Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

moncika15
autor
12. aug 2009

ahoj shandy, dnes sa tam ma objednat....som zvedava kedy to zas bude 🙄
tiez uz xytam paniku z prexodu aj ked mam len 23 😀 lenze tymto stylom neviem neviem 😒

shandy
12. aug 2009

no teda moja, tak ty vobec paniku chytat nemusis, ja mam skoro o desat viac od teba 😀 😀 😀
tak daj vediet, na kedy sa podarilo objednat. moncika ako prebieha to IUI? Lebo je dost mozne, ze tam skoncime aj my 😀 , tak reku nech mam info. A kde to chodite do GIN-FIVu?

moncika15
autor
12. aug 2009

do BA do GYNFIVu ale IUI nam robia v CEGYSe v TN.
no na 12DC ides na folikulometriu a vecer o 20:00 na injekciu pregnylu. na 14DC rano o 8:00 ide xlap na odber. potom hodinu cakate kym to pripravia a nexaju najsilnejsie spermijky vycestovat. no a pak ta polozia a zacnu 😨 ... potom lezis nejakyx 20min a ides dom zase lezat.rano a vecer beries utrogestan az do potvrdenia alebo vyvratenia tehotenstva. pravdepodobne ti budu stimulovat vajecniky od 3 do 7 DC clostilbegytom
nic strasne za na samotny vykon 😨 au au

shandy
12. aug 2009

dakujem moncurik, krasne si mi to popisala, no az take strasne to nie je podla toho, co citam.. 🙂 🙂

matusik111
13. aug 2009

Dobre ranko, tak ja som uz doma na Slovensku po dovolenke, bola to peknucka dovolenka, mrcha prisla aj odiska 😀 😀 😀 , aj sme si trosku zasexikovali 😵 😵 .
Co je tu nove? Neviem ci stihnem vsetko precitat , cmuk 😎

matusik111
13. aug 2009

Tak som si uz vsetko precitala,..... jaaaaj , ale je tu kopec noviniek.

Jarulka, to je skoda, ze tu nemozes chodit cez pracovny cas, ... potom sa viac tesime do prace 😀 😀 😀 , ale vidim, ze si tu aj tak stale, tak budes nas informovat o velkych zmenach 😵 😵

Shandy, trochu som nepochopila , ze az v decembri ides na folikom. ? A to uz preco?? Planujete IUI?

Moncika, tak to je naozaj smola, ked sa vyberete do BA po komplikaciach v praci, a nakoniec aj tak nestihnete, koli cestarom ☹ ☹ ☹ A ako bolo na dovolenke?? uzivali ste si slniecka?? 😵 😵 Ako si spolu s manzelikom uzivate spolocne vecere, ked uz nechodi do zahranicia?? To je take pekne, veru si to prajem aj ja. Ale dufam, ze nas neopustit v tejto temicke.

Nellie, ty mas daku fotku novu 😎 , Ako bolo na wellness vikende? Nikde som nic necitala o tom.

matusik111
13. aug 2009

Vidim, ze dnes zas vsetky babulky pracuju 😀 😀 , My sa zajtra chystame s manzelikom na SPG ,... musim zavolat dokine, ci ordinuje. Trosku sa toho obavam , ale dufam, ze budu dobre vysledky,

Inak,... ja som pocula, ze ked je zly SPG , tak sa nechodi na IUI , ale rovno na IVF. Akurat kamoska ide na IVF, na doovlenke si pichala injekcie , dnes isla na krv a za cca 2 tyzdne ide na oplodnovanie. Ked mi hovorila , ako to bude vsetko prebiehat, chlpy mi stali 😀 😀 😀 😀

A idem pozret tie nove tehulky 🙂 😵 😵 aj ja, aj ja, aj ja, aj ja chcem 😀 😀

moncika15
autor
13. aug 2009

matusik, mi mame velmi zly spg a prve co nam dr. navrhol bolo IUI. ake tam nejaky spermosi su tak je nadej.je to len skratenie cesty k vajicku 🙂

matusik111
13. aug 2009

a kedy mate na plane to dalsie IUI, ked ste uz teraz nestihli to vysetrenie?
Ja som uz volala a zajtra nas ocakavaju aj s " materialom" Muzik je dost z toho sokovany a moc sa boji. Aj ja sa bojim, co sa nove zisti.
Dufam, ze je vsetko v poriadku a problem je iba v malom pocte snazenia.

a kde su ostatne babulky?? oni nas uz nelubia???

moncika15
autor
13. aug 2009

no vyzera to ze okolo 5.9 IUI a na vysetrenie je nanovo objednany 14.9. takze sa bude dat stihnut aj jedno aj druhe v tom mesiaci. zalezi kedy mi pride mrxa. nejako tento mesiac dufam ze nepride viac ako inokedy, aj ked nemam ziadny prevratny dovod 😅

prvykrat ide muzik na spg? a to si ma doniest uz so sebou ci odber bude u dr?

jarulai
13. aug 2009

ahojte babulky 🙂
prisla som vas pozdravit a idem si precitať, co mame nove 😉

jarulai
13. aug 2009

no tak už som vas prečitala 😉

matusik, ja vas lubim, neboj - ale ked ja nemozem cez pracovnu dobu a aj k nasim behať stale neni ktovieco ☹ keby to zalezalo na mne, tak som tu stale a este beriem za to prachy 😀 😀 😀
aj moj muzik bol vydeseny zo spg - a ked mu povedal zly vysledok, tak vysiel z tych dveri akoby ho vlak presiel alebo co 😀 bol uplne hotovy, chuda moja 😉 ved uvidite, co mu zajtra povedia, hlavne nech nestresuje, aby mu to neovplyvnilo vysledok 😉 drzim paste 😉

no ja mam tiez pocit, ze sa skor dostanem k prechodu ako k mimi ☹ ale dúfam, ze nie, ze sa toho nasho vytuzeneho babatka dockame 😉

moncika15
autor
14. aug 2009

ahojte, xapete to ?! 😠 😔 http://www.rodinka.sk/index.php?id=592138

shandy
14. aug 2009

ahojte bambulky, ja vas tiez vsetky lubim, ale nejako ma zavalili robotou 😔 😔
matusik vitaj po dovolenke 😀 😀 😀 😀
ako bolo? uzili ste si? ake ste mali pocasie?
fiii uz idete na spg? no tak daj vediet ako ste dopadli. velmo drzkam palcuchy.
no my na tu folikulosku preto az potom v decembri (ak sa mi to nahodou nepoposuva), lebo tu nebudem mat draheho, tak nema zmysel chodit na folikulometriu ked buduci otec bude v pecku a nemal by ma kto oplodnit 😀 😀 😀
jarulkaaaa moja 😵 😵 😵 , musite kupit ten komp domov, inak to nevidime 😉
moncika ako? 5.9. ma dalsie IUI, no super, to je o chvilku. tak sa tesim, dufam, ze tentokrat sa to uz podari... 😅

matusik111
14. aug 2009

ahojte kocky, tak my sme uz doma s manzelikom. Vcera som mojej sestricke volala a povedala, ze mozeme prist kedy kolvek , ze byva tam malo ludi a aby som zaklopala. Tak sme isli do ZA, manzelik pouzil miestnost 5 minut od doktora a isli sme do cakarne. Bohuzial mal obed a ked sa vratil , preslo 40 minut a uz to nechcel skumat ☹ Tak sme sa dovadili s muzikom v aute, ze je to moja chyba, ze som to zle nacasovala a vybavila. A ze musime prist zas v pondelok.
Moja doktorka hovorila , ze sa to moze aj po 2 hodinach ,.... a urolog povedal 20 minut. Kazdy si hovori co chce. Ako to bolo u vas?

Teraz by malo byt plodne obdobie a koli setreniu musime abstinovat, a to mi tiez vycita , ze som naplanovala zly datum. Ze sme mali ist az po mrche. Takze vsetko dopadlo hrozne a ani sexik nebude ☹

matusik111
14. aug 2009

Na dovolenke bolo super, .... ved to je vzdy , ked clovek nemusi chodit do prace a ma pri sebe manzelika. 😵 😵 😵
A ty budes samucka az do vianoc??? ☹ tak to je blbe ☹ asi budes ty cestovat za drahym cez plodne dni , ak by nahodou zmena prospela.

uz som tu dlho nevidela Nelie, co sa s nou stalo ??? nahanevala sa na nas??

shandy
14. aug 2009

Pockaj matusik, to akoze odovzdal matros a lekari ho neskumali??? Ty kokso, to uz je co akoze...to by bol asi aj moj drahy nastvany. Tomu akoze nerozumiem 😔 🙄 . No my sme boli normalne v CAR-re tusim v GIN-FIVe bol drahy, bol objednany na osmu a o pol jedenastej uz mal vysledky. ja som mu termin vyratala tak, aby sme neabstinovali cez plodne dni. Len som mu povedala, ze na ktore terminy sa moze objednat, on to zladil so svojim kalendarom a bolo...
matusik samucka nebudem, to neboj, len s plodnymi dnami sa moj drahy nestretne, vyzera to, ze sa tesne minu 😀 😀 😀
Nellie sa venuje grafomaniackam, ked tu je mrtvejsie 😕 😅

jarulai
14. aug 2009

ahojte babulky 😵
vam tu ani moc nechybam ako vidím ☹

shandy no moj muzik sa ma nieco minule pytal ohladom compu - ci radsej celu zostavu alebo notebook, ale nepovedal mi preco sa to pyta. no zostavam dufat, ze raz aj my budeme mat doma tento vynalez, aby som mohla s vami vykecavat 😀 😀 😀

moncika - toto ja nikdy nepochopim a skoncila som radsej hned pri prvej vete, lebo mi srdce trha a ide ma rozhodit od jedu nad takzmto niecim 😠

matusik, nam kazali s matrosom dojst do 30min, takze sme fujazdili, ani policia by nas vtedy nezastavila 😉 😀 😀 😀

moncika15
autor
15. aug 2009

matusik, to ma fakt mrzi. inak nam sa tiez take situacie stavaju.potom nevies ci sa mas smiat alebo plakat. tak sa radsej povadime a ja si potom poplacem 😅 to vsetko preto ze o to tak strasne bojujema a zalezi nam na tom. tiez kolkokrat nexapem preco sa vsetka smola kyda len na nas 😕

jaru, to je dobre znamenie 😵 vianoce sa blizia tak treba posluxat a napisat jeziskovi ze xces PC.
podla mna ak neplanujete hravat hry alebo nejako komplikovane vyuzivat Pc tak staci noteboook. my mame 2 notebooky a 3 zostavy. a tie neuplne PC na suciastky neratam 😀

shandy
17. aug 2009

ahojte bambulky 🙂 🙂
tak ako po vikende? matusik vy ako s tym spg? ako ste dopadli?
jarulka, jasne ze nam chybas a mne najviac 😔 😔 , ved vies...podla mna dnes je uz lepsi notebook pre tieto veci ako pise moncika, ze ak neplanujete hravat hry a nepotrebujete tam nejaku brutal grafiku, tak ti staci notebook a mozes si ho hocikam zobrat. napriklad aj do postele 😀 😀 😀 😝
ved prave, moncika ako pises, vsetkym sa nam to kazi ako len moze. vidim, ze sme sa tu zisli taka partia, ze sa nam lepi smola na paty. ch jo, dufam, ze aj na nas sa raz stastie usmeje 😅

matusik111
17. aug 2009

dobre ranko babulky, ... tak som zase tu po vikende.... je tu niekto???

matusik111
17. aug 2009

tak som si precitala tie novinky 🙂 a idem sa vam pochvalit ako sme dnes dopadli.

Tak cez vikend sme stihli v sobotu jeden sexik 😵 😵 a v nedelu rano som sa zobudila a zas zapal mocovych ciest ☹ , tak od rana cajiky, brusnicovy sirup , a dnes uz je lepsie, 😎
Dnes rano sme zavcasu vstavali a utekali k doktorovi aj so zasobami 😵 😵 😵 , odovzdal " presnidavku" a povedal, vsetko je v poriadku. Napisal na papier iba vykony: 62, 1184 . Ale nic konkretne.

Tak som isla ku svojej , ze co ide somnou robit a povedala, ze aby sme pockali do vianoc a potom sa uvidi. Ze ja som v poriadku a manzel tiez, tak asi to bude na psychike.

Inak , manzelik sa pytal, ze ci je to velky problem ked robi 4 dni mimo, a povedal, ze ak su spermose OK, tak to nie je problem, lebo preziju aj 5 dni. Tak on toto nevidi ako problem u nas.
Tak sme sa dostali do stadia, ze nikde neni problem a nedari sa. to je uzasne. Tak idem asi merat BT, aby sme mali aspon sajnu o ovulke a budeme cakat do vianoc. A potom neviem co zacnu robit somnou. Potom pojdem rovno do Heliosu 🙂

matusik111
17. aug 2009

Shandy, v piatok mu doniesol " presnidavku" a vobec sa na to nepozrel, ze je to 40 minut a nebude to objektivne. Ale mozno , keby sa pozrel a po 40 minut by to bolo v poriadku, tak by sme uz nemuseli chodit dnes rano. Smola..... ale vidim na muzikovi, ze je spokojny aj on sam, ze vieme zakladne veci , co a ako.
Aj ja som kludnejsia. Len smola , ke to nejde , aj ked sme asi v poriadku. Myslim, ze Nellie je podobny pripad.

Ako nam Jarulka odisila, tak sa nam to tu rozpadlo ☹ myslim, ze ten notebook je velmi dolezity pre nasu existenciu 😀 😀 😀 Jarulka, ved ty nam tu moc chybas , uz sme tu spolu od konca decembra,... ale nam to uteka, co?

moncika15
autor
17. aug 2009

no matusik, som rada ze nemate ziadny problem 🙂 len si treba este uvedomit ze so stresom to nepojde. drzip palce aby si nas rozhybala k tehulkovaniu.

ja cakam mrxu priblizne vo stvrtok, a tiez mam nejaky zapal 😔 dufam ze sa nezblaznim od bolesti 😨

juj! ani ma nenapadlo ze ja uz k vam vlastne nepatrim 😕 bo moj manzilek uz nerobi v zahranici. bodaj by sa tato tema premenovala :manzel/priatel pracoval v zahranici a snazili sme sa o mimi" , nex ma kazda toho svojho vyvoleneho pri sebe 😀
moj muzik ma tento tyzden kratky, robi len v utorok a v stredu 😵 😵 😵

inak mamenejaku tabulku? bo ja vlastne ani neviem ako sa ktora volate a ine dolezite inf. 😅

matusik111
17. aug 2009

jeej, som rada, ze si sa ukazala, lebo som si myslela, ze tu ostanem uplne sama ☹

matusik111
17. aug 2009

ja sa praveze toho stresu najviac bojim,..... ale ako sa to da odstranit ??? Ja to naozaj nechapem. Ja si myslim, ze to celkom v pohode zvladam, a ked sa nepodari, tak to zvalim na stres, 😎 😎
Neviem ci je lepsie nemat problem,.... lebo aj tak som stale s vami na lodi 😀 😀 😀

moncika15
autor
17. aug 2009

ale coby, ja sem xodievam ale nikto mi nikdy neodpise ☹

matusik111
17. aug 2009

aj ja sem chodim 🙂 a hadam na na nas nakuknu aj Jarulka, Shandy a Nellie niekedy

moncika15
autor
17. aug 2009

ja osobne by som skor prijala problem, s ktorym viem ze nieco robim ako to ze sme zdravy a nevieme preco sa nedari. ja by som sa asi ustresovala k smrti. nejako som to zacala brat ze je tu problen a nezameriavam sa na to ze tento mesiac sa musiiii podarit. poviemsi ze tento mesiac asi tazko lebo sme este nespravili to a to a prave v takom mesiaci by sa mohlo podarit, ked na to jednoduxo nemyslim.

moncika15
autor
17. aug 2009

naxvylu si odbehnem, idem do sprxy, pojdeme pozriet nase krsniatko 😵 som ju nevidela 2 tyzdne, kupila som jej babiku nex si na mna ryxlo spomenie 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre