Plánujeme bábo. Je to skoro?

luluka
18. júl 2007

Ahojte maminy! S priateľom chodíme spolu už 2 roky, aj spolu bývame asi 1,5 roka. On je o desať rokov starší a pomaly bude mať tridsať. Ja mám ešte pred sebou rok školy a po skončení školy plánujeme bábätko. Myslím si, že mám aj dosť skúseností nakoľko skoro stále pomáham kamarátke s deťmi. Detičky mám veľmi rada a obaja veľmi chceme bábo. Čo si o tom myslíte, nie je to príliš skoro?

nikushka1
18. júl 2007

ahoj luluka.my sme s mojím miláčikom na tom rovnako ako vy dvaja len spolu nebývame

luluka
autor
18. júl 2007

no tak to sme na tom asi dost zle, pretoze som pisala na babetko, ze co si o tom myslia a zacali utocit, ze vraj mam pockat, ze som este nevyzreta, ze este neviem co chcem a ze mam ist najprv pracovat a uzivat si zivot, ze mam si ist pozriet historicke pamiatky a podobne. pekne ma tam zvozili.... ze vraj to nie je normalne, ze deti maju deti. Asi to je normalne, ked 40 rocna zena rano kraca s 3 rocnym dietatom do skolky a ked bude koncit skolu, tak uz bude chodit o palicke...

poleva
18. júl 2007

milá luluka vôbec nezáleží na veku! ale o to či si pripravená na také niečo...
môj priateľ má 42 rokov a chceme bábätko, a čo si mám myslieť, že bude dedo?
ked viem, že je na to pripravený aj z finanč. aj psychickej stránky.
ja som si tiež nikdy neužívala a ani mi to nechýba.

google
18. júl 2007

kazda zena citi, kedy je ten spravny cas...

nikushka1
18. júl 2007

luluka a koľko máš rokov?

luluka
autor
18. júl 2007

nikushka1, ja mam 18, ale babo planujeme po skonceni skoly, to budem mat 19. Vsetko mame vypocitane a mame aj usetrene peniaze na vlastny bytik. A tiez si nemyslim, ze to bude lahke, ale myslim si, ze to spolu zvladneme, aj napriek tomu, ze som este mlada. Tiez si myslim, ze kazda zena vie, kedy je pripravena na dieta.

alex21
18. júl 2007

luluka tu ta nikdo neotmietne ani nevysmeje. A ja osobne si myslím, že keď sa na to žena cíti tak prečo nie.
ale pokial ti ide len o to že si mladá tak sa tu dobre popozeraj. Sú tu témy mladé maminy a mladé tehulky. Tam uplne zapadneš. No a jasné že môžeš prispievať aj inde.
A další môj názor je taký že každá žena, ktorá čaká prvé dieťa má trochu obavy či to zvládne a či bude dobrou mamou. A je jedno čí má 20 alebo 35.

nikushka1
18. júl 2007

lululka ja budúci rok končím vysokú takže mám trošku viac rokov ako ty ale aj tak počúvam stále takéto reči.Budúci rok plánujeme svadbu a každý vraví na čo sa taká mladá idem vydávať,že som si mohla ešte užiť,cestovať atd....
ako keby manželstvo znamenalo kláštor.veľmi by ma zaujímalo čo by ľudia vraveli keby vedeli že na budúci rok plánujeme bábo

alex21
18. júl 2007

A ešte som zabudla nájdeš tu aj témy plánujeme bábo na jeseň alebo plánujeme za rok, dva ...
A mladé maminky majú môj obdiv a držím im palce. Ja keby som bola finančne zabezpečená tak som mamou už v 18-tich. Ale najprv som sa musela postarať o bývanie tak budem maminou až teraz. A užívať sa dá aj s dedičkami. A dalšia vec je tá že radšej teraz bezproblémov otehotnieť ako sa v 30-tich nemusí podariť vôbec. V dnešnej dobe je otehtnenie malý a niekedy aj veľký zázrak.

nikushka1
18. júl 2007

lululka kľudne príd do našej témy plánujeme bábo,ale až o rôčik,dva,tri....
my tam už plánujeme plienky a kočíky aj ked sme nezačali ani snažilkovať.....

martina13132
18. júl 2007

Ahojte Pripojím sa k Vám. Ja mám už 27 rokov. Na bábatko sa necítim hlavne fyzicky ☹ Veľmi sa bojím bolesti. Nakoľko som však vydatá skoro 2 roky tak sme sa teda rozhodli že ideme v zime na vec. Lebo keby som sa aj k tejto veci stavala čisto racionálne ako takmer ku všetkému zrejme by sme bábo nemali nikdy. Čo sa týka veku určite by som neriešila či mám 20 alebo 30 alebo ani 40. Keď cheš dieťa a máš sa ako oň postarať je to len tvoja vec. Samozrejme je dôležité mať dobrého partnera. Ja som si vždy myslela, že keď skončím výšku, že potom to "na mňa príde" a budem chcieť mimčo. Zatiaľ to však stále neprichádza. Už sme aj čo to pocestovali, zažili takže by mi nebolo za ničím ľúto. Tak nebudem už čakať na nejaké to mamičkovské obdobie. Dúfam, že keď otehotniem, že sa všetko zmení. Hlavne že prestanem mať ten neskutočný strach z pôrodu 😖 . Papa

megie
18. júl 2007

luluka, tak to ťa vrelo vítam v téme Mladé snažilky, tehulky a maminky 😉 😵 Ja mám 20, manžel 19 a čakame dievčatko. Neplánovali sme síce, ale stalo sa a teraz sme veľmi šťastní 😵

luluka
autor
18. júl 2007

Ahoj martina13132. Ked bola kamoska tehotna mala jej dcerka 2 roky a kdesi sme citali, ze ako jej mame vysvetlit preco sa maminka neboji porodu. Bolo tam napisane: Maminka sa neboji porodu, lebo sa tesi na babetko! kamoska si tak sama pre seba povedala - to je pravda, ze sa na babo tesim, ale aj tak sa bojiiim!!! Dokonca rodila cisarskym rezom a ta bolest, to nie je bohvieco, ale povedala si, ze to stalo za to. Ze keby mohla, tak by to preskakala este raz, pretoze tehotenstvo bolo jedno z najkrajsich obdobi jej zivota. Aj s dcerkou, aj so syncekom. teraz jej uz vsak lekar odporucil, aby uz nemala deticky, lebo je to pre nu rizikove.

poleva
18. júl 2007

ahoj alex 21 koľko máš rokov?

martina13132
18. júl 2007

Ahoj luluka Dakujem za povzbudive slova. Je mi jasne ze kazde trapenie a bolest stoji za ten pocit drzat v naruci svoje babatenko Akurat sa jednej mojej kamaratke po velkych problemoch narodilo krasne dievcatko Ked som videla co bola ochotna kvoli tomu vydrzat tak ma to len utvrdilo v tom ze to musi byt nenahraditelny pocit. 🙂

poleva
18. júl 2007

ahoj martina 13132 ja si myskím, že každá baba sa tak určite aspoň trošku bojí pôrodu

alex21
18. júl 2007

poleva mám už 27 vlastne v sobotu 28 🤐 😉

poleva
18. júl 2007

ahoj ja 25,a dlho ste snažilkovali_?

katmi
18. júl 2007

no vidis.. meggie ma "len" 19 a uz cakaju babatko.. takze to je otazne,ze kedy je vlastne skoro..

pahu
18. júl 2007

Ahojte, ja mam 29, vlastne o 2 tyzdne 30... Neviem kedy je skoro, alebo neskoro... Mam kamaratky, ktore mali miminka v 18tych aj v tridsiatke... Všetky sú šťastné aj keď brblú že necestovali po svete tak ako ja... Ale maju miminko, ktore sa mne zatial mat nedari.. Co je viac? Mat precestovane a zozierat sa tym, ze som asi pridlho brala HA alebo mat miminko a pocestovat si aj s nim aj ked menej krajin...
A bolest? Vsetko sa da vydrzat, keby nie, nepretrpelo by ju uz toooolko zien 😀

poleva
18. júl 2007

súhlasím s pahu...a pozdravujem

droby
18. júl 2007
anamor
18. júl 2007

pahu to napísala naozaj krásne, kto chce plánovať može ist aj k nam, vid link od droby....

lubu
19. júl 2007

Ahojte! ja mám 23 a manžel 25 rokov.Sme manželia 2 mesiace, chodili sme spolu 3 roky.. Sme finančne zabezpečení, máme bytík, dobrých rodičov, a hlavne jeden druhého. Obidvaja sme zdravotné sestry 😀 ....Každý jeden musí vedieť kedy je ten správny čas, každý si musí rozmyslieť či svojmu drobcovi môže poskytnúť tú naj opateru...A tak na svadobnej ceste padlo rozhodnutie že na tomto svete by sme chceli mať niečo , čo nás urobí tými najšťastnejšími ľudmi 😉, a tak ubehne prvý mesiac čo sa snažíme... Zatiaľ sa to úplne črtá len na jednu /, ale nevadí my sa nevzdávame a za svojim vytúženým snom a bábom budeme putovať aj naďalej... Všetkym snažilkám držím paste, aby sa to čím skôr popdarilo... Aj tým mladším aj starším..., pretože nie je nič krajšie ako držať vnárúčí babetko...Viem to, den a noc strážim táketo deeetičky u mna v práci...a je to úžastný pocit ak vám pevne stisnú tou malou rúčkou tú vašu.takže milé babulky nenehajte sa nikým a ničím odradiť... možno ked je teraz tá pravá chvila a tá správna šanca? Držím palčeky. VAša lubu... PS Moj manžel je záchranár a nie jedno bábo odrodil v sanitke takže rovnaké pocity má aj on 😀

poleva
19. júl 2007

ahoj lubu, len niekedy nestačí ked túži len žena...vieš, je nás tu takých veľa,ale pekne si to napísala

alex21
19. júl 2007

poleva na piaty mesiac sa nám podarilo.
A čo sa týka toho cestovania nie každého to láka. Ja po svete cestovať nemusím. Akurát som si bola pozrieť Paríž a raz som bola pri mori a povedala som že stačilo. Ja horúčavy nemusím a u nás na Slovensku je tak krásne. Máme krásnu prírodu čo viac si priat. Slovensko mám snád pochodené celé okrem južnej časti a aj v čechách som bola na rôznych miestach.

poleva
19. júl 2007

akože ja som myslela túžba po bábätku u muža...radíme si tu všetky a tak,ale vieš aj chlap to tak musí cítiť,že chce-tak naozaj,inak blahoželám k tehu...

luluka
autor
19. júl 2007

Ahojte baby! Mne je uplne smutno, co tam robia tie zeny kvoli tejto teme, ktoru som zalozila aj na babetku. Podla mna je predsa najdolezitejsie, ze babo pride do rodiny k milujucim rodicom, ktori sa mu budu snazit dat vsetko, co bude babetko potrebovat a budu sa tesit z kazdeho jeho pokroku, no nie? Ale podla nich je najdolezitejsie mat precestovanu polku sveta, skusenosti so spolocenskym zivotom v praci a s vlastnymi peniazmi. Nechapem, preco uz take hodnoty ako laska a porozumenie nemaju pre niektorych ludi ziadny vyznam. Naozaj smutne...

aiculka
19. júl 2007

luluka - suhlasim s tebou, ale myslim, ze kazda sme ina a mame ine pocity. Su zeny,ktore vobec netuzia po babatku ☹ . niektoru tieto pocity chytia v 20 a inu po 35. to sa nezmeni. a tie veci o ktorých pises: moj priatel si myli, ze najprv by som mala nieco dokazat v kariere, zarobit, cestovat a potom babatkovat! a to mam 27! A po babatku tuzim dlho ☹

poleva
19. júl 2007

aiculka má pravdu...my máme iných partnerov,teda myslím,je iné mať slobodného bez záväzkov,ako my dve- rozvedeného a s deťmi,takí muži zmýšľajú fakt ináč- napr. môj chce fakt aby to baby prišlo do dobrých podmienok,a nie, že sa budeme potom vadiť a vyčítať si niečo- taký chlap pozerá predsa aj na deti z prvého manželstva,často sú tam ešte aj ťahanice po súdoch, atd...
môj chcel,aby som mala výšku,fakt najprv aby som dačo dokázala,inak niekedy je to ťažké s takým mužom,a vzťahom vôbec,ale mne zas vyhovuje to, že je starší,skúsený,múdry a ...preto ho tak veľmi ľúbim.a hlavne že deti má rád.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre