Podarilo sa vám otehotnieť na prvýkrát?

materinaduska
10. okt 2007

ajojte! Som buduca snazilka a xcela by som vediet ako casto a ci je vobec sanca aby sa to podarilo na prvykrat. ☹ Otehotneli ste prirodzene alebo ste tomu pomohli nejakou metodou 😉 dakujem vela stastia a radosti s ratolestami 😀

belanka
31. jan 2009

dicinka1,nie som.som z trnavy

nikollette
1. feb 2009

No aj nam sa zadarilo hned na prvy krat 😀 sama som tomu neverila 😅

Tinus ty si konkretne z Ba? Kde budes rodit v ktorej nemocke???

crowka18
3. feb 2009

Aj ja sa musim pochvalit. Podarilo sa nam tiez na 1x a priamo cez svadobnu noc... alebo svadobne rano. Manzel sa poistil ;)

judit7
3. feb 2009

Nam sa podaril syncek po troch mesiacoch, ale ďalšie babetko, ktoré čakáme sa podarilo na prvy sup - boli sme velmi prekvapení, ale aj velmi štastní.

misss
17. feb 2009

Ahojte, aj nám sa podarilo na prvý krát..prekvapilo nás to, lebo sme to nečakali..proste len pravidelná mens. neprišla..TEŠÍME SA...

kacenqa
17. feb 2009

ja som na silvestra vysadila HAK a bum, januarova MS uz neprisla 😀 zial, bolo to mimomaternicove tehu, tak som sla na laparku, kde mi odstranili vajcovod.

a Gretka sa nam podarila potom, ked dr. povolil, ze mozeme, tiez na prvy sup a to dokonca tak, ze som mala ovulaciu na tej strane, kde nemam vajcovod, bola som na folikulometrii a doktor vravi, ze super, vajecniky funguju, ale tento mesiac to urcite nebude...tak sme sa ani nesnazili a ked mi tyzden meskala MS a ja som furt mala take bolesti brucha ako pred MS a furt som sa chodila na wc kontrolovat, zadrela kolegyna, ze a nie si ty tehotna? ja ze nieee, ved doktor povedal...ale ma dokopala aby som si sla kupit do lekarne co mame v budove test, a ked som tam zbadala tie //, tak som skoro odpadla 😀 😀 😀

a doktor potom taktiez takmer spadol zo stolicky, ked som mu oznamila, ze som neprisla na dalsiu folikulometriu, ale rovno s pozitivnym testom 😀

teraz sa o par mesiacov zacneme snazit o druhe tak dufam, ze sa tiez tak rychlo podari 😀 😀

venny26
3. jún 2011

Ja som otehotnela pomerne skoro, začali sme vo februári a v apríli som už bola tehotná.
Podľa mňa je najlepšie nesiliť to, žiadne testy si nerobiť, ani teplotu nemerať, nesledovať sa.
Ak máte chuť na sex tak si to treba užiť a nemyslieť na to, že robíte dieťa.
Ono to príde samo.

nosoroztek
3. jún 2011

🙂 nam sa podarilo otehotniet na prvy sup 🙂 v auguste som vysadila antikoncepciu a v decembri sme si povedali, ze je cas pustit sa do babatkovania 🙂 na silvestra uz boli indicie, ze sa to asi podarilo, po tyzdni meskania menstruacie to potvrdil test a o tyzden na to aj pan doktor 🙂))

zuzin78
3. jún 2011

my sme si pri druhej povedali, ze skusime a mozno budeme mat druhe aprilovcatko. a podarilo sa to. mala zarinkasa narodila skor o 12 dni,termin sme mali 8.4. 😀
hlavne netreba na to mysliet.

gazovicka
3. jún 2011

my sme sa snazili prirodzenou cestou 6 rokov a nic, tak sme vyskusali IVF, a podarilo sa ku podivu na prvy krat...

dai
3. jún 2011

nam sa napriek mojim polycystickym vajecnikom, nepravidelnej menstruacii a laparoskopii podarilo otehotneniet hned v mesiac ako som vysadila po 7-mich rokoch antikoncepciu... Teraz som tehotna po mesiaci vysadenej antikoncepcie... takze ide to aj s touto diagnozou 😉

barca127
3. jún 2011

Nám sa to podarilo hneď na prvý šup,potom som však potratila počkali sme tri mesiace a opäť na prvý krát sa nám to podarilo 🙂)

janka79
3. jún 2011

nam sa prve a tretie podarilo na prvy krat, ako sme sa rozhodli, ze chceme babo...vyuzili sme na zistenie plodnych dni Billingsovu metodu...pri druhom sme plodne dni nesledovali, ale tiez prislo rychlo 🙂

alenka600
3. jún 2011

@dai Ahoj, u mna je to trosku podobne - polycysticke vajecniky, nepravidelna menstruacia (ak vobec sa raz za 3-4 mesiace objavila), cyklus bez ovulacie. Co som sa ja nachodila k lekarom.....od 17 rokov mi pichali injekcie na vyvolanie menstruacie(teraz mam 31 rokov), za posledne 2 roky som vystriedala 3lekarov, boli mili a zlati, ale vsetci sa snazili len o odstranenie priznakov a nie o vyriesenie problemu(nemas menstruaciu? sup injekcia). Nehovorim, ze som sa tie dva roky snazila otehotniet, to nie - moja predstava bola, ze si dam "do poriadku telo" a pripravim sa na dobu, ked sa uz budem snazit. Ale lekari mi stale len pichali injekcie aby som mala menstruaciu, k nicomu to neviedlo, az sa mi robili hrcky na zadku z tych injekcii.....Az KONECNE sa stretla komunikacia moja a lekarova, predpisal mi tabletky na podporu ovlacie, dala som si jednu davku (5 tabletiek), ovulacia prisla a ihned som otehotnela. To znamena neexistuje jednoznacny recept, da sa otehotniet aj pri prvej ovulacii, aj napriek relativne zavaznym zdravotnym komplikaciam.

jurko07
24. jan 2013

Takže konečne som niako s pomocou tu. Dakujem ženám ktore mi pomohly. a zaroveň všetkým ženám ktore ma nepochopily a myslia si že sa vysmievam tak prepáčte som tu nová a mám isté zdravotné problémy mávam epi záchvaty a to sa nezáobide dezorientovanosťou a strátou pamäty. Nikdy som sa nikomu nevysmievala a ani nemám dôvod. Hoci sa mi podarilo otehotnieť na prvý krát- no tým ženám ktorým sa to nepodarí na prvý krát sa nevysmievam a nikomu sa ani neposmievam či je alebo není krkavčia matka. Krkavčie matky su tie zmyje čo môžu mať dieťatko ale ho zabijú alebo odhodia do deckého domova. Ja som otehotnela ale nebolo to bez problémou. 1.mesiac krvácanie a 6.mesiac predčasný porod potrat hroziaci. Okrem toho som celé tehotenstvo preležala v Nových Zámkoch. Tužila som po dieťaťi a to tak že som sa celých 9.mesiacou nepohla z nemocničného lôžka tak aký vysmech druhým nemám dovod.

ninive16
6. feb 2013

Ja som doteraz otehotnela (3x) ako na povel, ale donosiť je pre mňa fuška.Takže každá možno máme čosi.....

j.a.n.e.7
21. aug 2013

ano, nám sa tak zadarilo dokonca pri oboch deťoch.... u nás tá priemerná 20% úspešnosť zdravého páru počať dieťa bola 100% 🙂

danielkovci
31. aug 2013

Nie ze by som sa vychvalovala, preto ze su tu aj zienky ktorym to zatial nevychadza ale jnam to tiez vyslo na prvy krat 🙂 .presne viem kedy 🙂

exupery
31. aug 2013

@materinaduska no pri prvom sme sa s prestavkami snazili cca rok a pol,a ked sme si povedali,ze kasleme nato-boli dve ciarky 🙂 Teraz,druhy krat-to akosi vyslo nasupa-ze pod skusime,ak sa ujme bude to osud a ...ujalo sa 😉

vanessqa
1. dec 2016

Dobry den , vie mi dakto poradit ako otehotniet ? Skušali sme to viac krat ale stale nic...

marfikchov
1. dec 2016

@vanessqa tu na MK sú ženy, ktoré to skúšali roky, nie len viackrát.... a rada, plodiť najlepšie v čase ovulácie, keď je tá pravdepodobnosť najvyššia

roomaa
1. dec 2016

@vanessqa treba len vydrťžať a skúšať aj naďalej. otehotniet nie je take jednoduché, hlavne keď si staršia. ale všetko sa dá. ja som v minulosti čítala, že psychika tiež dosť pôsobi na tehotenstvo... tak bacha na to!

renimac
1. dec 2016

Poviem to slušne 😀. Ak niekto otehotnie na prvý šup, tak ešte nemal čas na to myslieť 😉, takže rady typu "nemysli na to " sú nad zlato. Každopádne takýmto ženám úprimne gratulujem, pre mňa je to čisté sci-fi, ale hádam druhé sa podarí rýchlejšie 😉. Nám to trvalo 3 roky, prvý rok som na to takmer nemyslela (takže teoria nesedí 😉 ), potom séria vyšetrení a výsledok? Obaja úplne zdraví, príčina nedarenia sa nezistena. Zhoršena psychika prišla na rad až potom. Manžel ma nahovoril, nech skúsime natívne IVF (bez hormónov, len s vlastným vajíčkom ) a vyšlo na prvý krát. V tomto prípade sa na to nemyslieť nedalo, asi nemusím vysvetľovať prečo 😉. Držím všetkým snažilkam palce a tehulkam úspešný koniec.

vanessqa
1. dec 2016

Dakujem pekne za odpoved @roomaa aj vam @marfikchov ....😃

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankabrano
4. jan 2017

My sme sa zacali snažiť len prednedavnom a nepodarilo sa nam to na prvykrat....Prisla mrska. Tak skusame dalej 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre