Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

mscat
28. nov 2009

simasla:aha..tak dole to bude lepší 😉
hmm..tak to já si taky řeknu o žádanku 😉 já si taky myslím že bude dobré když pujde co nejdřív zjsitit jak je na tom 🙂
no jo..typický chlap 😀 i mě řekl to stejné..že pujdu s ním až do té místnosti a že mu pomůžu 😀 tak jsem řekla že mu nafotím nějaké své erotiš fotky..přece jen bude pro mě příjemnější když se mu to zadaří nad mýma fotkama 😀 než nad fotkama jiných krasavic 😀 😝
a my tam tuším ani s nima do té místnosti jít nemůžem ne? 🙂

xenka ahoj 😉 😉 ty taky 😵

xena1
28. nov 2009

ahojky mscat..taky taky... 😀
albi...my sa snazime dlhsie...ten januar by sa mi pacil....mam narodky....to by bol darcek 🙂

albi26
28. nov 2009

noo, to by bol fakt krasny darcek. Drzim silno palce. A kolko budes mat?

albi26
28. nov 2009

ozaj, pre mscat, som ti neodpovedala este poobede, ja mam 29 rokov

xena1
28. nov 2009

albi budem mat 33..... 😢
to ste tu este mlade plodne baby 😀 zavidim.... 😒
albi a ty si ako na tom?snazite sa?

albi26
28. nov 2009

xena, noo, ja sa citim uz dost staro moja. Stale som dufala, ze do 30-tky budem maminou, ale to sa mi uz nepodari ☹ A ked tak pozeram, kolko tu maju babenky rokov, tiez si poviem, ze mladulinke, tie sa maju. My sa este zatial nesnazime. Okolnosti nam neboli tak naklonene, aby to bolo doteraz realne, ale svita na lepsie casy a januar by som uz velmi rada zacala so snazilkovanim. Ved, zaciatok neznamena uspech, a ked tak citam a co poznam baby vo svojom okoli, nie je to tak, ze zacnem sa snazit, a hned sa to podari. Zial. Tak dufam, ze v roku 2010 sa nam to podari. A vy sa uz kolko snazite?

xena1
28. nov 2009

moja tak ty to mas etse pred sebou....mozno sa to podari sup sup 😉 my sa snazime vyse roka.....

diapozitiv01
28. nov 2009

ja mam tiez 29, vsak sme neni este take stare na plodenie a rodenie 🙂

albi26
28. nov 2009

noo, som zvedava, ako nam to pojde. Strasne sa bojim toho, ze to nepojde tak, ako si to predstavujem. Teda, v mojich naivnych tuzbach je to tak, ze sa rozhodnem, a hned to vyjde. Ale to je asi nerealne. A vy aj chodite na nejake vysetrenia. Moja kamaratka sa snazia uz dva roky, a teraz konecne zacala chodit na vysetrenia, a zistili jej nejake veci, ktore mozu byt pricinou toho, ze sa im nedari. Mozno ze je to aj u vas nieco take.

diapozitiv01
28. nov 2009

no nam sa na prvy krat rychlo zadarilo, na 2 cyklus, tak dufame ze teraz to pojde tiez celkom v pohode,, 😉

albi26
28. nov 2009

diapozitiv, drzim silno palce. Uz ste zacali snazilkovat?

mscat
28. nov 2009

holky však jste ještě naprosto mladé..a jak se říká na dnešní dobu máte nejvhodnější věk na mateřství 😉 😉

to mě zas v porodnici říkali..sestřičky..jaká mladunká a plánovaně nebo nečekaně..a tak.ale bylo mi téměř 20 když jsem porodila a nepřipadala jsem si nějak maldá na to.tak normálně...zralá být maminkou.jsem nechápala proč se mě pořád tak hloupě ptají.. 😅
a chci prostě už druhé mimi..jsem tak nejštastnější i když je to opravdu fuška a žádná prča 😀
a jsem ráda že jsem začla tak brzy...si říkám že pak budu chodit s dětma pařit na disku..když se za mě nebudou stydět 😀

kolem mě je mnoho maminek kolem té 30cítky.že už mají ted druhé nebo začli ve 30ti.
ale je pravda že i mi přijde že čím dál víc těch mladších..jak já např. 🙂 nás je už ale 7 maminek z ročníku 😉

xena1
28. nov 2009

albi...moja kolegyna takto planuje a uz jej tiahne na 40...ma steraz este vhodnejsie obdobie,tak to neodkladaj,,,,,nejde to tak ako si predstavujeme...

diapozitiv01
28. nov 2009

albi, no tento mesiac mame skusku a uz sme isli na plno 🙂
a neboj, mna tiez vsetci strasili ze to neni take jednoduche, ze to moze trvat aj vyse roka, tak ja som sa s tym stotoznila a bum na 2 cyklus, az som zostala prekvapena.. 🙂

albi26
28. nov 2009

mscat, my sme zas nejaky cudny rocnik, teda spoluziacky, bolo nas 35 a deti ma tiez asi len 8 z nas 🙂

mscat
28. nov 2009

albi:tak to málo teda vážně 🙂
hm to je zajímavé..asi se moc do toho ženský nehrnou v dnešní době 😅
ale tak co si budem povídat...je to strašně všechno je drahé,děcka jsou čím dál sprostější..to co potkávám sotva to odlezlo z plyn a drzé to je 😝 už jsem se setkala s názorama že jeden krk živit naprosto stačí víc ani tuk.
ale tak jako...nevím.podle mě dyt ten život je uplně o něčem jiném když je to dětátko.dyt člověk má aspon pro co žít 🙂 i když teda já bych si tu hlavu asi nejraději utrhla jak mě malý někdy pije krev 😀 😝 ale to k tomu patří 🙂
albi:a to víš proč ostatní zatím nemají děti..ještě nechcou ? 🙂
tak u nás je to zajímavé..protože dvě plánujem už druhé 🙂 ,jedna je už vdaná co vím teda možná už i nějaká další.,potom co vím tak ze pár dalších by se miminku nebránilo..ale zatím budto není partner vhodný nebo první řeší bydlení.. 🙂
no já všechno nějak přeskočila 😅 nebyl vhodný partner,bydlení bylo u mamky a svatba taky ještě nebyla 😀 ale tak jako vše se dá zvládnout potom 🙂

albi26
28. nov 2009

no, myslim, ze v dnesnej dobe sa to posuva vsetko. Teda, nie u kazdeho, ale najprv si chceme najst pracu, potom si chceme zadovazit byvanie, potom nasetrit trosku penazi, medzitym najst toho spravneho, a ani sa nenazdame a prefrcime cez 30-tku. A tak je to asi u vacsiny mojich spoluziacok.

mscat
28. nov 2009

albi:to jo..to je určitě rozumné takto.
tak mě např těhotenství pomohlo ke všemu.do té doby jsem jen tak nic neřešila.nevěděla co dál.škola mě už teda nebavila..začla jsem lajdačit...ale tím že jsem zjistila že čekám miminko..tak se všechno změnilo.naprosto jsem měla pro co žít a věděla jsem že to všechno zvládnu a nějak bude.
školu jsem dodělala jen díky těhotenství a vlastně našla i toho pana "úžasného" 😀..
já se nemohla vlastně dočkat svého vlastního dítěte už tak od 15ti.takže.. 😉

ale toto jsem četla někde tuším v betynce,nebo v mamince.kde popisovali různé věkové kategorie kdy mít dítě..ve 20ti.30ti,40ti.
kdy je nejvhodnější doba..
a psali tam vlastně že ženy kolem té 30tky to mají tak,že nejdířve škola,kariéra,bydlení finance..a pak to dítě..ale že mnohdy pak zjistí že čekali dlouho a miminko se třeba nedaří.
holky že ve 20ti..naopak to berou sportovněji a že existují dívky které se prostě dítěte nemůžou dočkat a pořídí si ho hned jak jsou plnoleté. 🙂 a byly tam různé příběhy psané..tak to bylo fajn..to na mě sedělo 🙂
ale že většinou ten věk je kolem 30

albi26
28. nov 2009

no, mscat, aj u mna to bolo tak, nasla som si pracu, potom som zacala studovat, zadovazila som si byvanie, zjavil sa ten Pravy, bola svadba, nieco sme si nasetrili a az teraz je ten spravny cas. Tak snad to nie je neskoro. A vsetko je to individualne. Ja osobne si neviem predstavit, ze by som mala v 20-tke dieta. Som skratka taky typ, co si musel nieco odzit, aby sa na babatko citil, a teraz je ta spravna chvila. Tak snad aj moje vajicka a manzove potvorky si to budu mysliet 😀
Ale na druhej strane, je fajn, a teraz spatne, moznoze tak trosku aj zavidim mamickam, ktore maju to stastie, a zivot to zariadi tak, ze maju bobo v 20-tke. Myslim, ze ten zivot, vztah a celkovo vsetko je ine.
Ale, kazdy vek ma svoje caro, a zivot to vsetko nejak tak spravne zariadi. Tak dufam, ze sa nam to obom co najskor podari, a zanedlho si tu budeme priznaky, bruska, a neskor nase ratolesti porovnavat.

simasla
29. nov 2009

Hezké ráno 🙂
albi: mně je 27 let a taky si nedovedu představit mít dítě ve 20. Ale Moje ségra když jí bylo jako mě měla dávno už druhé a to první - Maruška už hezky chodila do školy 😀 . Měla jí totiž v 18-ti letech. No a teď je jí skoro 35 let a když už se o sebe děti postarají, jako, že je můžou nechat doma třeba víkend samotné - tak si užívá (sice jinak, než když by to bylo v 18-ti letech ale užívá). To my budeme v 35 letech ještě zabráni do výchovy 😉 , ale jak já už se na to těším 😵

mscat
29. nov 2009

ahojte

to je různé..jak se prostě na to žena cítí.já si zase nedokážu představit co bych do 30ti dělala vůbec..nudila se 😀
to by mě nebavilo bez dítěte prostě absolutně 🙂
jasně..já jinak malého jako neplánovala.. 🙂 to jsem prostě otěhotněla ani nevím jak. 🙂 .a když už to mimi v bříšku bylo tak jsem neměla v plánu ho dá pryč i když si to někdo přál.a ani na pár minutek jsem nezauvažovala dát ho pryč.
a v 18ti zas je třeba pro mě brzy.. 🙂 20 je ok. 😉
nevím já jsem se na to vždycky cítila...mám školu od mamky..ta nás sama vychovávala 4 🙂 zvládla to i když někdy těžce. 😅 pak měla páté.. 🙂 to když mi bylo 16..tak jsem si dala ještě školu a za 4 roky na vlastním už 😀
já jsem ani nepocítila že bych někdy k rodičovství potřebovala chlapa..ale tak to bude tím že mám jen mamku.ale ted jsem teda ráda že ho mám..když mám syna ten tatínka hlavně potřebuje 🙂

a přesně jak píše simasla:já už budu mít ve 35 děti odrostlé plus mínus 🙂
a to máme v plánu s tatkou si užívat..mi slíbil 😀

mscat
29. nov 2009

a jinak ještě mě napadlo...znám tady jednu od nás..má dvě vysoké školy,je to geinální paní 😀 je jí 33 tuším.hmm její malá bude ted mít dva roky.vdávala se v roce 2007.
a:už se stihla i rozvést po 10ti letech co byly spolu najednou bum,vzali se a nerozuměli si jen co se narodilo dítě.
tím chci vlastně říct to...že ona byla zvyklá jen pracovat,byly zvyklý se věnovat sami sobě všude jezdit užívat si...
měli plno peněz i bydlení.a malá se narodila..měla ani ne měsíc..a ona mě normálně na tvrdo řekla-a to jsme se ani nebavili.že jí malá jen řve že už toho má plné zuby,že ju to nebaví a že ju se...re 😅
že je strašná.
a taky to tak vypadá i ted..malá mamku pomalu nezná.jen je u babičky na střídačku u tety.a když už je s maminkou tak v 11 v noci ji běhá ještě po ulici a mamka si venku povídá.
nemaj už ani auto,ani peníze..ta musí ted chodit do práce aby je uživila..a byla u nich exekuce. 😅

tím sem vlastně jen chtěla říct to..že dlouho byla zvyklá být sama starat se jen o sebe...a pak už měli krizi no.nezvládala to..byl to najednou uplně jiný režim. 🙂

ale tak jasné..to byl jen příklad..není to tak všude 🙂

ale já např nikdy takto o malém nemluvila když byl mimino..tak jako ona-joo ted to řeknu 😀 a taky jsem určitě lepší matka...nemám ráda když si někdo pořídí dítě a stará se jen tak na oko. 🙂

simasla
29. nov 2009

no já jsem vycvičená na ségrách - obě mají dvě děti a kolikrát jsem teta hlídačka :D
Takže vím, co to všechno obnáší, i když ne tak dobře... Ale je teda pravda, že jsem ségru slyšela říkat, že malá jen bečí a že už toho má dost... ale to bylo tím, že ona opravdu stále brečela aniž měla důvod, no a teď je to hyperaktivní zlobilka, takže si s ní opravdu užije. Musela jí zaplnit týdenní program, chodí do první třídy a má asi 4 kroužky, jinak by jí z ní asi hráblo 😀

mscat
29. nov 2009

simasla:jo tak to řekne každá matka že už toho má plné zuby to je jasné. 🙂
ale tak já u mimina to neřekla..hmm ale to asi bude tím že mě malý absolutně vubec nebrečel fakt ne 🙂
mě hned krásně spinkal v noci..vážně mi nedával zabrat 🙂noo to on až ted 😀 😝

takže taky divoška.. 😀 já mám segru která ted chodí do první třídy...mi povídej.myslím že to je všechno vydivočené..taky ta jen mele a mele..neposlechne a divočí víc jak malý snad 😝 😀

tak už máš taky pořádnou školu 😉 😉

simasla
29. nov 2009

no pamatuju si u té první - jsme od sebe s nejstarší ségrou 7 let - mě bylo 12 a nechali mi jí doma na hlídání - jen na večer asi tak 3-4 hodiny - že bude hodná a bude spát :D - Jo ona se pokadila a řvala jak tur - tak já že jí přebalím - donesla jsem si vlhkou žínku (tenkrát snad ani nebyly vlhčené ubrousky) položila jsem jí na stůl, obložila plyšáky a rozbalila - no a pak jsem musela utéct na chodbu protože jsem se málem poblinkala :D. Střídavě jsem běhala nadýchnout se a zase utřít zadek, ale nakonec se mi to povedlo, uspala jsem jí a byl pokoj. :D No a teď když je jí 15 let a slyšela to, tak se smála jak blázen. :D

mscat
29. nov 2009

simasla 😀 😀 tak máš zážitek 😀

majcika
autor
29. nov 2009

ahojte babulky tak mne sa blizi zatial skusobny prvy termin na snazilkovanie tento cely tyzden budeme plodit plodit a plodit uvidime co to vyda ak by nebolo nic tak to vyjde na pred silvestrom...budeme oslavovat dopredu hih.
ja mam 30 ale na babo sa citim uz 5 rokov minimum len "neboli lidi" na babuliatko

mscat
29. nov 2009

majcika 😉 tak poctivé snaženíčko a at se zadaří 😉 😵

albi26
29. nov 2009

ahojte dievcence. majcika-tak drzim palce, nech vam to plodenie vyjde 🙂

xena1
29. nov 2009

ahojte...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre