekový rozdiel No ale už aj tak bude Podobne ako articocka Malý má 3aPol Medzi časom tie MA Tehu tiež ešte nie som takže určite bude rozdiel viac ako 4roky Ale čo už Chcela som spojiť 2materské ale ani to mi nevydá Ale aj tak stále dúfam,že sa to podarí čo najskôr ak to môj zdravotný stav dovolí Múdrejšia budem v pondelok Všetkým držím veľmi veľmi palčeky

silvi2
23. júl 2010

@wikira tak vy ste tu este odo mna aj o par rokov mladsie,zavidim vam 😉

lubica69
23. júl 2010

@silvi2 a koľko že máš ak sa smiem opýtať?Ja v decembri 30 ale brala by som aj o 6 menej hi hi

silvi2
23. júl 2010

@lubica69 ahoj,aj ja budem mat v decembri 30 ,tak ale ty uz mas aj trojrocneho syna 😉 a aky je zlaty 🙂

lubica69
23. júl 2010

@silvi2 tak to sme rovnaký strelci Ďakujem za Sebastiánka Je to živé striebro Neboj aj na teba sa tento rok nalepí Juj a ja už chcem druhé

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre