Syndróm polycystických vaječníkov - vaše príbehy

ruzicccka
26. máj 2018

Baby ktore mate PCO
Zaujimalo by ma aka bola vasa cesta k dietatu

Pomocou tabletiek IVF alebo pomohli Len vytaminy ??
Je pravidlom ze vsetky zeny ktore maju PCO nemaju ovulaciu
Iba ak pomocou nejakych liekov na podporu ovulky ?

soldi
26. máj 2018

Ahoj, v prvom rade treba rozlisovat pco- polycysticke vajecniky a pcosS - syndrom polycystickych vajecnikov.
Pco je stav vajecnikov, vacsinou prechodny, kedy je na vajecnikoch viac mensich folikulov- cyst. V jednom cykle mozu byt, v dalsom uz nemusia.

Pcos je diagnoza so suborom priznakov- pco vajecniky, hirzutizmus, zvyseny testosteron, nepravidelne dlhe cykly, atd.
Pri podozreni na pcos je nutne aspon 3x za cyklus urobit hormonalny profil, aby gyn videl ci hormony stupaju a klesaju ako maju podla faz cyklu.
Casta pricina pcos byva v nadoblickach. Je odporucane navstivit diabetologicku ambulanciu a dat si spravit test na inzulinovu rezistenciu. Pokial vyjde pozitivne, tak dok nasadi metformin, ktory vie pekne upravit vacsinu priznakov pcos.
Urcite je nutne aj vysetrenie stitnej zlazy.

ruzicccka
autor
26. máj 2018

@soldi
Tak v tom som teda uplny neznalec
Cca pred 2 rokmi som bola na slovensku
( zijem v UK) kde mi lekar oznamil ze mam polycysticke vajecniky ...
Ja som ten cas Ani len netusila co to je ..nikdy som o tom nepocula
Tak Mi to vysvetlil len takto ze na vajecnikoch mam male cysticky ktore mozu a nemusia branit k ovulacii
Hovoril mi o laparoskopickom zakroku
Drilling ktory som aj podstupila drilling a prefuk vajcovodov
Pred zakrokom som nemala pravidelnu ms ale
Nie na tolko aby som ju nemala 3-4 mesiace alebo viacej
Len proste stale meskala
Po laparke som bola na kontrole kde bolo vsetko v poriadku zacala som brat inofolic combi

Momentalne beriem aj clomid na podporu ovulacie

Bohuzial kedze niesom na sk vsetky mozne vysetrenia neboli mozne a v UK je to snad ani nemozne tu to je vsetko na hlavu ale kedze 28 juna cestujem na slovensko by som si chcela aspon ten zaklad dat vysetrit hormonalny profil stitnu..
A vsetko co sa da stihnut za 3 tyzdne
Takze netusim
Ci mam PCO alebo Pcos

soldi
26. máj 2018

@ruzicccka vela zien ma nepravidelny cyklus, pokial ovulujes, vobec by som to neriesila s dr lebo Ta len nadopuju liekmi. Napr clomid je riadny humus, citala si pribalovy letak?
Bola som v rovnakej situacii ako Ty. Otehotnela som na 45 dc. Momentale cakam stvrte dieta. Cyklus mam stale nepravidelny a dlhy, ale pokial je ovulacia, tak to nevadi vobec 🙂

Cize, na Tvojom mieste by som zacala s meranim BT. Podla grafu sa da pekne urcit kedy a ci prebieha ovulacia, ci je nejaky problem s hormonami, ci nemas zvysenu/znizenu funkciu stitnej zlazy a kopa dalsich veci. Meraj aspon dva tri cykly, naucis sa lepsie poznat svoje telo aj plodne dni 🙂

ruzicccka
autor
26. máj 2018

@soldi
S clomidom ovulku mam na 100%
Ale netusim ci aj bez clomidu v tom je ten problem
Ale dnes som si zacala
Merat BT kedze
Mi akurat skoncila ms .. tak snad sa dozviem viac dakujem za radu 🙂

zuzanka.zuzu
26. máj 2018

treba schudnúť, podstatné je naštartovať metabolizmus... niekomu pomôže úprava stravy a pohyb, niekomu pomôže -20kg 🙂 v každom prípade zdravou životosprávou ešte nikto nikdy nič nepokazil 😉

ruzicccka
autor
26. máj 2018

Mala som 55kg
Aj 60kg momentalne mam 72kg
A stale to bolo rovnake ziaden zazrak se nekonal
Nejem pecivo
Obcas len tmave na ranajky jem zeleninu ovocie kazdy den nejem vyprazane nejem sladke obcas si samozrejme dam ...
Beriem inofolic combi beriem clomid
Tak potom co este upravit ? :(
@zuzanka.zuzu

zuzanka.zuzu
26. máj 2018

a tých 72 máš zo zeleniny? vráť sa späť na 60-55... je super, že žiadne vyprážané, sladké bla bla bla, lenže zo vzduchu sa nepriberá. toto neber ako útok, ja sama som bola nad 100 ☹

simkamatko
26. máj 2018

Ahojte pridam sa k vam aj ja mam tiez PCO neovulujem vobec :( endokrinologicka mi nasadila siofor no velmi zle mi robil.odporucila ma na diabetologicku amb siofor som vysadila a predpisuje mi glukophage ten zvladnem aj 1500mg na den pri siofore 500mg mi robil problem hnacky vracanie ..vahu som mala 88kg za necely rok som sla z vahou dole na 70kg 💪brala som aj inofolik ale moj gynekolog mi vravel ze obsahuje vela cukru ihned ho mam vysadit lebo mi lieky nebudu zaberat.mal pravdu po vysadeni inofoliku som aj kg dala dole.vaha je pekna ale menstruacia stale chodi ako chce :( a ovulacia neprebieha stitna je v poriadku.bola som aj na reprodukcnej imuno vsetko v poriadku len mi zistili ze mam alergiu na vajicka.vyskusali sme aj IVF 2x negativne :( rozhodli sme sa skusat stastie verime ze pan boh na nas nezabudne ;)

simkamatko
26. máj 2018

@ruzicccka clomid ci klomifen je to iste?

ruzicccka
autor
26. máj 2018

@zuzanka.zuzu
😁😁😁😁 ako samozrejme Milujem jedlo ale nieje to len tak ze Chcem mat 50kg a zajtra mam zatial sa snazim aspon jest zdravo maximum co mozem urobit a uvidim ci pojdu pomaly kila dole

soldi
26. máj 2018

@ruzicccka kludne mi do ip posli potom graf, posudim Ti ho ak budes chciet 🙂

ruzicccka
autor
26. máj 2018

@simkamatko ano je to to iste

ruzicccka
autor
26. máj 2018

@soldi jasnee budem veeelmi rada Lebo teda vobec tomu nechapem

ruzicccka
autor
26. máj 2018

@simkamatko je mi to velmi Luto ...
Raz fo vyjde sme vsetke na jednej lodi
Musime byt Len ...
Trpezlive a vsetko pride zazraky sa deju

soldi
26. máj 2018

@zuzanka.zuzu

@ruzicccka

Pri clomide sa tazko chudne. A ja mam nieco cez 60 kil, cvicim pravidelne, zdrava strava a cyklus mam nepravidelny. U mna je to geneticky dane. Ale ako som pisala vyssie, nepravidelny cyklus nie je ziadna prekazka v otehotneni pokial ovulacia prebieha.

soldi
26. máj 2018

@ruzicccka posli mi graf do ip na konci cyklu. Robis ho cez fertilty friend?

ruzicccka
autor
26. máj 2018

@soldi
Ono problem je v tom ze ja neviem ci ovulku
Pred clomidom som mala alebo nie netusim
Ovu testy som mala pozitivne aj pred clomidom ... ale jedna baba mi pisala ze ak ma zena PCO
Tak to ovoplivnuje ovu testy ... a ze ci mam ovulku zisti len lekar

ruzicccka
autor
26. máj 2018

@soldi ano cez fertility friend
Poslem urcite na Konci mesiaca plus
Budem robit od 13DC ovu testy

ruzicccka
autor
26. máj 2018

@soldi tento mesiac som bola bez clomidu ...
Takze som zvedava ci bude ovulka aj bez

simkamatko
26. máj 2018

@ruzicccka vsetko mozne skusame hlavne vitaminky ja lieky no po pravde vela robi aj psychika :( niekedy sa zastavim a nechapem moju situaciu najhorsie je natom ze vsetko okolo nas su tehotne :(

soldi
26. máj 2018

@ruzicccka pco ovulacne testy nema ako ovplyvnovat, moze byt pri pcos ze su falosne pozitivne ale vtedy byvaju viac dni po sebe pozitivne

najinka
26. máj 2018

@ruzicccka ja tiez zijem v uk. Pred tromi rokmi som po 10rokoch prestala brat antikoncepciu, ms nikde pol roka..tak som sla za gp, poslali ma na scan, zistili polysysticke vajecniky. Potom ma odporucili ku gyn.konzultantke, cakala som pol roka. Potom ma ona poslala na vysetrenia, hycosy (ci mam priechodne vajecniky), manzela na spermogram, atd. Zistili, ze sme obidvaja v poriadku, len teda mala som pco, tak ze mi nasadia clomid. Ale kedze tuna v uk davaju appointment raz za 6 mesiacov tahalo sa to a tahalo..nakoniec som si kupila ovulacne testy a testovala doma. Ked som bola na sk zasla som za svojim dok., urobil scan a povedal ze uz nemam pco. Ze mi tie cysticky zmizli. Takze potom sme sa uz len snazili a vyslo to. Anglicke zdravotnictvo je cele na hlavu..tvojmu partnerovi robili testy? Lebo ked ty mas s clomidom ovulaciu, tak potom by to malo vyjst..a moze sa brat max.6 mesiacov. Neviem ci si bola aj tu v uk za gp s tym problemom, ak nie tak chod. Povedz ze sa snazite uz dlho, aby poslali tvojho partnera ma testy a teba ku konzultantke.

simkamatko
26. máj 2018

@ruzicccka mne potom vobec vajecniky nereaguju ani po clostile ani po duphastone moj gynekolog vravel ze tvrdi spia treba ich zobudit no mile rada ale sama nevien ako rozmyslala som nad prefukom no doktor mi neodporucal vraj ak su nepriechodne tak mi vyberu a potom je este tazsie otehotniet :(

ruzicccka
autor
26. máj 2018

@simkamatko to velmi dobre poznam vsetky moje kamosky bud maju deti alebo su tehotne a otazky typu
A kedy bude maleee ????
Ma zabija

ruzicccka
autor
26. máj 2018

@simkamatko
A IVF ??

najinka
26. máj 2018

Ale ten clomid ti predpisal kto? Sk lekar? A na ako dlho?

ruzicccka
autor
26. máj 2018

@najinka
My chodime na fertility je to podobne centrum ako na sk
CAR
Ano manzel ma spermie v poriadku bol
Na spermiogrami
Clomid som poberala 3 mesiace na
3 cyklus to vyslo .. ale v 7tt som potratila hlavne koli tomu ze v cca 5-6tt som zacala spinit a samozrejms nikto nebol ochotny ma objednat na scan
Bolo Mi povedane .. ze prvy budem mat v 12tt
Popripade v 10tt Podla toho ake intezivne krvacanie bude kedze bol december a boli vianoce sa mi neoplatilo utekat na slovensko .. v january som chcela ist na sk ale to som uz nestihla bohuzial :(
Po potrate som mala pauzu a hned na prvy cyklus som zacala poberat clomid zase ... ale
Nic
Vcera som mala konzultaciu s lekarom kde mi predpisal na posledne 3 mesiace ... clomid a ak to nevyjde tak
IVF ale do toho sa mi nechce ak po vysadeni clomidu budem
Mat ovulku nevidim dôvod sa hned pustat do IVF

ruzicccka
autor
26. máj 2018

@najinka
Tu v Uk lekar mi predpisal ale predpisuje to lekar aj na slovensku

ruzicccka
autor
26. máj 2018

@soldi
potom nechapem :(
Pisala som do Diskusii ci ma Niekto skusenosti s IVF v
UK ozvala sa mi jedna Baba napisala mi svoj pribeh a skusenost ako to vsetko dopadlo a ako to nanu posobilo hormony lieky
No hrozne ... mala som miestami husiu kozu ☹️

Pisala mi ze Ma PCO a ze
Vobec neovuluje
Clomid jej dopomohol .. k otehotneniu ale
Potratila
Pisala som jej ... ze
Az mi zistili pco som
Podstupila laparoskopicky zakrok a ponom sa mi pekne ms upravila a ovu testy boli pozitivne
Mala som bolesti hlien a pozitivny ovu
Test
Nemyslim si ze islo o falosny vysledok nakolko som si testy robila kazdy den a hned na druhy den bol negativny
Mala som Tie ktore ti ukazu smajlika ak ovulujes ..
Tak mi povedala ze pochybuje lebo ak mam PCO neovulujem

najinka
26. máj 2018

@ruzicccka jaj tak..to mi je luto..no hej, my sme tiez boli 2x na sukromny scan, aby sme vedeli, ci je vsetko v poriadku, lebo cakat do 12tyzdna by som nevydrzala..mne sa pco nastastie same upravilo, mala som to kvoli dlhorocnemu uzivaniu hormon.antikoncepcie...tak zavisi teraz asi od tvojho veku, ci mozes cakat dlhsie, ze sa to podari, alebo zacat riesit ivf..pretoze to tiez trva strasne dlho..kazdopadne drzim palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre