Ako mám správne odčítať výsledky ovulačných testov?

vivien0607
23. sep 2019

Ahoj vsetkym, o bábätko sa s manzelom pokúšame už dobrych pár mesiacov ale až tento mesiac som začala používať ovulacne testy a nie som si nimi úplne ista, tak som si prišla po radu...na fotke je dnešný a včerajší test..je ten dnešný (silnejšia čiarka) pozitívny? Príde mi totiž že testovacia čiarka ešte nemá úplne rovnakú farbu ako kontrolná...Skúsené testerky teda prosím o odpoveď je teda test pozitívny?🙂 Vďaka za odpoved...p.s.: pri cykle 27.-30 dni, má teda prekvapuje Že mi test ovulácie ukazuje až 17den ale asi to je možné, mať takto posunuté....máte s tým niekto skúsenosť?

marikost
23. sep 2019

@vivien0607 ano nie je este silnejsia, ale minimalne signalizuje,ze hladina hormonu je zvysena. Ja ked som sa testovala, malokedy mi ukazal test taku silnu ciarku, vacsinou aj slabsiu som povazovala za "blizky prichod ovulacie". Uvidis az dalsim testovanim. Ja som raz mala zvysene hodnoty hormonu, ale podla teploty ovulacia prisla az za 4dni :-/, tak teplote verim viac. Ale je to super pomocka.

tumira
23. sep 2019

no to moze byt take klamlive ja som sa v tom tiez nikdy nevedela moc vyznat lebo vraj bleda ciarka to je negativny test a mozes to prepast aj tak. ak mas pravidelny cyklus tak si skus mozno skor merat bazalnu teplotu

vinejka6
23. sep 2019

Možno nie je ešte pozitívny, ALE na vašom mieste by som už dnes skúsila, PRETOŽE ak si v strede cyklu, máš plodné dni a máš mať teraz niekedy ovulaciu, tvoje telo produkuje plodný hlien a spermie ho milujú, darí sa im v ňom 😂😂😂 keď je tento hlien prítomný, spermie dokážu prežiť v tele ženy aj 3 dni, takže..choďte dnes nato aj keď možno ovu dnes ešte nemas. Spermie už budú dnu, čakať 2-3 dni na vajíčko 🙂 aj keď budeš mat ovu o tri dni, je veľká šanca, že otehotnies pretože spermie si na to vajíčko počkajú.
Ja som takto otehotnela, mali sme styk 3 dni pred ovu a podarilo sa. Väčšinou sa takto rodia dievčatka 😀❤️držím palce

noemikatka
23. sep 2019

@vinejka6 mne sa to takto poradilo tiež mali sme styk posledný deň menzesu kedy domna dal spermiju🙈 a potom nato za 6 dní som znova a hneď bola vtom 🤔

noemikatka
23. sep 2019

Prepáčte ak som sa sem votrela snažím sa ukludnit a tešiť že mám aspoň dcérku keď o ďalšie som prišla 😔😔😔

vivien0607
autor
24. sep 2019

Ďakujem krásne všetkým za odpovede 🙂 Tak ešte raz poprosím o jednu radu - dnes teda test už vyšiel krásne pozitívne. Teraz si len nie som istá, čo to presne znamená - kedy je najlepšie na to skočiť 🙂? Na príbalovom letáku sa píše, že ovulácia prebehne v najbliších 24-48 hodinách...takže je lepšie až zajtra? Alebo pre istotu už dnes? Môže predsa prebehnúť aj trochu skôr si tak laicky myslím, nie?...kto sa v tom má vyznať 🙂)))?? Ďakujem za každú radu. P.S.: Inak je teda úplne pre mňa zvláštne takto si to milovanie programovať, holt, ale keď sa nedarí keď sme tomu nechávali voľný priebeh...

hennyinnsbruck
24. sep 2019

Urob poobede ešte jeden test.... Ovulka nastane 24-48h od posledneho pozit testu. Sexik by som ja radila v deň pozit testu a potom obden. Držím palce aby sa zadarilo.

vivien0607
autor
24. sep 2019

@hennyinnsbruck ďakujem krásne ❤

janik1973
10. nov 2019

Ja som mala aj 3:11 aj dnes 10:11 pohlavny styk takze musim pockat mrch ma prist o 8 dni takze kedy mam urobit test poprosim poradit

erikapiloxing
1. sep 2020

@vivien0607 takže ta spodná ma byt silná ak je ovulácia?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre