Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

moncika15
autor
1. sep 2009

ano ovladam prstoklad 😎 mavala so z toho v skole jednotky ale vies uz 3 roky mackam 2 gombiky na lise ako robotnicka ...clovek zabuda...obzvlast ja 😀

jarulai
1. sep 2009

no ved ano - ty sestra alzheimera, ze 😀 😀 😀

ja som tiez maturovala z nemciny a uz nic neviem - lebo ju nepouzivam 😖

moncika15
autor
1. sep 2009

opakovanie je matka mudrosti...
inak lutujem ze som sa v skole nenaucila pisat kazdou rukou iny text lebo nestiham pisat aj sem aj na pokec 🙄 lenze to by som musela mat aj dve hlavy asi 😅 😀

pozeravas panelak? pre mna je to treti zmysel zivota 😅

jarulai
1. sep 2009

to budes moct realizovat v tehu - ked bude 2v1 😉

panelak nekukam, ja skor ordinaciu,ja som na take z lekarskeho prostredia a odteraz mi zacinaju zlate casy: utorok ordinacia, stredu house, stvrtok ordinacia -aj mudr zo mna bude 😀 😀 😀

moncika15
autor
1. sep 2009

😀 ja som skor tak cez drby 😅 vies v panelaku vsetci o vsetkyx vedia a ja pri tom nesmiem xybat 😀

jarulai
1. sep 2009

no a mna prave tie drby nebavia 😝 mam toho dost nazivo - vies, dedina 😀

moncika15
autor
1. sep 2009

ved aj ja som dievca z dediny... ale panelak je v centre BA tam su ine drby 😀

jarulai
1. sep 2009

😀 😀 😀 aj teraz byvate na dedine? ja ze v meste 😨

uz tu dlho nebudem, zachvilu dojdu nasi domov a pojdem uz aj ja - zajtra do roboty 🙄 🙄 🙄 brutalne sa mi nechce 🙄

jarulai
1. sep 2009

ozaj,moncik, v CEGYSe nam hned teraz urobia spg ci az na dalsom termine? aby sme vedeli, ci mame abstinovat - vies ako, to budem prave 14DC na vysetreni 😉

moncika15
autor
1. sep 2009

co si povedala sestricke? ona neobjednala mm na spg"? 😕

moncika15
autor
1. sep 2009

hmmm a ako je mozne ze sa tu okrem nas nikto iny neobjavil? 😕 shandy ma priepustku ale ostatne,hmm

jarulai
1. sep 2009

ja som sa objednala na vysetrenie - som sa jej opytala, ci potrebujem k nim na vysetrenie odporuecanie, nic konkretne som jej nevravela, tak teraz neviem

moncika15
autor
1. sep 2009

nic sa nedeje len si to mohla spomenut aby objednali hned aj mm. my sme to mali tak ze moj gyn. poslal mojho na vysetrenie a ja som sa len zviezla. ked zistili ze to tak lahko nepojde taknam hned navrhli IUI

jarulai
1. sep 2009

no ved ked dostanem od dokiho odporucenie, tak tam znova zavolam a objednam aj jeho 😉

musim ist, ahoj a pekny vecer

moncika15
autor
1. sep 2009

ok tak pa 🙂

nellie_
2. sep 2009

a zasa budem vratnička... 😀 😀
baby to som mala namiesto novin ku rannemu kapučinku si vas tu precitat.. 😀 😀 😀 😀
nakoniec som to vzdala 😅 😅

matusik111
2. sep 2009

dobre ranko, ja sa pridavam k citaniu, ale neviem ci to zvladnem do vecera 😀 😀 😀 , sa to tu dako rozbehlo
ja mam novy cyklus http://www.fertilityfriend.com/home/24cfd0 ,
a neliie, ty uz nemas mrchu ?

matusik111
2. sep 2009

Baby, vy ste uz boli niektore na laparoskopii, ake to je a ako to prebieha? Ja zacinam nad tym uvazovat.

Inak, tak kamoska, co som spominala tu , ze pred par dnami jej brali vajicka na IVF , ( uz maju jedneho 10r. syna) tak ma problem, ze u nej vo vnutri jej nepreziju spermie. Uz som to veru niekde pocula a napadlo ma , ze aj to sa objavuje a to sa zistuje iba v CAR a tam sa da iba IVF , nic ine.

nellie_
2. sep 2009

matusik mam a aku silnuuu http://www.fertilityfriend.com/home/Nellie

normalne kusy sliznice idu zo mna....asi to zmenim na H v grafe... 😅

ja som bola na laparke matusik..a je to pohoda fakt.. 😉
no toho sa bojim aj ja nam postkoitalny test nerobili ze ci spermie preziju vo mne.... 😅

nellie_
2. sep 2009

matusik ale poznam baby co "zabijali spermie" a nakoniec otehotneli prirodzene... ono asi kazdy cyklus je ine prostredie vo vnutri 😉

co konkretne chces vediet o laparke?? popisem ti vsetko 😉

matusik111
2. sep 2009

a ta laparka sa vysetruje v jeden den, alebo musis lezat v nemocnici?

takze zacineme novy cyklus spolocne 😀 😵 😵 , nie ze by ma to tesilo, ale ked sa inak neda, treba hladat pozitiva vo vsetkom

A ten postkoitalny test sa robi iba v CAR ?

moncika15
autor
2. sep 2009

ahojte 🙂
tesim saaaaaaaa! volala mi sestricka a mam prist na folikulometriu. bojim sa ci mi spraviu IUI ked mam nejaky virus 😨 ani sa moc ovulkovo necitim..v piatok by som mala mat ovulku.

moj virusom ovlpyvneny graf http://www.fertilityfriend.com/home/21a5d0 neberte celkom vazne 😉

matusik111
2. sep 2009

lebo ta kamoska pisala, ze Laparku jej robili , uspali ju , a lezala tam 5 dni v nemocnici,.... a to by som asi nechcela .
Ze ako to prebieha, kto Ta odporuca , kto to musi robit, a co Ti tam zistia, kolko to trva,....

Musim teraz koncit a potom sa poobede ozvem.

moncika15
autor
2. sep 2009

matusik laparku ti spravia aj v CEGYSe, ked tam teda xces ist tak to nexaj na nix 😉 ci to si nepisala ty 😀

nellie_
2. sep 2009

matusik mne sa zda ze postkoitalny robia aj niektori gyndosi ale moja asi nie... sice nepytala som sa na to, ale pochybujem, ze ma mikroskop 😀 😀 😀
to asi len v CAR robia....

no laparka - ja som dosla vo stvrtok poobede do nemocnice, to ma iba vysetrili, dosiel za mnou anesteziolog, povedal ako to bude prebiehat musela som vyplnit take dotazniky a bolo... nastastie som bola na nadstandartnej izbe kde som mohla mat navstevy do 22,00 priamo na izbe tak tam boli so mnou kamosky a bola celkom sranda..aspon som tak moc na to nemyslela...
piatok rano - o 5,00 mi dali klystir (toho som sa bala najviac) - bolo to neprijemne ale pohoda.. predpriprava na pôrod ako vyšita 😀 😀 povedali mi nech sa poprechadzam po chodbe kym to na mna pride, ale ja som ledva dobehla na izbu 😀 😀 potom som sa vysprchovala a čakala... asi o 7 dosla sestricka, dala mi nejaky oblbovak tabletku a obviazala mi nohy obväzmi elastickymi -vypadala som ako ufonka 😀
potom o 7,45 ma odviedli na salu, tam to bolo najhorsie dali ma na chodbu lahnut na lehatku a mala som čakat, to vam bol stres - mne ta tabletka vôbec nezabrala ten oblbovak, tak som si tam poplakala, potom ma chytil stres, ze placem a nemam servitok a mam plny nos a ked ma uspia sa udusim 😀 😀 no šibnuta 😀 😀
potom dosiel mlady osetrovatel takyyyyyyy fešak a ze vyzlecte sa - ja ja kukam na neho, ze ci mu sibe a videl ze mi to je trapne tak sa otocil a dal mi plachtu ktoru som si mal dat na seba a ja som si ju chytila z predu a cela rit mi trcala a on kracal za mnou.... 😀 😀
potom som lahla na kozu - mlady ma tam poupevnoval a dosla anesteziologicka strasne mila bola, daco mi pichla do žily a ja som vnimala adelu a sajfu - hralo radio na operacke a potom som sa prebrala na izbe.. 😀 😀
vobec nic neviem a zevraj som sama presla z kozy na lehatko... to si teda nepametam 😀 😀
po prebrati som mala bolesti - tak mi pichli nejaku injekciu a tak som vyvolavala o dusu, nikto mi neveril ze som akurat po narkoze sa zobudila.. uplna pohoda... 😀 😀 😀
v ten den bol drahy vo francuzsku tak tam bola moja mamina so mnou az do vecera aj ma dala na zachod co bolo super ze tam bola so mnou lebo mi bolo trocha zle ked som sa postavila....
na druhy den uz to bolo ovela lepsie a na treti som sla domov... po tyzdni som ani nevedela, ze som na nejakej laparke bola 😎 😎 😎

jooooooooooj ale som sa rozpisala.... 😅

zaver laparky bol - vsetko OK len trocha skôrnatene vajecniky tak mi urobili drilling - 7 dier do kazdeho aby lahsie vyliezali vajka.. 🙂

ak by ste to niekedy niektora potrebovali (comu ale neverim 😉 ) tak fakt sa toho nebojte, nic to nie je 🙂

nellie_
2. sep 2009

samotna laparka trvala kratko - o 8 ma uspali, o 9 som uz bola na izbe a o 10,00 ma zobudili a o 10,05 som uz telefonovala ako o dusu... 😀 😀

a chvalili ma tam ze ako som to zvladla, lebo v ten den nas laparkovali asi 4 a tie v kuse vyzvanali na sestricky a ja ani raz 😎 😎 ani injekcie proti bolesti som si nedavala - iba tu jednu po prebrati...

najhorsie na laparke bolo - ten plyn co do mna dali pocas operacie, on mi vrazil do klucnych kosti a to bola strasna bolest, ako by ma boli ubili... este ze som si to tu precitala od bab, inak by som si myslela ze ma tam zmlatili 😀 😀 😀

takze suma sumarum dosla som tam stvrtok poobede a pondelok rano som uz bola doma 😎 😎

moncika15
autor
2. sep 2009

pravdepodobne to caka aj mna, tak som citala odusu.... ja sa najviac ztrasam z toho klistiru a narkozy a hlavne toho pocitu ze som bola otvorena na druhy den. neznasam aj odber krvi nie to este centimetrovu ranku 😅

nellie_
2. sep 2009

moncika ja takisto... vies ake som mala stresy?????
a najviac som sa tesila ako budem odpocitavat pri narkoze -10,9,8 a to prd.. to mi pichli a nic neviem 😀
a tie ranky mas malilinkeeeee.... jednostehove... iba ta pod pupkom kde sla kamera bola na 2 stehy.. a teraz uz nie je vidno nič 😉
fakt sa neboj ak by ti to hrozilo nic to nie je.... 😎 😎 😎

moncika15
autor
2. sep 2009

ja sa nebojm samotnej operacie alebo bolesti ale tyx pocitov po 😅
boze drzte mi dnes palce nex mam folikuly 🙂

nellie_
2. sep 2009

neboj Monci po clostile ich bude jak maku 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre