Syndróm polycystických vaječníkov - vaše príbehy

ruzicccka
26. máj 2018

Baby ktore mate PCO
Zaujimalo by ma aka bola vasa cesta k dietatu

Pomocou tabletiek IVF alebo pomohli Len vytaminy ??
Je pravidlom ze vsetky zeny ktore maju PCO nemaju ovulaciu
Iba ak pomocou nejakych liekov na podporu ovulky ?

najinka
26. máj 2018

@soldi no ja som to tiez tak myslela. Ale ako je potom mozne, ze mi tu v uk oznamili ze mam pco, a koniec. Ziadne testy neskor uz nerobili, ani scan, ze ci sa to uz zlepsilo. Proste podla nich to mam a dovidenia. A tym, ze sa to tu tak natahuje, mi sli po 3 rokoch od oznamenia pco dat clomid..az gyn.na sk mi povedal, ze uz nemam tie male cysty na vajecniku..

zlotazla
26. máj 2018

@soldi nie ani pri dalsom by som si nedala zistit 🙂 ked som mala velky scan tak mi midwife dala obalku kde napisala pohlavie keby sme zmenili nazor a vydrzali sme.iba segra ju otvorila a zapecatila nech sa nikto iny nedozvie 😀
na sale to bolo take mile ked nam povedali ze to je chlapcek, obom nam zvlhli oci (to iste by bolo pri dievcatku 😀 )

extempore
26. máj 2018

Moja lekárka na každej preventívke vidí na sone pco. Videla to aj lekárka, ktorú som mala predtým. Ešte mi to na tej obrazovke aj ukazovala. Od 13 rokov mám 30 dňový cyklus, pravidelný ako hodinky, v zásade som menzes nedostala len 2x - pri dvoch tehotenstvách. S obomi deťmi som otehotnela na prvý šup..

annouchka
26. máj 2018

Od prvej menštruácie mám problém
Nepravidelná a žiadna ovulka.
PCO mi bolo diagnostikované dávno .
Doktor ma ale aj tak nehal snažiť sa o bábo .
Po čase som navštívila CAR a tam nám pomohli
Spustili ms,ovulku,spravili iui a už mame 9mesacneho chrustika 😊
Držím palce

saxana000
26. máj 2018

Prvy menzes som dostala az ako 15 rocna odvtedy ledva dvakrat do roka pocas uzivania HA som slapala ako hodinky po vysadeni zas nic. S muzom sme od zaciatku pozor nedavali proste bud alebo alebo po 7/rokoch uz sa mi to nezdalo a chceli sme tomu pomoct tak som si dala spravit hormonalne testy kde mi vysiel zvyseny testosteron a na prehliadke doktor zistil pco jak vysite ze teda bude treba tomu pomoct lebo inac to asi nepojde napisal mi clostyl ze teda pojdeme na to postupne. Po prichode od doktora sme dali s muzom pokec vtedy sme spolu iba chodili ze nech este pockame ked uz sme tolko vydrzali este rok to dame ze poriesime svadbu a byvanie a potom pojdeme do babetka. Clostyl som z kabelky vytiahla a skovala do suflika to bol koniec novembra. Presli vianoce silvester ruka hore v polke januara mi ostalo v robote strasne zle zurila chripka tak mi to neprislo divne. Ale pri chripke ma v zivote prsia neboleli. 😁tolko sa mi to nezdalo az som spravila test a teda bol pozitivny bez jedineho hormonu s pco po 7 rokoch snazenia. Mame uz skoro dvojrocne dievcatko.
Podla mna vela je o psychike az ked sme sa ozaj na to vyprdli vtedy sa to podarilo.. Drzim palce

10andrea12
26. máj 2018

Ahojte,ja mam pcos ,prve tehu pred 7 rokmi pomohli mi v CAR davka 2x1 clostilbegyt 2 cykli bez reakcie nenarastol ziaden folikul dominantny nasledne zvysena davka clostilu na,3x 1 nasledne kontrolne usg dominantny folikul pichnuty pregnyl vysledok 7 rocna dcera ,nasledne min rok prvy cyklus nasadeny clistilbegyt 2x1 na kontr.usg dominantny filikul na lavom vajecniku pichuty ovitrelle tehotenstvo na prvu supu skoncilo v 6 tt MA . potom nasledovali vysetrenia hematologia,endokrinologia ,nic sa nezistilo skoro rok som cakala v Car mi nasadili Metforgammu ze som to mala hranicne inzulinovu tu rezistenciu ci ako sa to vola a aj to mohlo potrat sposobit a teraz zasa 2 cykli bez reakcie pri davke 2x1 clostilbegyt ,treti cyklus 3x1 clostilbegyt na pravom vajecniku 20 mm dominantny folikul hned podany inj.ovitrelle tehotenstvo potvrdene momentalne 8 tt akcia srdiecka potvrdena v 6+6 tt

lenka_val
27. máj 2018

Urcite by som si na tvojom mieste merala BT. Len tak zistis ci mas 100 % ovulaciu. Urcite aj inofolic alebo ine vitaminy su fajn. Nam sa podarilo na treti cyklus merania. Mozno nie tym, mozno nahoda ale podarilo sa po 2 rokoch. A to ma tiez posielali na laparoskopiu, ale nesla som. Drzim prsty

nikol9m
29. máj 2018

Ahoj ja som mala PCO 6 rokov co som vôbec netušila nemala som pravidelnú menstruaciu ku gynekologicky som nechodila nemala som partnera moja obvodná mi hovorila ze to moze byt preto lebo som nemala 18 ze sa to moze zmeniť uz keď som sa vidala chceli sme babo nedarilo sa začala som chodiť ku tým nasadil inofolic pila som alchsmilkovy čajok pomohlo trosku cyklus sa má zlepšil ale k babu to nepomáhalo tak som išla na laporoskopiu ktorá mi pomohla cyklus ako hodinku ovolucia každým mesiac ☺️

ruzicccka
autor
29. máj 2018

@nikol9m a babo nakoniec mas ? Aj mne laparoskopia pomohla od tej doby mam menstruaciu kazdy mesiac ...
A snad an ovulaciu
Momentalne beriem aj clomid na podporu ovulacie

nikol9m
29. máj 2018

@ruzicccka nemam po Pco mi doktor dal tiež clomid a stále nic neislo mu to dohlavy ako to je moze ze som zdravá mám aj ovoluciu folikuly všetko ako má byt tak poslal manžela kde sa ukázalo ze vôbec nemal dobre ani hudbu spermie ale uz sa to zlepšilo berie profertill tak stále dúfam a verím 🙏🏼 Vieš niekedy namna príde este ze som stoho vazne chora uz plačem atd tizden namna tak príde niekedy neverím ze ja budem mat raz Babo ale potom sa ukľudniť a som normálna .. len mne to robi psychika vieš stoho všetko chceš babo musela som Is na operaciu uz keď som verila ze uz to vide tak bum manžel je natom zle dalo mi to zabrať dokiaľ som sa stoho vizbierala proste jak keby nam to osud nedovolil ale dúfam ze raz budem mat svoje maličké babetko robíme preto všetko ❤️ Niekto má vie pochopiť niekto nie príde namna tak vieš niekedy este ze má to zobere ze uz nevládzem ze uz nieje žiadna cesta každého nenávidzim na každého sa hnevam kričím ale moji blízki vedia co sa mi deje aké to mám ťažké ... hlavne ver ❤️ Držím ti prsty

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre